Sa ei ole sisse loginud.

#26 24-02-2008 01:43:16

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kallis Imbi! Eestis on tohutult peresid,kelle laste jaoks põder,hirv,kits või mis iganes metsloom kooliteel ei ole (jumal tänatud)tohutu ime,vaid elu,mida me oleme aastatuhandeid siin maalapil elanud.

Eemal

 

#27 24-02-2008 01:43:43

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

http://www.feim.ee/RoosaonlahE

siuke mees siis. tsiteeriks siinkohal paar lauset:

raamat » FHM
jook » Jack Daniels

ehk siis täitsa mees juba.

Eemal

 

#28 24-02-2008 01:47:43

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ja kui peakski olema sellise püsivusega laps, et sellise pildi koju toob, siis ei tohiks selline pilt kodus tähelepanuta jääda. Oma jahisaagi toovad suuredki lagedale, mis siis veel lastest rääkida. Kus on vanemate huvitatus pildi päritolu kohta? Pigem on siin tegu täieliku ignorantsusega vanemate poolt.

Eemal

 

#29 24-02-2008 01:49:51

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Brenner, kas sina ei jaga kodustega oma "jahisaaki"? Või nahistad vaikselt salaja öösel arvuti taga, et keegi ei näe?

Eemal

 

#30 24-02-2008 09:56:07

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Artikli järgi võib aru saada,et poisi isa on jahimees.Kui asi "Eesti jahimehes"avalikuks teha,saab klutt loodetavasti vähemalt triibulised kodust.Meie korrakaitseorganid jäävad siin kardetavasti mannetuks.

Eemal

 

#31 24-02-2008 13:35:17

efka
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Tegemist minu koduküla poisiga. Pole ma teda ega tema vanemaid kordagi kuskil fotokaga ringi liikumas näinud. Oi kui ta mulle kuskil jalgu peaks jääma...


Looduse vastu ei saa!

Eemal

 

#32 24-02-2008 13:39:34

Karla
Kasutaja
Asukoht: Tallinn; kalamaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 366

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Jah, sellist asja ei tohi maha vaikida.

Eemal

 

#33 24-02-2008 15:03:30

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

huvitav, paljudel teist muidu fotodel exif on küljes kui fotod netti olete riputanud vaatamiseks?

400D on näiteks rida, kuhu saab sisestada fotoka omaniku nime ja see kajastub ka exifis. et pm kui nöutakse exifit ja fotokas toetab sellist rida ning pole seda ka völtsitud, peaks olema üsna kerge juba eoses leida foto orginaal omanik.

Eemal

 

#34 24-02-2008 16:03:09

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Väga kahetsusväärne juhtum. Siin on autori nii isiklikke kui varalisi õigusi jämedalt rikutud. Jaak kindlasti teavita konkursi korraldajad, kuna see auhind tuleb tühistada ja samuti on konkursi korraldajate kohustus seda üleshaibitud juttu nüüd tegelikkusega asendada. Avalikkust tuleb sellises olukorras kindlasti teavitada ja iseenesest ei välista see sul veel lisaks kriminaalasja initsieerimist kuriteoteate näol, samuti vajadusel võlaõigusliku nõude esitamist.

Eemal

 

#35 24-02-2008 22:21:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ma arvan, et ma lähehen asjale algul siiski ilma politseid kaasamata. Ei taha 13-aastase elu päris ära ka rikkuda. Veidi paneb imestama, et meedia jaoks (võõraid?) pilte näidates jne mingit hirmu ei tekkinud vms, et sellel asjal on suur oht välja tulla... Või ei osanud ta lihtsalt 5-da Lofo lk 43-e ette näha? Samas, mulle jõuab hilinemisega Eesti Jahimees ka, seega välja oleks see tulnud nii ehk naa.

Muidugi, kui keegi mingis etapis põtkima hakkab, siis küsin asjadele ametliku käigu andmise osas Sinult nõu, Erik.

Eemal

 

#36 24-02-2008 23:04:54

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Harju Ekspressi ja Eesti Jahimehe artikli autor Eda võttis minuga ühendust ja arvan, et leidsime kõiki pooli rahuldava lahenduskäigu.

Selles osas mõtlen, kus ja kuidas piltide autoriõiguste teemat kajastada saaks. See pole paraku nii 'verine' teema, millest kõik ajakirjanikud lennult kinni haaraks.

Eemal

 

#37 25-02-2008 00:36:17

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

draa kirjutas:

Ma arvan, et ma lähehen asjale algul siiski ilma politseid kaasamata. Ei taha 13-aastase elu päris ära ka rikkuda. Veidi paneb imestama, et meedia jaoks (võõraid?) pilte näidates jne mingit hirmu ei tekkinud vms, et sellel asjal on suur oht välja tulla... Või ei osanud ta lihtsalt 5-da Lofo lk 43-e ette näha? Samas, mulle jõuab hilinemisega Eesti Jahimees ka, seega välja oleks see tulnud nii ehk naa.

Muidugi, kui keegi mingis etapis põtkima hakkab, siis küsin asjadele ametliku käigu andmise osas Sinult nõu, Erik.

Anytime Jaak smile Loodame, et asjad saavad õiglase lahenduse. Mina sooviks väga, et see ka avalikkuse ees siiski välja tuleks ja seeläbi tõstaks ka teiste noorte teadlikkust neis küsimustes. Sellest kaasusest saab iseenesest väga õpetliku loo ning sellel noormehel on vaja väga tõsiselt järelemõelda oma tegudele. Mina tooksin siin kindlasti mängu ka noormehe vanemad ja selgitaksin tehtut ka neile.

Eemal

 

#38 27-02-2008 20:19:22

põder
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Tere minu nimi on Egert ja palun väga vabandust ja ma tahaks kokku saada ja rääkida sellest.Ma sain selle pildi selliselt leheküljelt hullumaja.com.

Eemal

 

#39 27-02-2008 21:41:06

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

hea koht see hullumaja.com ... osad varastavad sinna ja osad omakorda jälle sealt.

Eemal

 

#40 27-02-2008 21:44:11

põder
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

täpselt aga tõsiselt ma olin loll et nii tegin ja tahaks kuidagi selle heaks teha. nii nagu draa tahab

Eemal

 

#41 27-02-2008 22:04:27

põder
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ma saan aru teist ma olen välja teeninu karistuse ,sest kui ma julgesin teha pean julgema ka tunnistada ja se on õiglane tehke nii kuidas heaks kiidate ,sest mina ei saa enam midagi teha .

Eemal

 

#42 27-02-2008 22:36:45

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Egert mina sooviks teada, kus su mõistus tollel hetkel oli, kui otsustasid võtta võõra pildi (vahet pole kust kohast sa selle said, see ei puutu üldse asjasse) ja seda enda nime all konkursil esitleda? Kas sul südametunnistust üle üldse eksisteerib? See, millega sa hakkama said ei ole pelgalt enda ehtimine võõraste sulgedega, see on sisuliselt vargus - teise inimese intellektuaalse vara varastamine.
Kas sa oled seda sorti noormees, kes teiste isikute omandit ihkab ja on valmis seda igal hetkel varastama? Kas näppad oma klassikaaslastelt ka raha, nende asju jms? Küsin seda selleks, sest see millega sa praegu hakkama said ei erine millegi poolest viimasest ning võib sulle kaela tuua kriminaalmenetluse ning tsiviilnõude tekitatud kahju hüvitamiseks. Vanasti raiuti sellistel meestel käed maha!

Eemal

 

#43 27-02-2008 22:45:14

põder
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

ei ma ei varasta teistelt ma pole seda teinud aga ma ei tea mis mulle sisse läks JA see on õige et se on vargus ja autoriõiguste rikkumine.

Eemal

 

#44 27-02-2008 23:18:43

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Hea, et sa oled sellest ka ise aru saanud. Intellektuaalse vara vargus võib väheteadlikule inimesele tunduda esmapilgul suhteliselt tähtsusetuna, eriti võttes arvesse tänapäeva elektroonilisi võimalusi ja kopeerimise lihtsust. Samas on tegemist tõsise süüteoga, millega võib kaasneda karistusõiguslik vastutus (rääkimata tsiviilõiguslikust). Viimane tähendab omakorda musta plekki sinu isiksusele kogu eluks. Mõtle palun sellele sügavalt järele. Loodan siiralt, et sa seda eksimust enam eales ei korda ning et saate autoriga ja fotokonkursi korraldajaga asjad korda aetud. Olgu see õppetund kogu eluks!

Eemal

 

#45 27-02-2008 23:19:01

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Mina leian, et Egerti samm tulla siia ja vabandust paluda on igati mehine tegu ja usun, et ta on edaspidiseks õppetunni saanud. Loodan siin looduspildis, Egert sinu omatehtud pilte näha.

Eemal

 

#46 27-02-2008 23:58:29

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

kui juba möne karistuse seadusega enda nimele on külge saanud, tähendab see seda, et tulevikus on nt riigitööl tema suhtkoht mitte eelistatud isik. lisaks ka eraettevõtjad, kes saavad rohkem infot inimese taustast.

ma arvan ka, et kuigi isik tuli siia ja vabandust paluma. võiks meedia sellest siiski suuremalt kirjutada nii foto autori, nii konkursi korraldaja kui ka varastaja vaatest. ehk oleks see tuleviku mõttes hoiatuseks teistele, kes tahavad olla parimad ja võita võistlusi, kuid kasutavad selleks teiste tehtud fotosid.

ehk siis isiku vastu vb kriminaalkaristust mitte rakendada (mitte asi viia menti) kui foto autor on sellega nõus,  et rikkuda mitte liiga vara isiku tulevikku. ka nooruspõlves tehtud lollused võivad nii mõnegi olulise sammu tulevikus seetõttu tuksi keerata.

aga jah, mingi moraalne kahjutasu võiks foto autorit soosida ja auhind anda üle õigele isikule.

Eemal

 

#47 28-02-2008 01:16:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Egert, saada palun mulle oma õige meiliaadress, siinolevale kirjutades tulevad kirjad tagasi.

Eemal

 

#48 28-02-2008 15:50:06

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ma ei kujuta ette, miks inimesed enda kodukal ei kasuta seda, et blokkida hiire parem klõps, mille all on "save this picture as".

Eemal

 

#49 28-02-2008 15:59:08

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Olgerd kirjutas:

Ma ei kujuta ette, miks inimesed enda kodukal ei kasuta seda, et blokkida hiire parem klõps, mille all on "save this picture as".

see ei päästa eriti smile targemad saavad ikka kätte fotod.

Eemal

 

#50 28-02-2008 16:21:47

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

busse kirjutas:

Olgerd kirjutas:

Ma ei kujuta ette, miks inimesed enda kodukal ei kasuta seda, et blokkida hiire parem klõps, mille all on "save this picture as".

see ei päästa eriti smile targemad saavad ikka kätte fotod.

Saavad küll jah, aga üldjuhul targemad inimesed ei varasta ka.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB