Sa ei ole sisse loginud.

#1 30-04-2008 00:09:31

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Foto-matkakott

Tere!

Olen üksjagu uurinud, kuid hea lahenduseni pole seni jõudnud. Nimelt otsin endale korralikku suure mahutavusega seljakotti, millest osa oleks fotokott (kere, objektiivid, lisad) ning ülejäänu tavaline matkakott. Peab saama kinnitada statiivi, telki jms ja mugav peaks olema, et ei hakkaks juba lühikese maa peal kiruma vaid et kannataks ikka päevi kotiga sõber olla.

On kellelgi kogemust mingi analoogsetele tingimustele vastava kotiga või kuidas on teised sellist asja lahendanud. Vaevalt, et olen ainuke, kes tahaks pikemale matkale võtta kaasa ka fototehnikat. National Geographicu Large Backpack tundub olevat midagi sinna klassi, kuid väiksevõitu ja samas raske... Või on lahenduseks hoopis ikkagi suur matkakott (80-90l), mille taskutesse mingites vutlarites paigutada fototehnika ja kaamera vutlariga vöörihma külge?

Tänud asjalike arvamuste eest!

Eemal

 

#2 30-04-2008 01:44:56

Meelis
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 57
Veebileht

Re: Foto-matkakott

Kõik algab sellest ,et palju sa kavatesd fototehnikat kaasa vedada ja mitu päeva matkad. Kui lähed nt. nädalasele jalgsimatkale siis on need fotokotid väga ebamugavad. Mul on olnud igasuguseid kotte kuid pikkadel matkadel kasutan ikka suurt 100 L seljakotti. Sinna mahutan kõik hädavajaliku koos toidukraamiga ja koti ülemisse otsa panen väikese fotkoti. Statiivi kinnituseks leiab alati matkakottidel mingi lahenduse.  Matkakotid on mõeldud ikkagi matkade jaoks ja fotokotid lihtsalt asjade vedamiseks. Kui koti kaal on suur siis on väga tähtis, et kott oleks ergonoomiline ja fotokotid seda ei ole.

Eemal

 

#3 30-04-2008 10:52:27

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Foto-matkakott

Pigem on plaan matkata ikka jah 2-3p kuni nädal ja distantsid võivad tulla 100km kanti. Sekka ka mägiseid tõuse ja langusi... Väikese fotokoti "tehnikat" olen ka praegu kasutanud, kuid asjade kätte saamine on vaevaline. Fototehnikat palju ei kannata sellisetele üritustele kaasa vedada, kuid ikkagi vähemalt kere+2-3 objektiivi+akud/filtrid - veidi koguneb.
Ilmselt üritan leida mingit kompunnitud lahendust, kus lisakola kiiresti ligipääsetavasse sahtlisse pehmenduste sisse ning kaamera ise laskevalmilt mingi vutlariga koti vöörihma külge.

Eemal

 

#4 30-04-2008 11:00:53

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Foto-matkakott

Viimasel matkal jõudsin sellise lahenduseni, et kasutan fotokraami jaoks (mida pole teab mis palju) kaameraga kaasas olnud õlakotti. Kõigepealt matkaseljakott selga ning seejärel fotokott diagonaalselt kõhule/rinnale (rihm üle ühe õla ning teise kaenla alt läbi). Kahepäevasel matkal toimis selline meetod üllatavalt hästi. Kaamera välismõjude eest kaitstud ning samas ilma seljakotti maha võtmata kiiresti kättesaadav.
Tollel pildil http://album.taimo.pri.ee/pohjarannik/000027.jpg.html
(vasakpoolne tüüp) olen just sellises varustuses matka alustamas.
Tõsi küll - suuri ja raskeid torusid sellise meetodiga ei kanna, aga kaamera + paar väiksemat objektiivi + filtrid peaks kenasti hakkama saama. Statiiv tuleks kinnitada loomulikult seljakoti külge ning selleks on matkakottidel tavaliselt piisavalt võimalusi.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#5 30-04-2008 13:25:56

Meelis
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 57
Veebileht

Re: Foto-matkakott

100 km kahe päevaga on muidugi selline maa, et ega pilditegemiseks aega ei jäägi wink

Eemal

 

#6 30-04-2008 21:02:52

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Foto-matkakott

"2-3p kuni nädal ja distantsid võivad tulla 100km kanti"
ehk siis nädalaga 100km on suht paras mägisel alal...
100km jalgsi kahe päevaga oleks jah paras Erna tempo... smile

Eemal

 

#7 30-04-2008 22:52:33

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Foto-matkakott

100 kilti kahe päevaga mägisel maal-peale esimest päeva oleks Erna mehed ka külili,ja ei teaks,kus nende seljakotid jäid.

Eemal

 

#8 03-05-2008 11:53:50

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Foto-matkakott

Sellega seoses tekkis küsimus,kas keegi metsalistest rakmeid kasutab?

Eemal

 

#9 04-05-2008 13:41:17

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Foto-matkakott

Olen sama probleemi ees. Kui suur seljakott seljas on fotoka paigutamisega raskusi. Matkakaaslane on mul tugev, temal on suur fotokott lisaks kõhu peal kus hoiab ka kaarte ja  muudki mida vaja kiiresti kätte saada. Mulle tundub see ebamugav ja ahistav või on küsimus füüsises. Nii kisun alati seljakoti seljast  kus kõige peal on fotovarustus ja samal ajal riskides, et tuul võtab midagi kaasa. Statiivi kaasas tassimine taanub jällegi sellele palju lisakilosid jaksad tarida. Mägisel maastikul 15-20 km päevas on minu jaoks ülimalt hea tulemus, kõrgust siis palju juurde ei võta

Eemal

 

#10 04-05-2008 23:25:32

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Foto-matkakott

brenner kirjutas:

Sellega seoses tekkis küsimus,kas keegi metsalistest rakmeid kasutab?

Mul on kergeks liikumiseks selline setup:
http://www.kroonuait.ee/pildid-kaubad/v … pannal.jpg
ja
http://www.kroonuait.ee/pildid-kaubad/us-rakmed.jpg

Need hoiavad üleval mu muulapüksid.  Statiiv ja 100-400 on püksirihma küljes.

Mugav liikuda, kiirelt saab kaamera kätte haarata. Aga kola koliseb ja loksub kiiremini liikudes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB