Sa ei ole sisse loginud.

#1 02-02-2008 12:46:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Kõvaketta taastamine

Et siis juhtus see mis alati lõpuks juhtub... Olin mina juba tükk aega endale rääkinud, et homme kirjutan järgmise satsi pilte plaatidele ja nii see alati homseks jäi. Juba aastakene niimoodi. Ühel heal õhtul siis otsustasin masinale OS-i reinstalli teha kui restardi ajal järsku kostus ketast.... KOLKS .... KOLKS .... KOLKS .... ja üks ketas ei tahtnud enam töölepingut pikendada...

Võite kolm korda arvata mis värvi ma näost olin kui selgus, et tegemist on data kettaga kus peal kõik mu pildid ning sealhulgas ka need millest backupi pole.

Ehk siis long story short. Kellel on kogemusi kõvakettalt andmete taastamise teenuse pakkujatega? Vaatasin, et Ordi on OnTrack recovery partner, on veel ideid? Ketas on WD 500GB SATA.

Ja muu hulgas abiks ka teada kuidas teie oma pilte hoiate võimalike andmekandjate surma vastu kindlustatuna?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 02-02-2008 12:53:39

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

ordi ja mla pakub mölemad ontracki. löppkasutaja hinnaks jääb tavaliselt 25k+
ise saates vb hoiaksid ordi vöi mla kasumi pealt raha kokku (ca 5k vöi rohkemgi).

kas ketas ei tee piuksugi? kui teeb, vöid proovida kopida teisele kettale. easy recovery nt suudab pekkis kettalt, mis liigub andmeid korjata ka bad sectoritelt.

ma olen hetkel oma andmeid oma lauakas hoidnud (raid1) 160+160gb. lisaks sellele on väline 160gb ketas, kus fotod peal. mingi ports on ka dvd'le pöletatud.

rohkem hetkel ei teagi, kas peaks varundama.

Eemal

 

#3 02-02-2008 13:07:05

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kõvaketta taastamine

mul on paar-kolm korda juhtunud, et ketta probleemide tõttu on ühe-kahe viimase sessiooni pildid musta auku kadunud.
viimased pildid on lihtviisil õnnestunud kustutatud mälukaardilt taastada aga üle-eelmise sessiooni piltide taastamiseks pookisin ketta linuxi masina külge (win ei olnud nõus seda kettaks pidama) ja sain sealt vajaliku kätte.
peale kõike seda olen ma muutunud suht paranoiliseks ja hoian pilte vähemalt kahes-kolmes kohas korraga laiali - arvutis, välisel kõvakettal, dvd-l. nii on vähemalt tõenäosus midagi säilitada.

Eemal

 

#4 02-02-2008 13:26:15

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kõvaketta taastamine

Ärge ajage hirmu nahka. Lähen ostan K-saluunist täna torni DVD si teen varukoopiaid. Tegelt ma teen iga nädal tööasjadest, Outloogi süsteemi failidest ja muust eluks vajalikust tagavara backuppe.

Tegelt plaanin osta 1-2 välist kõvaketast ja vaadata mõni vabavraline proge, mis õhtutundidel kirjutab 2 -lt peakettalt uuenenud sisu sinna üle. Või hakkan ise tegema käsitsi teatud materjalide ja kaustade copy_to_y_drive asju.

Aga siit ka küsimus, kus rahvas hoiab oma DVD ja backup plaate. Olen välismaa foorumitest lugenud et ideaalis pane need CD mappi, pimedasse jahedasse shavrisse, kus oleks võimalikult ühtlane temperatuur.

Mul on CD ja DVD plaate mis riiulil seistes ja osadel juba info häkib. See osade toorikute tootjate 100 aastat on ulme mida nad räägivad. Pisut päikest, sooja ja väntsutamist ning mõned on pakkunud juust tooriku eluaeaks tsipa üle 10 aasta.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#5 02-02-2008 13:28:10

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kõvaketta taastamine

Üks asi veel. Olen kõik oma arvutid ise koostanud (nimekirja alusel) lasnud kokku panna. Ja kunagi ei tasu kõvaketta pealt raha kokku hoida. Võtke väiksema mahuga kettad aga see eest kuulsate tootjate oma. Ja ongi nii, et suvaline Samsungi sama hinnaga ketas mahutab pea 2x rohkem kui mõne kõvaketta tootja oma.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 02-02-2008 13:47:04

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Mnjah 25k on päris kallis lõbu... Ketas ei suuda spin-up -i hoida kauem kui 10s, BIOS juba ei näe teda, seega kahtlen, et softi jupid seda suudavad taastada. Pigem on tõenäoline, et kui võtta uus ketas (sama mudel) ja vahetad plaadid ringi, siis suudab ta seda lugeda, kuid abiks oleks teada kas keegi teeb ka sellist asja...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 02-02-2008 13:52:14

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kõvaketta taastamine

cd/dvd säilitatakse hämaras ja toatemperatuuril originaalkarbis, mitte mapi vahele surutult.
üsna õpetlik lugemine on http://www.ra.ee/juhised/cd_juhis.pdf

cd/dvd võivad üsna kiiresti oma info kaotada, nii et ainult nende peale ma ei loodaks.

Eemal

 

#8 02-02-2008 13:55:16

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

no kui ketast valida, soovitaks samsung unustada ja seagate poole vaadata. kindel oleks raid1 kettad. üks lendab, on teisel ikka data olemas. dvd'sid ise säilitan mapis. tuleb nentida fakti, et 99 ja 2000 alguses kirjutatud verbatimid ja maxtori cd'd olid 2006ndaks kohati lootusetult kustunud. ometigi olid puhtalt backupiks ja cd mapis.

aga jah. ideaalset kaitset pole olemas, kuid välisele kettale salvestada lisaks arvuti hdd'le peaks üldjuhul piisama.

Eemal

 

#9 02-02-2008 14:00:06

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

kui ma ca aasta tagasi ml arvutites veel töötasin, siis pakuti seda teenust, et prooviti niipalju kui saab kohapeal taastada, küll aga jah vöis ketta taastamine vötta nädalaid aega kuna need kippusid riiulile seisma jääma kui palju garantiilisi asju oli ja siis kui klient tuletas meelde, et kuidas on vöeti töösse.

lauaka ketta puhul on töenäosus suurem, et ei saada sealt muffigi kätte. sülekad üldiselt on suurema töenäosusega, et funkab.

Eemal

 

#10 02-02-2008 14:11:33

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Tihti ei lenda ketas kui füüsiline pöörlev asi, vaid elektroonika ei loe. Siis tehakse selline trikk, et esmalt võetakse teiselt samasuguselt kettalt teine plaat ja pannakse külge. Järgmine asi on panna ketas hoopis teise emaplaadiga arvutile külge, ka on tulemusi. Samas arvutis ketast taastama hakata pole mõistlik. Olen olnud hädas samasuguste asjadega, olen saanud kätte ja ei ole saanud köike kätte. Palju katsetamist ja aega läheb. Aga kui pole veel abinõusid valinud, võib esmapilguga vaadata .56233553

Eemal

 

#11 02-02-2008 14:26:22

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

hetkel saan aru, et viga vist pole mitte trükkplaadis, vaid füüsiliselt pea paneb vastu tsentrit.

Eemal

 

#12 02-02-2008 14:35:49

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Oleks huvi küll, peale 1 katsetust (lasin kettal masinast väljas jahtud rahulikult 2h) proovisin, kuid kui uuesti ei võtt masin teda külge, siis jätsin proovimise pooleli, et mitte kompromiteerida võimalusi. Helistan sulle hiljem.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 02-02-2008 14:43:23

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Ma elasin eelmine aasta üle kaudselt sarnase asja. OnTrack ei suutnud 3 kuu jooksul kettalt bittigi päästa. Minu mälu järgi oli küll odavam kui ülalmainitud, aga kallis ikkagi.

Eemal

 

#14 02-02-2008 14:45:47

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

kaups kirjutas:

Ma elasin eelmine aasta üle kaudselt sarnase asja. OnTrack ei suutnud 3 kuu jooksul kettalt bittigi päästa. Minu mälu järgi oli küll odavam kui ülalmainitud, aga kallis ikkagi.

viidi ketas ikka leetu taastama?

ses suhtes, et ontrack reklaamib kusjuures et nad ka wtc majas taastasid kettaid. ja seni kuni ma mla's töötasin suudeti köik kettad taastada. ca 1 ketas kuus käis meie kaudu sinna.

Eemal

 

#15 02-02-2008 14:56:54

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Läbi leedu saksa. Meie puhul oli tegu päevinäinud ja seetõttu ilmselt haruldaste varuosadega scsci vintidega, 2tk korraga peale masina füüsilist liigutamist. Ma lootsin ka. Mitu kuud lootsin.

Eemal

 

#16 02-02-2008 14:57:15

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Üks variant on veel proovida ketta kloonimist samasuurele või suuremale kettale. Mul läks enne upsi muretsemist 4-6 ketast aasta peale ja raidi ma siis veel ei tundnud. Esimesed viisin MLi ja vaid ühelt õnnestus andmed kätte saada. Kunagi hiljem lasi mingi patsiga poiss mu suure kurvastamise peale MList ühe hiljutise "taastamatu" ketta kloonimiseks tagasi küsida ja pika pusimise peale õnnestus, kui õigesti mäletan, vist isegi terve ketta sisu koos sysiga kätte saada, kuigi biosist ka mina ketast enam ei näinud. Sai vist ka plaat veel enne vahetatud. Ülejäänud kettad olen klooninud viivitamatult pärast esimesi kahtlasi tiksumisi ja minu jaoks kõige kindlam variant.
Kindlasti tasub katsetada neid Archie variante ja siis ehk õnnestub ära kopeerida. Edu!

Eemal

 

#17 02-02-2008 16:19:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Ei haaku küll toruka algatatud mõttega, aga kuna uuriti vabavaralist backup softi, siis võin soovitada Cobian Backup'i Ise kasutan veel versioon 7't, ent loodetavasti on ka uuemad versioonid funktsionaalsed.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm

PS! Lehel vaadake ka "Pictures" sektsiooni, kiisu pilt on päris lahe, ent ma kaldun arvama, et pigem selli tagaaias tehtud tongue

Eemal

 

#18 02-02-2008 23:26:10

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

õnneks trükkplaadiga proovimine uuematel ketastel pole probleem. tootmine on odavam ning kergem on leida samast seeriast pärit toodet.

juhul, kui on koduses oludes vöi tuttaval korralik varustus proovida, siis miks mitte. aga jah, nagu eelnevalt öeldud, siis mida rohkem ise torkida, seda kindlam, et kusagil normaalses labsis ei suudeta enam muffigi sellega teha.

külmkapp kas mitte polnud töhus tingimusel, kui badid olid peal?

kettale viskad ümber karbi, karbile kott ja siis juhtmed külmiku vahelt välja. kui arvuti saab sel hetkel andmed kätte on köik korras smile

külmsprei versioon vöib kallivam olla, kuigi pole ise proovinud.

otsi netist ontrack recovery ja proovi. ehk saab lihtsalt ise ka koduselt asjad kätte smile

Eemal

 

#19 03-02-2008 02:23:36

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

toruonu kirjutas:

Ja muu hulgas abiks ka teada kuidas teie oma pilte hoiate võimalike andmekandjate surma vastu kindlustatuna?

kaks välist (dubleeritud sisuga) ketast, ühte hoia niiöelda off-site. lisaks dvd-koopiad, kuupäev peal, mis oleks tark aasta-kahe tagant jälle ringi kirjutada uute toorikute peale.

Eemal

 

#20 03-02-2008 05:02:32

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Minu kaastunne.
Endal andis kah kuskil kuu tagasi vana arvuti otsad. Emaplaat siis, pildid ja failid jäid alles. Praegu ajan just uut arvutit vihaseks.
Enne varukoopiate plaadile kõrvetamist arvutan failidele MD5 kontrollsummad, siis on pärast väga hea plaate kontrollida ja esimese väikse vea puhul midagi ette võtta.

Eemal

 

#21 03-02-2008 13:08:39

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Toruonu, on siis lootust tagasi saada midagi?


OT:
Mul on  nii lahendatud, et on kolm kõvaketast ja DVD kirjutaja.  Opsüs esimesel, pildid teisel, backup kolmandal kõvakettal.
Ntbackup teeb iga nädal kõigest backupi.
Lisaks teen ma piltidest DVD'd, mille viin "offsite'i", ema juurde.

Eemal

 

#22 03-02-2008 13:51:45

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Minul oli vanas arvutis asi lahendatud nii:
arvutis 2 kõvaketast, ühel OP süsteem ja teisel siis andmed ja pildid ja mu kama.
Pildid kõrvetasin jaokaupa DVD plaadile, enne kõrvetamist arvutasin MD5 kontrollsummad. Pildid plaatidel korduvad, et oleks vähemalt 2 koopiat igast pildist.
Uue arvuti tellisin sellise, millel oleks RAID. RAID'i jaoks pole veel jõudnud kettaid osta, aga on plaanis jätta üks kettas OP süsteemi jaoks ja panna kaks ketast data jaoks raidi tegema.

Eemal

 

#23 03-02-2008 14:09:47

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Ja kui vana arvuti otsad andis ning selle kõvakettastelt oli vaja andmeid läppakasse saada sai ostetud väline USB SATA/IDE HDD boks. Meeldivalt üllatas kiirus (1 GB ca 30 sek) ja hind 440.- EEK

Eemal

 

#24 03-02-2008 14:39:28

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

Ja MD5 kontrollsummadega majandamiseks kasutan MD5summer programmi.

Eemal

 

#25 03-02-2008 14:41:01

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kõvaketta taastamine

ketas, kõvaketastelt, läpakasse.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB