Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-02-2009 22:47:28

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Probleem SanDisk kaardiga

Oman ühte sandisk extreme 3, 4gb kaarti - probleem sellega selline, et paar päeva tagasi hakkas see jamama. Kui üritasin pilte arvutisse panna Lightroomi kaudu, siis teatas, et ei õnnestunud ühte faili üle kanda. ma mõtlesin, et ok mis siis ikka, vahest ikka juhtub mõni vigane fail olema või nii. Täna siis klõpsisin jälle posu pilte teha ja hakkasin ka neid arvutisse tõmbama, järsku lightroom annab sama teate ette aga seekord jäi sisse tõmbamata juba suurem hulk pilte. Üritasin ka niisama neid kopeerida ja see ka ei õnnestunud.
Ei ole küll proovinud teisi kaarte, et välistada kaamera viga aga eks võtan selle ka käsile kiiremaskorras.
On kellegil samasugust probleemi ette tulnud?

Eemal

 

#2 15-02-2009 22:55:52

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Probleem SanDisk kaardiga

millal viimati kaarti formaatisid?

Eemal

 

#3 15-02-2009 22:57:20

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

iga kord kui fotokasse panen. ma mõtlesin et äkki peaks kasutama mingit programmi formatimiseks, nendega vist sai formatida mis taastasid ka pilte.

Eemal

 

#4 15-02-2009 23:06:46

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Iga kord formatid? Hmm... äkki eksperdid oskavad kommentaarida ega see ise ei ole probleem et kaarti nii tihti formatitud on. Mina formatiks ikkagi vaid aeg-ajalt, oma kaarte polegi vist kordagi formaatinud peale seda kui esimesel korral kaameras sai tehtud. Samas on mul peale 3 kasutusaastat üks leksar otsad andnud kui kaamera ei suut enam salvestada sinna aeg-ajalt ja lihtsalt lugesin kaoks selle kaardi. Eks neilgi ole oma eluiga.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 15-02-2009 23:07:33

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Probleem SanDisk kaardiga

kaugjuhtimise teel pakun et on aeg mälukaarti vahetada. kaua kasutusel on olnud?

Eemal

 

#6 15-02-2009 23:19:29

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Kasutusel olnud oktoobrist 2008.

Eemal

 

#7 15-02-2009 23:29:16

leeklamp
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

toruonu kirjutas:

Iga kord formatid? Hmm... äkki eksperdid oskavad kommentaarida ega see ise ei ole probleem et kaarti nii tihti formatitud on. Mina formatiks ikkagi vaid aeg-ajalt, oma kaarte polegi vist kordagi formaatinud peale seda kui esimesel korral kaameras sai tehtud. Samas on mul peale 3 kasutusaastat üks leksar otsad andnud kui kaamera ei suut enam salvestada sinna aeg-ajalt ja lihtsalt lugesin kaoks selle kaardi. Eks neilgi ole oma eluiga.

Mina näiteks formaadin oma mälukaarte ikka väga tihti, käskluse 'delete all' asemel. Seni probleeme olnud pole. Ptüi-ptüi-ptüi.

Eemal

 

#8 15-02-2009 23:29:51

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Kas kasutad piltide kopeerimiseks kaamera külge käivat kaablit või eraldi usb kaardilugejat?
Minul läks üks extreme3-2gb kaart niimoodi õhtale,et kasutasin kaardilugejat (oli muideks sandiski lugeja aga ametlikult toetas kuni extreme 2-te) mis ametlikult ei toetanud extreme3 kaarti kuigi alguses luges kenasti.Umbes pool aastat hiljem hakkas jamama ,et ei avanud enam pilte ja hangus mitu korda.Ja ükskord ei tundnud kaamera enam kaarti ära.Ja oligi tuksis.

Eemal

 

#9 15-02-2009 23:32:12

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Kasutan ka arvuti küljes olevat kaardilugejat, tundub siis et mu kaart läheb samat teedpidi. Hangub ka ja täna enam ei õnnestunud rawe avada ka irfanview-ga, mis eile veel täiesti õnnestus.

Eemal

 

#10 15-02-2009 23:38:19

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Mina ka alguses võtsin kaarti kaamerast välja aga siis nägin klemmidel kulumisjälgi ja otsustasin seda edaspidi võimalikult vähe kaamerast välja tõsta. Nüüd kasutan kaablit, mis käib fotoka ja arvuti vahele. Aga päris karm küll.. need Extreme kaardid on ju väidetavalt (karbil kirjas wink) eluaegsa garantiiga.. ei uskunud, et mingi formattimine vms seda tuksi võib keerata.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#11 15-02-2009 23:39:00

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Mina tavaliselt kopeerin pildid kaardilugejaga arvutisse ja siis kustutan nad ka selle sama kaardilugeja kaudu ära. Seega kaameras kunagi delete all käsku ei kasuta. Aga jah eks igal meedial mida tihti kirjutatakse (kustutamine on ka kirjutamine) on teatud eluiga. Samas kui on oktoober 2008, siis soovitaks tseki välja otsida ja poodi minna kuna garantii peaks veel olema.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 15-02-2009 23:39:35

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Tol hetkel polnud eestis ka saada extreme3-e toetavat kaardilugejat.Nii-et pidin mõnda aega kaabliga läbi ajama.Nüüd kasutan uusi kaarte Extreme3 SDHC kaarte millega on kaasas oma usb lugeja.

Eemal

 

#13 15-02-2009 23:43:37

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Minu case-i puhul usun kindlaslt,et asi oli kaardilugejas.Kuna kasutasin samal ajal extreme2 kaarti ja see töötab siiamaani tõrgeteta.

Eemal

 

#14 15-02-2009 23:47:03

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Erm... mis täpne tugi see Extreme 3-le vajalik on? Mul on 2x 1GB ja 4GB Extreme 3 kaardid ning ma kasutan täiesti üldist kaardilugejat mis on mingi 15 in 1 ja mul pole kordagi kaartidega probleeme olnud. Selle Lexari kaardi surma panen vanusele kuna ta suri siiski 3+ aastat peale kasutuse algust (oli mu esimene kaart). Kaardilugeja muide on pärit samuti 2004. aastast...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 15-02-2009 23:57:23

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

See kaamerast-juhtmega variant sobib neile, kellel pildid iga kord ühe kaardi peale ära mahuvad. Seda asja nüüd küll ei tasu põdeda, et kaart sisse-välja käies pekki läheb. Kui just ise teda jõuga valesti sisse ei suru vmt. Oma esimesest digikast alates (2004 aasta) olen alati kaarte peale piltide mahavõtmist formattinud. Nõu probleemos.

Ptui-ptui-ptui.

Pole mõtet viga kuskilt formattimisest või klemmimisest otsida tingimata. Elektroonika ikka kooleb aeg-ajalt kätte ära. Sattus lihtsalt vigane eksemplar. Mine poodi ja nõua uus asemele, see ju nii uus veel ja garantii kehtib. Ja enne võid lihtsalt huvi pärast kindlaks teha, kas tegu on originaal-Sandiskiga. Neid liigub palju pirasid, ka suured kauplusteketid on õnge läinud ja pirasid sisse võtnud. Sandiski lehel oli õpetus, kuidas õiget valest eristada.

Eemal

 

#16 16-02-2009 00:05:45

lennartluhtaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Hirmutamiseks nii palju, et välkmälu pole tegelikult igavene ja iga kirjutamis-kustutamistsükliga vananeb. Seega saab õnnetuid juhtumeid alati ette tulla.

http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_memory#Memory_wear

Teemaalgatajal soovitaks aga tõesti poodi minna ning lasta mälukaart ümber vahetada. Olenemata sellest, kas tegemist originaaliga (millel 10 aastat Euroopas tootjagarantiid) või piraatkaardiga (millel EV seaduste järgi 6 kuud müügigarantiid ning 2 aastat müüjale pretentsiooni esitamise õigust), peaksid tšeki otsimisega kõige parema lahenduse leidma.

Eemal

 

#17 16-02-2009 00:20:34

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Tõenäoliselt ple seda tšeki enam alles, kaart sai ostetud ajal kui olin tallinnas Horseshowd pildistamas ja lihtsalt ei pööranud tähelepanu sellistele asjadele tongue aga noh kui kaart läheb läbi omadega siis ple midagi teha, uus kaart nagunii tellitud juba, seekord siis kingstoni oma, selle firmaga ple siiani probleeme olnud smile

Eemal

 

#18 16-02-2009 01:22:08

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Tee täismahuline scandisk (chkdisk windowsis) läbi. Fix errors jne. Võib kasu olla wink

Eemal

 

#19 16-02-2009 01:25:10

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Hmm, huvitav teema. Kas kuskil juhendis on kirjas, et peab aeg-ajalt formatima? Ma ei ole sellest ausalt öeldes kunagi kuulnud, pole ühtegi kaarti kunagi formatinud. Vanim kaart pärit aastast 2005(seda küll enam eriti ei kasuta). Pildid võtan arvutisse SanDiski ImageMate'ga ja kustutan ka läbi selle.

Eemal

 

#20 16-02-2009 02:17:30

MartinLo
Uus kasutaja
Asukoht: Saadjärve
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Mul oli SD kaardiga sama jama. Alguses ei tahtnud fotokas pilte vahepeal salvestada, seejärel viisin igaks juhuks garantiisse, nad arvasid, et on mälukaardi viga. Saigi uus kaart ostetud ning enam probleeme ei ole. Kasutasin ka põhiliselt arvuti küljes olevat mälukaardilugejat. Formatit tegin kaardile väga harva. Kaart oli ise ainult paar kuud vana, kui hakkas streikima.

Eemal

 

#21 16-02-2009 10:14:16

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

toruonu kirjutas:

Iga kord formatid? Hmm... äkki eksperdid oskavad kommentaarida ega see ise ei ole probleem et kaarti nii tihti formatitud on.

Miks see peaks probleem olema? Pigem võib olla probleem siis kui formati tegemata jätad. Mina formatin oma SanDiski iga kord kui pildistama lähen ja nii juba üle 2. aasta.

Eemal

 

#22 16-02-2009 11:29:54

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

Formattimine peaks siiski olema sama tegevus mis kirjutamine ning nagu teada on ka flash mäludel vaid loetud arv kirjutuskordi. Selle igakordse formattimisega sa põhimõtteliselt vähendad kirjutuskordade arvu poole peale...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#23 16-02-2009 12:08:01

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

toruonu kirjutas:

Formattimine peaks siiski olema sama tegevus mis kirjutamine ning nagu teada on ka flash mäludel vaid loetud arv kirjutuskordi. Selle igakordse formattimisega sa põhimõtteliselt vähendad kirjutuskordade arvu poole peale...

Jah aga samas formatiga tagan probleemideta pildistamise kuni eluea lõpuni. Kui ma ei eksi, siis SanDisk ise reklaamib lifetime warranty`d.

Eemal

 

#24 16-02-2009 12:53:34

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Probleem SanDisk kaardiga

toruonu kirjutas:

Formattimine peaks siiski olema sama tegevus mis kirjutamine ning nagu teada on ka flash mäludel vaid loetud arv kirjutuskordi. Selle igakordse formattimisega sa põhimõtteliselt vähendad kirjutuskordade arvu poole peale...

soh, millest selline loogika? et kui lubatud on n2iteks 10M kirjutuskorda, siis esimene format v6tab sellest 5M maha??

pmst quick-format (mida fotokates kasutatav format minuteada on) ei erine oluliselt samas pakutavast 'delete all'st  ....

Eemal

 

#25 16-02-2009 13:46:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Probleem SanDisk kaardiga

tommy, kui sa iga pildistamiskorra järel teed formati, siis see tähendab, et iga käigu kohta tuleb üks lisa kirjutamine üle terve kaardi. Iga pilt mis sa pildistad on kirjutamine mingisse ossa mälust. Ma ei tea nüüd kas nad on kirjutuskordasid pannud selle arvestusega, et iga kirjutusoperatsioon (ei tea mis suurused blokid seal on) loeb või iga pildistus või iga üle terve kaardi kirjutamine, kuid mis iganes karakteristikuga sa võtad on formattimine päris kulukas tegevus.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB