Sa ei ole sisse loginud.

#1 03-06-2005 02:45:24

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

väikelinnu kiirpildistamine

linavästriku pildi all pärast väikest sebimist selgus, et draa on suur dünaamika fänn smile selles teemas jätkates oleks minul küsimus, et olen paar päeva üritanud kohaliku pisikese järve ääres pildistada putukaid püüdvaid linde, kuid kipuvad teised liiga kiireteks jääma.

Küsida tahtsingi seda, et mis oleks õige strateegia nende pildistamiseks. Hetkel olen hoidnud kaamera suurima ava peal (f/4) ning ava prioriteediga pildistanud lootes, et seda saab kiireima võimaliku säri. Lisaks kasutan AI Servo reziimi mis peaks üritama lindu kogu aja trackida. Samuti on objektiiv 300mm fiks Canoni USM-ga ja IS-ga mis peaks tagama nagu piisavalt kiire autofookuse. Fokuseerimispunktiks on valitud all points. Samas parim kaader on pääsukesest kes klõpsu tegemise momendil minu arvestuse järgi peaks olema kaadri vasakul all liikumas paremale üles, kuid pildil on ta paremal üleval ning 1/200s tulenevalt suht udune.

Ehk siis kuna linnuke paneb järve kohal suht karme kaheksaid ning 80% ajast ei suuda ma lihtsalt venda 300mm (või 420mm) pealt kaadris hoida ja ülejäänud ajal ei suuda ma teda lihtsalt fookusesse saada kuna aeg on piisavalt lühike ja seega AF ei saa aru, et linnukest tahan fookusse.

Ehk siis pikk ja segane jutt, kuid lõppküsimus on see, et kas teen nagu asju õigesti ja vajan lihtsalt veel pikalt harjutamist, et vendi kauem kaadris hoida või on veel mingeid abiks nõkse (kes oleks teadnud, et pääsuke nii kuradi kiire on).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 03-06-2005 03:01:06

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

all points minu arvates ei tööta. mina kasutan keskmist ja ilma servota. siiani isegi liikuva olendi ümberkadreerimine on läinud enam-vähem. kasutan ise ka sealjuures Av-d.

Pääsukese järgi eksimiste paikapanek on muidugi teine tera. Kiiremaid linde naljalt ei anna enam valida. Puht sportlikust huvist olen üritanud pääsukest lendamisel pildile saada, kuid 1/200 lendaval pääsukesel on hullem kui 1/10 liikuval makrol. 1/1250 juures on mul vist paar kaadrt lendavast pääsuesket alles, mida prügikasti ei visanud, kuid avalikkuse ette nad ei jõua ilmselt kunagi.

Minu kogemuse põhjal vali endale mingi koht/ punkt, mida püüda, ja võta seda. Kas servo ses oluorras on parem, seda ma ei tea, ma ise kõik oma pildid pildistanud ilma. Linnud, sarnaselt putukatele, kipuvad oma asju ühes-ja-samas kohas ajama, seega varem või hiljem peaks Sul õnneks mnema...

Viimati muutnud draa (03-06-2005 03:21:59)

Eemal

 

#3 04-06-2005 00:44:40

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Sellise kaameraga, millel terve pildiotsija teravustamisopunkte täis ei ole, pole mingit lootust servoga midagi teha,kuna sa lihtsalt füüsiliselt ei suuda seda ainumast punkti pääsukesel hoida. Kõike punkte ei jõua 20D aga piisavalt kiiresti analüüsida, kuna nende vahel on liiga suured vahed.

Mina olen pääsukeste puhul saanud kõige paremaid tulemusi manuaalfookusega. See ei sunni sind kogu aeg punktile keskenduma ning saad rahus kaasa vedada ja fokuseerida. Ma ka keskendusin üheleja samale kohale, sest rapsima hakates magasin kõige magusamad hetked maha.

Eemal

 

#4 04-06-2005 01:08:56

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Lõpupoole jäi mul täspustamata --> ca pooltel juhtudel ka mina kasutan, kui valid ühe koha välja ja jääd seda passima, manuaalfookust, eriti just kiirete lindude puhul või mingi sündmuse puhul, kus AFi lag võib tähendada pildi mahamagimst. Ja kui ise võsas rapsid ja mingid oksad/kõrred ka ees, polegi muud võimalust kui MF nii või naa.;-). See AV jutt läheb rohkem kokku liikumise koha pealt mereärsete ja lagemdikulindudega, kes väga vilkad ei ole ja noükskõik kus koha peal (nt pesev linavästrik wink ) sebivate lindudega ka.

Viimati muutnud draa (04-06-2005 01:09:56)

Eemal

 

#5 04-06-2005 13:10:23

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: väikelinnu kiirpildistamine

mina olen alati kasutanud manuaalfookust kuna mu AF on lihtsalt nii jube aeglane, et sellega ei saaks midagi teha, teine asi loomulikult selle teravustamispunkti hoidmine. aga kui valgust on siis vahel ka ava veidi koomale keerand, et natukenegi suurendada vahemaad, kus linnuke terav oleks.

Eemal

 

#6 04-06-2005 18:58:16

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Kunagi, kui sai vana hea eos 300 nirki tehtud käis kõik manuaalselt, kuna aparaat ja objektiiv liigutasid teises ajas kui nirk.

Eemal

 

#7 05-06-2005 07:42:44

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: väikelinnu kiirpildistamine

IS'l on tavaliselt 2 reziimi ... tavalises ta trackimist ei kannata. teises reziimis ta horisontaalsihis liikumist ei yrita kompenseerida, st saab trackida ..

Eemal

 

#8 12-06-2005 23:55:39

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

http://www.lockbyte.com/marko/album/det … mage_id=35

imepisikene ja kiire lind tehtud 300D, 100-400IS ja Sport Modes big_smile, kus kõik AF punktid aktiivsed, mis imo mõnes mõttes on vähemalt taeva taustal kiirelt liikuva linnu pildistamisel pigem abiks kui puuduseks.

Eemal

 

#9 13-06-2005 00:22:59

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Seda olen ise ka tuvastanud, et kiire või mitte kiire lind, taeva taustal aitab all points AF ja AI Servo (mis 300D ainult sport reziimis on) tõesti. Samas kui taustaks ei ole ühtlane taust, siis ütleb 20D puhul selline AF trackimine üles. Ise üritasin tabada pääsukest järve kohal kus ümberringi olid puud ja taust kirju ning seal ei saanud AF kordagi aru mida ma trackida tahan smile Ehk oleks ta suutnud hoida AF pääsul kui ta oleks korragi aru saanud mida ma trackin, kuid kuna lind nii kiire oli, siis ei saanud talle kordagi ühtegi AF punkti peale, et aktiveerida AF just pääsule, enamasti sõitis ta ikka tausta fokuseerima smile Aga eks see vajab lihtsalt harjutamist ning siin on päris mitu head kommentaari olnud mis võivad aidata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 13-06-2005 01:31:31

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: väikelinnu kiirpildistamine

>>>>>>>>AI Servo (mis 300D ainult sport reziimis on

kas te siis lasete kõik 300d l originaal softiga?
Kui mul veel AF töötas sai küll kõike muuta vajutasid aga vasakut nuppu ja valisid mis tahtsid:))

Eemal

 

#11 13-06-2005 02:09:15

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

mina rääkisin sellest mida digi reviewdest tean, ise ei pildista 300D-ga. Niipalju kui tean oli 300D üheks tugevaks miinuseks, et manuaalreziimides ei saanud valida AF reziimi ja ka paljud muud funktsioonid olid küll olemas kuid kindlate kompottidena mitte kõik käsitsi tuunitav. Selles suhtes on 350D rohkem 10D ja 20D moodi, et need piirangud kaotati ära.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 14-06-2005 02:54:58

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: väikelinnu kiirpildistamine

no wasia softiga saab kõike ükskõik mis reziimis valida. ainus vahe 10d ga on kiirus ja väiksem buffer ning loomulikult ehituslikud erinevused (1 ketas, pentapeegel jne)

Eemal

 

#13 23-06-2005 01:32:01

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Eelmine nädal sain kahe õhtuga käest võttes 5 talutavat pääsukeste kaadrit  ja sellest sai selgeks, et käest häid tulemusi pole oodata. Ka statiiv ja kuulpea jäävad väga kohmakaks, et lendu jälgida. Säri peab olema ikka üle 1/500 ja kasutades MF tuleb ette anda mingi oletatav kaugus, millesse linnu sattudes tuleb tulistada. f8...11 puhul on ISO ikka 800 peal, nii et ekstreemsed tingimused.
Paremaid tulemusi saab nn Wimbley statiiviga, millega saab lendu jälgida tunduvalt sujuvamalt ja vasak käsi on distantspäästiku tarbeks vaba.
Tänasest on see (Wimbley jalg) mul kasutusel ja võimalusel panen uued ja paremad pildid ülesse. Kui satun EFK kokkutulekule, võtan kaasa, arvan et Eestis tundmatu asi.

Eemal

 

#14 15-08-2005 13:02:28

Külaline
Külaline

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Lisaküsimus kah, kuna teema siin seda käsitleb. Et kui tahta endale tiba paremat objektiivi lindude jauks (no vähemalt 400/f3,5), aga viimane on mf siis millest ma ilma jään. Ehk kuipalju ikka kiirete tegelaste puhul see AF aitab? Et kas maksab osta 400 valge objektiiv MF, arvestades et hindade vahe on kohutav? Või teisiti küside, et kumb on hetkel kiirem, kas AF või inimese käsi?
Või peaks raha koguma ja koguma...

Aitähh

 

#15 15-08-2005 23:48:43

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Mis see 400/f3,5 on ? Küsimus oli, et kumb on kiirem, kas AF või inimesi käsi ?
Ikka AF. Oled eelnevast (pääsukeste jutust) valesti aru saanud. MF kasutamisel ei keerata pääsukese peale käega fookust , see on võimatu, vaid paned oletatava fookuskauguse paika ja annad saatusel asju juhtida.
Lindude jaoks peaks olema jah max otsaga 400mm. Kui aga vanemat MF toru kasutada, siis on ikka fookusega saagimist kõvasti. Peaks olema uuem AF-ga.
Kui hind pigistab, siis soovitan Tokina 80-400mm, suhteliselt kiire AF-ga objektiiv ja avaga 4,5-5,6. Vaata http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=61

Eemal

 

#16 16-08-2005 20:34:00

Külaline
Külaline

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Asi väga selge, ja suured tänud!
Aga see 400/3.5 on üks niikoni toru

 

#17 17-08-2005 00:40:28

kepa
Kasutaja
Asukoht: Tallinn / Neeme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Külaline kirjutas:

Asi väga selge, ja suured tänud!
Aga see 400/3.5 on üks niikoni toru

Nikonil polegi selist tourd !

Eemal

 

#18 17-08-2005 02:44:57

Külaline
Külaline

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Ah mis sa nüüd, on ikka
Nää isegi praegu müüakse:
http://cgi.ebay.com/Nikon-400-3-5-Nikko … dZViewItem

ja tehase info kah:
http://nikonimaging.com/global/products … /index.htm

 

#19 17-08-2005 08:18:27

kepa
Kasutaja
Asukoht: Tallinn / Neeme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Külaline kirjutas:

Ah mis sa nüüd, on ikka
Nää isegi praegu müüakse:
http://cgi.ebay.com/Nikon-400-3-5-Nikko … dZViewItem

ja tehase info kah:
http://nikonimaging.com/global/products … /index.htm

Päris huvitav, vabandan...  (olin väsind ja lugesin sinu tekstist et 300/f3.5)  wink

Viimati muutnud kepa (17-08-2005 08:21:53)

Eemal

 

#20 06-04-2006 17:34:59

kady10
Külaline

Re: väikelinnu kiirpildistamine

toruonu kirjutas:

linavästriku pildi all pärast väikest sebimist selgus, et draa on suur dünaamika fänn smile selles teemas jätkates oleks minul küsimus, et olen paar päeva üritanud kohaliku pisikese järve ääres pildistada putukaid püüdvaid linde, kuid kipuvad teised liiga kiireteks jääma.

Küsida tahtsingi seda, et mis oleks õige strateegia nende pildistamiseks. Hetkel olen hoidnud kaamera suurima ava peal (f/4) ning ava prioriteediga pildistanud lootes, et seda saab kiireima võimaliku säri. Lisaks kasutan AI Servo reziimi mis peaks üritama lindu kogu aja trackida. Samuti on objektiiv 300mm fiks Canoni USM-ga ja IS-ga mis peaks tagama nagu piisavalt kiire autofookuse. Fokuseerimispunktiks on valitud all points. Samas parim kaader on pääsukesest kes klõpsu tegemise momendil minu arvestuse järgi peaks olema kaadri vasakul all liikumas paremale üles, kuid pildil on ta paremal üleval ning 1/200s tulenevalt suht udune.

Ehk siis kuna linnuke paneb järve kohal suht karme kaheksaid ning 80% ajast ei suuda ma lihtsalt venda 300mm (või 420mm) pealt kaadris hoida ja ülejäänud ajal ei suuda ma teda lihtsalt fookusesse saada kuna aeg on piisavalt lühike ja seega AF ei saa aru, et linnukest tahan fookusse.

Ehk siis pikk ja segane jutt, kuid lõppküsimus on see, et kas teen nagu asju õigesti ja vajan lihtsalt veel pikalt harjutamist, et vendi kauem kaadris hoida või on veel mingeid abiks nõkse (kes oleks teadnud, et pääsuke nii kuradi kiire on).

 

#21 07-04-2006 00:57:55

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

minu kogemus lendavaid linde pildistada: reeglina panen teravustamispunkti keskele või kohta, kuhu planeerin tüübi püüda. samuti kasutan kindlasti tv ehk säriprioriteeti, reeglina kaugelt üle 1/1000s. see fokusseerimisele küll kaasa ei aita, aga tulemusele muidu küll.

Eemal

 

#22 07-04-2006 15:55:22

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: väikelinnu kiirpildistamine

archie kirjutas:

Eelmine nädal sain kahe õhtuga käest võttes 5 talutavat pääsukeste kaadrit  ja sellest sai selgeks, et käest häid tulemusi pole oodata. Ka statiiv ja kuulpea jäävad väga kohmakaks, et lendu jälgida. Säri peab olema ikka üle 1/500 ja kasutades MF tuleb ette anda mingi oletatav kaugus, millesse linnu sattudes tuleb tulistada. f8...11 puhul on ISO ikka 800 peal, nii et ekstreemsed tingimused.
Paremaid tulemusi saab nn Wimbley statiiviga, millega saab lendu jälgida tunduvalt sujuvamalt ja vasak käsi on distantspäästiku tarbeks vaba.
Tänasest on see (Wimbley jalg) mul kasutusel ja võimalusel panen uued ja paremad pildid ülesse. Kui satun EFK kokkutulekule, võtan kaasa, arvan et Eestis tundmatu asi.

Otsisin netist selle Wimbley jala kohta infot, aga ei leidnud kahjuks. Äkki täpsustad mudelit või vihjad, kus seda näha saab

Eemal

 

#23 07-04-2006 16:49:36

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: väikelinnu kiirpildistamine

archiel lihtsalt väike näpuviga.
Marksu: proovi 'Wimberley'
Wimberley Gimbal mount


ulliv<->villu

Eemal

 

#24 07-04-2006 16:55:05

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Ilmselt mõeldud: Wimberley Tripod Head, Gimbal Type

Üsna laialt kasutusel. Siin kehvemini näha: http://photofile.ru/image.php?id=693406, siin paremini: http://www.bhphotovideo.com/bnh/control … amp;is=REG

Eemal

 

#25 07-04-2006 16:56:36

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: väikelinnu kiirpildistamine

Näh, Villu jõudis ette smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB