Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-11-2007 16:18:03

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Viled

Trapper OÜ pakub hulgi vilesid. Keegi ka kasutab? Sellest ka ka küismus, mis vahe on Peibutusvile Hubertus metskits ja metskits. Üks on 199 ja teine 325.-  kolmas 227 ja neljas 147.-

Rebasele kolm varianti 175.- 270.- 495.- ?

Ja Peibutusvile Hubertus art.466 röövlind on mõtet osta? Kes siis selle vile peale kohale lendab? Kas üldse lendavad, kakud, kullid, kotkad. Ei usu ikka küll.


"Peibutusvile Sarl Baud art.55 pasknäär jne"  127.- Ja selle peale peaksid kohale lendama igasugu värvulisi ja lehelinde?

Ja veel "Peibutusvile Buttolo art.295 universaalne" Universaal?!

Oskab keegi kommeneerida?

Eemal

 

#2 23-11-2007 16:34:03

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Viled

Ma tellisin rebase jaoks sellise. Ühe korra sai ka proovitud aga ei teinud reo must väljagi. Eks seda peab ikka oskama puhkudak kah, muidu võid seal päev otsa vilistada ja keegi ei tule vaatama. Nii palju kui marandi foorumist loetud siis rebane ei pidanudki kohe vilistaja suunas tormama vaid natuke hiljem tulema vaatama.

Eemal

 

#3 23-11-2007 16:56:57

Tungalpähkel
Kasutaja
Asukoht: Laulasmaa - Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91
Veebileht

Re: Viled

Jänesekisa peale on rebane päris mitmel korral nagu nööri mööda nii lähedale tulnud, et ei mahu kaadrisse ära. Pilti pole kahjuks veel saanud. Üks untsus klõps
Igasugu kullilistele pakub ka huvi.

Eemal

 

#4 24-11-2007 02:07:26

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Viled

Tungalpähkel (A) võta siis kalasilm kaasa tongue

Eemal

 

#5 24-11-2007 05:45:57

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

Siit ilmselt mina tean trapperi poolt pakutavatest kõige rohkem smile
Töötasin veel hiljuti seal ja paljud on neist korduvalt katsetatud.

Vastan siis nii nagu peast hetkel mäletan.
kitseviledest kõik hubertuse omad on head, pisierinevused on
buttolo on kah hea. Kitse omadest sarl baudi ei soovitaks.

Rebase omad on kahte tüüpi:
*hädakisad (jänes, küülik, hiir) kõik töötavad, olenevalt olukorrast, ole aind mees ja puhu õieti. Toimib ka ilvese ja miks mitte ka hundi puhul (mina pole viimaseid kohale kutsunud) kährik tuleb kah vahest uurima.
*Jooksuaja viled (ei kommentaari, kuna pole ise veel proovinud) mõistagi ainult jooksuajal siis.
Pasknäär ja mänsak tulevad väga hästi vile peale kohale.
See buttolo universaalne on väga hea vile aga alustada on sellega keeruline, pead ikka hästi teadma, kust ja kuidas puhudes kellegi hääl tuleb, ise kasutan viimasel ajal jänese hädakisaks just seda, kuna seda niiskus ei mõjuta, teised puuviled kipuvad pika puhumise peale vaiksemaks jääma (kui ära kuivatad, on jälle ok)

See madise tellitu on väga hea, ühest otsast puhudes jänese hädakisa ja teisest otsast hiir. big_smile iga vilega peab puhuda oskama, muidu võid end tõesti lolliks puhuda. Ma päris kõigikohta ei viitsi kirjutada, kui kellelgi konkreetsem küsimus tekib, siis proovin aidata ikka.

Eemal

 

#6 24-11-2007 05:51:25

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

minu kõige lähem  vana rebane big_smile (selle madise tellitud vilega, hiire häälega)
http://okaskera.ee/?pid=215

Eemal

 

#7 24-11-2007 10:10:56

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Viled

Ma tahan ka sellist vilet, kust puhudes hiired välja hüppavad!

Eemal

 

#8 24-11-2007 12:27:05

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Viled

usu, ära taha...

Eemal

 

#9 24-11-2007 13:03:44

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Viled

mul endal taoline olemas http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=
Et siis pean välja lihtsalt hingama mitte puhuma????

Eemal

 

#10 24-11-2007 13:38:26

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

Seda muidugi, et peab ka oskama puhuda. Aga kas kuskil mingit õpetusi pole? Kitse kohta ma juba leidin helinäited.

Eemal

 

#11 24-11-2007 16:19:32

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

valmar kirjutas:

mul endal taoline olemas http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=
Et siis pean välja lihtsalt hingama mitte puhuma????

Neid õpetusi seal trapperi poes ei peaks küll tõsiselt võtma, need on kellegi spetsialisti poolt prantsuse keelest tõlgitud big_smile

Eemal

 

#12 24-11-2007 16:24:36

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

okaskera kirjutas:

valmar kirjutas:

mul endal taoline olemas http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=
Et siis pean välja lihtsalt hingama mitte puhuma????

Neid õpetusi seal trapperi poes ei peaks küll tõsiselt võtma, need on kellegi spetsialisti poolt prantsuse keelest tõlgitud big_smile

a jah, puhu seda vilet umbes nii, nagu näriks keegi suurem sind ennast p...sest. Täiesti tõsiselt kusjuures. Juhul, kui oled jänese hädakisa kuulnud, siis katsu seda järgi aimata. Kui seda sinu vilet niisama puhuda, siis tuleb sealt põhimõtteliselt tavaline vile, puhu niii kõvasti, et vile nagu natuke plärisema hakkab. Kirja teel on seda pisut keeruline seletada smile

Eemal

 

#13 24-11-2007 17:01:06

Tungalpähkel
Kasutaja
Asukoht: Laulasmaa - Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91
Veebileht

Re: Viled

Aivar P. kirjutas:

Tungalpähkel (A) võta siis kalasilm kaasa tongue

Kalasilm on soetamisel tongue Aga täna leidis aset selline märkimisväärne areng, et keerasin konverteri vahelt ära. Siis ei tekkinud ka rebase mahutamisega mingeid probleeme. big_smilePilt

Eemal

 

#14 24-11-2007 18:53:32

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Viled

okaskera kirjutas:

okaskera kirjutas:

valmar kirjutas:

mul endal taoline olemas http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=
Et siis pean välja lihtsalt hingama mitte puhuma????

Neid õpetusi seal trapperi poes ei peaks küll tõsiselt võtma, need on kellegi spetsialisti poolt prantsuse keelest tõlgitud big_smile

a jah, puhu seda vilet umbes nii, nagu näriks keegi suurem sind ennast p...sest. Täiesti tõsiselt kusjuures. Juhul, kui oled jänese hädakisa kuulnud, siis katsu seda järgi aimata. Kui seda sinu vilet niisama puhuda, siis tuleb sealt põhimõtteliselt tavaline vile, puhu niii kõvasti, et vile nagu natuke plärisema hakkab. Kirja teel on seda pisut keeruline seletada smile

Just. Kui sa ise hädas oled, siis sa ju ei piiksu...sa kisad täiest kõrist.
Kunagi leidsin mingilt soome lehelt näite ka jänese hädakisast...praegu ei viitsi otsida kahjuks...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#15 25-11-2007 00:38:46

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

No näis, kas hakkab nüüd rebaste pilte tulema nagu seeni pärast vihma big_smile

pikemast õppe cd-st minu arust kõige olulisem minut http://www.okaskera.ee/reb/reb.mp3 , ülejäänu jäägu endale avastamisõõmuks, üllatusi peaks jaguma.
Kusjuures, kui mõni teist avastab, et tema vile ei tee täpselt sama tooniga häält, siis see on asja juures kõige ebaolulisem.

Eemal

 

#16 25-11-2007 00:41:45

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

üks asi veel, kui lähed vilet katsetama, siis tee pilt kah kohe ära, sama rebane end 2 korda lollitada ei lase ja lõpmatult neid rebaseid pole smile Uus võimalus sama rebasega on ehk umbes aastapärast või nii...

Eemal

 

#17 25-11-2007 00:48:59

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Viled

Jan kust sa selle cd said või nimi sellel üldse on?
sellest lõigust oli väga palju kasu kusjuures..aitähh big_smile

Eemal

 

#18 25-11-2007 01:27:03

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

@Cameda-kõik on ilus,aga Hiiumaal ära jänesekisaga punnita,need on meil juba mõnda aega suur haruldus.Tõsi viimasel talvel nägin kahte ja usu,olen peris palju metsas.Nagu üks külamees ütles."Enne m vöib Sarve otsas paaviani nähja,kui jänist."Aga hiir töötab,kui on kannatust asja õppida.Esimene kord on kindlasti metsas kõlakas lahti,et uus hirmus elukas on liikumas : )))

Eemal

 

#19 25-11-2007 01:54:11

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Viled

okaskera kirjutas:

üks asi veel, kui lähed vilet katsetama, siis tee pilt kah kohe ära, sama rebane end 2 korda lollitada ei lase ja lõpmatult neid rebaseid pole smile Uus võimalus sama rebasega on ehk umbes aastapärast või nii...

Vot ei tea kas see päris kuldreegel. Arvan, et see kas rebane korduvalt vile peale tuleb sõltub väga paljudest asjaoludest ja ka konkreetsest isendist. Samuti nagu juba mainiti, seal kus ikka jänest üldjuhul ei ole, ei tekita hädakisa erilist atraktiivsust kellelegi. Samas rebane on ju väga uudishimulik loom. Seda cd õpetuse lõiku oli omamoodi huvitav kuulata ja ühtlasi näitab see seda, et ega peibutamisel ühtset kuldreeglit ole, iga jahimees räägib üsnagi erinevat juttu ja seega väga erinevad lähenemised võivad tegelikkuses sõltuvalt olukorrast töötada. Mina tekitasin rebases huvi sootuks teistsugusel lähenemisel kui see soome kaveri õpetas ja mul igaljuhul töötas samuti! Arvan, et igaüks peab ise kogema, mis mõjub mis mitte. Kindlasti julgen sellise sõbraliku soovituse anda, et kui rebane juba lähenemas siis ei tasuks talle hädakisa kõrvu puhuda smile smile smile

Eemal

 

#20 25-11-2007 02:14:41

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

Selle, et mis hetkel mis häält puhuda, jätaksin mina küll igaühe enda katsetada big_smile big_smile
aga jah, viise erinevaid on palju, see minut on sellest õpetusest kah ainult minut. lisaks on nt Trapperis saadaval weiskirchen universaalvilega koos DVD ühe Saksamaa spetsialisti nippidega (saksa keeles), mis on kah erinevad. aga kui inimesel on ikka ainult vile ja pole elu sees kuulnudki midamoodi seda puhuda, siis see minut esimeseks õpetuseks on rohkem kui küllalt.
Sellega mina päris nõus ei tahaks olla, et kui jäneseid saarel pole siis rebane jänese hädakisa peale ei tule aga see on kõigest minu arvamus.

Eemal

 

#21 25-11-2007 06:16:30

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

Jah,krt,ega pead ei anna tõesti,et ei tule jänese peale.Kõige tähtsam igasuguse häälega peibutamise juures on arusaamine,et iga loom,ükskõik kui suur see armuvalu või nälg ka ei oleks,saab mingi moment aru,et teda lollitatakse.Armunud on muidugid kõige totumad,siin pole inimloomaga võrreldes teisiti midagid.Aga jahti pidav elukas on tähelepanu ise-kõik meeled töötavad 110%.Ta üritab võimalikult kaugelt selgeks saada,kus täpselt oletatav suutäis asub ja vähimagi kahtluse korral näed saba veel korraks.Tean ühte tüüpi,kes meelitas vana teekannu:) kasutades suure põdrapulli 20 meetri peale.Eluaegne jahimees,aga tuleb hommikul metsast,teekann kaenlas ja õhkab:"Küll oli ilus jaht!"

Eemal

 

#22 25-11-2007 12:53:12

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

Nii aasta kaks tagasi nägin ühtepuhku jänest, nii õhtuti jaanipäevapaiku heinamaal, suve lõpul ja ühel talve hommikul koperdaisn tall pea otsa kadaka alla. kus siis pühkis unepealt metsa: ) Arusamatult julge oli. Nüüd pole viimasel ajal näinud, aga talvel on hommikuks päris palju jälgi lumel.. koos rebase omadega.
Jänese vähesuse tõttu sobib see kõige paremini "Hiirevile ja jänese hädakisa, rebase, ilvese jt röövulukite peibutamiseks". Sellest helilõigust oli kasu jah, eks ma enam vähem nii ette kujutasingi kui keegi sin pureks.

Seda on küll väga kurb kuulda, et rebasel nii pikavõitu mälu on. Enne neid siin õnneks/kahjuks nii vähe.
Kas hiirevile ka röövlinde kohale meelitab?

Eemal

 

#23 25-11-2007 12:55:33

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

".. koperdasin tal peaaegu otsa kadaka all." (magas)

Eemal

 

#24 25-11-2007 13:17:27

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Viled

viiril on nii rebaseid kui jäneseid parvedena liikumas olnud. vähemalt mõni aasta tagasi.
aga rebane käib meil valgul praegugi õues.

Eemal

 

#25 25-11-2007 14:27:00

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

Jah,rebskeid on palju.Väga palju.Huvitav on seejuures see,et kitsepopulatsioon selle juures nii arvukas ja tugev on.Ilvest meil kah omajagu.Hunt olli veel eelmine talv täitsa olemas smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB