Sa ei ole sisse loginud.

#1 24-11-2008 22:26:09

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Rebase piinamine

http://jackrussellterjer.ee/index.php?page=urupaev-2008

Isegi loomaaia elanikel on paremad tingimused.

Eemal

 

#2 25-11-2008 00:55:30

Kaspar Raamat
Kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112

Re: Rebase piinamine

Võiks korraldaja ka urgu kinni panna...


NikonD80 user

Eemal

 

#3 25-11-2008 01:22:25

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Rebase piinamine

Kuulge see ei saa normaalne olla. Kas tegevus on üldse kooskõlas seadusandlusega? Milline asutus seda reguleerima peaks ehk siis selline kunstlik vangistus koos surmahirmu tekitamisega. Ma küll sügavalt kahtlen, et rebase puuris hoidmine ja siis lõksu saatmine nii, et ta oma elu pärast paanikas on kuidagi kooskõlas on jahipidamise/loomade pidamise/vms seadusandlusega. Küll aga on veidi keerukas aru saada millise instantsi poole pöörduma peaks, et sellele asjale ametlik käik anda?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 25-11-2008 03:14:59

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Rebase piinamine

Tegemist on minu teada seadusliku asjaga, sest kuidas moodi saavad muidu jahikoerad katsed läbitud? Samat moodi nagu rebane on puuris on ka ametlikud seaaiad, kus on sead sees ja siis koertega korraldakse neile katsed.

Eemal

 

#5 25-11-2008 09:56:12

jaanusj
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 69

Re: Rebase piinamine

Tegemist on igati seadusliku toiminguga. Nimelt on jahikoertel kohustuslik läbida jahikatsed ja nendel keda urukoerteks kutsutakse,  urukatsed. Antud juhul ei satu rebane ja koer kunagi otsesesse kontakti. Olen ise neid katseid pealt vaadanud ja oma koertega seal käinud ja täheldanud, et rebane tegelikult naudib sellist elu ja koerte lollitamist. Kui ei meeldi rebase elutingimused, siis peaks ju  Tallinna Loomaia kinni panema, sest  ükski loom ei ela oma loomulikes tingimustes.

AivarP on siin liiga tundeliseks läinud ja vee keema ajanud. Enne võiks tausta uurida ja siis mõelda, kas tasub seda teemat üles võtta. See meenutab mulle nende loomakaitsjate väljaastumisi, kes tahavad kaarusnahkade kasutamist keelustada  või kes vabastavad laboritest katseloomi. Need inimesed ei tea asjast tegelikiult mitte midagi ja jooksevad kellegi sabas.

Loodetavasti on siin olevate sabad lühikesed.

Eemal

 

#6 25-11-2008 13:13:16

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Rebase piinamine

No loomaaiaga võrreldes on selle rebase stressitase kõrgem ma pakuks. Minu põhiline point olekski see, et rebane seatakse tema arvates eluohtlikku seisukorda tahtlikult põhjustades sellega talle ebavajalikku stressi. Ja seda korduvalt. See lihtsalt tundub vägagi absurdne, et see on kooskõlas seadusandlusega kuna tegemist on osaliselt siiski looma piinamisega (psühholoogilise, mitte füüsilise). Sorry aga Jaanus ma väga ei tahaks uskuda seda, et rebane seda olukorda naudib.

Karusnahkade tegemise kui sellise võiks keelustada küll kuna selle vajadus on puht luksuse eesmärgil või siis peaks neid loomi pidama oluliselt paremates tingimustes nagu peetakse koduloomi mitte nendes pisikestes puurides kus nad elavad. Nende lambist loodusesse lahti laskmine on jah idiootne, kuid see ei tähenda, et koheselt on katsetamine ja karusnaha kasvandused igati bro-d.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 25-11-2008 15:33:03

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Rebase piinamine

Kas mujal ei kasutata urukoerte väljatreenimiseks mitte rebase 'uriinihaisu`?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB