Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-11-2008 16:40:09

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Talvekindad

Tere,

kuna tali on käes ning vähemalt praegu on ka kenasti lumine siis on aktuaalseks kerkinud talvekinnaste-küsimus. Sellised, mis on soojad ja millega saab ka fotokat hästi käsitseda. Mul endal on väga head sõrmikud, millega on lust fotokat kasutada ja enamasti saab Eestis hakkama kuid alla miinus viie kipuvad jahedaks jääma. Ehk siis pikemalt metsas olles tunnen, et pole enam mõnus olla.

Üks Eesti loodusfotograaf kasutab paksude sõrmedega sõrmikuid ning sõrmeotsad käivad ära ehk siis pildistamise ajaks võtab ta sõrme paljaks - see ka väga ei sobiks. Mulle endal tundub, et ma tahan võimatut - labakinda soojust ja sõrmiku paindlikkust. Aga mul on hea meel kui eksin ja on siiski olemas kuldne kesktee.

Mida te kasutate ja soovitate?

Tänud ette.
Marko

Eemal

 

#2 23-11-2008 17:21:20

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Talvekindad

Kroonuaidast thinsulate klapiga kindad. kordagi ei hakanud külm, isegi mitte nende jaanuaritormidega mere ääres passides. http://www.kroonuait.ee/1kindad.htm, need mis 185 maksavad.

Ainus mis ma ütleks negatiivset, on see labakindataoline ots, mis sõrmkinda peale käib, selle takjariba  pidin uuesti õmblema külge.

Eemal

 

#3 23-11-2008 17:22:36

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Talvekindad

Võtke koma lingi lõpust ära.  http://www.kroonuait.ee/1kindad.htm

Eemal

 

#4 23-11-2008 18:42:15

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Talvekindad

Sellises ebameeldivas kohas,nagu "Sadamarket"on teise korra pääl mingi kalatarvete pood(trepist üles,paremale).Vot sealt leidsin sellised kindad,mis peaks sobima,st.soojad,neopreen peopesadega,tagasi käänatava labaosaga mille saab randmepaelaga kindlalt üles siduda.Hea on veel see,et pöidal käib eraldi välja,mis jahikinnastel tihti on kinni.Näpuotsade õmblused peab üle õmblema,muidu täitsa ok.Hind olematu:)

Eemal

 

#5 23-11-2008 19:27:54

Turr
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 21

Re: Talvekindad

hea vanaema või vastavas vanuses ema aitab ka hästi hädast välja - mõnus villane kinnas, millel poolikud sõrmed+labakuosa - väga vinks-vonks ja ei mingit segi shoppamist!

Eemal

 

#6 23-11-2008 20:08:09

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Talvekindad

Vt. Martin. Endal on samad kindad. Praeguste väheste miinustega on väga mugav õhemate nahkkinnastega (millel on õhuke villane vooder) kaamerat käsitseda.

Eemal

 

#7 23-11-2008 21:02:20

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Talvekindad

Turr kirjutas:

hea vanaema või vastavas vanuses ema aitab ka hästi hädast välja - mõnus villane kinnas, millel poolikud sõrmed+labakuosa - väga vinks-vonks ja ei mingit segi shoppamist!

Ei ole ei ema, ega ka vanaema, hoopis 17 aastane tüdrik, aga omale kinnaste kudumisega saan superhästi hakkama. Ainus, millest puudus on, on see ehtne lambavillane lõng, veel parem oleks, kui ka osa koeravilla sees on. Käed ei hakka külmetama, ega higistama. Tavaliselt koon sõrmikud ja jätan jupikese otsast ära, saab mugavalt väikesi nuppe käsitseda, kuigi suuremate külmakraadidega hakkab natuke külm küll.
Käsitöö poodidest saab sellist kraami, ja kellel on asisem naine, saab ehk ka temaga kaubale, ja ega siis mehed ise kah nii mökud pole, et kinnaste kudumisega hakkama ei saa big_smile osadele  on ju seda ka koolis(vist) õpetatud, tarvis vanad töövõtted jälle üles võtta big_smile

Eemal

 

#8 23-11-2008 22:07:27

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Talvekindad

Mina kasutan Salomoni climaPRO sõrmikuid. -20 kraadi juures pole hätta jätnud ja kaameraga saan ka edukalt toimetatud. Maksid muidugi head raha.

Eemal

 

#9 24-11-2008 13:47:53

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Talvekindad

Madis: kust need Salomoni kindad leidsid? Ming talv käisin järjest erinevates keskustes poode läbi ja küsisin korralikke kindaid mis kannataks madalaid temperatuure ja pikalt paigal olemist (suusakinnaste puhul sa ikkagi suusatad ja keha toodab kõvasti sooja juurde...). Tollal ei leid midagi ...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 24-11-2008 14:01:39

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Talvekindad

toruonu kirjutas:

Madis: kust need Salomoni kindad leidsid? Ming talv käisin järjest erinevates keskustes poode läbi ja küsisin korralikke kindaid mis kannataks madalaid temperatuure ja pikalt paigal olemist (suusakinnaste puhul sa ikkagi suusatad ja keha toodab kõvasti sooja juurde...). Tollal ei leid midagi ...

Mario mine vaata A&T Sporti - Mustamäe tee 50. Kauplus avatud E-R 10-19, L 10-16. Küsi sealt Tõnu või Argot, need asjalikud mehed oskavad soovitada.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB