Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-02-2009 17:06:42

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

kes koera saba liputab, kui mitte ....

Esimest korda on minu pildid tagasihoidliku näitusena üles riputatud. Loodusmuuseumis, uue väljapanekuga seoses on vaatamiseks välja pandud 23 pilti 30X45cm. Esindatud on 22 liiki linde, nii tavalisi kui ka ebatavalisi linnaruumis. Mõned tuntud linnud on päris puudu, aga püüan need edaspidi pildile saada. Kõik linnud on üles võetud Tallinna linna territooriumil, vaid harakad importisin Elvast.       
Loodusmuuseum on Tallinna vanalinnas Laial tänaval ja avatud 10.00-17.00, v.a. esmaspäeviti ja teisipäeviti.
Tuletan veel meelde, et Rahvusraamatukogus on endiselt üleval Maldon Otsa rabapildid ja alates homsest, 6.st veebruarist, saab näha 6.nda korruse galeriis fotonäitust Kolumbiast.

Eemal

 

#2 08-02-2009 13:56:04

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: kes koera saba liputab, kui mitte ....

Piltidel on muuhulgas ohakalind, sabatihane, hangelind, puukoristaja, koduvarblane ja põldvarblane. Hangelinnu pildistamiseks "anti" mulle vaid üks võimalus. Luusisin Väike-Paljassaare tipus, lainurk fotoka ees. Korraga nägin valget linnukest kividel askeldamas. Heitsin pikali ja vahetasin objektiivi. 1,4X konverterit ei olnud enam aega külge keerata. Linnuke lenad vilkalt kivilt kivile ja tegi 360 kraadi ümber minu. Mõne minuti jooksul tegin 42 kaadrit ja läinud ta oligi. Kaks päeva varem kohtusime sealsamas Remo Savisaarega ja näitasime teineteisele, mis saagiks(mälukaardil) Tema sai siis mõned hangelinnu pildid, mida võib ka blogist näha. Remo käis Tallinnas enda raamatu asju ajamas. 
Haki pilti valides olin suhteliselt kimbatuses; ei suutnud valida, kas peaks võtma haki portree või tegutseva haki. Arvatavasti oleks kõige mõjusam olnud seeria. Mõned pildid jäid välja, sest need polnud linnas tehtud ja mõned seepärast, et need olid välismaa linnades tehtud. Järgmise näituse püüaksin kindlasti vähemalt A2 suuruses teha. Seekord jäi rahapuuduse taha.

Eemal

 

#3 08-02-2009 15:53:53

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: kes koera saba liputab, kui mitte ....

Sa looduspildis põhimõtteliselt oma pilte ei näita? Ma isiklikult olen selline, kes tahab teada taset enne kui mõnele näitusele (või kontserdile või kuhu iganes) otsustab minna või mitte minna. Google ei anna ka selgust. Põhimõtteliselt "salapärane"? Anna aimugi natuke.

Õnnitlused ka muidugi :)

Eemal

 

#4 08-02-2009 16:20:28

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: kes koera saba liputab, kui mitte ....

Ei ole sellist põhimõtet. Ma võtsin digikaamera kasutusele 2008 juuni lõpus ja olen pilditöötluses kobakäpp. Proovisin paar korda eelmise aasta lõpus LP enda pilti saata. Esimene kord ilmselt ebaõnnestus ja teisel korral pidin saatma originaalfaili, millega jäin hätta, sest raw-d ei saa saata ja täismahus jpg. on nii suure mahuga, et seda minema ei saanud. Nii ta jäigi.
Näitusepildid on minimaalselt cropitud ja muudetud. Filmile pildistades olen harjunud kohe kadreerima, kui vähegi võimalik.

Eemal

 

#5 08-02-2009 16:34:14

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: kes koera saba liputab, kui mitte ....

Phostoshopi algõppekursus abiks. Või F1 (help). JPG saad ju saatmisel kokku pakkida just niipalju, et meilis läbi läheb. Ülitriviaalne.

Eemal

 

#6 08-02-2009 21:21:14

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: kes koera saba liputab, kui mitte ....

Ilmselt taheti 100% crop teravusalast. Ma saatsin kah selle soovi peale mingi lolluse esimese ropsuga, kuigit olin fototöötlust isegi kaugelt näinud. Ega see digivärk tuleb jah paratamatult selgeks saada LAF see aasta kah ainult digi näiteks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB