Sa ei ole sisse loginud.

#1 25-04-2008 21:38:12

hornet
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Plaanis on juba mõnda aega oma Canon EOS 20D koos objektiiviga Tartu Overall-i sensori puhastusse ja kalibreerimisse viia aga siiani (mitme kuu jooksul) pole see kahjuks õnnestunud.

Umbes paar kuud tagasi sai telefoni teel Tartu Overall-ist uuritud, et pikad neil järjekorrad on. Vastati, et umbes kolm nädalat aga remondimees pidavat haige olema ja soovitati aja kokkuleppimiseks järgmisel nädalal uuesti helistada. Helistasingi järgmisel nädalal ja õnnestus otse remondimehega konkreetne hoolduskuupäev kokku leppida. Pidin fotoka hooldusse viima 09.04.08 kell 9. Leidsin siis tollel hommikul aja, et fotokas Overall-i viia. Kohale jõudes selgus, et remondimeest hetkel ei ole ja jutu sees hiljem väideti, et remondimees vist haige. Neil oli mu telefoninumber olemas, seega oleksid nad võinud ju helistada, et hooldust teha seekord ei õnnestu. Sellel päeval võeti uuesti mu telefoninumber ja lubati minu arusaamise järgi asja täpsustada. Ühtegi kõnet mulle siiski ei tehtud. Täna sai uuesti sinna helistatud, lootuses vähemalt uus hooldusaeg kokku leppida. Seda aga teha ei õnnestunud, sest aega ei saavat lihtsalt kokku leppida. Soovitati lihtsalt mai algul uuesti helistada. Mainiti küll võimalust tellida lisaraha eest n.ö. kiirtöö. Kuidas teistel Tartu Overall-i hooldusega kogemused on? Ma loodaks nagu natuke paremat teenindust....

Eemal

 

#2 25-04-2008 23:40:10

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

ma helistasin ka selle nädala algusesse samasse kauplusesse ja täpselt sama sõnum edastati mulle et tähtajad on hetkel pikad. soovitati tln kaupluse poole pöörduda.

Eemal

 

#3 26-04-2008 13:35:39

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Mul umbes samad kogemused nagu sul Hornet. Veebruari kuus tahtsin fotokat puhasutusse ja siis öeldi mulle, et tehnikut ei ole praegu kuna ta on puhkusel või tont teab, mis tal viga oli. Saatsin meili mingi aeg hiljem ja küsisin, et palju maksab sensori puhastus. Vastuseks sain 250 eeku.. ok arvestasin sellega.
Paar nädalat tagasi läksin fotokaga overalli ning sealt küsiti, et kas ma polegi tehnikuga aega kokku leppinud. Selle peale tegin suured silmad pähe, et mis ajast tuleb tehnikuga eraldi aeg kokku leppida. Mulle pakuti kül kiirteenindust, mis oleks kokku maksma läinud 750 eeku (sensori puhastus).  See mulle ei sobinud... siis pakuti mulle aega, mis oleks olnud nädala pärast hiljem ja maksma läheb see 550 eeku. Selle jura peale astusin poest välja ning paar päeva hiljem ostsin photopoindist "green clean" wet/dry sensoripuhastus pulgad ning tegin asja ise ära.

Eemal

 

#4 28-04-2008 10:36:21

vanakas
Kasutaja
Asukoht: virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 357

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

tundub päris lahe koht olema. loodame et ka overalli mehed seda loevad. Endal aga kogemus Tallinna Overalliga. nimelt seal sai küll asi n.ö suht normaalselt asi ää aetud ( sensori puhsatus). järjekorrad on muidugi pikad. Siit siis soovitus Overallile: võtke endale siis veel tehnikuid tööle, äkki saab järjekorrad paremal juhul nädala peale.

Eemal

 

#5 28-04-2008 12:06:27

Mati Kurg
canoni kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 56

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Eks need järjekorrad sellepärast pikad ongi, et mõistavad tööd hästi teha smile
Pikk ooteaeg on kestnud (Tartus) juba aastaid. Olen proovinud sensorit puhastada ka mujal aga kisub ikka sinna tagasi.

Eemal

 

#6 30-04-2008 14:01:10

lennartluhtaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Tere, Hornet!

Tänan teid tähelepanu juhtimast pikkadele ootejärjekordadele ja hooldusspetsialisti haigestumisega tekkinud segadusele. Soojade ilmadega algas pildistamishooaeg ja kaameraid Overalli hoolduses palju ning tähtajad tavapärasest pikemad. Tahame vabandust paluda sellega seoses tekkinud ebameeldiva olukorra eest.

Hetkel töötab Tartu fotohoolduses üks spetsialist, kelle oskusi hindavad paljud Canoni kasutajad ning seetõttu on ta töökoormus suur. Et parandada hoolduse sujumist ka pildistamishooaegadel, tegeleme aktiivselt Tartusse lisajõu leidmisega ning kindlasti tulevikus olukord ka paremaks muutub. Seni tuleb aga aegadel, kui aparaate on hoolduses palju või spetsialist puhkusel/haige leppida tavapärasest pikemate järjekordadega. Ei oleks aus eelistada sensori puhastamist juba ees ootavatele töödele, millest iga on sama tähtis. Ainsaks variandiks oli pakutud kiirtöö lisateenus, mis tõepoolest sensoripuhastuse tunduvalt kallimaks muudab.

Oleme viinud olukorraga paremini kurssi ka Tartu Overalli müügiosakonna, kes organiseerib ise filiaalide vahelise transpordi kaameratele, mis vajavad tõsisemat sensori puhastamist. Teil pole vaja kaamera Tallinna hooldusse saatmiseks pealinna kohale sõita – kaamera võib hooldusesse anda Tartus ning Tartu ja Tallinna vahelise kaamera saatmise eest hoolitseb Overall.

Vabandame veelkord ja teeme kõik, et selliseid arusaamatusi enam meievahelises suhtluses ei juhtuks ning Tartu hooldustähtajad muutuksid lühemaks.

Lugupidamisega,

Lennart Luhtaru
Overall Eesti AS
7306 717
5091 654
lennart@overall.ee

Eemal

 

#7 01-05-2008 23:56:58

hornet
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Tere!

Aitäh asjakohase info eest kõigile s.h. Overall-i esindajale. Seda ma täiesti usun, et digifotokaid viimasel ajal väga hulgaliselt müüdud ja eks vajavad osad fotokad aegajalt ka hooldust ja seega töömeestel tööpuudust juba karta ei ole.

Mis minu konkreetsesse juhtumisse puutub siis minuga võeti teisipäeval telefoni teel ühendust ja tunti huvi, kas saaksin oma fotoaparaadi kohe Overall-i hooldusse viia. Kahjuks olin teisipäeval Tartust eemal ja seega sai kokku lepitud hoolduse aeg kolmapäeval kell 16. Viisin fotoka natuke enne 16 Overall-i ja umbes 17 ajal helistati, et hooldus (sensor puhastus ja kalibreerimine) tehtud ja seega võin fotokale ka järgi minna. Teenindus seega igati kiire ja viisakas. Seega veelkord suur tänu Overalli hooldusmehele!

Lihtsalt isiklikust huvist kalibreerimise protseduuri kui protsessi vastu ehk keegi oskab seda protsessi natuke täpsemini lahti seletada? Koos oma fotokaga sain kaasa kaks kahepoolset prinditud lehte fotodega, mis kalibreerimisel tehti. Üks neist oli tehtud minu fotokaga aga mingi F1,8 objektiiviga 85mm fookuskauguse juures (kalibreerimisse saatsin F4 avaga objektiivi). Kas see F1,8 objektiiv on mingi spetsiaalne kalibreerimisobjektiiv, millega fotoka kere häälestus paika seatakse?
Teine leht on see leht, mis tehtud kalibreerimisel minu enda objektiiviga. Mõlemal lehel on näha, et enne kalibreerimist on fotokas kalibreerinud veidi ettepoole vajalikust, peale kalibreerimist aga täpselt.

Teine asi, mida märkasin, et mu fotoka piltide nummerdamine näitaks nagu oleks hoolduses sadasid pilte tehtud. Kui enne hooldust olid pildinumbrid näiteks: _MG_2851.JPG (fotokaga peaks olema tehtud u. 12000 pilti) siis peale hooldust on pildinumbrid näiteks: IMG_6533.JPG Kas see on tingitud sellest, et hoolduse ajal oli fotokas teine mälukaart või on asjal mingi muu põhjus?

Overall-i esindaja mainis oma postituses uue tööjõu otsimist... sellest tuleneval oleks mul üks teemaväline küsimus... Ehk keegi valgustaks kuidas tänapäeval fototehnika hooldajaks saadakse? Kas Canon (Overall) ise korraldab mingeid vastavaid kursusi?

Eemal

 

#8 02-05-2008 00:10:11

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

hornet kirjutas:

Tere!

Aitäh asjakohase info eest kõigile s.h. Overall-i esindajale. Seda ma täiesti usun, et digifotokaid viimasel ajal väga hulgaliselt müüdud ja eks vajavad osad fotokad aegajalt ka hooldust ja seega töömeestel tööpuudust juba karta ei ole.

Mis minu konkreetsesse juhtumisse puutub siis minuga võeti teisipäeval telefoni teel ühendust ja tunti huvi, kas saaksin oma fotoaparaadi kohe Overall-i hooldusse viia. Kahjuks olin teisipäeval Tartust eemal ja seega sai kokku lepitud hoolduse aeg kolmapäeval kell 16. Viisin fotoka natuke enne 16 Overall-i ja umbes 17 ajal helistati, et hooldus (sensor puhastus ja kalibreerimine) tehtud ja seega võin fotokale ka järgi minna. Teenindus seega igati kiire ja viisakas. Seega veelkord suur tänu Overalli hooldusmehele!

Lihtsalt isiklikust huvist kalibreerimise protseduuri kui protsessi vastu ehk keegi oskab seda protsessi natuke täpsemini lahti seletada? Koos oma fotokaga sain kaasa kaks kahepoolset prinditud lehte fotodega, mis kalibreerimisel tehti. Üks neist oli tehtud minu fotokaga aga mingi F1,8 objektiiviga 85mm fookuskauguse juures (kalibreerimisse saatsin F4 avaga objektiivi). Kas see F1,8 objektiiv on mingi spetsiaalne kalibreerimisobjektiiv, millega fotoka kere häälestus paika seatakse?
Teine leht on see leht, mis tehtud kalibreerimisel minu enda objektiiviga. Mõlemal lehel on näha, et enne kalibreerimist on fotokas kalibreerinud veidi ettepoole vajalikust, peale kalibreerimist aga täpselt.

Teine asi, mida märkasin, et mu fotoka piltide nummerdamine näitaks nagu oleks hoolduses sadasid pilte tehtud. Kui enne hooldust olid pildinumbrid näiteks: _MG_2851.JPG (fotokaga peaks olema tehtud u. 12000 pilti) siis peale hooldust on pildinumbrid näiteks: IMG_6533.JPG Kas see on tingitud sellest, et hoolduse ajal oli fotokas teine mälukaart või on asjal mingi muu põhjus?

Overall-i esindaja mainis oma postituses uue tööjõu otsimist... sellest tuleneval oleks mul üks teemaväline küsimus... Ehk keegi valgustaks kuidas tänapäeval fototehnika hooldajaks saadakse? Kas Canon (Overall) ise korraldab mingeid vastavaid kursusi?

Sellise kiire töö eest üalju sa maksma pidid? ja mis sinna hinna sisse mahub?

Eemal

 

#9 02-05-2008 00:22:04

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

hornet kirjutas:

.. Teine asi, mida märkasin, et mu fotoka piltide nummerdamine näitaks nagu oleks hoolduses sadasid pilte tehtud. Kui enne hooldust olid pildinumbrid näiteks: _MG_2851.JPG (fotokaga peaks olema tehtud u. 12000 pilti) siis peale hooldust on pildinumbrid näiteks: IMG_6533.JPG Kas see on tingitud sellest, et hoolduse ajal oli fotokas teine mälukaart või on asjal mingi muu põhjus? ..

Canon pidavat jah kaardilt faili nummeri võtma. Ning minu mäletamist mööda IMG_####.JPG ja _MG_####.jpg vahe on selles, et kui paned kaamera värviprofiiliks AdobeRGB siis algab fail _MG -ga.

Eemal

 

#10 02-05-2008 12:31:05

hornet
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

Hoolduses tellisin sensori puhastuse ja kere kalibreerimise koos objektiiviga. Kokku läks hooldus maksma 1100.- (2x466.10, sest arvelt on näha, et arve käib kahe 466.10 maksnud ühiku kohta). Lisatud on muidugi veel käibemaks.
2 ühikut tähendab siis kere ja objektiiv (see jääb mulle natuke arusaamatuks)?
Varem on foorumitest läbi käinud, et sensori puhastus 250.-. Oskab keegi omadest kogemustest kalibreerimise hindu kommenteerida?

Eemal

 

#11 02-05-2008 12:58:58

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

kas sulle leiti kohe selline aeg või võeti sind vahele ja maksid sellega seoses kallimat hinda.

Eemal

 

#12 02-05-2008 15:13:54

hornet
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Kogemused Canoni hooldusega? (Tartu Overall)

See hooldusaeg pakuti nende endi poolt mulle välja peale siinse foorumiteema tõstatamist. Arvel kirjas küll ei ole, et tegu oleks erakorralise hooldusega ja kui Overall-ist mulle helistati siis ei olnud juttu, et asi läheb tegemisele erakorralise hooldusena. Nende jutust jäi mulle mulje, et nad tahavad lihtsalt hetkel tekkinud olukorra ära lahendada. Kahjuks ei olnud fotoka kättesaamisel remondimeest enam majas, et temalt kalibreerimise kohta kommentaare oleks saanud.
Foorumi kasutajad võiksid teemasse kirja panna kui palju neil fotoka ja objektiivi kalibreerimine maksma on läinud?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB