Sa ei ole sisse loginud.

#1 28-12-2008 14:35:46

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

http://www.greengate.ee/?page=4&id=6644 ei saa hästi aru, miks peaks sellistest asjadest suure joovastusega kirjutama. Kas tõesti on tegu looga, mida peaks suure hurraaga kirjutama.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#2 28-12-2008 15:53:53

Matu
Kasutaja
Asukoht: Võsu/Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

Eks inimesed on jahti pidanuda aegade algusest peale ja peavad ka edaspidi. See ei muutu kunagi. Mina näiteks ei ole kunagi jahil käinud ja ei usu, et ka kunagi lähen. Isiklikult antud tulemusest samuti vaimustatud ei ole, kuid jahiringkondades on see kindlasti märkimisväärne, seepärast ka sellest kirjutatakse. Arvan, et internet ja ajalehed on hoopis hullemat ja mõtetumat trükimusta näinud, kui antud lugu. Iseenesest loomulikult kurb, kuid nii see elu meil siin maamunal juba kord on.

Eemal

 

#3 28-12-2008 17:11:30

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

ma ei leia, et tegu oleks suure hurraaga kirjutatud asjaga. Ma usun, et kui poiss on oma ihaldatud jahitrofeed kätte saanud ei kipugi enam niiväga metsa püssiga.
Mina läheksin ausaltöeldes hea meelega jahti. Kahjuks on mul laupäevad ja pühapäevad liiga sisustatud... Hunt on kindlasti vääriline vastane nii jahimehele kui loodusfotograafile. Iseasi, kas igamees on vääriline sellelt loomalt elu võtma...

Eemal

 

#4 28-12-2008 19:01:00

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

Mina arvan, et selliseid kirjutisi peab kirjutama.

Eemal

 

#5 29-01-2009 22:12:31

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

Kui linnastunud ja modernaega me oleme jõudnud. Alles paarsada aastat tagasi oli auasi hundi kihv kaelkeel ja oma karja pidid sa nende loomade eest kaitsma koera ja tinaga.

Jahindus ei ole nö. vaid hobi ja kellegi jahtija-saak hasart vaid sel on puht praktiline väärtus. Olen küll rohelise ja öko mõtlemisega aga on asju mis vajavad reguleerimist. Ma ei kujuta ette kui hiirelõksu ülesseadmine oleks elu pühaduse rikkumine ja meid ümbritseva koosluse ja harmoonia rikkumine. Ei ma püüdsin üle poolesaja peno ja villa närija kinni ja olin rõõmus ka pealekauba.

Tean paljusid jahimesi, kes alustasid hurraaga aga hiljem nähes looma verest tühjaks jooksmas ja metsaelu võlu jms. panid püssi nurka ja käsi ei tõuse nö. pühapäeva hasart jahimängu mängima.

See on väga suhteline ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 29-01-2009 23:20:46

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

tsiteerin: / Kindlasti oleks UHKE tabada suurkiskjaid, nagu karu või ilves aga punahirv oleks ka UHKE, loetleb ta uusi sihtmärke / ... rääkige te siin, mis tahate aga minu mõistus seda ei võta, kuidas on võimalik, et mida rohkem tapad, seda uhkem tunne on .. suht haige värk.

Eemal

 

#7 30-01-2009 19:08:42

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

Absoluutselt ei näe siin probleemi.

Eemal

 

#8 30-01-2009 19:20:58

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Kas tõesti peaks selliseid kirjutisi kirjutama

Ma olen ikka öelnud, et mulle meeldib tulistada nii, et loomad ellu jäävad (ehk siis ohutu relva-fotoaparaadiga).

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB