Sa ei ole sisse loginud.

#51 28-02-2008 17:02:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Olgerd kirjutas:

Ma ei kujuta ette, miks inimesed enda kodukal ei kasuta seda, et blokkida hiire parem klõps, mille all on "save this picture as".

Ma ei mõista, miks inimesed arvavad, et parem hiireklõpsu keelamine midagi kardinaalselt muudaks. Et miks just varastajad need lollid on, kes javascripti tuge eemaldada ei oska või source koodi avada. (Mu meelest väga lapsik lähenemine, et eeldame, et asi on nii, siis saame naaga asja ära lahendada.)

Päris lollikindel oleks üldse pitle kusagil mitte näidata ja konkurssidele ka mitte saata, sest konkursid panevad tavaliselt tööd avalikult netti üles ja jälle häda kohe kiire tulema...

Eemal

 

#52 28-02-2008 19:02:54

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ähh, jälle see läbinämmutatud teema. No, on ju selge, et 90% juhtudest, mida siitki foorumsit leida võib e. avalike albumite pubekad hoiab see eemal. Kui mingi asja teostamiseks rohkem kui 20 sek kulub, jäetakse see sinnapaika. Palju lihtsam on edasi minna ja kusagilt veel nummimast välismaa albumist palmid oma hobusele ehteks tõmmata.

Eemal

 

#53 28-02-2008 19:14:28

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

No nagu korduvalt mainitud. Hiirega pildist kinni ja vea kuhugi folderisse. Kümme korda mugavam kui parem nupp ja save as ning ei kaitse see parem nupp selle vastu. Niiet mõttetu jauramine ja ajab pigem inimesed tigedaks kui paremat nuppu ei saa vajutada.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#54 28-02-2008 20:48:25

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kui kusagil kaunis lahendus juba küpseb, siis pole muidugi vahepealset tarvis, muidu aga - kui kogu rehkendust ei jaksa, tee pool, ütlevad klassikud.

Eemal

 

#55 28-02-2008 22:18:55

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

vtl kirjutas:

Selle valguses paneb mind jätkuvalt imestama inimeste lihtsameelsus, et pilti minnakse virutama n-ö. naabri hoovilt. Ma saaks veel aru mõttelaadist, kui sikutad selle kusagilt austraaliast ja loodad, et keegi eestis sellele otsa ei komista... aga tuntud kohaliku tegija tagant võtta ja arvata, et keegi seda ära ei tunne?

Hullumaja.com taolistes kohtades sa lihtsalt enam ei tea, kust ja kelle pilt see on -- kui ta 6-aastase galeriis ilutseb, siis võib ju fuuki panna küll. ega 6-aastane midagi teha ei jõua, isegi kui avastab :-p.

Eemal

 

#56 29-02-2008 02:40:00

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Jalutan mina tänaval ja näen  - auto!, ooo, päris cool auto, fakk ma paistan selle autoga ju eriti cool välja, fakk, ma võtan selle auto, fakk, yee  ma sain iludusvõistlusel selle autoga esikoha, fakk, mõnusad auhinnad, yeee, FAKK, mingi auto omanik  ujus välja - debiil raisk, moron, ok teen näo nagu mul oleks kahju ka ikka... tiblad jäid uskuma.. YEEE! on ikka tainad.

Eemal

 

#57 29-02-2008 02:58:20

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Viimast postitust vaadates on mul tunne, et kisub delfiks.. varemgi see tunne mind kummitanud hmm

Eemal

 

#58 29-02-2008 03:00:31

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Madis, see viimane postitus oligi sinusuguste jaoks.

Eemal

 

#59 29-02-2008 03:17:45

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ok, et see Madise-jant ei korduks, siis pean siin puust-ja-punaselt ette rääkima, mida ma mõtlesin. Olles lugenud põgusalt seda "stoorit" Jaagult varastatud pildi kohta ja varga kommentaare antud toimingule siis paar rida tagasi,  minu "autolugu" peaks väljendama just seda, vargapoisi suhtumist. Madis, kes aga pole teemat lugenud, omamata aimu asjast, loomulikult plärtserdab asja eelnimetatud kõmuportaaliks.

Eemal

 

#60 29-02-2008 10:44:08

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Peale seda kui enda lehel parema hiirekliki keelasin pole mina enam oma piltide näppamist täheldanud. Varem tegid seda pidevalt paarkümmend vene blogi näiteks. Mõjus, päevapealt, aga siin selle järjekordne selgitamine selgelt kuhugi ei vii :)

Eemal

 

#61 29-02-2008 11:20:50

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

kaups, su lehel avanevad suured pildid pop-up aknas ning sul on seal paremklikk keelatud, mitte kogu lehel. see on veel kuidagigi talutav variant. kogu LP lehel paremkliki keelamine on jura.

Eemal

 

#62 29-02-2008 11:24:11

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

pole flashi galeriisid uurinud, kuid ehk on nendes miskit sellist, mida ei kopi ei parema klikiga ega ka sortsi lugedes?

et näiteks flashi faili sisse on kirjutatud fail piltide jaoks eraldi, mis niisama sortsist välja ei kuvata kus mis nimega foto paikneb?

ega see probleem vist meid endid otseselt ei puuduta, kui enda pilte kusagil näed, kus ei peaks olema.

kaups kuidas sa üldse tead, kus su pilte blogides on liikunud? saan aru, et album.ee jne käiakse ja popimad on kenad looduspildid, aga blogid ja muud kohad?

Eemal

 

#63 29-02-2008 11:29:01

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

See huvitaks ja, et kuidas neid otsida.

Eemal

 

#64 29-02-2008 11:30:33

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Ise tean, et mul tuttavad on pilt.delfi.ee albumist tarinud tausta piltideks. Aga seda küll, et kui juba kusagil mujal on kasutatud, sellest pole veel aimugi.

Eemal

 

#65 29-02-2008 12:25:07

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Reinz kirjutas:

See huvitaks ja, et kuidas neid otsida.

Seda näitab kodulehe statistika.

Ise olen otselinkimise htaccessis ära keelanud -- normaalsed kasutajad mingit vahet ei tee ja mujal pilte lihtsalt ei kuvata (va arvatud kohtades, mis on lubatute nimekirjas).

Mis puutub paremklikki, siis ma olen seda meelt, et paari blogisse linkija eemaletõrjumiseks (või ka närvi ajamiseks) ei saa potensiaalsele pildiostjatele veebisuuruses pildi kättesaamist raskendada. See, kes tahab pildi pahatahtlikult ära virutada, see ka seda teeb. Lisaks, kiire tilluke otsing googlis -- http://images.google.ee/images?as_st=y& … foto.ok.ee ...

Eemal

 

#66 29-02-2008 15:18:48

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

vtl, patsiga poiss, ma tõesti ei näe sinuga "vaidlemisel" mingit pointi. Ei nüüd, ei kunagi hiljem.

Eemal

 

#67 29-02-2008 17:11:27

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Kas selliseks parema kliki läbuks Teil mõni teine teema ei olnud? Ainult tehnoloogiliste vahenditega autoriõiguse rikkumiste vastu ei võitle - pigem kannatavad selle all lõppkokkuvõttes seadust järgivad kasutajad. Vaja on noorte teadlikkust neil teemadel tõsta. Igaüks meist on autor juba noorpõlvest saati, aga millegipärast paljud meist ei soovi austada teiste intellektuaalset vara ning hakkavad selle olulisust alles siis tajuma kui keegi neilt endilt on varastanud, kui siiski.

Eemal

 

#68 29-02-2008 18:33:29

Alex
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Lihtsalt infoks,
et paremkliki blokist saab win all mööda viie sekundiga
järgmise tegevusega:
1. Sul on MS word'is avatud dokument
2. veebilehel selektid hiirega pildi (tõmbad vasak nupp all pildist mööda)
3. vajutad ctrl+c
4. lähed Wordi dokumendile
5. vajutad ctrl+v
huvitav on, et saab paste't teha ainult Wordi, mitte nt. MS Paint'i ja mujale.

Eemal

 

#69 29-02-2008 19:34:47

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Alex, tubli poiss.

Eemal

 

#70 29-02-2008 20:52:12

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Lapsemeelne solvuda. Sa oled ju patsiga poiss, ma olen näinud. Käisid juuksuris? :) Jätame selle jama, ma ei hakka su küsimustele vastama, sest ei soovi Sinuga lihtsalt suhelda. Lihtne.

Eemal

 

#71 29-02-2008 20:53:35

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

mis te vaidlete, käsi pole otsas või?

Eemal

 

#72 29-02-2008 20:57:35

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

:)

Aga vtl: unustame. Üksteist. Ja selle teema. Peace.

Eemal

 

#73 29-02-2008 20:58:21

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

põder kirjutas:

Ma sain selle pildi selliselt leheküljelt hullumaja.com.

Kas sa selle teksti, mis jõudis Eesti Jahimehe artiklisse, said ka hullumaja lehelt? Et seda ajakirjanikule jutustada? Mida sa sellele ajakirjanikule tegelikult rääkisid? Mida sa ise seejuures mõtlesid?
----
...leidub pildistamist tõsise hobina võtva Egerti fotokogus mitmeid meeleolukaid hetki loomade maailmast: põder vasikaga ja kahe vasikaga, kitsekari põllul maiustamas, rähn puud toksimas. Kui palju tunde noor loodushuviline ja koos isaga jahiretkedel õpipoisina kaasas käinud noormees nende jäädvustamiseks vaikselt põõsastes luuranud on, seda teab vaid tema ise. Eks katsuge fotolõksu püüda nii ettevaatlikku looma nagu seda on kobras!  ....
----

Kas sa sulle antud auhinna (mis see auhind siis kah oli? wink) viisid ka hullumajja?

Point siis see, et seekord pole vist mõtet paremkliki üle arutada. Vaid selle üle, kuidas täiesti teadlikult võidakse võõra loominguga endale kiitust, tunnustust ja raha teenida. Ja seda mitte hullumajas ega liivakastis, vaid päriselt ja reaalses maailmas.

Ma ei usu, et 13-aastane NII laps on, et ei taju oma tegude mõtet ja tagajärgi. Kas sa tõsiselt arvasid, et sinu "leid" hullumajast on väärt SINULE määratavat auhinda? Kas sa tõsiselt arvasid, et tegu on "leidmise" konkursiga? Mida sa veel oled oma selliste "leidudega" teinud?

Eemal

 

#74 29-02-2008 22:00:22

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

Loen kommentaare ja nö mängu jälgides tundub kogu lool oma koomiline külg ka olema. No ei usu mina, et see 13-aastane niiväga siiralt kahetseks. Kasutajanimi "põder" ... Hmm? Kõlab pigem irvitusena.
Üks murelik mõte ka: Võib-olla tulevikus saabki olema seltskond, kes oma "parimad pildid" hangib netist. Ja need ei pruugi alati olla kodumaise päritoluga, mida ära tunda võib. Pikad näpud tehnikaajastul muudab fototehnika (kalli) omamise mittevajalikuks.

Eemal

 

#75 29-02-2008 22:19:36

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Konkursivõit varastatud pildiga

mustikas kirjutas:

Pikad näpud tehnikaajastul muudab fototehnika (kalli) omamise mittevajalikuks.

Ei, kalli tehnika omamise muudab mõttetuks tehnikaajastu. Alles see kõll oli kuuglis, kus texaslased pakuvad kaugjuhitavat püssi ja veebcammi, ehk jahti internetis. Liha, sarved ja naha toob ups kohale...

Varsti pannakse sarnaselt meie seasöödavideole üles üks paks Canoni kaugjuhtiva toru, millega saab looduspilti teha ilma toast lahkumata.

Viva la tehnika.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB