Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-12-2008 16:02:52

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Fotoajakirjad

Hei, tellisin mõnda aega Outdoor Photographeri, aga tegelikult on see suhteliselt nõrk ja odav asi, loobusin. Teab ehk keegi "Cheese" või "Lofo"-sarnast ajakirja, kus ei räägita kuidas oma pilte pekki keerata, kuidas toas potililli pildistada ja mis ei ole üle valatud testide ja reklaamidega? Ma ei pea silmas sugugi ainult loodusfotoajakirju, aga ka neid.

Eemal

 

#2 12-12-2008 16:33:37

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Fotoajakirjad

Ka siin http://www.looduspilt.ee/?page=artiklid võiks olla erinevaid kategooriaid ja asju rohkem, oleks tõeliselt tugev lisaväärtus eestikeelse fotondusele veebis. Siin ja seal ju fotondusest eesti keeles ka juttu aga ütleme nii lahja.

Isegi siit foorumist kui üht teist kokku panna saaks mitmeid artikleid, osades aruteludes üsna huvitavaid vihjeid, mis kannataks vabalt postitaja enda blogilehele panna.

Mind huvitaks kas CHEESE ja LOFO vanu numbreid ka kuskilt osta saab?

ma soovitan mehed tehke blogilehti, kuhu oma fotonduse jms. (raud, tehnika, nipid jms.) panna. Ma loeks huviga selliseid, mõnda siin ja seal ka on.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#3 12-12-2008 18:18:16

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Kaupo Kalda kirjutas:

Hei, tellisin mõnda aega Outdoor Photographeri, aga tegelikult on see suhteliselt nõrk ja odav asi, loobusin. Teab ehk keegi "Cheese" või "Lofo"-sarnast ajakirja, kus ei räägita kuidas oma pilte pekki keerata, kuidas toas potililli pildistada ja mis ei ole üle valatud testide ja reklaamidega? Ma ei pea silmas sugugi ainult loodusfotoajakirju, aga ka neid.

Arvan,et oled lihtsalt välja kasvanud nendest ajakirjadest.Ise olen regulaarselt Digital Camera World ajakirja ostnud ja tunnen samuti,et asi on ennast ammendanud (iga aasta ühed ja samad teemad ja algtasemel jutt)+palju reklaami.
Paar korda on kätte sattunud Proffesional Photography mis tundus päris asjalik aga minu arust on see rohkem stuudio (portree) piltnikutele suunatud.

Eemal

 

#4 12-12-2008 18:42:34

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Kaups, saa aru, sa oled fotograafias saavutanud taseme, et kuda nüüd öeldagi, oled ehk jõudnud juba "nirvaanasse", mida sul lugeda vaja veel, sa tead kõike ju niigi. Ja su pildid räägivad juba paljugi! smile

Eemal

 

#5 12-12-2008 19:19:42

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

vabalt on, Lofo ja eriti Cheese on väga nauditavad ajakirjad, kindlasti on selliseid fotokeskseid ka laias maailmas.

Eemal

 

#6 12-12-2008 19:33:31

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

- Päris head ajakirjad on minu arvates näiteks Photography Monthly, Practical Photography ja What Digital Camera. Nende ajakirjade viimased 20-30 lehekülge võib kergemeelselt lihtsalt välja tõmmata, kuna need on tõesti täis reklaami. Õnneks teeb selle kehva asja tasa fakt, et neis ajakirjades on palju häid pilte, aga kui nüüd väga aus olla siis välismaa tase jääb juba meie eestimaisele tasemele kõvasti alla. Vanasti räägiti vastupidist. wink
- Outdoor Photography'is on tõepoolest ala selline teema kuidas teha ilusat sügisest loodufotot jne. (vastus-Korja kastaneid ja pane endale köögilauale ning hakka pilti tegema, pihusta ka natukene vett peale)
- Prantsuse ajakiri Photo on ka päris hea. Vähe teksti, palju pilte. See ajakiri muidugi looduse pildistamisse ei süvene, kuid palju on juttu portreedest ja artistic nude-ist. wink
- BBC Wildlife on vahest loodusfotode koha pealt ikka päris kõva, lisaks saab selle ajakirja kaudu mõista ka natukene loodust väljaspool Eestit.

Eemal

 

#7 12-12-2008 20:52:26

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Karl Adami kirjutas:

- Päris head ajakirjad on minu arvates näiteks Photography Monthly, Practical Photography ja What Digital Camera. Nende ajakirjade viimased 20-30 lehekülge võib kergemeelselt lihtsalt välja tõmmata, kuna need on tõesti täis reklaami. Õnneks teeb selle kehva asja tasa fakt, et neis ajakirjades on palju häid pilte, aga kui nüüd väga aus olla siis välismaa tase jääb juba meie eestimaisele tasemele kõvasti alla. Vanasti räägiti vastupidist. wink

Nendest loetletutest (lisaks listi veel Digital Photo ja Digital Camera) on mulle mulje jäänud, et Practical Photography on nendest ehk kõige asjalikum. Kuigi  jah, võiks öelda, et kui oled neid kõiki juba ühe aastajagu lugenud, siis edaspidi võib nende kõikide ajakirjade meelepärastest artiklitest järgmise aasta lõpuks ühe TV-kava paksuse,  asjaliku ajakirja, kokku panna. Neil kõigil on ülesehitus ka enamvähem üks-ühele.
Aga see vist üldse eriala-ajakirjanduse viga, et jäävad alati kuhugi algaja-kesktaseme
vahelisele alale pidama. Fotograafias ma veel nii kaugele pole jõudnud aga oma muude huvide/ametioskuste edasiseks arendamiseks olen leidnud alati vastavaid raamatuid, mida võib suu ammuli ja mitu korda lugeda. 
Ehk on fotoalal on ka sellist kirjandust, kus ei räägita alguses kolme sõnaga ISO-st, kahe sõnaga DOF-ist  ja ühe sõnaga kompositsioonist,  et lõpupoole kirjutada mahukas peatükk CD-R'idest, mälupulkadest ja kõvaketastest.

Eemal

 

#8 12-12-2008 21:28:46

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Kunagi ammu-ammu ostsin ka iga kuu Practical Photography-t. See asi ammendas end vist vähem kui aastaga. Samad teemad uues kuues lihtsalt. Nagu praegustelt lugejatelt kuulda on olnud, siis ses vallas pole miskit muutunud.

Outdoor Photography-s on tihti (erialaselt) huvitavaid lugusid. Kuna ka seal see kordumise teema vaikselt sees, ei telli ma seda, vaid sirvin poes uue numbri läbi - kui miskit asjalikku on, siis ostan.

Kaups, loe NG-d parem smile

Eemal

 

#9 12-12-2008 22:08:45

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Fotoajakirjad

Ja NG osta näiteks Prismast- seal maksab inglise keelne 59.-EEKu. Kuskil mujal võid vabalt 79-ga saada.

Eemal

 

#10 12-12-2008 22:22:32

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Toomas Ili kirjutas:

Outdoor Photography-s on tihti (erialaselt) huvitavaid lugusid. Kuna ka seal see kordumise teema vaikselt sees, ei telli ma seda, vaid sirvin poes uue numbri läbi - kui miskit asjalikku on, siis ostan.

Hiljuti kui toidupoes käisin, siis vaatasin fotoajakirjad üle ja leidsin ainult ühest ajakirjast, ühe enda jaoks sobiliku nipu. Niikaua kui naine shoppas, õppisin artikli pähe. Ja jäi aega hullult üle ka veel. smile

Eemal

 

#11 13-12-2008 01:26:08

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

kaups, oled saavutanud taseme (loe vanuse), kus pead hakkama ise kirjutama. Sinu lugemised on loetud tongue

Eemal

 

#12 13-12-2008 12:24:26

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Tom, NG-d tellin ja kaifin juba aastaid. Aga tahaks midagi juurde, head monthly peamiselt fotodest koosnevat ajakirja. Peab siis ilmselt netti kammima ja nishitooteid otsima, eestis on vist vaid keskmise paksu inglase valik. Võimalik ka, et nish on liiga väike.

Eemal

 

#13 13-12-2008 15:56:45

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

"BW Photography" on üks tore ajakiri. Olen küll vaid ühe numbri lugenud seda aga mulje oli vägev.

Eemal

 

#14 13-12-2008 15:57:46

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

"Black & White Magazine" on siiski õige nimi, http://www.bandwmag.com/ .

Eemal

 

#15 13-12-2008 20:53:11

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Nende väga kitsa nishi ajakirjadega on vist nii, et nendele lihtsalt ei jätku nii palju huvilisi, et maailmas levitamine end ära tasub. Mõned näited. Soome üle kuu ilmuv Luontokuva ajakiri, mis on juba looduspiltnike ühingu liikemaksu sees ja sommide endi sõnul on ühingu liikmete arv Euroopa suurim, seda trükitakse 5000 tk. Rootsi kvartaalne ajakiri 'Camera Natura', mida müüakse igal pool Põhjamaades -- olen kuulnud, et nende triaazh on hetkel väiksem, kui Luontokuva-l; kinnitatud number, mille ühest 2003. aasta lõpu artiklist leidsin nende paberitarnijalt, oli 'around 5000'. Iseenesest Camera Natura on vast kõige rohkem sinna kanti pildi/jutu tasakaallult või esitluselt, mida Lofo või Cheese teevad. Ülevaatlikus on kah okas, sõna antakse sommidele, rootsidele, norrakatele jne. Miinus on see, et üht põhjamaade keelt pead oskama (ja soome keel ei käi sinna alla), et tekstidest enam-vähem aru saada. Vähemalt vanades numbrites oli nii, et norrakad kirjutasid norra keeles, rootsid rootsi keeles. Praegust kirjutamist enam ei tea. Link ka igaks petteks: www.cameranatura.se , kui on huvi uus keel juurde õppida.

Eemal

 

#16 13-12-2008 22:37:20

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Ahjaa, "Luontokuva" on tõesti ka üks tore ajakiri.

Eemal

 

#17 17-12-2008 19:15:26

Mati Kurg
canoni kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 56

Re: Fotoajakirjad

Lisada saab ka 2-3 tasemel venekeelset ajakirja. Kaasa tuleb ajakirjaga DVD täis igasugu testpilte õpetusi ja programme. Reklaami on vähem kui inglis keelsetel.

Eemal

 

#18 17-12-2008 22:13:48

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Fotoajakirjad

Kas keegi oma ajakirja arhiive ka välja laenutab? Nö. sportlikust huvist, kui lugeja maksab postikulud + tõotab et ei söö küpsiseid ega kuuma kaokaod nende peal?


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#19 18-12-2008 00:31:27

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Fotoajakirjad

LOFO on siiski väga mõnus.. reklaami minimaalselt, palju ilusaid pilte, head jutud ja kodumaine. Ise viimasel ajal rohkem raamatuid ostnud, viimati Michael Freeman "Photograper's Eye" ja tuleb tunnistada, et väärt lugemine on.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#20 18-12-2008 00:38:10

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Mati Kurg, saa aru - neist testidest ja õpetustest ja muus p***st ma tahangi pääseda :)

Eemal

 

#21 18-12-2008 01:02:40

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Fotoajakirjad

Ega keegi LensWorki http://www.lenswork.com ei telli? Tundub päris huvitav olevat.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#22 18-12-2008 01:10:54

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Vot vot, juba loob, viimase numbri ülevaade: http://www.lenswork.com/enhanced/previe … tissue.pdf
Nüüd tuleb vaid aru saada kuidas ja kas seda 6 korda aastas ilmuvat imelooma meite maile tellida saab.

Eemal

 

#23 18-12-2008 01:14:29

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Fotoajakirjad

Shipping on kole kallis:( http://shop.lenswork.com/-magazinesubscriptions.aspx on tellimise koht.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#24 18-12-2008 01:40:20

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotoajakirjad

Aasta tellimuse puhul (6 numbrit) 24.50$ + transport 39$ ehk 63$. Ca 100 eeku number, odavam kui see briti saast mida siin müüakse.

Eemal

 

#25 22-07-2009 14:55:58

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Fotoajakirjad

Kaupo, kas oled juba LensWorki tellinud ja kui oled, siis kuidas tundub?


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB