Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-02-2008 18:01:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Konkursivõit varastatud pildiga

Tundub, et tänapäeval on ülioluline, et saaks 'feimi' endale iga hinnaga, ka varastades. Ääsmäe laste fotokonkursi vanemas rühmas esitas Egert Poll konkursile minu pildi ja võitis sellega ka.

Pikem lugu, kui kõva pildimees on Egert:
http://www.harjuekspress.ee/rubriigid/k … 281ce62877

Ja ka värskes Eesti Jahimehes on ka sellest konkursist juttu.

Ma olen ausalt öeldes suht nõutu, mida peale hakata -- kas kirjutada avaldus politseisse  või mässata asjaga ise -- osapoolte rohkuse tõttu võib see päris ajamahukaks kujuneda. Igatahes isu on teha nii, et too Egert enam kunagi võõrast asja puutuda ilma loata ei julgeks.

Eemal

 

#2 23-02-2008 18:07:31

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Sellega on ju võimalus noori natuke teavitada, et kuhu sellise teguviisiga jõuab. Et mina küll ennast tagasi ei hoiaks. Läheksin politseisse.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#3 23-02-2008 18:22:59

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

vtl kirjutas:

draa kirjutas:

Tundub, et tänapäeval on ülioluline, et saaks 'feimi' endale iga hinnaga, ka varastades. Ääsmäe laste fotokonkursi vanemas rühmas esitas Egert Polli konkursile minu pildi ja võitis sellega ka.

Pikem lugu, kui kõva pildimees on Egert:
http://www.harjuekspress.ee/rubriigid/k … 281ce62877

Ja ka värskes Eesti Jahimehes on ka sellest konkursist juttu.

Ma olen ausalt öeldes suht nõutu, mida peale hakata -- kas kirjutada avaldus politseisse  või mässata asjaga ise -- osapoolte rohkuse tõttu võib see päris ajamahukaks kujuneda. Igatahes isu on teha nii, et too Egert enam kunagi võõrast asja puutuda ilma loata ei julgeks.

Räägi parem, kustkohast ta selle pildi kätte sai? Ega Sa ometigi ei taha öelda, et fotokonkursile piisab tänapäeval miskist veebiformaadis pildist ja isegi võitjate käest originaali ei nõuta?

Kui tahad meeldejäävat õppetundi anda, siis tuleb ikka ise tegeleda. Politseil on ilmselt tähtsamaid prioriteete ning kui otsest majanduslikku kahju ei ole, siis asi jääbki arvatavasti venima ja lõpeb hoiatuse või paarisajakroonise rahatrahviga poisi vanematele.

Pildi sai ta kätte siit: http://www.looduseomnibuss.ee/lafoto/di … ?pos=-5728 . Mujal mul teda ülal pole. Eelmisel aastal ja ka 2006 oli LAFil võimalus pildilehel pilt suuremaks klikkida, seega sealt sai päris korralikus suuruses pildi (532 x 800 pixels).

Eemal

 

#4 23-02-2008 19:11:41

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Pöördu politseisse ja teavita ka konkursi korralduskomiteed.
Kas neid konkursi pilte saab praegu ka kusagil veel vaadata? Artiklis oli juttu, et esitada sai kolm tööd. Niisis on huvitav näha, kelle fotod seal veel käiku läksid.

Eemal

 

#5 23-02-2008 19:17:47

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Üks koht on http://pilt.delfi.ee/album/47861/, kust ma enda pildi peale vihjet leidsin.

Leili Mihkelson saatis mulle lühikese väljavõtte ka Eesti Jahimehe artiklist:

----
...leidub pildistamist tõsise hobina võtva Egerti fotokogus mitmeid meeleolukaid hetki loomade maailmast: põder vasikaga ja kahe vasikaga, kitsekari põllul maiustamas, rähn puud toksimas. Kui palju tunde noor loodushuviline ja koos isaga jahiretkedel õpipoisina kaasas käinud noormees nende jäädvustamiseks vaikselt põõsastes luuranud on, seda teab vaid tema ise. Eks katsuge fotolõksu püüda nii ettevaatlikku looma nagu seda on kobras!  ....
----

Eemal

 

#6 23-02-2008 19:24:54

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Arvan, et kui annad korraldajatele viisakalt teada võidupilti tegeliku päritolu, lased neil paluda poisilt näha originaalfaili jms. siis peaks järgnema suhteliselt piisav avalik reaktsioon, mis poisile hästi meelde jääb.

Eemal

 

#7 23-02-2008 19:31:40

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Mina arvan, et siin peaks asja nii avalikuks tegema, et paljudele poistele ja tüdrukutele see asi meelde jääks. See tuleks ilmtingimata ära kasutada.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#8 23-02-2008 20:13:33

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Mina arvan, et draa või keegi teine tuntud fotograaf või fotokonkursside korraldamise kogemusega inimene peaks kirjutama artikli sellest probleemist tuues konkreetseid näiteid. Artikkel võiks ilmuda mõnes suurema tiraazhiga ajalehes mitte ajakirjas, mille sihtgrupp on kitsas.
Nagu ma aru olen saanud, ei varasta mitte ainult naiivsed lapsed vaid ka täiskasvanud.

Eemal

 

#9 23-02-2008 20:27:41

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Et asja korralikult läbi raputada tuleks järgmises Jahimehe ajakirjas teha vastuartikkel ja küsida sinna ka varga kommentaar.

Päris, päris kole värk küll. Imbi Viikbergiga suguluses?

Eemal

 

#10 23-02-2008 20:34:39

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kui piirduda ainult Jahimehe ajakirjaga, on varsti järgmine analoogne lugu varnast võtta.
Arvestades sellega, kui populaarsed on praegu igasugused fotokonkursid, peaks probleemi pisut üldisemalt kajastav lugu olema aktuaalne küll.

Eemal

 

#11 23-02-2008 20:43:56

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Väga kummaline kui arulagedalt veel sellised lapseohtu inimesed võivad käituda.
Mina arvan, et piisab ilmselt ka ˛ürii teavitamisest, sest see mis sellele järgneb saab poisile nii, et naa väga valus olema. Kool, sõbrad, sugulased - kõik saavad paratamatult sellest teada, autasud tuleb tagastada ja kuulutatakse välja uus võitja  ja ka "Jahimees" on ilmselt sunnitud korrigeeriva info avaldama.

Juriidiliselt on siis tegemist autoriõiguste rikkumisega, mitte vargusega.

Eemal

 

#12 23-02-2008 21:22:21

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

vt Urmas.
Kahetsusväärne lugu.

Eemal

 

#13 23-02-2008 22:47:24

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ega ma ei mõelnud, et üks laps tuleks avalikkuse ees oma mõtlematu teoga risti lüüa. See oleks liiga karm.
Üldiselt võiks teavitada ja hoiatada, et sellised asjad tulevad varem või hiljem välja.

Eemal

 

#14 24-02-2008 00:09:36

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kurat,egas pole päris titt kah enam.Et teeme pepule ata-ata.See on ikka täismõõdus sigadus,nagu iga teine vargus.Autor otsustab.

Eemal

 

#15 24-02-2008 00:15:35

Eero
Kasutaja
Asukoht: Kiiu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 38
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kindlasti ei tohi seda niisama jätta. Muidu niigi süüdimatud saavad karistamatusest aina hoogu juurde.  Eks see ole eelkõige autori otsustada, aga asi tuleks ikka väga suure kella külge riputada.

Eemal

 

#16 24-02-2008 00:19:33

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kakk ! Mis mõttes risti lüüa? Pildi varastas ta ju tegelikult ja konkurssi võitis ka tegelikult. Risti löödi viimati Vana-Rooma ajal.
Mina arvan küll, et ka tänapäeval võiks inimesed aru saada, et võõrast ei võeta. Risti löömisest pole enam ammu juttugi. Häbistamine ja näpuga näitamine, et see ongi see jobu, kes varastatud pildiga konkurssile läks, on minu arvates üsna õiglane.

Eemal

 

#17 24-02-2008 00:23:07

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ja veel-aitab võib-olla Viikbergist praeguseks.Keretäis käes,ehk toimib.Maaslamajaid ei lööda.Ja inimese tapmise eest saab kah võib-olla kunagi vanglast välja-kas lapse mängulust,või enesetõestamiseiha valede meetoditega on tõesti samal tasemel.

Eemal

 

#18 24-02-2008 00:39:58

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Minu viimane kommentaar oli mõeldud täienduseks enda eelmistele.
Mõtlesin seda, et ülevabariigilises ajalehes ühe 13 - aastase poisi nimeline häbistamine oleks liiga karm.
Olin mõttes päri harri kommentaariga. Zhüriid tuleb teavitada ja see, mis paratamatult järgneb, peaks olema piisavalt mõtlemapanev nii lapsele kui tema vanematele.
Samas arvan, et probleemi tuleks laiemalt avalikkusele tutvustada. Isegi, kui seal konkreetseid nimesid pole, tunnevad asjassepuutuvad tegelased ennast ära.

Eemal

 

#19 24-02-2008 00:47:23

Mati Kurg
canoni kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 56

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

harri@ siin on tegemist just nimelt vargusega!!! Lugesin ise just seda EJ artiklit ja imestasin 13 a. ja sellised pildid. Kui tõesti lugu jääks sinnapaika siis kasvaks nagu umbrohi peale Kaasikute ja Viikpergide põlv. Loodetavasti on tulevik puhtam ja loodusesõbralikum.

Eemal

 

#20 24-02-2008 00:53:24

yller
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Võsa Peeter võiks küll üle terve ilma selle poisi nime, näo ja krt teab mis veel avalikustada.
Politseisse minnes jääd suht kindlalt ise lolliks, alaa oma viga, et oma pilte topid netti jne.

Eemal

 

#21 24-02-2008 00:53:44

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

asi on tegelt tõsisem kui arvata oskate
Väljaanne ……………. on oma …… numbris, mis ilmus ……… (kuupäev) leheküljel ……… kasutanud illustreeriva materjalina fotot, millel on kujutatud ………… Juhin tähelepanu, et kasutatud foto on Autoriõiguse seaduse (edaspidi AutÕS) § 4 lg 3 p 17 kohaselt autoriõiguste subjektiks ning nii autori isiklikud kui varalised õigused kuuluvad täies ulatuses allakirjutanule. Tulenevalt AutÕS § 12 lg 1 on autoril õigus  nõuda kõikidelt isikutelt teose loomise fakti tunnustamist teose autorsuse seostamise teel tema isiku ja nimega teose mis tahes kasutamisel. Antud juhul on fotot kasutatud selliselt, et autori nimi on jäänud foto kasutamisel märkimata, veelgi enam, kasutatud on eksitavat märget “arhiiv”. Foto sellise kasutamisega on rikutud ühte autori põhiõigust.

Lisaks sellele on fotot kasutatud (taasesitatud) ja levitatud ilma autorilt selleks eelnevalt luba saamata, mistõttu on rikutud AutÕS § 13 lg 1 p 1 ja p 2 ning AutÕS § 46 lg 1. 
Samuti ei ole makstud teose kasutamise eest autoritasu, mistõttu on AutÕS § 14 lg 3 kohaselt keelatud sellise teose kasutamine.


Eeltoodust tulenevalt teen ettepaneku tasuda foto kasutamise eest autoritasu …….. krooni, mis võimaldaks Teil ka edaspidi seda piiramatu arv kordi kõnealuse väljaande nime all kasutada tingimusel, et igakordsel kasutamisel viidatakse ka teose autori nimele. Kinnitan, et selliste tingimuste täitmisel loobun antud foto kasutamise osas ülejäänud nõuetest Teie väljaande vastu.  Palun võtta minuga allmärgitud aadressil hiljemalt 10 tööpäeva jooksul arvates käesoleva kirja kättesaamisest ühendust ning esitada seisukoht minu ettepaneku suhtes või asjakohased vastuväited koos dokumentaalsete tõenditega.

///ALTERNATIIV
Eeltoodust tulenevalt, palun võtta minuga allmärgitud aadressil hiljemalt 10 tööpäeva jooksul arvates käesoleva kirja kättesaamisest ühendust ning teha omapoolsed ettepanekud probleemi lahendamiseks või esitada asjakohased vastuväited koos dokumentaalsete tõenditega.//

Vastasel juhul olen sunnitud oma õiguste kaitseks kasutama seaduslikke vahendeid, muuhulgas võimalust nõuda võlaõigusseaduse § 1043 alusel foto õigusvastase kasutamisega tekitatud varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist ning saadu väljaandmist vastavalt võlaõigusseaduse §-dele 1037 ja 1039.
Samuti on võimalik AutÕS § 812 lg 2 punkti 2 alusel nõuda kasutatud foto koopia muutmist spetsiifiliste vahenditega, mis tähendab väljaande tiraa˛i kokkukogumist Teie kulul ning selle tehnilist muutmist.

Küsimuse lahenemist soovides,

Eemal

 

#22 24-02-2008 01:04:48

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Jumal hoidku!Ärge keevitage kokku elukutselist petturist "votukuntsnikku"ja teismelist tütarast,kes tahtis olla KEEGI...

Eemal

 

#23 24-02-2008 01:15:36

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Mõtlen seda, et 13-aastane päris oma jõududega metsa kolistama ei lähe ja selliseid pilte, nagu see DRAA kitsekas on, koju ei too. Vähemalt mina läheksin sellist pilti oma lapse tööna nähes uudishimust lausa põlema ja tahaksin näha veel kaadreid, mis sellest metsaskäigust mälukaardile jäänud. Kas siis kodus vanematel ei tekkinud kahtlus, et seal on tegu poisi pätiteoga, või on vanemad sama süüdimatud, nagu see poiss? Või pole lapse jaoks lihtsalt aega ja on jumalast savi, mis toimub?

Eemal

 

#24 24-02-2008 01:27:31

Tim
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Pisut paralleeli. Üritas keegi magitrand esitada oma (inglisekeelse) tööna esitada varem ilmunud, kellegi teise väikeses rahvuskeeles ilmunud teaduslikku tööd. See muidugi tuli välja. Loomulikult sai tuu isik ülikoolist kinga, aga mitte ainult - vastav isik kanti ka rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolide musta nimekirja ehk siis teisisõnu - akadeemilisse maailma tal enam asja ei olnud.

V-o tasuks vähemalt eesti fotomaastikul jõuda sama tulemina - et kes kunagi on esitanud võltsinuid, langeks igasugustest konkurssidest välja. Sest pärast zhürii otsust vaadakse ju nime ja kui on tegemist petturiga, olgugi või aastatetagusega, siis auhinda ei saa.

Vanus ei mängi rolli, ka 5-aastasele saab selgeks teha, mida võib ja mida mitte.

Eemal

 

#25 24-02-2008 01:29:29

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

kiri korraldajatele, kiri klassijuhatajale ja kooli direktorile + artikkel mõnes päevalehes. lapsevanemaid võiks otse telefonitsi teavitada. teisisõnu täiega sõrmed sahtlivahele - ükskord peab see krdi varastamine ära lõppema!

politsei vms. ametivõimude mängutoomise teemal oskab kindlasti erik aidata/nõustada.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB