Sa ei ole sisse loginud.

#1 21-02-2008 22:24:07

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Videokaamera

Pole küll päris fototeemaline, aga loodan, et ei pahandata :)
On soov osta videokaamera, 70% selleks et loodusvideosid teha.
Olen väheke uurinud nüüd turgu online poodides, aga vot ei leia sobivat varianti.

Arvan, et peaks olema kuskil 20x optiline zoom ja välise mikrofoni võimalus(?). Veider on just see, et 20x (või rohkem) optiline zoom eksisteerib ainult kuskil 6-11 tuhat krooni maksvatel kaameratel, aga need 10-20 tuhat maksvad, mis on parema kvaliteedi ja optilise pildistabilisaatoriga, omavad ainult 10x zoom. Ma kardan, et 25x zoom + digi stabilisaator ei ole eriti kvaliteetne(?)

On kellelgi mingeid konkreetseid soovitusi või muid vihjeid mida tasub videokaamera ostmisel tähele panna? Siiani olen tehnikafoorumitest lugenud, et eelistatakse siiski veel miniDV formaati ja Sonyt.

Eemal

 

#2 21-02-2008 22:49:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Videokaamera

kuna sa oled canoni kasutaja, soovitaks ma sul kõigepealt neid canoni kaameraid vaadata, millele L torusid ette saab keerata. täpselt seeriat ei mäleta, aga tegemist niiöelda pool-profi klassiga. hind jääb neil vist sinna 50+ kanti, aga kui huvi tõsisem ning mõned objektiivid juba ees, siis tasub mõtlemist.

välise mikrofoni võimalus peab kindlasti olema, kui sa just tuulelindistajaks ei taha hakata smile mini DV või DV üldse nõuaks sult ideaalis ka makki, mis seda formaati maha mängib pärast. kaamera pealt mahamängimine tapab videopäid. seesmise kõvakettaga või (nende pisikeste) dvd-de peale lindistavad on tänapäeval veits mugavamad variandid.

Eemal

 

#3 21-02-2008 23:13:10

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Videokaamera

soetasin ka endale umbes kuu tagasi sony kaamera dcr-sr72 mudeli, 60 giga kettas sees ja 25x optiline zuum tongue, suht asjalik asi, pildikvaliteet automaat setingutega ei ole just kiita aga õnneks saab väga palju ise sekkuda selles vallas smile vist on sellel ka välise mikrofoni pesa olemas ja välgu või lambi pesa on ka big_smile vot nii

Eemal

 

#4 21-02-2008 23:38:34

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Videokaamera

Valmar, kusjuures mul on kah siiamaani just see mudel silma jäänud. Kas selle pildistabilisaator on normaalne ja kuivõrd see 25x zoom end siis õigustab? Ega sul mingit testvideot äkki näidata pole? Välise mikrofoni pesa kohta ma netist küll kinnitust ei leia.

Tom, poolprofi kaamera oleks natuke suur investeering. See tähendaks, et peaksin fotokraami kõrvale panema ja videole keskenduma, kuid selleks küll valmis pole.

Eemal

 

#5 22-02-2008 02:43:13

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Videokaamera

Kasutasin viimati mingit sony dvd-kaamerat küll aasta-kaks tagasi, aga tookord oli väga nõme probleem lindistuste arvutis monteerimisega. Vb olin valesse formaati lindistanud vms, aga täiesti arvestatav videotöötlusprogramm ei suutnud konkreetset formaati lugeda, pidi konverteerima erinevate programmidega ja õudne jama oli sellega. Tõenäoliselt oli viga minus või softis, aga igal juhul tasub seda formaadivärki uurida. MiniDV on kõige lollikindlam variant.

Teine väga suur erinevus amatöörkaamerate vahel on nende võimes väheses valguses filmida. Ma ei tea, mis parameetrid seda näitavad, aga kahe erineva firma sama klassi kaamerad filmisid vähese valguse re˛iimis täiesti kardinaalselt erineva kvaliteediga.

Pildistabikatega kogemus on vähemalt minul näidanud seda, et statiivilt filmides on parem seda mitte kasutada, sest pika suumiga filmides tõlgendab kaamera "aju" kerget kadreeringu muutust kui värinat ning ei liiguta kaadrit (teatud piirini muidugi, kuid ettearvamatult siiski).

Ka on võimalik, et ma olen mingite saastakatega kokku puutunud ja vahepealne tehnika areng on minu mainitud puudused juba kõrvaldanud:)

Eemal

 

#6 22-02-2008 11:55:42

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Videokaamera

Oeh, maadlesin selle probleemiga just mõned kuud tagasi pere tarbeks. Soovitan parem ringi tuhnida videofoorumites - seal on teadmist küllaga. Esmalt pead ilmselt selgeks tegema paar mõistet - kas ja mida sul vaja on:
a) sensori suurus - palju erinevaid nagu fotokatelgi, selge see, et mida suurem, seda parem. Lõpus konkureerivad tõenäoliselt 1/3" CMOS või 3xCCD
b) milline lahutus, kas kuni HD-ni või mitte, Full HD või mingi vahepealne variant
c) kommentaarid: pildikvaliteet, müra, madalas valguses, aparaadisisene teravustamine, satureerimine, loomulikkus
d) salvestusmeedia: profimad riistad teevad miniDV-le, seda on veidi ebamugavam käsitleda, samas kassetid väga odavad ja igal pool saada. DVD on pisut nõme, kuna poole pealt ei saa seda nt. ümber salvestada, tuleb läbida nn. lõpetamise protsess. HDD on ilmselt päris hea lahendus, ehkki veidi kardab põrutust. Ise soetasin endale mälukaardiga kaamera. Maks. kvaliteediga mahub 8gb-le pea tund salvestist. Juba praegu on turul 16 ja 32 gb kaardid. Usun, et needki ei jää viimasteks ja kõik läheb kordades odavamaks. Kaardi eelis on liikuvate osade puudumine, väiksem voolutarve ja mugavus.
e) Failiformaat sõltub pisut ka eelmisest, aga peamiselt küsimus, kui palju pakitud, kui suur ja millega/kuidas töödeldav.

Pereasjanduste jaoks soetasin selle: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off … sonic.html
Looduses on ehk midagi tõsisemat vaja, aga siis lähevad summad juba teise suurusjärku. Mulle praeguseni sobib.

Disclaimer: tegelikult ei tea ma asjast midagi, seega uuri targemate käest tongue

Eemal

 

#7 22-02-2008 12:26:31

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Videokaamera

Kui huvi vähegi suurem soovitan kindlasti osta mõni canon xl sarja aparaat.
Et, miks siis;

Ostes omale sellise kodukasutamiseks mõeldud relva, jääb sul võimalustes pärast esimest kuud väheseks ning siis pead nii või naa miskit asjalikumat vaatama.
Canon xl sarja aparaadid on vahetatavate objedega ning nende objed on korraliku klaasiga.
Teiseks saab neile vahele panna jublaka mis lubab kasutada sul L seeria 35 mm kaamera foto objektiive(tõsi jublakas maksa 10 tuhhi ostes Eestist). Selline tegevus suurendab fookuskaugust 7.2 korda(Canon XL1s)
Ostes praegu kasutatud poolprofi kaamera jätad sa endale võimaluse valutult areneda, eelmainitud XL1 peaks saama lausa paarikümne tuhande krooni eest. Paar nädalat tagasi oli vähemalt tartu Overallis selliseid kasutud ka olemas.
Kui vähegi veel mingeid täpsemaid küsimusi kirjuta mulle privasse, vastan meeleldi.
Teema liiga mahukas, et seda siin foorumis ammendavalt lahata.

Eemal

 

#8 22-02-2008 12:31:57

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Videokaamera

Kui nüüd selle sony stabikat võrrelda canoni objektiivide omadega siis ta nii hea ikka ei ole aga oma töö teeb vaikselt ära küll smile
Võibolla ma eksisin selle välise mikrofoni kohapealt aga miski taoline auk seal kuskil oli big_smile
Testvideosid mul kodus küll aga üles ple jõudnud veel panna,eks ma üritan millalgi selle ära teha.
Failiformaadi kohta nii palju, et alguses ei saanud minagi sellega hakkama aga natuke sobramist internetis selgus, et näiteks adobe elementsi premiere 3 programmiga tuleb lihtsalt see faili formaat ära registreerida ja asi töötab nagu õlitatult, registreerimine oli tasuta smile

Eemal

 

#9 22-02-2008 12:44:00

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Eemal

 

#10 25-02-2008 00:09:39

alar333
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Videokaamera

Olen õige mitu aastat tegelenud filmiga. Ise kasutan canoni XM-2. Hea valgusjõuline kaamera 20x optilise zuumiga ja stabilisaatoriga. Looduses kruvin ette raynoxi 2,2x konverteri. Pildi kavliteet üldjuhul ei kannata. Kogu kupatus kindlalt statiivile ja kaugjuhtimisele. Antud hetkel on DV kassett veel asendamatu (nii filmimise mugavuselt, andmete ülekandes, kui montaazis). Väline mikker kindlalt vajalik. Soovitan kasutada videovalgustit.

Eemal

 

#11 25-02-2008 00:17:04

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Videokaamera

Ok, tänud vastuste eest. Eks ma veel mõtlen ja uurin väheke.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB