Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-02-2009 22:19:38

TaivoK
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 148

30d VS 400d

Tere,
Sooviks teada nende kahe peegli eeliseid ja miinuseid.

Eemal

 

#2 12-02-2009 23:00:34

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: 30d VS 400d

See null seal vahel annab päris suure vahe smile Need on eri klassi kaamerad põhimõtteliselt. Täpsemalt soovitan juba lugeda näiteks dpreview.com saidist kummagi reviewd ning üritada aru saada kas need erinevused mis neil on on piisavad, et 30D eest rohkem raha välja käia. Ise ütleks, et on küll kuid need on minu eelistused.

Eks sarnased on omavahel sama arvu numbreid omavad kaamerad. Ühekohaline seeria on tippmudelid, kahe kohaline on suur osa käsitlemise featuuridest säilitatud, kuid on enamasti tihedama sensoriga/aeglasem/AF kiirus jne, kolmekohane number oli veel hiljuti kõige nuditum versioon (puudub teine ketas, mis tegeliku pildistamise juures on aeg-ajalt vägagi oluline featuur), palju settinguid on ainult läbi menüü muudetavad jne jne.

Vähemalt tollal kui mina 20D ja 350D vahel kaalusin tuli välja ka, et ##D seerial on katikul keskmine läbisõit 2x suurem enne katkiminekut kui ###D-l. kas see viimane enam kehtib, seda ei tea.

Aga nagu ütlesin, eelistusi on paljusid ning ma arvan, et kui sul on limiteeritud budget, siis on aeg-ajalt mõtekam võtta pigem madalama otsa kere ja paremad objed kui vastupidi. Sensor ja Digic prosed on enamasti kas samad või mitte väga erinevad ja need on need mis pildist suure osa määravad kere juures. Kõik muu on mugavuse, kiiruse jne osas detailid mis siiski on olulised (7 kaadrit sekundis ja nii kuni 21 kaadrit vs 3-4 kaadrit sekundis kuni 6 kaadrit võib päriselus päris suure vahe anda ...)

Niiet tulles tagasi algse mõttetera juurde. Vaata dpreview.com saidist nende kohta tehnilisi detaile ja siis mine katseta neid poes (veel parem oleks kui saad kuskilt päevaks mõlemad kered testimiseks metsa kaasa).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 12-02-2009 23:42:26

TaivoK
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 148

Re: 30d VS 400d

No , mul endal on 400d olemas , ja mõtlengi kas osta kasutatult 30d niisama juurde ja siis otsustaksin kumb rohkem meeldib...big_smile
Selle põhjal hakkasingi kahtlema kumb parem vaadates dpreview.com-ist omadusi , ja siis tahtsingi proffimate käest teada , et on mul mõtet sel ostul?

Eemal

 

#4 13-02-2009 02:35:41

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: 30d VS 400d

Sellel küll mõtet ei ole, investeeri siis juba optikasse... Ja minu soovitus on, et soeta alles siis uus kaamera, kui tunned, et olemasolev kaamera seab sulle endale liialt piiranguid.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB