Sa ei ole sisse loginud.

#1 26-08-2005 17:07:23

Eewa
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Luuramise oskus

Tere

Olen koguaeg olnud suur loodusesõber. Viimasel ajal (2-3 aastat) olen üritanud ka nähtavat pildile jäädvustada.
Maakodu asub mul Läänemaal, Perakülas, kus sellega ka põhiliselt tegelen. Leidub suures valikus erinevaid linde ja ka loomi on. Ei ole läinud veel ühtegi külastust nii mööda, et poleks kedagi näinud smile
Minu suur mure on aga see, et neid pildile saada on raske.(obje muidugi ka lühike esialgu, aga..)  Enamasti on nad pildi saamise jaoks kas liiga kaugel (mis muidugi ka väga tore, saab neid ilma segamata rahulikult jälgida) või siis kohtumine liiga lühike.
Siit lõpuks mu küsimus - kas on luuramise/loomade käitumise kohta ka mingit kirjandust? (äkki lausa midagi eesti keeles) Olen saanud väga palju targemaks juba siin lehel foorumeid lugedes ning ka ajakirjadest leidub aegajalt midagi.

Ette tänades Eewa

Eemal

 

#2 31-08-2005 15:24:44

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Luuramise oskus

Tere Eewa! Tore kuulda, et minu naaberkülas ka keegi pildistamisega tegeleb :-)

Eemal

 

#3 02-09-2005 17:34:51

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Luuramise oskus

Minumeelest on kasu juba sellest, kui õpid oma "jahisaaki" paremini tundma - loe neist loomadest - millised meeled on neil rohkem arenenud (kuulevad / haistavad / näevad / ... nad hästi), mismoodi ja milliseid värvitoone nad näevad. Millisel ajal nad on liikuvamad ja kus neile kõige enam meeldib olla (kas hoiduvad tihnikusse / meeldib neile õhtupäikeses metsaserval peesitada) Siis võta seda kõike arvesse ja ole ise kui saaki hiiliv kiskja!

Kindel on see, et allatuult hoidmine, vaikne liikumine ja maskeeriv välimus/hoiak tulevad alati kasuks. ;o)

Eemal

 

#4 02-09-2005 23:50:33

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Luuramise oskus

Väga hästi öeldud Arno smile

Eemal

 

#5 12-11-2005 17:17:36

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Luuramise oskus

lisax veel et mitte liikuda siis kui loom sinu poole vaatab ja hoiduda nii palju kui võimalik millegi taustale(et selja taha jääx midagi, nt metsa tukk või midagi säärast). vähemalt on see mind aidand

Eemal

 

#6 27-11-2005 19:52:06

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Luuramise oskus

Ja kui hiireviud vaja pildistada, siis urineerida keset põldu, kuna hiireviud pidavat nägema ultraviolettlainetega hiirte uriini ning selle järgi paigutavad oma pesad selliste hiirte liikumisteede lähedusse.
PS. pole ise proovinud

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB