Sa ei ole sisse loginud.

#101 19-01-2009 23:34:24

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Canon EOS 5D Mark II

21 vs 12 on mul selge, sest ma kasutasin pool aastat 1Ds Mark3 keret.
Detailivahe on päris müstiline. Sattusin ühel päeval Overallist läbi ja Indrek näitas mulle Urmase tehtud piltidest testitrükke. Need olid makropildid ja uus lõi vana ikka päris pikali maha. Ma ei tea, kas see Urmase ütlus neid kahte A2 pilti kõrvutades on avalik info või mitte. Seega las Urmas ise kommenteerib, kui arvab, et rahvas võiks seda teada.

Kõrgetest ISOdest on ka hea ülevaade Mark3 tõttu olemas.
Kas keegi on aga testinud fokuseerimise kiirust lindude pildistamisel?
Foorumites räägitakse selle kohta ühte ja teist. Ühed ütlevad, et fokuseerimissüsteem on sama, mis vana viiel, teised jälle tunnevad mõneprotsendilist vahet uue kasuks. Võta siis kinni.

Eemal

 

#102 20-01-2009 01:42:57

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Canon EOS 5D Mark II

Sven Z. kirjutas:

Ma ei tea, kas see Urmase ütlus neid kahte A2 pilti kõrvutades on avalik info või mitte. Seega las Urmas ise kommenteerib, kui arvab, et rahvas võiks seda teada.

On ikka avalik info. Tegin sel teemal ka ajakirja Digi detsembmrinumbrisse ühe võrdlusjutu. Seal on muidugi pildikvaliteedi võrdluse näitamine raskem, sest trükk sööb palju ära.

Tegelikult oli minu pika testipäeva (5D ja 5DMII võrdlus) järgne resümee üsna kurvastav - vana 5D-ga enam kuidagi ei tahtnud pildistada. Tõele au andes, senikaua kuni uut kaamerat käes polnud, tegingi pilti hoopis G10-ga. Kah põnev kogemus.

Lühiresümee 5DMII versus 5D (RAW):
ISO müra 1 augu võrra parem.
Müraeemaldusega (NeatImage vms.) saab 6400-st asja.
Teravustab veidi paremini. Lindude jms. jälgimiseks taeva kaustal peaks punkte rohkem olema (selleks on ikka 1 Seeria parem). Makroks ja maastikuks pole paremat vaja.
Dünaamiline ulatus on parem.
Aku kestab fantastiliselt. Tegin 3-4 tundi 16-kraadises külmas pika säriga võtteid - ei mingit muret.
Ja muidugi megapikslid. Arvasin ka kunagi, et 12-st küll, aga võta näpust. Olen digikaamerate arenguga juba kolm korda pidanud oma kunagisi sönu sööma. Enam ei riski positsioone võtta.

Kui keegi midagi konkreetselt teada tahab, küsige julgesti.

Eemal

 

#103 20-01-2009 19:12:50

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Canon EOS 5D Mark II

Olen ka kasutaja 11 detsembrist saadik. Ei oska 5D-ga kahjuks võrdlust tuua, kuna üleminek tuli 40D pealt. Seega minu jaoks torud lühemaks aga kõik muu on kõva edasiminek. Detailirohkus on väga hea, mida väikselt pildilt ei saagi aru, kui ikka täisresoga lahmakas ette võtta siis on ikka tore vaadata küll. Varsti lähen teen prooviks mõnedest panoraamidest väljatrükid ka:

http://www.pk-foto.com/?pid=182
http://www.pk-foto.com/?pid=157

...eks siis ole näha. Aga müra suhtes on see jah, vähemalt 40-st selline tubli penikoormahüpe edasi. Olen proovinud ka servot, päris korralikult peab fookuses. Kui keskmise punkti järgi hoida fookuses siis on sellega veelgi lihtsam kuna seal ülal ja allpool keskmist punkti on horisontaalis kolmekaupa "nähatamatud" assist punktid, et kui ka kaotad keskmise punktiga objekti silmist siis need punktid veidi aitavad. Aga minu jaoks oli juba 920K pixline ekraan suur edasiminek, live viewga näeb väga hästi manuaalselt asju teravalt paika keerata. Video on nagu on, olen mõned ülesvõtted teinud aga minu jaokjs pole see ostmisel primaarne olnud. Vahel on see muidugi hea, kui tahad enamat kui pilt. Mis on veel tore, on iso 50, mida väga ei mainita aga siiski on seal olemas. Ei teagi rohkem nõnda kirjutada, olen ka nõus küsimustele vastama kui kellelgi huvi on.

PK

Eemal

 

#104 20-01-2009 20:42:27

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Canon EOS 5D Mark II

Jäi silma kasutaja kogemusest üle lahe:
http://web.me.com/pekkapotka/pekkapotka … tteet.html

Eemal

 

#105 27-05-2009 12:30:22

AndresL
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: Canon EOS 5D Mark II

Ammuunustatud teema, aga mõningaid videohuvilisi puudutav uuendus:
Canon teatas, et 2. juuni 5D mark II tarkvarauuenduses lisatakse videofunktsioonile võimalus käsitsi seada ava, tundlikkust ja säriaega.
Varem ei saanud seda ise eriti reguleerida ja kaamera oli nö automaatre˛iimil, mis tekitas paljudele peavalu. Kui nüüd veel kaadrisagedust ka muuta saaks...

http://www.dpreview.com/news/0905/09052 … rmware.asp

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB