Sa ei ole sisse loginud.

#1 11-08-2005 18:30:09

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

idee jänkude ohjeldamiseks

Ei mäleta kas samal kujul seda juba korra on arutatud, kuid idee siis selline, et alla vanasoku taseme on hinded 3-5 ainsad mida panna saab. See nagu välistaks jänkude lahmimist veidi. Kui nad positiivselt hindavad ja seda ka seletavad, siis ok ning vanasoku tasemele ei tohiks ka väga raske saada ju olla kui veidigi ringi liikuda ning pildistada. Samuti võiks selle aja peale tekkida ka mingi ettekujutus, et kuidas peaks pilti hindama.

Lisaks oleks võib-olla abiks ka panna neile nõue oma kommentaari seletada (tähtede arvuline piirang, et min 35 nagu hetkel on 1 ja 2 hinde panemisel vajalik) kui hinne alla 5.

Kommentaarid?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 11-08-2005 18:31:56

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Põhimõtteliselt poolt.

Viimati muutnud draa (12-08-2005 05:48:28)

Eemal

 

#3 11-08-2005 18:43:25

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

tegelikult suht diskrimineeriv lahendus, kuigi tundub õiglane. ei poolda siiski.

Eemal

 

#4 11-08-2005 19:10:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

kas f-kalas ei ole reeglit, et enne mingit taset üldse hinnata ei saa? oli see lülivärk (2 lüli?) või miskit muud? aga mingi põhjus selle kasutusulevõtuks neil pidi olema.

kuigi ka hinne on ainult hinnang, on komm siiski paljudele vist leebem. isegi kui komm on jama, siis komm otseselt midagi ei mõjuta, küll aga hinne, mis paljudele oluline on

Eemal

 

#5 11-08-2005 21:37:59

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

selle poolt olen küll, et jänku ei saa reeglina hinnata - see motiveeriks ühtlasi paremaid pilte tegema, et sõnaõigust saada

see, et ei saa alla 3 panna oleks pisut riukalik ...

Eemal

 

#6 11-08-2005 21:46:00

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

musikäpaga täitsa nõus.

Eemal

 

#7 11-08-2005 22:34:12

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Minul isiklikult on kama, kes hindab. Häid hindeid saades oleme kõik muidugi rõõmsad ja mida rohkem neljasid viisi, seda rohkem me kõrvust tõstetud oleme. Alati tekib muidugi nurinat, kui pannakse 1 või 2 ja vahel ka kolm. Omalgi on sama asi, et kui paned enda arust üles hea pildi, või pildi mida on raske teha, siis saades selle eest alla nelja, tekib kindlasti küsimus: MIKS!!!!!. Seepärast ongi vajalik, et hinde panija selgitaks oma halba hinnet asjalikult ja hinde saaja saaks aru tema seisukohtadest. See et pannakse üks ja öeldakse, et  kvaliteet kehv või ei meeldi või muud sellist, siis see ei lähe. Ma ei saa ikkagi aru MIKS!!!!. Ja veel hullem, kui enamusele pilt meeldib ja kõik küsivad MIKS!!!!. Ongi madin lahti. Ka peaks hinde panija arvestama tööd pildi kallal ja tegema mõnikord ka sellest järeldusi. On pilte, mida plõksid möödaminnes ja pilte, mida teed tunde kõhuli roomates. Kes kõhtu mullaseks pole teinud ja hommikutel metsa all külmetanud, see ei saa kahjuks pildist aru ja sellisel puhul pole tal ka õigust hinnata. Need olid minu segased arvamused hindamisest .

Eemal

 

#8 11-08-2005 23:06:39

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Selles suhtes inzuga väga nõus, et tihti ei laksa rahvas seda pildi tegemise vaeva välja, kas paned lillele paar nätakat või roomad pildi pärast paar aasta metsas on vahe ikka sees küll.
Inimesed aga ütlevad naiivselt, et see karv loomal võiks teistpidi olla ja see oks ei tohiks olla jne.
Need asjad ei ole võrreldavad, olen nõus, et hea pilt on hea pilt pole, vahet kui raske või kerge on saada seda kaadrit, kuid siiski on mingid piirid.

Eemal

 

#9 12-08-2005 00:05:40

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Kuigi ma olen jänku, aga ma olen selle poolt, et olla 3 ei saaks jänkud hinnata ja ka 3 puhul oleks kindlasti asjalik jutt vajalik või siis öelda inimese nägemus pildist.
3 puhul võiks olla küll 35 tähte alampiir  (samas, kui ausalt öelda siis,kui pannakse mingi tähelugeja peale. Siis kes karanteerib, et sealt tuleb asjalik jutt, samas võib ju umbes mingisuguseid tähti 35 tükki sinna kribada ja ikka saab selle hinde pandud.)

Eemal

 

#10 12-08-2005 00:37:58

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

nojah, mind näiteks küll ei eruta jänkupoja (mõtlen siin rohkem taset kui saidil saadud staatust) napisõnalise kommiga (a la 'äge') 5 oma pildi all, millele ise paneksin 3-e.

see 'miks?' aga -- vahepeal käib jutt, et kehvad pildid tuleb õppematerjalina alles hoida, siis aga _oma pildi juures_ lööb inimesel ma-ei-tea-mis välja ja ta ikkagi tahaks kogu juttu oma pildi all lugeda, mis sest, et 100x varem läbi nämmutatud....

Eemal

 

#11 12-08-2005 00:40:41

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Monte kirjutas:

Kuigi ma olen jänku, aga ma olen selle poolt, et olla 3 ei saaks jänkud hinnata ja ka 3 puhul oleks kindlasti asjalik jutt vajalik või siis öelda inimese nägemus pildist.
3 puhul võiks olla küll 35 tähte alampiir  (samas, kui ausalt öelda siis,kui pannakse mingi tähelugeja peale. Siis kes karanteerib, et sealt tuleb asjalik jutt, samas võib ju umbes mingisuguseid tähti 35 tükki sinna kribada ja ikka saab selle hinde pandud.)

Kui midagi asjalikku pole öelda siis pole ka mõtet lolli juttu ajada, mõttetu hinde panek peaks olema kommenteeritud, samas pole ka mõtet lambist lahmida suvalisi hindeid nagu siin viimasel ajal toimub. Mina eelistaksin näiteks enda poot saadetud piltidele rohkem asjalikke kommentaare ja arvamusi millest õppida, mitte mingit suvalist lambist pantud hinnest, olgu see siis kasvõi "5"  iga inimene peab olema võimeline ka ise mõtlema ja järeldusi tegema ja kui aus olla siis Monte sinu kommentaarid " Mõnus " " Lahe " jne on ikka toesti suureks abiks mõne pildi puhul.

Eemal

 

#12 12-08-2005 00:49:31

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Palun

Eemal

 

#13 12-08-2005 00:52:17

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Mida mul öelda on, kui ma lihtsalt midagi öelda ei oska aga pilt on ilus ja mulle meeldib ning tahan hinnet panna 5 puhul nagu ei peaks olema suurt juttu ja ma olen ikka püüdnud ikka oma arvamust ka lisada.

Eemal

 

#14 12-08-2005 01:05:10

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Monte kirjutas:

Mida mul öelda on, kui ma lihtsalt midagi öelda ei oska aga pilt on ilus ja mulle meeldib ning tahan hinnet panna 5 puhul nagu ei peaks olema suurt juttu ja ma olen ikka püüdnud ikka oma arvamust ka lisada.

Asi pole hea hinde panemises, vaid mõttetutes kommentaarides. Kui juba pannakse hinne " 5 " siis usun et sellele võiks järgneda ka mingi kommentaar või siis üldse mitte midagi, aga näiteks väljned " Lahe " on minuarvates lihtsalt suht mõttetu, mida näiteks võiks öelda Viru Kskuse kohta või Tivoli tuuri kohta aga mitte kirjledamaks looduspilti või siis inimene ei suuda ennast lihtsalt väljendada või ei viitsi seda teha. Aga ära võta isiklikult see on ainult minu arvamus.

Eemal

 

#15 12-08-2005 01:13:08

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Ei võtagi sest neid lühikeste sõnadega hindeid panevad teised ka.

Eemal

 

#16 12-08-2005 01:21:44

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Monte kirjutas:

Ei võtagi sest neid lühikeste sõnadega hindeid panevad teised ka.

Tore. Minu jaoks see kommimise teema ammendunud, edaspidi üritan võtta ka endale kohustuseks pildi hindamisel anda endast parim et hinnet põhjendada.

Eemal

 

#17 12-08-2005 04:38:56

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Mina olen kah jänku ja olen muidu nõus nende piirangutega. aga...

Mina nagu olen aru saanud, et negatiivne peaks 1, äärmisel juhul 2 olema, selle uue hindamisskaala järgi on väärtused ju niigi tõstetud.
Kui jutt käiks vanast skaalast (3-rahuldav jne) oleks ok, aga nüüd ei tohiks jänku enam "3" e. "head" panna (ja see kas pilt seda tegelikult väärib või ei ei ole üldse teema) ning 35 tähte, ja kui tuleb 34 kas siis komentaar kustutatakse, peale kommentaari kirjutamist võib ju üle lugeda aga kui puudu tuleb ei taha hakkata mingeid epiteete kah lisama (a.la. Minu arust väga super mega hea pilt, väga emotsionaalselt liigutav. Minule väga meeldib selline "klassikaline" päike pildi peal-sain kah ühe "sisutiheda" kommentaariga maha:D).
Sellisel juhul mina pigem hoian oma mõtted endale (olgu nad siis kui suured tahes) kui hakkan mingeid tähti lugema jne.

ja minu tühine arvamus on, et mõnel on lihtsalt endast liiga hea arvamus/oma lati liiga kõrgele ajanud, et (eriti jänkude) käest 3 saada isegi kui pilt vääriks. Ning siis samas räägivad, et hinded ei tähenda midagi. Kuidas seda mõista... Ei otsi madinat ja ei ole ka kõiki foorumi nupukesi aegade algusest läbi lugenud aga sellised üksikud lobamokad saab ju lihtsalt ära kustutada nagu nt kaarelj.

Point selles et mina ei taha sellepärast kannatada kui mõni ei oska suud pidada.

Viimati muutnud ulliv (12-08-2005 04:55:19)


ulliv<->villu

Eemal

 

#18 12-08-2005 05:00:13

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

villu: idee ei olnud mitte selles, et jänkusid eriliselt ahistada või siin lati kõrgele oleks ajanud ja ülbitseksime vaid selles, et viimase poole aasta jooksul on korduvalt olnud juhtumeid kus on mõned jänkud ära keeranud ning hakanud lahmima hindeid täiesti suvaliselt. Seejuures ka hindeks 2 või 1 pildile ning ainsaks kommentaariks, et jube elukas kuigi teostus on pildil olnud väga hea ja ka enamus vähegi kogenumaid (ka osad teised jänkud ja sealt edasi) on asja õigest poindist ka aru saanud.

Mis puudutab hetkel arutatavat teemat, siis idee oli, et jänkud saaksid panna hindeid 3,4 ja 5. Ehk siis hea -> suurepärane. Alla selle saaksid nad kommentaari kirjutada, kuid mitte mõjutada keskmist hinnet. Kui jänku ikka korralikult ära põhjendab miks ta arvab, et pilt ei lähe või on vaid rahuldav, siis küll leidub ka vanasokust põdrapullini ja ka teisi kes tema arvamusega ühtivad ning vastavalt selle madalama hinde panevad.

Mõte lihtsalt selles, et hetkel tuleb inimene, uploadib paar pilti mis ka üles lähevad (mis ei pruugi sugugi tähendada, et neid hästi hinnatakse) ning siis kukuvad hindama teiste pilte ilma, et ise asjast midagi teaks. Seejuures lahmivad nad tihti suvaliselt ja lihtsalt vihastavad inimesti.

Hetke kommentaaridest on vist asjalikuim olnud Kristo oma, et jänkud saavad kommenteerida, kuid mitte hinnata (üldse mitte hinnata). See võimaldab neil oma arvamust avaldada 100%, kuid hinnet nad ei mõjutaks otse (kaudselt küll kuna mõjutavad teiste arvamust). Ja 8 pilti kokku saada ei tohiks ju ka väga raske olla ning kui inimene on ikka selle nimel vaeva veidikenegi näinud, siis ta vast ka juba veidi oskab hinnata seda vaeva mis on teiste tehtud piltide taga ja ei lahmi suvaliselt.

Ehk siis veelkord jänkudele: mõte ei ole teil suud kinni panna vaid lihtsalt varasema halva kogemuse tõttu välistada selliseid rate.ee -st üle tulnud eelkooli ealisi kes ei suuda ennast korralikult väljendada ja lihtsalt on leidnud uue koha kus saab suvaliselt hindeid panna. Sellistest hinnetest pole aga autorile mitte midagi kasu...

Asjalikke jänkusid kuulan ikka (näiteks kepa tundub olevat roomajate kohapealt suhteliselt tundja ning ei usu, et ta ka kauaks jääb jänkupojaks kuna tema esimesed pildid juba on saanud suhteliselt häid hindeid ning tõenäoliselt on tal neid veel) ning ega asjalikud jänkud ei jää nendeks tavaliselt kauaks smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#19 12-08-2005 06:41:35

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Minu arust enamus inimesi paneb siia pilte ikkagi hinnangu saamiseks enesearendamise eesmärgil, olgu need hinded siis olulised või mitteolulised. Kui need hinnangud on pädevad, siis väga tore -- aga seda pädevust saab peamiselt hinnata kas kommi sisu järgi või kui seda väga pole, siis hinnangu andja piltide järgi (mille pealt paremal juhul saab vaadata, kuidas hinnangu andja asja ise teisiti teeb). Kui nüüd kummatki ei ole, siis antud hinnag on autorile ilmselt kasutu. Ja kui nüüd inimene kommib ise ka ja ühe inimese ebapädevaid mõtteavadusi/hinnanguid iga pildi alt leiab, siis üks hetk öeldakse asi välja. Kui keegi selle peale arvab, et väljaütleja on ennast täis vms, mis siis teha. Aga teemaks ei ole mitte jänkupoegade hinnangute vastasus, vaid hinnangu pädevus.

Lisaks, mitte keegi ei keela kellelgi ju oma emotsioone väljendamast -- ja seda ei pea tegema pildil kujutatu ülekirjeldamisega -- aga sel väljendusel peaks olema mingi sisu. (nt ulliv-i komm võiks olla 'mõnusa õhtuse meeleolu loob, too klassikaline päike annab pildile eriliselt sooja tunde'. smile)

Lati osas on aga paratamatu, et mida kõrgemale latt läheb, seda asjalikumaid komme ootad. Ja mida kõrgemale lati ajad, seda rohkem ise mõtled, mida kommida. Mina nt maastikuid üldiselt ise ie pildista ja seetõttu neid eriti ei kommi ka (ehk minu tase maastikutel on väga jänkupoeglik), kuna ma lihtsalt ei oska suurt midagi seal öelda peale emtsiooni... kui aga emotsioon tekib, siis nii ka ütlen. Või kui mingi asi ikka väga silma riivab, mida isegi minu tasemega ära näeb. Oli ju kooliski nii, et keemiaõpetaja emakeelt ikka ei andnud...

Minu arust on looduspilt.ee äärmiselt hea abivahend looduspilistamise õppimisel, kuid ka looduspildi vaatama õppimisel. Tuleb aint ise veidi ringi vaadata, materjali on siin piisavalt (erinevalt ajast, kui sait loodi ja ja millegi pealt polnud vaadata, et mida võiks teha ja kuidas võiks teha

Lõppeks, ma tooks siia näite autojuhtimisest. Võid osata autot juhtida küll, aga enne lubade saamist tuleb ikkagi veidi koolis käia, eksamid teha, siis natuke aega rohelise lehega ringi sõita ja alles siis antakse kauaoodatud 'pärosload'. (ja isegi rallisõitjatel peavad load olema ;-). Kui sõidad korralikult, õnnestub ilmelt pikalt ilma lubadeta sõita (ja load vahepeal lipsti ära teha), kui aga ilma sõiduoskuseta rooli lähed, võetakse sind ilmselt suht kiiresti rajalt maha...

Viimati muutnud draa (12-08-2005 12:24:20)

Eemal

 

#20 12-08-2005 14:38:31

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Ei poolda sellist lähenemist. Kui lubada hindamist, siis ikka kõiki hindeid. Nüüd on siis nii, et algajad tohivad "tegijaid" vaid kiita. Tahate, et uued tegijad ei segaks pange nende hindamine üldse kinni.

Eemal

 

#21 12-08-2005 15:36:54

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

kui viimaseid ideid loed Jürgen, siis seal ongi kirjas, et pigem panna jänkudel hindamine kinni,lubada vaid kommenteerida.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#22 12-08-2005 15:42:06

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Jah selle ma ajasin tõesti sassi, et kas 3 kaasaarvatud või ei aga neid piiranguid on nii palju erinevaid pakkutud, et ei suuda vahet teha.
Kui nõutakse 2 puhul selgitust siis ok aga tähti ei taha lugeda, see on absurd.
Ja nagu ütleb reeglite § 5 lõige 3:
"Keskmisest madalama hinde (1 ja 2) panemisel on kommetaar lausa nõutav, vastasel juhul võivad adminnid selle hinde kustutada."
See reegel juba ju töötab ja jällegi saab need üksikud lobamokad vait panna.
Muidu nagu ei ole rohkem kobisemist minu poolt...


ulliv<->villu

Eemal

 

#23 12-08-2005 17:48:35

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

Ma küsin hoopis, kas on mõtet mõne üksiku inimese pärast kõikide teiste hindamisõigust kinni panna? Mida see annab?  Vanemad olijad teavad niigi kelle pandud hinded mingit väärtust omavad. Kas me mitte ei tähtsusta üle seda hinnet? Kas hinne 2 on halvem, kui halvustav kommentaar? Kas me võistleme edetabelikohtade pärast, või näitame-vaatame siin pilte?
Rohkem sallivust ja sõbralikkust!

Eemal

 

#24 12-08-2005 18:06:19

kepa
Kasutaja
Asukoht: Tallinn / Neeme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

I think i have understand purpose of this site wrong, i tought that people can add pics and others can rate them. And in my opinion if a person dont like some photo he dont like it, no matter how many hours a author has been in rainy woods. Rating is just a personal toughts, only thing i agree here is that a small brief with rating should be necessary.  If you send some pic to some competition for example, jury dont know how difficult this pic was for you, and they dont care either, they only look contents.  In photographs basicly only the contents matters for viewer.

Just my 10 cents.

Eemal

 

#25 12-08-2005 18:13:23

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: idee jänkude ohjeldamiseks

ühes paadis Öövli ja kepaga.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB