Sa ei ole sisse loginud.

#26 26-11-2007 17:04:38

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Viled

Kuna olin pikka aega jahimees ja rebase jaht oli üks lemmikutest, siis jagaksin enda kogemusi rebase ligimeelitamise osas. Parim maastik, kus rebast ligi meelitada, on metsaga piirnevad põllulapid.  Kõige tähtsam on et sina näed rebast enne, kui tema sind näeb. Selleks on vaja binoklit ja maastikule vastavat kaitseriietust. Kui rebane on avastatud, tuleb valida koht kuhu tahad teda meelitada. See koht peab olema tuule all (ehk tuul peab puhuma rebase poolt). Seal peab olema võimalus ennast ära peita. Ja muidugi peab sealt saama pildistada. Nüüd tuleks rebasele märkamatult hiilida oma positsioonile, panna fotoka hakkama ja alustada meelitamisega. Kui rebane on lähedal, ( 100 meetri kaugusel) siis peaks piisama lihtsalt huulte abil tehtud hiire piiksust. Kui aga kaugemal, 100 kuni 1000 m. kaugusel, tuleb kasutada jänese hädakisa. Kuna seda täpselt järgi teha on võimatu, siis mida vähem te seda teete, seda parem. Häält tuleb teha siis, kui rebane on millegagi hõivatud, (sörgib mõõda põldu hiiri otsides). Hea oleks samal ajal jälgida rebast binokliga. Niipea kui märkate et juhtisite rebase tähelepanu endale, tuleb meelitamine lõpetada. Tavaliselt vaatab rebane hääle suunas paar minutit, vahel isegi istub maha ja vaatab pikemalt. Siis tuleb olla vaikselt ja mitte liigutada. Kui rebane on teie poole niimodi vaadanud, siis järelikult pani ta selle koha enda mälusse ja tuleb varem või hiljem seda kontrollima. Iseasi kui kaua see tal aega võtab. Noor rebane võib tulla kohe jooksuga, vana ja targem loom aga teeb nagu teda ei huvitaks see üldse. Ja kui siis kannatusest puudu tuleb ja teed veel häält, pistab rebane tuhat- nelja minema vastas suunas. Edasi on juba kannatuse küsimus. Kellel on, saab pildi tehtud, juhul kui valis koha õieti.

Eemal

 

#27 26-11-2007 22:30:51

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Viled

siig kirjutas:

Kuna olin pikka aega jahimees ja rebase jaht oli üks lemmikutest, siis jagaksin enda kogemusi rebase ligimeelitamise osas. Parim maastik, kus rebast ligi meelitada, on metsaga piirnevad põllulapid.  Kõige tähtsam on et sina näed rebast enne, kui tema sind näeb. Selleks on vaja binoklit ja maastikule vastavat kaitseriietust. Kui rebane on avastatud, tuleb valida koht kuhu tahad teda meelitada. See koht peab olema tuule all (ehk tuul peab puhuma rebase poolt). Seal peab olema võimalus ennast ära peita. Ja muidugi peab sealt saama pildistada. Nüüd tuleks rebasele märkamatult hiilida oma positsioonile, panna fotoka hakkama ja alustada meelitamisega. Kui rebane on lähedal, ( 100 meetri kaugusel) siis peaks piisama lihtsalt huulte abil tehtud hiire piiksust. Kui aga kaugemal, 100 kuni 1000 m. kaugusel, tuleb kasutada jänese hädakisa. Kuna seda täpselt järgi teha on võimatu, siis mida vähem te seda teete, seda parem. Häält tuleb teha siis, kui rebane on millegagi hõivatud, (sörgib mõõda põldu hiiri otsides). Hea oleks samal ajal jälgida rebast binokliga. Niipea kui märkate et juhtisite rebase tähelepanu endale, tuleb meelitamine lõpetada. Tavaliselt vaatab rebane hääle suunas paar minutit, vahel isegi istub maha ja vaatab pikemalt. Siis tuleb olla vaikselt ja mitte liigutada. Kui rebane on teie poole niimodi vaadanud, siis järelikult pani ta selle koha enda mälusse ja tuleb varem või hiljem seda kontrollima. Iseasi kui kaua see tal aega võtab. Noor rebane võib tulla kohe jooksuga, vana ja targem loom aga teeb nagu teda ei huvitaks see üldse. Ja kui siis kannatusest puudu tuleb ja teed veel häält, pistab rebane tuhat- nelja minema vastas suunas. Edasi on juba kannatuse küsimus. Kellel on, saab pildi tehtud, juhul kui valis koha õieti.

ähh, et sa kah kohe kõik korraga välja räägid big_smile big_smile kusjuures üllatusi jagub veel niimodigi tehes, vahest on huvilisi rebaseid rohkem kui üks jne big_smile ja siis jõuab seljatagant see alati kiiremini kellest sa ise midagi ei teadnud smile

Eemal

 

#28 26-11-2007 23:25:04

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Eemal

 

#29 27-11-2007 00:29:47

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

Oo, kus siig paljastas nüüd algajale telgitaguse saladuse big_smile
Rebaseid on palju?... Vanasti oli meil majast mõnesaja meetri kaugusel metsa ääres rebaseurg, kus kevadeti kutsikad lausa mul akna alla ringi mürasid. Rebast oli pidevalt näha. kanad kadusid päeval õuelt nagu nõiaväel;) Nüüseks on urg ammu maha jäetud. Kahju. Nüd polegi ammu rebaseid nii tihti kohanud. Aga eks ma jäta okaskera ja siigi soovituse meelde.

Eemal

 

#30 27-11-2007 12:18:47

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Viled

http://pilt.delfi.ee/picture/2035899/
Tänud okaskerale ja siig` ule. Läksin Pangodis  poe kõrvalt parklast keset mäge. Lage heinamaa, puhusin korra ja oligi olemas. Kuna seisin keset lagedat põldu, tumedates riietes, tuul puhus ka seljatagant, siis reps piilus luuras ja loobusnii suure "jänese" püüdmisest.

Eemal

 

#31 27-11-2007 12:21:32

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Viled

keset mäge seisma. Tahtsin kirjutada. Uups, ei teadnud, et siin ei saa parandada hiljem oma kirja.

Eemal

 

#32 27-11-2007 16:15:01

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

Ma arvan, et oli lihtsalt pime õnn, vedas. Paistab, et see viletamine polegi nii lihtne kui algul tundus.
aga oskab keegi seda ka kommenteerida?
http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=

Eemal

 

#33 27-11-2007 16:35:53

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Viled

Loomulikult ei ole peibutamine lihtne ning nõuab palju kannatust ja õnne. Rebase tähelepanu köita ükskõik millise hääle või tegevusega ei ole teab mis raske, aga teda oma nina alla meelitada on juba märksa komplitseeritum tegevus ning vajab lisaks rohkesti ka õnne. Ainult see, kes on erinevaid peibutusviise praktiseerinud ja kogenud nii õnnestumisi kui ebaõnnestumisi, oskab hinnata sellest saadud tulemit. Kui keegi peaks mõtlema stiilis, et ostan trapperist vile, kuulan õpetussõnu ja kukun vilistama ning voilaa hakkan häid lähivõtteid meie metsade kiskjatest saama, võiks pigem hoiduda vile peale raha kulutamisest smile smile smile

Eemal

 

#34 27-11-2007 17:48:34

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Viled

Lisaks ErikM jutule veel seda et kui te proovite poes mitut samasugust vilet, siis avastate et kõik teevad erinevat häält. Ei tea kuidas praegu, aga siis kui mina neid otsisin, sain viiest ühe sobiva häälega.

Eemal

 

#35 27-11-2007 18:02:57

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Viled

Mul see rebune tuli ikka kohe sörgiga. Ju siis sattusin poes ikka õige vile otsa. No eks see algaja õnne tuleb igas asjas välja, aga kõige rohkem ikka koroonas, pinksis ja bowlingus. wink

Eemal

 

#36 27-11-2007 23:08:17

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Viled

Cameda kirjutas:

Ma arvan, et oli lihtsalt pime õnn, vedas. Paistab, et see viletamine polegi nii lihtne kui algul tundus.
aga oskab keegi seda ka kommenteerida?
http://www.trapper.ee/webshop/product.p … ;keywords=

mul ka soov sama vile kohta natuke rohkem infi saada smile

Eemal

 

#37 29-11-2007 01:13:43

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Viled

Vähe offtopikut.
Läksin samale põllule siis oma vile katsetama. Alguses tegin koduse loomkatse magava kassi peal. Hiire vile peale oli kass kohe püsti ja vahtis uniste silmadega mind. Hiire töötab järeldasin sellest tongue.
Aga nüüd asja juurde. Alguses vilistasin vähe jänese hädakisa. Ma ei saanudki aru kas rebane tuli metsast välja või ta oli seal kohe alguses aga põllu ääres ta igatahes passis. Hiilisin siis heinapallide varjus lähemale ja vaatan siis läbi objektiivi, et mis kuram.. rebane närib puupulka. Hiilisin veel lähemale. Vaatasin veel korra läbi objektiivi. Kitse jalga näris hoopis. Proovisin siis hiire vilet, ei mõjunud. Ju siis oli kits vähe magusam suutäis.

Ning ka siis vähe tõendusmaterjali:
http://www.madispilt.com/pildid/reb1.jpg
(tegu siis üsna tubli cropiga)

Mingi hetk rebane lihtsalt jalutas metsa ja oligi kõik, jättis söögi kah maha. Kuna mulle ei andnud rahu kas ikka oli kits siis läksin vaatasin ka lähemalt. Järgmisi pilte vaadake enese vastutusel, kes ei taha näha see ärgu vaadaku tongue
Pilt 1
Pilt 2

Eks kavalpea ilvese tagant selle jala virutas. Eks seal metsas ilvest ole kah, jahimehed olevat jälgi näinud ja ma olen näinud ühte isegi üle tee minemas.

Eemal

 

#38 29-11-2007 14:09:41

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Viled

Kui rebane juba võiduka noosi leidnud, siis hädakisaga sinna vahele segada ei ole minuarust väga tark tegu. Natuke peaks katsuma olukorda ka sisemiselt tunnetada, et millal tasub rebase tähelepanu püüda ning millal mitte. Paluks võtta seda lihtsalt sõbraliku soovitusena, mitte niivõrd kriitikana.

Eemal

 

#39 29-11-2007 15:40:47

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Viled

Ega ma väga ei üritanudki vahele segada. Huvi pärast proovisin kas teeb minust välja või mitte(hiirevilega, mitte jänese hädakisa). See faas on mul üle elatud kus kangesti tahaks "head" pilti saada. Ma oleks võinud alati ka veel lähemal asuva heinapalli taha üritada hiilida. Äkki oleks see mul isegi õnnestunud ja oleks ka mõne parema kaadri saanud; kes teab. Kuna mul ei olnud soovi looma häirida siis mulle piisas ka kaugemalt vaatlemisest.
Ning kriitika ja soovitused tulevad alati kasuks!

Eemal

 

#40 30-11-2007 13:16:05

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

kitse, pasknäär (huvipärast) ja rebase viled eilsest käes. Nüüd pakin end soojalt sisse, vihma täna ei saja. Lähen katsetan seda viimast vilet.

Vaatan kus enim rebaseid näinud olen ja muide mõõdunud talv leidsin ajutise uru või hiire passimis koha rebasel põlluääres? Robikond heinapalle ja nende peal oli hulgaliselt käpajälgi mis ülalt otse alla (käik) pallide vahele (vastumaapinda) suundusid. Täitsa korralikud ja hubane olemine tundus. (paks lumekate oli ka maas).
Kas see oli tõesti uru eest üksikule repsile või korduvalt kasutatav hiire passimis koht?

Eemal

 

#41 30-11-2007 21:09:45

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

Noh,jahimees,kas rebased jooksid sind pikali?Nägin Suuremõisa pool täna muide kahte kotkast.Esimene Haavamäel ja teine lendas Vahtrepa poolt tulles üle Heltermaal 12.30.praami ootava autorivi-nii umbes 30-35meetri kõrguselt!!!!!Oleksin teise lõdvalt pildile saand,kui oleks oma kallist kaasat kuulanud ja kohe aparaadi valmis pannud : (Aga mina oma lõpmata tarkuses kuulutasin,et:"Eluilmas ta siia ei tule!"Ja kui veidi hiljem selgus,et tuleb ikka küll,oli juba hilja....Kurat!

Eemal

 

#42 01-12-2007 01:00:31

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Viled

Tavaliselt talvel rebane urge ei kasuta. Sellistel kõrgematel kohtadel ta puhkabki toiduotsingute vahel. Selleks võib olla kivi, mätas või põhurull. Kui vaikselt hiilid võid teda seal kohata. Kui lumi on olemas, siis näed ju jälje järgi ära, kas on magamise ase või istumise.

Eemal

 

#43 02-12-2007 15:49:42

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

brenner kirjutas:

Noh,jahimees,kas rebased jooksid sind pikali?Nägin Suuremõisa pool täna muide kahte kotkast.Esimene Haavamäel ja teine lendas Vahtrepa poolt tulles üle Heltermaal 12.30.praami ootava autorivi-nii umbes 30-35meetri kõrguselt!!!!!Oleksin teise lõdvalt pildile saand,kui oleks oma kallist kaasat kuulanud ja kohe aparaadi valmis pannud : (Aga mina oma lõpmata tarkuses kuulutasin,et:"Eluilmas ta siia ei tule!"Ja kui veidi hiljem selgus,et tuleb ikka küll,oli juba hilja....Kurat!

Päris pikali ei jooksnud, aga nii lähedale ronisid küll, et pilti teha lihtsalt ei saa! Tee mis tahad! Nii paganam külm hakkas ka tunnise passimisega. Pole see vilega peibutamine nii lihne midagi. Tuul keerutas ka nii mis jaksas. Te ei arva ära mitut rebast ma korraga nägin?!big_smile
Aga vile peale kogunes 4-5 ronka/kaarnat küll tiirutama. Alagul ei pööranud sellele tähelapnugi. Asi seegi:P

Tuttav tunne, kui õigel ajal pole kaamerat vms käepärst:P
Aga mis nendesse kotkastesse puutub siis ise nägin viimati juulis ka samas ülesõiduajal mere pääl (enne Heltermaad) tiirutamas. Kas mitte nene kodunepaik pole Heinlaiul?
Jutt käib ikka merikotkast?

siig kirjutas:

Tavaliselt talvel rebane urge ei kasuta. Sellistel kõrgematel kohtadel ta puhkabki toiduotsingute vahel. Selleks võib olla kivi, mätas või põhurull. Kui vaikselt hiilid võid teda seal kohata. Kui lumi on olemas, siis näed ju jälje järgi ära, kas on magamise ase või istumise.

Lumi oli jah maas, aga nagu ütlesin, nn sissekäik oli pea vertikaalis ülalt alla. hmm.. ei hakanud mina järele ronima. Arvan siiski, et magamisase.

Eemal

 

#44 02-12-2007 19:13:01

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

Tuttav tunne, kui õigel ajal pole kaamerat vms käepärst:P
Aga mis nendesse kotkastesse puutub siis ise nägin viimati juulis ka samas ülesõiduajal mere pääl (enne Heltermaad) tiirutamas. Kas mitte nene kodunepaik pole Heinlaiul?
Jutt käib ikka merikotkast?

Merikotkas ikke.Olen jääl neid talvel kah näinud,aga Haavamäel esmakordselt.Peaks seda asja tsekkama,Sven tegi siin mõni aeg tagasi üleskutse Kotkaklubi poolt,võiks ju veits koguda andmeid ja neid ka teavitada.Pildivõimalus jääb pealekauba smile Võiks lausa teinekord koos mõne tuuri teha,liigun seakandis palju ja olen päris hästi motoriseeritud.Kui huvi on,anna meilitsi teada.

Eemal

 

#45 02-12-2007 19:17:31

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Viled

Ettepanek kullidele:käesoleva teema peaks vist "loodusjuttudesse" ümber tõstma tongue

Eemal

 

#46 02-12-2007 20:53:48

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Viled

brenner kirjutas:

Merikotkas ikke.Olen jääl neid talvel kah näinud,aga Haavamäel esmakordselt.Peaks seda asja tsekkama,Sven tegi siin mõni aeg tagasi üleskutse Kotkaklubi poolt,võiks ju veits koguda andmeid ja neid ka teavitada.Pildivõimalus jääb pealekauba smile Võiks lausa teinekord koos mõne tuuri teha,liigun seakandis palju ja olen päris hästi motoriseeritud.Kui huvi on,anna meilitsi teada

http://www.kotkas.ee/Klubi_k.htm Hiiumaakonna kontaktisik on Renno Nellis.
Nii palju kui mina olen aru saanud on nad siiski Heinlaiul, Vohilaiul (vb teistelgi).
Haavamäel neil küll pesa ei ole. Ma ei usu, et neil sinna rohkem aja on kui külalistena.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB