Sa ei ole sisse loginud.

#1 28-08-2008 20:11:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Sain enda seeriatega koodipaketi ka viimaks kokku koos juhendiga. Juhend on algusest peale installijale, seega puhta toruka koodi andmebaasistruktuuri juures võib anda vigu, kui minu omaga üle kirjutada -- koodi kasutamisel tehke endale enne testkond, kui toruka kood on teil ees ja pildid ülal, muigu võib jama hiljem palju olla. Peamine on just andmebaas samasse vormi saada, kui seeriate juures vaja.

Siinkohal selline asi, et kesse mulle siin aja jooksul meile on saatnud seoses koodisooviga, saatke palun uuesti, sest vanad meilid on minu laiskuse tõttu, et ma neid mujale ei tõstnud, aegade hämarusse läinud. Uuele koodisoovimeilile vastu saadan koodi, aga tehnilist supporti peale lisatud juhendi ei anna. Lisaks, need, kes forvardeerivad 24-t korda varemat 2 korda päevas (parimatel aegadel mõnetunniste vahedega) saadetud meili, minu käest mitte mingit koodi ei saa. Need on mul juba spämlistis.

Edit: tõe huvides: 'minu enda' ja 'toruka' tähistavad siinkohal eri versioone. 'Minu enda' on ikkagi meie ühiselt tehtud galerii modifikatsioon, mitte ainuisikuliselt minu kood.

Eemal

 

#2 28-08-2008 20:28:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Seoses mõnede äsja saadetud meilidega ütlen veel üle, et tegu on kogu mootoriga, mitte lihtsalt seeria või mitme kasutaja lisamisega toruka koodile. Lihtsalt seeria või mitme kasutaja lisamist mul hetkel pakkuda ei ole, seepärast ka see testimise jms jutt.

Eemal

 

#3 27-09-2008 16:53:13

RaidoR
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Saatsin ka requesti, aga ootan siiani. Kui aega saad, võid selle mulle saata smile

Eemal

 

#4 01-10-2008 18:31:06

Mikk Mihkel Vaabel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 141

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Kindlasti väga hea asi.
Kuna ma arvan et mu aadress on kunagi varem su spämmilisti sattunud, siis palun sind et ma saaksin selle koodi.

Aitäh!

Eemal

 

#5 02-10-2008 12:09:53

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

tervist, oleksin ka väga huvitatud antud koodist, saatsin requesti vist juba päris ammu smile, vb pole kohale jõudnu, vb ootejärejorrad pikkad aga oleks igati tänulik kui koodi jagaksite smile

Eemal

 

#6 02-10-2008 12:20:16

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

paistab, et tuleb teha domeen www.jaagujatoruonuseeriategagaleriimootor.org
Ja seal siis innf ja värk nagu kombeks  vabavaralistel asjadel

Siis saaks jaak lisaks koodisaatmisele ka pilti teha või isiklike asjadega tegeleda .. tongue

Eemal

 

#7 02-10-2008 12:57:34

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

aga oleme ausad, see on siiamaani üks paremaid galeriisid mida näinud olen. Loogiline, igasugustest ebavajalikest asjadest puhas ja mugav ning kiire, ja miks mitte tulevikus kui jaak ja mario jõuavad ja viitsivad, teevad antud galeriile oma domeeni. Asi on ju hea ja ma arvan, et neid kooditahtjaid tekib iga päevaga ainua juurde ja juurde tongue

Eemal

 

#8 02-10-2008 15:18:04

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Minu poolt galerii autoritele soe soovitus: tehke asi tasuliseks. Ei midagi üle mõistuse, kasvõi paarsada krooni per koopia tundub igati aus. Ma ise maksaks hea meelega, mootor on väga aus ja tõesti praegu "turulolevatest" üks parimaid. Teie töö ja vaev, mida pool Eestit (väikse liialdusega smile) tasuta kasutab. Rääkimata sellest, et mingi osa neist (ma ise kaasa arvatud) selle abil raha teenivad.

Eemal

 

#9 02-10-2008 17:32:19

Mikk Mihkel Vaabel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 141

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Ma olen Toomasega täiesti nõus!
Ja Bleachiga samuti..
näiteks minule on saabunud 3-5 inimese kirjad kes soovivad seda koodi omale, ma olen nad kenasti toruonu poole saatnud, aga domeen võiks olla ja selle vaeva eest võiks ju raha ka saada.
Ega loodusfotograafia/fotograafia üldse ongi kallis ala.

Eemal

 

#10 02-10-2008 18:23:26

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Asi väga lihtne smile Tunnustavate sponsorluste vastu ma arvan et ei ole meil kummalgi Jaaguga midagi big_smile Samas kui muuta kood tasuliseks (ükskõik mis summaga), siis kaasneb sellega automaatselt teatud kohustuseda ja ootused kasutaja poolt.

Kuna põhitegevus on midagi muud kui galerii ja selle haldamine, siis kahjuks ei ole lihtsalt aega pakkuda aktiivset supporti (mida sai kunagi pakutud alguses, kuid enam lihtsalt ei jõua). Tasuliselt tarkvaralt aga kasutaja ootab supporti ja potentsiaalselt ka uuendusi.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 02-10-2008 18:27:51

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Härrased, kas "seeriad" tähendab mitme pildi näitamist korraga või tähendab see ka seda, et saab korraga mitu pilti üles lasta, näiteks mingist kaustast 10 fotot korraga, palun-tänan?

Eemal

 

#12 02-10-2008 18:29:28

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Seeria tähendab seda näiteks:

http://foto.dvaa.ee/?pid=1567

Seeria tähendab mingit seotud piltide jada (stiilis üks fotosessioon vms) mida näidatakse esilehel ühe pildina ja seda vaadates näeb ka teisi selle seeria pilte.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 02-10-2008 19:05:04

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Muide ma ei tea kuhu see kood arenenud on, aga html oli tal varem vähemasti suht õudne (professionaalses mõttes), musikäpp tead ehk paremini kommenteerida. Kui siin on mõni html-i tundja (mina ise pole piisavalt hea, kuid meil on neid siin palgal paar tk) siis võiks selle töö ka ette võtta ja nn baaskoodis üle käia. Korralik div-html, korralik css.

Lisaks tunduks hea mõte see, et adminnina sees olles saaksid pilti MUUTA otse pildi juurest.

Eemal

 

#14 02-10-2008 19:20:07

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Selge on see, et see kood vajaks arendamist. Haldamine, paigaldamine, kujunduse muutmine ... see kõik on primitiivselt lahendatud. Tasuta ja oma vabast ajast ei hakka keegi paremat asja tegema siin meie tillukeses kommuunis.
Loomulikult oleks cool kui saaks kujunduse templatepõhiseks, keelevahetuse keelefailipõhiseks, installimise step-by-step  jne ...

Mõni IT-kooli lõpetaja võiks selle oma lõputööks teha ... oleks kõik rahul.

Eemal

 

#15 02-10-2008 19:56:47

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Loogika/usability, kujundus ja sealt tulenev html on pärit 2004. aasta lõpust ja kuigi ma enda versioonis olen väheke kujunduse muutmist lihtsustanud, sai algselt kogu kujundus koodi sisse kirjutatud (sest css oli ja on mulle siiani tume maa) ja katse-eksituse meetodil brauserites läbi testitud. Seda lihtsalt sellepärast, et see oli tollal 3-e inimese koduka jaoks ja sääl see html-i ilu ei olnud asja juures oluline -- tähtis oli, et ta töötaks.

Marioga sai telefonis koodi jne teemal just räägitud ja oktoobri keskpaigas otsustame, kas asi jääb samamoodi, nagu ta on või võtame teema käsile ja tekib ka mingi hind jne jne.

Eemal

 

#16 02-10-2008 20:15:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Tegelt võiksid koodi kasutajad siia alla kirjutada mis osas nad veel parendusi näeks.

Näitena:

otsing üle mitme sõna, võimalik valida otsingu keel
piltide vaatamise statistika leht admin liidesesse.
mitme pildi üleslaadimine seeriate puhul
Võimalik admin liidesest pildilehe komponente peita (nt soovin tehnilist infot näidata /ei soovi)

jne jne

Palun neid soove mõttega säilitada lehe lihtsus, sest lihtsalt vilesid sellesse koodi ei tule.

Eemal

 

#17 02-10-2008 20:56:37

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Mind huvitaks muidu lisaks nendele, mis Jaak välja pakkus värvide muutmine... kuid kuna olen täielik võhik sel alal ja muutusi ning muud  teinud vaid sõbra kaudu, siis ei tea, kas kvalifitseerub vilede alla või mitte:)

Eemal

 

#18 02-10-2008 21:01:20

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

@silver sa mõtled värvide muutmise all ..tausta värv ja kirja värv muutmise võimalus?

Eemal

 

#19 02-10-2008 21:43:33

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

üldiselt minuarust kõige rohkem tunnen selle koodi puhul puudust mitme pildi üleslaadimist korraga, muud nagu ei oskagi tahta smile

Eemal

 

#20 02-10-2008 22:11:44

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

ja seda ka, et kui peaks uusi vidinaid koodile lisanduma siis võiks saada neid lisada vanale koodile nii, et ei peaks vana koodi üle kirjutama, see siis sellepärast, et paljudel on kood juba enda jaoks ümber tehtud.

Eemal

 

#21 02-10-2008 22:21:40

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Kui, ma rõhutan, KUI tuleb uus 'ametlik' kood, tuleb mõlemale (nii minu ku toruka vanale) versioonile ülekandmisvõmalus. Muudele versioonidele seda ülimalt suure tõenäosusega ei tule.

Eemal

 

#22 02-10-2008 22:47:39

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

noh need olid ainult ka ideed ju smile

Eemal

 

#23 02-10-2008 23:51:37

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Ei ole veel jõudnud "toruonudraa"koodi ülespanemiseni (ajapuudus ja teadmised).
Kui autoritel ikka on plaan koodi täiustada ,siis lisaks siia ka mõned tagasihoidlikud soovid.
Kindlasti võiks olla piltidel "Full Size View" ja Albumite peitmise võimalus eraldi kasutaja sisselogimisega (on olemas Gallery 2-l).
Ja kui asi on valmis olen nõus selle eest ka raha välja käima.

Eemal

 

#24 03-10-2008 00:04:14

Mikk Mihkel Vaabel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 141

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

Ega jah, kõik on juba vist öeldud..
Ega sa Jaak vist ei taha nii ka päris teha et paned zip failina selle paki kusagile ülesse ja siis paned readme ka sinna sisse, et kõik saaks tirida.

Lihtsalt idee kuidas sa saaksid natukene aega kokkuhoida, et ei peaks koguaeg copy,paste.

Eemal

 

#25 03-10-2008 11:49:29

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Seeriatega toruonu-draa galeriimootor

See "zip üleval koos readmega" on suht lähedal tõele tegelt aga kuna koodi kasutamisel on siiski teatud marginaalsed nõuded hetkel, siis on asi käinud isikliku kontakti tasemel.

step-by-step install on üks esimesi prioriteete KUI asja tegemiseks läheb aga jah loetelu soovidest (mõistlikes piirides arvestades, et mõeldud ongi suht lihtsat galerii lahendust) on abiks asjade planeerimisel.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB