Sa ei ole sisse loginud.

#1 26-10-2007 12:54:21

Jarek
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 74
Veebileht

M: GPS Magellan eXplorist XL

Müüa eeltoodud GPS. Tegemist on suurima ekraaniga ( 3,5") käsi GPS-ga.Töötab AA tüüpi patareide või akudega. Ostetud Eestist ca aasta tagasi. Korralikult hoitud. Välimus minimaalsete kulumisjälgedega ja tehniliselt 100% töökorras. Aparaadis sees 128mb SD kaart millel Regio Eesti detailkaart. Olemas karp , juhendid , draiverid ja USB kaabel. Hinnasoov 7000.- Kontakt: 52 88885 või jarek@estonianphoto.com

Eemal

 

#2 26-10-2007 14:47:05

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Miks müüd, kas sai kõrini metsas sumpamisest ?  smile

Eemal

 

#3 26-10-2007 14:49:15

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Muidu ise plaanin lähitulevikus osta, korralikumat, aga ei oska firmade vahel valida, et milline on parem.

Eemal

 

#4 27-10-2007 15:26:24

Jarek
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 74
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Ajapikku on kogunenud juba kolm aparaati millest kaks seisid kasutult. Sellepärast siis müüngi.

Eemal

 

#5 27-10-2007 16:46:17

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Kuidas praktiline kogemus seadmega on? Paksus metsas kus taevast ei näe võtab asukoha ette? Juhendab täpselt jne? Endalgi GPS plaani olnud veits, kuid pole veel väga konkreetselt midagi valima hakanud...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 27-10-2007 17:36:06

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Esmalt vabandust OT pärast, kuid mina julgeks Garminit soovitada, Magellani kohapealt kogemused küll puuduvad, aga testide järgi on Garmini GPSmap seeria veidi täpsem (neil on Sirfstar III helix antenn, Magellanil on mingi vähe teist tüüpi). Ja see, et Magellan XL'il on suurim ekraan tähendab paraku ka seda, et see sööb akusid/patareisid kõige kiiremini.

GPS, mida ise kasutan, on siis Garmin GPSmap 60CX(tippmudelist CSX'ist eristab seda baromeetri ja elektr. kompassi puudumine). Selle täpsus on lagedal +-3 meetrit tavaliselt, metsa vahel lisandub paar meetrit. Leiab asukoha ka akendega toas(olenevalt satelliitide asukohast). Vähemalt Garminile tehtud Regio Eesti detailkaartidega on millegipärast jamatud metsaalade näitamisega. Ühel versioonil see on, teisel ei ole, kui on, siis on see looduses liikujale muidugi väga kasulik ja hea asi. Mul vedas ja minu omal on mets olemas, mõnes kohas ei vasta see küll 100% tõele, kuid parem ikka, kui mitte midagi.

Üks veider asi on Regioga veel see, et XL oskab Eesti kaardi järgi teede järgi juhatada, kuid Garmin GPSmap 60C(S)X, millel on tehniliselt see omadus olemas, ei saa teed juhatada. Ehk mõne järgmise kaardi uuendusega tuleb ka see võimalus.

Eemal

 

#7 27-10-2007 18:02:19

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

torukas, odavama otsa gepsudel kipub vana süsteem olema mis sattidega suhtleb. mul on just lihtsam - magellan explorer 210, suhteliselt juust (ja pagan, kaardipesa pole, vaid sisseehitatud mälu paarkümmend mb, aku on ok - 19h), aga näitab su asukoha ära ja eesti kaardil on ka sellised teed peal kust vaid maasturiga läbi saab. ühendust võtab nadilt, sõidu pealt vahest ei saagi signaali ja peab peatuma, ootama paar min enne kui signaal tekib. veekindel, see on hea. jälg on järel automaatselt - leiad auto üles.

teisena on mul tomtom go 720 ( www.gps.ee/tomtom ), see on navigaator, hoopis teine asi - juhatab soovitud aadressile nii ekraanilt kui häälega (räägib eesti keeles muide, kaasas enamiku euroopa kaart, eesti kaart küll kõige tillemaid teid ei näita (71% detaile), aku on autonavigaatori kohta väga hea - 5h). tomtomi kasutan liiklemisel, taskukat metsas. mõlemad on praktilised ja otstarve erinev.

tom, sina tead kindlasti head taskukat soovitada.

Eemal

 

#8 27-10-2007 18:03:20

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

ahjaa, metsas saab ka see odavama otsa geps signaali kätte, kuigi kohati võib ringi tiirutades ära kaotada. see on see "vanema süsteemi" häda. tomtom näiteks võtab isegi toas kui aken on natukenegi läheduses.

Eemal

 

#9 27-10-2007 19:13:34

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

kaups, mida sa selle 'vanema systeemi' all t2psemalt silmas pead? minuteada on ainuke suuremat sorti uuendus, mis uuematel riistadel on, WAAS/EGNOS satelliitidelt paranduste saamine .. aga seda ma 'uueks systeemiks' siiski ei nimetaks  ..

Eemal

 

#10 27-10-2007 19:42:50

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

tommy kirjutas:

kaups, mida sa selle 'vanema systeemi' all t2psemalt silmas pead? minuteada on ainuke suuremat sorti uuendus, mis uuematel riistadel on, WAAS/EGNOS satelliitidelt paranduste saamine .. aga seda ma 'uueks systeemiks' siiski ei nimetaks  ..

Uus süsteem on ka helix antennide kasutuselevõtt

Eemal

 

#11 27-10-2007 19:46:56

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

jään sulle hetkel täpse vastuse võlgu, aga neil pidada päris suur vahe olema. just signaali püüdmisel. infot jagas gps-de maaletooja ja terminid meelde ei jäänud. Ilmselt ongi seesama WAAS/EGNOS. Siit sain sellele toetust:

http://www.geopeitus.ee/lisad/sportrak.html

Eemal

 

#12 27-10-2007 20:32:05

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

tommy, tegelikult on uuema süsteemi nimetus "SiRFstar" vist hoopis. Ehk siis vastav kiibistik.

http://en.wikipedia.org/wiki/SiRFstar_III

Eemal

 

#13 27-10-2007 21:09:19

sanglepp
Kasutaja
Asukoht: Kuusalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Kõik on ilus ja tore, tehnika areneb. Oma kogemustest julgen samuti väita, et mida uuem mudel, seda kiiremini ja raskemates tingimustes signaal leitakse... aga... kui satelliitide piknemine/olemasolu üldse on jama, siis ei aita ka kõige kõvem sõna (käsi)kepsude riigis. Tutvuge selle artikliga

http://www.geopeitus.ee/lisad/satelliidid.html

Artikkel küll vana, aga toimib.
Müüdava riistapuu kasutaja.


Metsa kasvatatakse kirvega!

Eemal

 

#14 27-10-2007 22:01:38

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Kas sangleppa poolt viidatud artikkel ei olnud mõeldud geodeetitele kes kasutavad spetsiaalseid gps seadmeid koortinaatide määramiseks? Vähemalt mulle jäi selline mulje küll (ise olen praktika käigus ka saanud seda riistapuud kasutada).
Ega jah, kui tahad ikka metsa kolamiseks siis mina olen aru saanud, et ilma SiRFstar III kiibita pole väga mõtet võssa ronida. Ise olen omanud 2 erinevat Garmint. Üks oli tavaline GPSmap 60 ja teine, hetkel kasutusel, GPSmap 60CSx. Tavaline 60 oli suht armetu asi millega metsa ronida - signaal kadus juba siis ära kui pilves ilmaga puuokste alla sattusid. Asukoha määramine on GPSmap 60CSx -il ikka tunduvalt kiirem kui 60 -el. Nagu ma täheldanud olen, siis asukoha määramise kiirus sõltub sellest kaugusest kus viimati signaal katkes. Ehk siis kui kaugel sisse lülitamise kohast asub väljalülimis koht. Kui see kaugus on väike siis GPSmap 60CSx leiab oma asukoha paarikümne sekundiga. Vahepeal on saadud ka 60CSx -iga oodatud, aga mitte kaua - max 1 minut. Kõige aeglasem paika panek on sõidupealt.

Eemal

 

#15 28-10-2007 11:59:40

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

kaups kirjutas:

tom, sina tead kindlasti head taskukat soovitada.

kui sa nüüd mind mõtlesid, siis ikka tean, aga see on veits vale topic.

Eemal

 

#16 29-10-2007 14:00:16

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

>> tegelikult on uuema süsteemi nimetus "SiRFstar" vist hoopis.
>> Ehk siis vastav kiibistik.

ei, see on yhe firma yks uuema p6lvkonna chip, ei muud. mida ma tahtsin pointida on see, et miskit uut _p6him6ttelist_ hypet gps maailmas ei ole toimunud .. suurem t2psus saavutatakse terve hulga pisikeste asjade summas. muuhulgas ei ole v2heoluline fakt, et sama tarbitava v6imsuse juures on arvutusv6imsus aastate jooksul oluliselt kasvanud.

osadel aparaatidel on helix antennid, t6epoolest. helix iseenesest patch antenni ees olulist eelist ei anna, kyll aga on vahe selles, et helixiga gps tootab k6ige paremini kui ta on pystises asendis (taskus ntx vms) ja patch antenniga aparaadid siis kui nad on lapiti .. wink
muus osas antenni tyybil sisulist vahet ei ole.

Eemal

 

#17 06-11-2007 14:19:31

Jarek
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 74
Veebileht

Re: M: GPS Magellan eXplorist XL

Uus hind 6000.- ( sis käibemaksu)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB