Sa ei ole sisse loginud.

#51 24-08-2005 19:55:52

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Kui pole minged teadmisi ega huvi looduse vastu siis pole ka pilti mõtet teha. See pilt ei anna midagi vaatajale ja suure tõnäosusega ka pildi tegiale. Sellised pildid lihtsalt ei ole nö. "elus". Kui võrrelda siin esitletavaid pilte siis on sellest hästi aru saada. Aga see ainut minu arvamus

Eemal

 

#52 24-08-2005 20:34:25

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ülikool siia vast ei puutu, kuid taust teadmised on sellised, et kui minna metsa siis tead üht teist objektidest keda pildistad ja oled võimeline hoomama erinevaid seoseid liikide ja erinevate looduses toimuvate protsesside vahel. See tagab selle, et see imeline loodus kannatab sinu tegemiste all võimalikult vähe.
Huvitav kas mu jutt sai  raskesti mõistetav, enam lihtsamalt ei oska seletada.
Seoses Looduspilt.ee toimimisega olen kuulnud küllalt murelikke noote loodusuurijate seast, kes valutavad südant kuna see fotovägi ainult kasvab ja tihti kannatavad selle töttu erinevad liigid.
Eks püüd saada ikka lähemale ja paremat pilti vöib rikkuda nii mitme looma kui linnu liigi pesitsemise ja sellega seoses häirida kogu elutegevust.

Eemal

 

#53 24-08-2005 21:20:49

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

vtl kirjutas:

poolveeline kirjutas:

Ülikool siia vast ei puutu, kuid taust teadmised on sellised, et kui minna metsa siis tead üht teist objektidest keda pildistad ja oled võimeline hoomama erinevaid seoseid liikide ja erinevate looduses toimuvate protsesside vahel. See tagab selle, et see imeline loodus kannatab sinu tegemiste all võimalikult vähe.
Huvitav kas mu jutt sai  raskesti mõistetav, enam lihtsamalt ei oska seletada.

su jutt on mõistetav, kuid (ainult) raamatu järgi metsaelu ei õpi.

poolveeline kirjutas:

Seoses Looduspilt.ee toimimisega olen kuulnud küllalt murelikke noote loodusuurijate seast, kes valutavad südant kuna see fotovägi ainult kasvab ja tihti kannatavad selle töttu erinevad liigid.

ma ei saa aru probleemi (või enda?) tähtsustamisest antud teemas. too mulle kasvõi üks näide (sinu tsitaat: "TIHTI kannatavad") liigist, kes on kannatanud looduspilt.ee 840 kasutaja pärast. suvaline uusasustus ja/või (mootor)sport rikub looduse tasakaalu kordades enam, kui mõni fotokaga lonkiv tegelane.

Kulla Vootele see jutt on nüüd kas pehmelt öeldes rumal või sa tögad mind.
Sina arvad, et probleem üle tähtsustatud või äkki soovin hoopis mina ennast tähtsustada. Ma ei tea kes sa oled ja mida sa tead, vihjeks ütlen, et uuri väheke lindude pesitsus bioloogiat, kui sa seda ala just ülihästi ei tunne ja oled kõrgemal tasemel kõigist teistest loodusteadlastest.
See oli ainult üks vihje.

poolveeline kirjutas:

Eks püüd saada ikka lähemale ja paremat pilti vöib rikkuda nii mitme looma kui linnu liigi pesitsemise ja sellega seoses häirida kogu elutegevust.

ei maksa loodust nii väetiks ka pidada. loomad saavad üldiselt enda kaitsmise- ja peitmisega (mh. ka inimese eest) suurepäraselt hakkama. (antud juhul salaküttimisest ei räägi).
kui nii ei oleks, siis jääksid nad ka oma looduslike vaenlastega hätta.


Meie loodusinimesed, looduskaitsjad oleme vähele teistsugused inimesed kui suvaline Mati või Kati. Antud jutt oli räägitud sellel põhimõttele toetudes.
Kui sa hakkad mulle salakütist ja uus ehitistest rääkima siis oled küll väga valesti asjast aru saanud.
Muideks teinekord ei ole kalkuleeritud tapmine  nii hull kui oskamatu häiring.


parim näide oli kellegi mure ee.hobi.lemmikloomad grupis, kus keegi muretses, et kurepesa kukkus tema kodu lähedal posti otsast alla. peaks nagu aitama või nii. paar päeva hiljem oli imestunud, et tema ei uskunudki, kui kiiresti kured selle pesa posti otsa tagasi said.

Meil pole vist ilmselt mõtet diskuteerida kuna lähtume erinevatest taust süsteemidest.

Igatahes edu sulle, pole ammu nii rumalat juttu kuulanud. ei kavatsenud sinu isikut solvata.

Eemal

 

#54 24-08-2005 21:36:21

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

poolveeline kirjutas:

loodusuurijate seast, kes valutavad südant kuna see fotovägi ainult kasvab ja tihti kannatavad selle töttu erinevad liigid.

Seda enam peaks ju sobima, kui vahetevahel mõnigi sellest fotoväest gerberat pildistama jääb ja erinevate liikide pesa juurde ei trügi tongue

mari@ei.pildista.gerberaid

Eemal

 

#55 24-08-2005 21:46:29

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Oh mari, mul ei ole midagi isiklikult gerbera vastu, kuid soovin, et kõik saaks ühe puuga. Lehma pilte siia ju massiliselt ei saadeta see on kõigile loomulik kuna tegu on Looduspilt.ee- ga


Remek@pildistab.kasvõi.roniroose

Eemal

 

#56 24-08-2005 21:48:43

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Kohe hakkab ETV s Marani kähriku film vaadakem parem seda ja ärgem vaielgem

Eemal

 

#57 24-08-2005 21:55:42

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Mina just gerberat aparaadiga taga pole ajanud, kuid igasuguseid aialilli jään mõnuga pildistama, kui mõnele toredale aiale ligi pääsen. Aga siia keskkonda pole neid pilte ilmselt mõtet postitada, sest heal-juhul on paar kommentaari ja üldine ignoreerimine. Ka aed ja aialilled on tükike loodust ja aialillest hea pildi saamine on mõnikord raskemgi kui kusagil heinamaal... Ka inimene on tükike loodust ja võiks öelda, et üks s...test tükkidest. Postitan ehk kunagi pildikese rabaskäigust, mis näitab seda viimast väidet vägagi kujukalt...
Ma ei lahterdaks seda loodust nii jäigalt. Kasvõi näide lupiinist, mida peetakse aialilleks, kuid Võrumaal on see taim täiesti looduslikult olemas ja vägagi rikkalikult. On see taim siis nüüd aialill ja siia saiti ei kuulu?

Eemal

 

#58 24-08-2005 22:09:28

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

poolveeline kirjutas:

Lehma pilte siia ju massiliselt ei saadeta see on kõigile loomulik kuna tegu on Looduspilt.ee- ga

Küllap saadetakse, kuid adminnifilter ei lase läbi.
Ja mitteläbiminek pole loomulik mitte selle tõttu, et asi on Looduspilt.ee (see nimetus lubaks lehmi ja kasse vabalt), vaid seetõttu, et adminnid on selgelt välja öelnud ja kirja pannud, et tavalisi koduloomapilte ei taheta. Mis ei tähenda, et nad ei võiks teha erandeid lehmade või kasside mitte päris tavalistele piltidele.

Seega tegelikult on nemad otsustajad, mida siin näidatakse ja mida mitte.
Meie otsustada on ainult see, kuidas ja mis kriteeriumide alusel me nende üleslastud pilte hindame või mida me neis väärtustame.

Ja minu protest ongi selle suhtes, et hindamise aluseks tahetakse (praegu käimasoleva  teema abil ja kaudselt) suruda üheselt objekti. Mitte pilti kui tervikut, mitte meeleolu, mida see pilt tekitab või ei tekita ...

Eemal

 

#59 24-08-2005 22:49:28

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Nõus Mariga, siin lähtutakse tõesti objektist nimelt looduslikust objektist.
Selles ju asja mõte ongi, kuna tegu kindla suunitlusega saidiga.
Ma ei saa aru Mari miks sa protestid, on ju fotokala ja igasugu muud klubid kus väärtustatakse ainult seda mida visuaalselt näed.
Miks sa siis siin ainumas kohas kus on tõesti looduseinimesed ja looduspildid tahad seda läbi suruda, ma tõesti ei mõista.
Kas ei võiks siis ükski koht olla kus lähtutakse loodusest ja tema objektidest.
Olen seda Mari suhtumist ennemgi märganud ja alati jääb see mulle arusaamatuks.
Palun tee interneti keskkond meeleolu pilt, see oleks täiesti normaalne,  inimesed koonduvad kohtadesse ku on neil miskit ühist, Sina Mari tahad,  ma saan aru loodust pildistamisel ignoreerida ja tuua sisse veel palju erinevaid objekte.

Eemal

 

#60 24-08-2005 23:09:19

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

poolveeline kirjutas:

Sina Mari tahad,  ma saan aru loodust pildistamisel ignoreerida ja tuua sisse veel palju erinevaid objekte.

Loodust ignoreerida??? Erinevaid objekte sisse tuua??? Saad väga valesti aru.

Eemal

 

#61 24-08-2005 23:19:51

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Kuulge, leppige viiki ja asi ants big_smile.

Eemal

 

#62 24-08-2005 23:26:03

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

vtl kirjutas:

poolveeline kirjutas:

...vihjeks ütlen, et uuri väheke lindude pesitsus bioloogiat, kui sa seda ala just ülihästi ei tunne ja oled kõrgemal tasemel kõigist teistest loodusteadlastest.
See oli ainult üks vihje.

ära palun keeruta. vihjete asemel sooviks konkreetset vastust alljärgnevale:
* sinult tuli konkreetne väide ("Seoses Looduspilt.ee toimimisega olen kuulnud küllalt murelikke noote loodusuurijate seast, kes valutavad südant kuna see fotovägi ainult kasvab ja tihti kannatavad selle töttu erinevad liigid.")
* küsisin konkreetse küsimuse ("too mulle kasvõi üks näide liigist, kes on kannatanud looduspilt.ee 840 kasutaja pärast.")

Kulla mees ma ei keeruta vaid mõtlesin, et se nii loomulik millest jutt käib, et ei pea hakkama puust ja punaseks ette, tegema.
Kuidas sa küsid konkreetse küsimuse milline liik on kannatanud, kas arvad, et olen tuul väljal kes näeb kõike maailmas toimunut.
Saan ainult väita millised liigid suure tõenäosusega võisid kannatada, siiani teda olevate liikide käitumist puududavate uuringute tulemusel.
LINNUD kulla mees, linnud saavad põhi paugu, igasaugune pesitsemise häirimine võib üsna tõenäoliselt lõppeda pesakonna hukkumisega.(näiteid võib palju tuua)
Krt mulle on sellised asjad lapsest saati selged mida peab nüüd suurele inimesele selgitama.
Igasugune lindude häirimine, vaata kui palju on poegade pilte siin, enamus ei tea keda nad pildistavad ja kuidas nad pildistavad.
Kui soovid näiteid siis saame kokku ja pean sulle loengu, lihtsalt ei jõua hakata siin kogu lindude pesitsemist puudutavat infot ümber jutustada.


poolveeline kirjutas:

Kui sa hakkad mulle salakütist ja uus ehitistest rääkima siis oled küll väga valesti asjast aru saanud.
Muideks teinekord ei ole kalkuleeritud tapmine  nii hull kui oskamatu häiring.

salakütt ei "kalkuleeri" kahjuks midagi. tahtsid ehk öelda "ettekavatsetud".

Palun ärme hakkame selle üle diskuteerima kes on salakütt.

poolveeline kirjutas:

Meil pole vist ilmselt mõtet diskuteerida kuna lähtume erinevatest taust süsteemidest.
Igatahes edu sulle, pole ammu nii rumalat juttu kuulanud. ei kavatsenud sinu isikut solvata.

kumb on rumal, kas see, kes oma taustsüsteemist lähtuvalt seletada ei oska või see, kes kuulata-aru saada ei oska? sel juhul oleme mõlemad rumalad.

Olgu oleme mõlemad rumalad, asi pole oskamises vaidp ole tahtmist sulle nelja a4 siia täis kirjutada. Loodusest ja selles toimivatest süsteemidest tean üht teist ja ei vaja seleks sinu kinnitust.


ps. pesitsusbioloogia, taustsüsteem ja uusehitis kirjutatakse kokku.

pps. kogu selle fleimi asemel - õpeta parem. missuguseid vigu tehakse, kuidas häiritakse... asju, mida tavaline linnainimene metsa minnes ei tea.

Sellest tuleks ilmselt tõesti artikkel kirjutada, olen kuulnud selle teemalisi mõtteid, et siia kirjutada, ilmselt pole seda keegi veel teostanud.

Tõeliselt rumal vaielda ülimalt  lihtsate asjade üle, ei pea vajalikukus miljon näidet tuua. Loomulikult ei mõista süüdi kõike kes metsas liiguvad vaid neid kes ei tea metsast ja selle elukatest mõhkugi.


Hämmastav, et pean sellist vaidlust, edaspidi Vtl võid mulle meilida ja vigadeparanduse komnkreetsele tekstile kaasa panna.

Eemal

 

#63 24-08-2005 23:31:33

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ilmselt peab tõest viiki leppima, oma juttu suudan teaduslikult tõestada, loodan, et sama ka mulle oponeerivatel kodanikel.

Eemal

 

#64 25-08-2005 12:20:06

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Pooleveeline, mulle tundub samuti, et sa dramatiseerid seda häirimese asja pisut üle. Pole veel senini kohanud eestis tehtud uurimust, kui paljude lindude-imetajate pesitsemine ebaõnnestub loodusfotograafide segamise tõttu. Palju niisama metsas kolajate, palju turistude jne tõttu.
Paljud su noored looduskaitsjatest sõbrad sooviksid seda reguleerida, ent kuidas? Pakun välja radikaalse tee, looduspilt.ee keskkonda ei panna üles pilte mis on tehtud kaitsealuste lindude/loomade pesade juures. Ka neid, kus pole pesa, ent on näha, et vanalind(loom) viib poegadele toitu. See reegel kirjutada ka looduspiltide konkursitingimustesse. Kas selline kokkulepe aitaks?
Aga muidu olen ma seisukohal, et teatud tasemeni looduspilte võib teha vabalt ilma, et loodusest suurt midagi teaks. Paljusid looduspilte on võimalik pildistada lähtudes vaid kunstilistest kaalutlustes. Keegi ei nõua ju maastikumaalijalt põhjlikke teadmisi maasikuarhidektuurist ja muust sellega seonduvast.
Eelnevaga ei taha ma öelda, et looduses võiks liikuda ja talitada nii nagu pähe pöörab. See pole mitte õppimise ja harimise vaid rohkem lastetoa küsimus.

Eemal

 

#65 25-08-2005 12:36:34

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Jürgen üle ma ei Dramatiseeri, kuna tean mida räägin ja need sõbrad polegi nii noored ja kogenematud.
Sellega nõus, et ilmselt see on lastetoa küsimus, mida mina siin neti vahendusel ei muuda.
Selle radikaalse teega on kah isemoodi asi, kogenud linnupildistaja võib ka üli õrnast liigist teha pesal pilte nii, et lind arugi ei saa, see täitsa omaette maailm.
Üht soovitan noortel fotomeestel alati jälgida, nimelt taevasse, inimene tekitab huvi ronkades, varestes kui kuskil kauemaks toimetama jääd tulevad nad pärast asja kontrollima.
Muu jutuga on mul aga tõsi taga, ei tõsta asjata kisa probleem on olemas.
Ilmselt peab ikka midagi kirjutama ja näiteid tooma, muidu mõtlete ,et poolveeline vana hull, kisab asja eest teist taga.

Eemal

 

#66 25-08-2005 12:37:16

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ma siis ütlen ka sõna sekka.

Minu arust võiks noored loodusuurijad alustada muretsemiga lageraidurite, turbakaevajate vms üle. Et ikka alustaks palkidest ja lõpuks jõuaks mõne pinnuni, kui neid üldse on. Ma millegipärast arvan, et looduspiltnikud, kes vähegi asjast hoolivad, on ühed kõige hoolikamad ja väheohtlikumad inimloomad looduskeskonnale ja selles elavatele suurtele ja väikestele olenditele.

Minu 2 senti.

Eemal

 

#67 25-08-2005 12:52:48

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ma millegipärast arvan, et looduspiltnikud, kes vähegi asjast hoolivad, on ühed kõige hoolikamad ja väheohtlikumad inimloomad looduskeskonnale ja selles elavatele suurtele ja väikestele olenditele.


Õige, täpselt nii see on, kuid paraku alati nad ei tea asjast ja siis on hoolimisest vähe kasu, lõpptulem on sama.

Seetõttu siin teema tõstatasingi, et looduspiltnikud hoolivad ja on kurb kui nad loodust tundmata seda kahjustavad.
Seepärast räägingi, et on hea kui tunneme neid liike elementaarsel tasemel keda jäädvustame.
Ega pole isegi süüst puhas, kuigi olen lapsest saati teadlik olnud on siiski  algajana minu õhina pärast pilti saada, ilmselt liigid kannatanud.
Sest oleme ausad, pildistamine sõltuvus milles püüdled järjest paremuse poole ja see tingib selle, et vahest raske taanduda kui väga hea pilt ootel kui teostada ei tohi, sest teeksid sellega liigile liiga.

Eemal

 

#68 25-08-2005 16:00:52

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Siin saidil surfates on hämmastav tõdeda inimeste võhiklikkust looduse suhtes, loomulikult ei kehti see kõigi suhtes. Üldmulje lihtsalt. See on üks põhjustest, miks ma pole aktiivne pildilaadija ega kommenteerija. Inimesed hakkavad targutama, et oleks "seal võinud ruumi olla" ja mõni oks on üleliigne, aga objekt, kes on jäädvustatud on ise tundmatu. Olen nõus, et pildistatud liik ja foto tehniline teostus on kaks eri(tähtsat) asja.
Minul oleks soovitus, õppige loodust tundma, käige metsas, ostke enne, kui ostate oma esmasteks pildistamisvahenditeks canoni valged torud, hoopis vaatlusoptika. See kehtib lindude puhul. Et saaksite linde ja nende eluviise tundma õppida neid häirimata. Ei ole võimalk asjatundlikke kommentaare linnupiltidele anda, kui ei teata millises keskkonnas antud liik esineb, millised on tema käitumismaneerid jne. Kui need asjad on teada  alles siis on tekkinud eeldused hea foto saamiseks ja ka kommntaariks selliste piltide all.
Et eelnevaid vaidlusi ennetada, tuleks looduspildi meeskonnal looduspilt defineerida. Gerbera pilte mina looduspildiks selle sõna õiges tähenduses ei pea. Loogika järgi, et saialill on tükike loodusest (tegelikult seda ta ju on), võiks lasta üles ka Tallinna vanalinna pildid, põhjendades et paekivi on ju osa loodusest.
Midagi pole parata mõistame erinevalt, mis asi on see õige loodusfoto.

Eemal

 

#69 25-08-2005 19:04:39

Leena
Kasutaja
Asukoht: Vändra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Nõus Draa ja tema eluterve suhtumisega. Tõesti looduspiltnik vähemalt hoolib  ja tõenäoliselt ka õpib. Näete, poolveelinegi tunnistab, et on algaja olnud. Nii teisedki. Kui mõni jõuabki looduse juurde alles täiskasvanuna, pole veel kõik kadunud: järgmise põlvkonna lastetuba tuleb parem. Marguse näpunäidetele lisaksin Hr. Mauruse oma: "Lugege, lugege ohjeldamatult!" Eesti keeles on ilmunud mitu head raamatut, näit. "Eesti laululinnud", "Eesti röövlinnud", uuem "Põhjamaa linnud". Loomahuvilistele "Jahimehe käsiraamat" jm. Paljudest asjadest ikka ise vaadeldes sotti ei saa, bioloogide nähtud töö ja vaev on suureks abiks.
Margus jt. asjatundjad: kui ise pilte panna ei taha, kommige vähemalt. Lugeja saab aru, kelle jutul on kaalu. Siin saidil on ju võimalik inimeste silmaringi laiendada.

Eemal

 

#70 25-08-2005 20:01:07

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Marguss kirjutas:

Siin saidil surfates on hämmastav tõdeda inimeste võhiklikkust looduse suhtes, loomulikult ei kehti see kõigi suhtes. Üldmulje lihtsalt.

Nojah, mõned on sündinud loodusteadlased ju big_smile.

Marguss kirjutas:

Inimesed hakkavad targutama, et oleks "seal võinud ruumi olla" ja mõni oks on üleliigne, aga objekt, kes on jäädvustatud on ise tundmatu.

Et ikkagi ei tohiks enne sõna võtta, kui ise subjekti ei tea? Seda vist ka nämmutatud siin küll ja küll, et mida hinnata, subjekti või pilti. Nt netist troopikapilte vaadates oskavad ka paljud ilmselt midagi kosta kompa jne jne osas, mis sest, et kunagi pole seda oma silmaga näinud.

Marguss kirjutas:

Minul oleks soovitus, õppige loodust tundma, käige metsas, ostke enne, kui ostate oma esmasteks pildistamisvahenditeks canoni valged torud, hoopis vaatlusoptika. See kehtib lindude puhul.

Ja putukate puhul ostke luup. Sest on olemas kindel mudel, kuidas inimesed asju peaks tegema tongue.

Eemal

 

#71 25-08-2005 21:41:19

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ei ole sündinud loodusteadlased, üldse pole teadlased, see muidugi minu kohta. Aga lihtsalt palju käidud, vaadatud ja ajapikku tekkinud arusaamad.
Kui aus olla, egas mina näiteks putukapiltide juures hoian suu kinni, loomulikult oleks mul kompositsiooni kohta midagi öelda, aga see on kõigest üks osa tervikust. Ma ei tea, millisel õiel võib keda kohata, milline biotoop sobib konkreetsele liigile, millised asendid omased. Seega kuulan ja vaatan mida ütlevad pädevad isikud. Siin oli eelnevalt probleem selles, et administratioon ei lase teatuid pilte läbi. See tulebki teadmatusest, just looduse ja fotograafia valdkonnas. Tõsi, mõni pilt seal eelnevas listis oleks väärinud siin eksponeerimist, see lihtsalt kivi läbivaatajate kapsaaeda. Nendele ei oleks vaja praagikategooriat vaid just profesionaalide galeriisid, kust võiks midagi omandada. On vaja ise jõuda sinnani, et ei pakutakski pilti, mis läbi ei lähe.
Veel, looduskaitsjana olen näinud kaitsealuste taimeliikide kasvukohti, kus on kõva tampimine käinud, kisavaid linde koloonia kohal, tedremängu laialiajavaid isikuid. Kes need on, ikka meie loodusfotograafid. Ses suhtes oli ju Remeki jutus tõetera sees. See portaal tekitab küll huvi inimestes looduse pildistamise vastu, aga kas ka loodushoidliku pildistamise vastu? Loomulikult ei pruugi nendest 800 inimesest olla keegi nüüd loodusehäirija, loodusfotograafe on ju Eestis veel. Lihtsalt see jutt on ennetav ja üleskutsuv eneseharimisele.

Eemal

 

#72 25-08-2005 22:03:48

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ma arvan, et igal alal on nii normaalseid inimesi kui ebanormaalseid. Ei usu, et ka looduspiltnikud päris süüst puhtad oleksid, kuid arvan, et neil on vähemalt _tahe_ süüst puhas olla. Võhiklikkus on minu arust andestatav, kui toimub areng teadmistes -- hurjutada kedagi sellepärast, et tema kogemus ja sealt ka teadmised on lapsekingades, on minu arust kohatu. Kui muidugi udu ajamine kestab aastaid, on teine lugu.

Siinne sait on läinud piltide kommenteerimise teed, mis üldiselt defineerib subjektid lind/loom/mardikas/uss/liblikas jne (ok, hunt ja karu ilmselt nimetatakse õige nimega ;-) ja hinnang tuleb vastavalt sellele. Mina loeks nt põnevusega linnupiltide vms alt mõningaid huvitavaid liigile omasied käitumis/keskkonnatähelepanekuid teadjatelt Ja loomulikult sama kehtib loomade/putukate/ms kohta. Aga siin ei ole see eriti kombeks. Mis siis teha, tuleb ise need tõed avastada. Kuid piltide koha pealt olen küll saanud häid näpunäiteid, mida just kompositsiooni ja elementide osas tasub tähele panna. Kaks eri suunda lihtsalt, mina olen sellega leppinud, et siin suund üks on korralik ja teine eriti mitte.

EDIT: p.s. "Mis siis teha, tuleb ise need tõed avastada" täienduseks -- minu arust oleks loodusmeestel siin just hea inffi eri liikide kohta anda, et seda võhiklikkust vähendada ja hoida ära nede asjatut segamist jne jne. Siin on 800 kasutajat, mis on päris arvestatav hulk Eesti mõistes, osadel veel perekonnad jne ehk siis mõjuala veel suurem kui see 800 -- hea meedium looduskaitsmisele tõeline panus anda ja mitte niisama rääkida, et seda tuleks kaitsta ja muretseda, et häiritakse/hävitatakse. (Remeki konna/kopraartikkel ning Sveni rätsuartikkel on superhea näide, mina vaatan neile liikidele hoopis teie pilguga nüüd -- aga seda saab teha ka mõne lausega pildi all, ei pea alati artiklit kirjutama IMHO.)

Viimati muutnud draa (26-08-2005 00:03:06)

Eemal

 

#73 25-08-2005 23:50:34

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Loodan, et kogu selle targutamise peale hakkas keegigi natukenegi mõtlema sellepeale, mis saab edasi kui fotograaf on lahkunud, sügavalt loodan.
Edaspidi üritan kommidesse rohkem tähelepanekuid liigi kohta panna, kui on kogemused antud liigi kohapealt.

Eemal

 

#74 26-08-2005 00:24:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

A järsku oleks üldse mõtekas teha mingi kategooria 'õpetlik'? hinnata seal ei saaks, lihtsalt tutvustataks liiki koos pildiga, inimesed saaskid öelda, mis nemad liigist teavad ja kannataks asju välja panna ka mitte perfektust püüdva jäädvustusega?

Eemal

 

#75 26-08-2005 00:38:55

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt?

Ma arvan ka, et ikka on kellelgi pilte, millel on sisu ja mida tahaks teistega jagada, aga mis jäävad ära saatmata kartuses saada kehvemaid hindeid ja peapesu kvaliteedi osas

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB