Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-02-2009 11:41:22

karelp
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Kui pilt on liiga suur?

natuke nõutu....  Nõue on, et 150 kB, aga väikseim pilt on mul 660 kB, mis ma siis tegema pean? nii väikseks kropima, et midagi ei jää järgi?

Eemal

 

#2 08-02-2009 13:29:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui pilt on liiga suur?

Ma küsiks pigem, et kuidas sul jah õnnestus 600x400 formaadis pildil jätta suurus 660KB juurde? Räägid ehk täpsemalt kuidas sa vähendasid?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 08-02-2009 13:40:48

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Kui pilt on liiga suur?

Ära cropi!
Nagu näha, oled algaja piltnik. Mina olin ka kunagi ammu hädas sellise asjaga. smile
Tee siis nõnda:
Vali, kui mitu pikslit sinu pildi pikem külg peaks olema. Looduspildis siis vastavalt 600px (ja siis teravusta).
Ma küll ei tea, mis programmi sa kasutad (mina kasutan sageli nt GIMPi), aga enam vähem näeb see protsess igal pool välja samasugune.

Kui see tehtud, salvestad (save as) jpg-s. Sulle tuleb ette aken, kus näed ühte liugurit, (mõne proge puhul on vasakul pool on kirjutatud low quality - halvim kvaliteet, ja paremas ääres on best quality - parim kvaliteet).
Liugurit liigutades näed seal numbreid 0 - 100 (st parim võimalik kvaliteet on number 100 juures, aga siis on ka fail liiga suur).

GIMPil näiteks näitab liugurit liigutades ka faili suurust. Kasulik on sättida liugur võimalikult suure numbri juurde (et faili suurus jääks nt. 145kB ja liugur on nt 96 juures), sest nii jääb kvaliteet kõige parem, detailid jäävad alles jms.
Mõnel progel on liugur juba nt nr. 80 juures, siis liigutad vastavalt oma soovile (tavaliselt ikka paremale poole).
Ära faili ka liiga väikseks paki (liugur nt 70 juures), sest jpg puhul tekivad pildile veidrad kuubikud, mis koosnevad omakorda sarnastest pikslitest, ning see ei jää eriti kena - detailid kaovad.
Mõnel progel ei pruugi faili suurust kohe näidata. Siis saab toimida ainult katse-eksituse meetodil. Salvestad pildi ära ja vaatad pärast, kas jäi 150 kb piirimaile.

Pikk jutt sai, loodan, et on abi.

Eemal

 

#4 08-02-2009 13:58:05

karelp
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: Kui pilt on liiga suur?

Eks ma katsetan siis... Tänud info eest wink

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB