Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-02-2008 12:21:23

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile? ANNA NÕU, sinu kogemus ja harjumus?

Selles teemas:

Kõvaketta taastamine
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=2709

Sellised postitused panevad vahel ka kriitiliselt üle vaatama ja mõtlema oma fotonduse asju, nimelt millal ja kui palju ja mis põhimõttel asjad paberile peaks panema.

Ma olen kõigile oma sõpradele ja tuttavatele öelnud ja raiunud ühte printsiipi, et kui nüüd dikika ostsid, palun tee regulaarselt parimatest asjadest pildid paberile.

Ära lase kuid kuhjuda piltidelt, siis:

- Neid tuleb korragi nii palju ja sorteerimine ja valiku tegemine on lihtsalt raskendatud
- Kui teed seda harvem siis osad loobuvad, kuna kõiki neid mis paberile tahaks saab liiga palju ja tuleb eelarveline lagi ette.

Selle vastu on rohtu ehk heade digipraktikute PAILAPSIIN:

Tee iga kuu parimad pildid paberile. Teoorias lihtne praktikas peab olema üsna järjekindel ja hoolas et seda printsiipi järgida.

Veidi ulmet ka, venelaste magnet impulsiga pomm Helsingisse ja on lähima misiganes saja km raadiuses magnetkandjal info on kadunud. Sellised relvad on juba ammusest ajast olemas, ka tuumarelval on ülivõimas magnet impulss - mis mõjub isegi teadupärast negatiividele (pildistamata). Füüsika haridusega või teadusgurud võivad parandada, kui eksin.

Samas on osadele fotograafia igapäevatöö ja kel siis hobi - harrastus ning see on ju praeguses ajas ehk siis olevikus. Aga samas võiks vahel tõesti mõelda, et mu hobi ei oleks samas printsiibis nagu üks kuulus ütlemine: täna on ja homme vistatakse ahju.

Paber ja (ka fotofilm) on ajalooliselt kõige lollikindlam, kui silmas pidada ka järeltulevaid põlvi jms. et sinust jääb jälg. Aga ega siin ongi oht. Kui ikka naist ei võta ja järglasi ei taha teha (investeerid kaameratesse ja auosse jms.) siis kes annab garantiid, et kunagi vanadekodus olles sinu kõvaketas või album kusagil säilitatakse, et see ajaloo prügikasti ei satu! Sp. on lapsed - veelkord lapsed (tugev perekond on ühiskonna ja järjepidevuse nurgakivi) on su parim investeering ja ajaloo garant. Loomulikult mitte lihtsalt lapsed vaid ka need, kelledele sa oled ka vanaduses sõbraks, üks asi on laps valmis teha teine asi on aidata tal kujuneda ja suunata nii, et ka paarikümne aasta pärast oled talle isa või ema ja teie vahel on sõprus.

Ma olen andnud enast parima, et mu poeg kannaks mingisugust fotopisikut edasi, kasvüi selles suhtes, et ta vanaisa tuhandeid slaide väärikalt säilitaks ja isa klõpsimisi ja labumeid ka alles hoiaks. Olen aastaid tagais kusagil Tallinna prügikastis kord näinud ühe perekonna albumit ja äravisatud inimese isiklikke asju. Eks see ole kohati paratamatus aga ma mõtlen, et foto on ju käesoleva hetke jäädvustamine ja eks suur osa hobifgraafidest teeb seda kõike eelkõige enesele. Samas ei ole vale või paha mõelda veidi tuleviku peale ja näha asju ette. Selles suhtes on lollikindlaim asi ikkagi paber ja veelkord paberpilt - paberpildid.

Mul on kodus pere reliikvia tsaari ajast fotod, Vanaisa oli küla ainuke fotograaf ja tegi plaatidele perest pilte. Ta oli mõisniku suvekodus ka siis nö. fotomees. Ja aega on kulunud palju ja mida iganes fotod on nagu klaarid, nagu eile tehtud pole isegi tuhmnud suurelt! Vat niimoodi siis.

Niipalju siis kõvaketastest. backupidest, DVD palaatidest ja paberpiltidest, head kaasamõtlemist ...

P.S. Lähen poodi CD mappe ja siis ka paber albumit ostma.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#2 05-02-2008 13:46:50

Kairixx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Panen kõik pildid DVD plaatidele ja teen ka valikulise ilmutamise alati ära.

Kunagi ei tea millal arvutiga midagi juhtub. olen korra paljudest piltidest ilma jäänud tänu kõvaketta läbiminemisega. peale seda panen alati plaadile.  Vahel on pilte tõesti korraga palju ja ei oska valida mida albumisse panna mida mitte. Aga siis teed kas või rohkem ja kui ise ei taha neid paberil, siis annan sugulastele kes huvitatud on. Ja neid foto huvilisi juba jätkub küllaga.

Eemal

 

#3 05-02-2008 13:49:58

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

ma panen ka kõik DVD-le ja plaan soetada ka lisaks üks väline kõvaketas, et siis topelt sinna kõik veel smile

Eemal

 

#4 05-02-2008 13:58:11

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Seoses nende viimaste teemadega tegin eneselegi märkamatult ühe dokitäie dvd-sid eile smile)

Eemal

 

#5 06-02-2008 11:30:22

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

üldiselt kaks korda aastas on asja fotosid photopointist ära tooma. eriti ise paberile ei lase, kuid aasta kohta 300 pilti saab ikka paberile.

Eemal

 

#6 06-02-2008 12:01:55

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Siit veel üks küsimus:

Kui lastee ilmutada ehk panete paberile pilte, siis kas teete seeria albumid, st kõik on kuupäevalises jadas või koostate teemade albumid - et üks looduspildid, siis perest pildid jms.

Ma ise olen mõlemat pidi kasutanud.

Busse 300 on siis ju üks suur albumitäis või 2-3 väiksemat, kõva sõna.

Mul on tekkinud ka väike paus ja vaatasin paremad pildid välja ja no kiskus juba 1000 kanti, aga egas midagi see vahepealne paus tuleb ka takkajärgi ära teha. Lapsi on ja pilte tulevikus ära anda pole probleemi, pealegi mulle meeldib pilte rohkem albumist - paberilt vaadata kui arvutist. Vedeled vahel diivanil ja tuletad häid aegu meelde ja meenutad neid kaadreid.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#7 06-02-2008 12:18:57

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Mina va kiviaja tont, kes ma ikka veel filmile pildistan, lasen kõik paberile trükkida. Päris saasta viskan ära, osa pilte, mis "sõela" ei läbi jäävad labori ümbrikutesse. Parimad panen 300-tesse albumitesse teemade kaupa. Neid on mul vist 20. Slaididega olen pisut rohkem hädas. Osad neist olen ka paberile lasknud. Arvatavasti ma ei pildista ka järgmised 7 aastat filmile smile

Eemal

 

#8 06-02-2008 13:08:05

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

no fotoalbum vöi arvuti ekraanilt pildi vaatamisel on töesti vahe. fotoalbumisse paned ikka parimad enda arvates, arvutist vaatad köike. mida rohkem arhiveerid arvutis pilte, seda väiksema töenäosusega sa neid seal üldse vaatad. külaliste suhtes on jah mönus fotoalbum, vötad riiulist ja näitad ja jutustad juurde story. paberpilt on ikka midagi muud kui arvutis foto.

Eemal

 

#9 06-02-2008 17:25:44

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Päris naljakas on paaril korral olnud kui näitan mõnda A2-le lastud pilti. Küsivad, et millal ma selle tegin ja mina võtan albumi ja näitan, et näe seda te olete juba varem näinud.
Lühidalt- paljud inimesed ei vaata pilte nii nagu meie siin Looduspildis. Nad lappavad kiirelt ja pealiskaudselt suurt midagi märkamata. Ma ei imestaks kui nad muude asjadega sama pealiskaudsed oleks.

Eemal

 

#10 06-02-2008 18:44:01

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Inimestel on erinevad huvid. Ehk ei viitsiks sinagi süveneda, kui keegi sulle innustunult erinevaid toiduretsepte või salvrätikute kollektsiooni tutvustaks.

Eemal

 

#11 06-02-2008 21:15:42

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Maitse üle tõesti ei vaielda. Hasartne tikutopside kollektsioneerija suure tõenäosusega ei huvitu sügavalt fotograafiast. Ma arvan, et antud keskkond siin on sellepärast nii populaarne, et ega neid looduspilte tavainimene hulgi ja väga süvenenult ei viitsi vaadata. Siin aga kõik ühesuguse "kiiksuga" koos.
Pilte näidatakse minu meelest kahel juhul. Meeldivam näitamine on siis, kui keegi ikka süveneb näidatavasse. Ja veel meeldivam tunne tekib, kui vaataja paar tükki välja sordib välja toomaks oma lemmikuid. Teine näitamise variant on siis, kui külalistega pole millegipärast võimalik üks moment aktiivselt tegelda. Visatakse siis ajaviitmiseks album-paar või patakas pilte hambusse. Ja mõne minutiga sirvitakse lihsalt suur hulk pilte läbi.

Udumartini välja toodud tohutu efekt pildi formaatide vahel on vahest ennastki üllatanud. Üks pilt on mul A2-na seinal. Kui tuttava kingitus päevakorda tuli, siis ta soovis seda poole suuremana kA endale. Tegin valmis, sain kätte ja kade tunne tuli peale. Alles A1-na tuli selle pildi efekt minu meelest välja. Praeguseks looduspilte paberile alla A4 suuruse ei tee, olgu nad siis nii head või halvad, kui nad ka välja kukuvad. Lihtsalt väiksemalt ei tunne neist ise eriti mõnu. Siin olen ka tähele pannud üht kõrvalefekti. Inimene, kes ise teeb ainult postkaardi formaati fotosid, on paratamatult ilma pildi sisuni jõudmata suure formaadiga ennetavalt nokauti löödud smile

Olen proovinud teha musaga slaidishõusid telekas näitamiseks. Kuigi oma perele meeldivad, millegipärast jäävad teised valdavalt suht ükskõikseks.

Eemal

 

#12 07-02-2008 00:03:01

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Oma pere ei taha lihtsalt kodurahu ära rikkuda wink

Eemal

 

#13 07-02-2008 00:09:19

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Jyrka, järeltulijaid on!? Naise delikaatsusega võib ikka teinekord arvestada smile Aga loota viletsale asjale pidevat heakskiitu nooremalt kriitiliselt põlvkonnalt big_smile

Eemal

 

#14 07-02-2008 00:44:57

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

On, aga veel selles staadiumis kus nii heakskiitu kui kriitikat väljendatakse kisaga.

Eemal

 

#15 07-02-2008 09:34:06

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Jyrka, eks sul siis tõsised kriitikakatsed kaugemas tulevikus alles ees. Võib siiski õelda, et noorte kriitika ei ole lahmiv. Ja iga konstruktiivne kriitika on edasiviiv.
Ma ei tea, kuidas teistel, aga paberilt paistavad kõik defektid välja, mida arvutis ei märganud. Kui raha tähiks rohkem sellesse auku raisata, siis teeks isegi proovipildid. Suuremat formaati küll ei julge ennem tellida, kui A4 on laua peal hoolikalt üle hinnatud. Ka tonaalsus, vaatamata sellele, et saab regulaarselt monitori kalibreerida.
Nii et kes kavatseb suuremaid formaate tellida, siis see ei oleks mõistlik otse arvutist. Ei oska kommenteerida, kas keegi suuri formaate ilma väiksema paberkandjal vaheastmeta üldse teeb.

Eemal

 

#16 07-02-2008 13:30:46

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Millal, kuidas ja kui sageli panna pilte paberile?

Asi ei ole mitte ainult piltide läbi lappamises. Kui nt hakkad kellegi tikumajakesi vaatama, siis võid ka suht kiirelt pilgu peale visata saamata aru, kui palju tööd ja millised efektid seal taga on. Enamus inimesi ju arvavad, et piisab vaid aparaadi olemasolust ja klõpsust ning sellega asi piirdub. Kõrvalseisjal lihtsalt ei teki selliseid küsimusi a la Kuidas sa nii lähedale said v Vaat kui peenike valgus on olnud v Ime et ära ei väristanud v Hullult vaeva oled kompositsiooniga näinud v Märjaks ei saanud ? Ära ei külmetanud ... jne

Suur pilt esindab ka lihtsalt suur suurem veel suurema asja efekti. Samas tulevad suuremal pildil väiksed detailid esile, mida väiksemal formaadil põgusal vaatlemisel ei märka. Võiks öelda, et eksisteerib mingi minimaalne suurus, millest alates teatud asjad mõju hakkavad avaldama. Professionaal v asjaarmastaja oskab selliseid detaile ka väiksemalt pildilt otsida v näha.

Samuti on piltide hindamisega, kas hinnatakse pildil olevat objekti (vist enim levinud, eriti suvalistes foorumites), selle erilisust, selle tagacolnud tööd v midagi muud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB