Sa ei ole sisse loginud.

#51 20-05-2009 15:33:40

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Jyrka kirjutas:Ma olen 100% apple'ivõhik, aga nii palju kui tuhninud olen saan aru, et Mac ei paku uuemaid standardlahendusi nagu HDMI (v.a. Apple TV), HDCP, 1080p jne. Kõik see teeb multimeedia jaoks asja keerulisemaks (ja ehk ka kehvemaks?).

Disclaimer: Samas, ma võin ka jumala vabalt asjadest valesti aru saada.
Ma pole absoluutselt asjatundja ning oman vaid ähmast ettekujutust nende lühendite taga peituvast tehnoloogiast, aga olen aru saanud, et mul oleks neid kahjuks tõenäoliselt vaja sad

http://www.emug.ee/foorum/index.php on õige koht selliste teemade tarvis.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#52 20-05-2009 15:36:47

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

MiniDisplayport (kuni 2560x1600px) <> HDMI või Expresskaardi pessa käivad jublakad, aga seda tead sa ilmselt paremini, mida sinna toppida annab. Ilmselt on vahe sees, kas seda on vaja arvutisse salvestamiseks või telekasse näitamiseks? See läheb juba videotöötluse alla ja ma hoian siin parem suu kinni.
MacPro puhul saab muidugi kõike.

Eemal

 

#53 20-05-2009 21:30:43

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

kkristo kirjutas:

Sutsaks siia vahele, et kui ostuks läheb, siis tuleb see MAC sul osta Eestist. Muidu on garantiiga üks jant. Pead saatma selle riiki, kust ostsid ja nemad saadavad selle omakorda USA'sse remonti. Kuigi seal vist eriti ei remondita asju. Saad uue asemele.
Ja ega selle Apple teenindus ei ole teab mis kiire. iPhone remont oli 2 kuud.
jubejuss: Dell <--> Mac ikka on vahe küll .. vähemalt minu jaoks on 10 000 krooni suur vahe.

Jama jutt. Mu MacBook Air mis on Shveitsist ostetud on siin korduvalt remondis käinud ja polnud mingit köginat. Kui räägid ifoonist, siis see on midagi muud ning teised lepingud sellega. Kui ei ole EMT-st ostnud, siis jah on suuresti sama riik tagasi kust ostsid (ehk 1. generatsiooni puhul USA praktiliselt kõigil) ning seda tänu subsideeringule peamiselt. Otse asju välja ostes võid neid osta kust tahad, läpparid, ipodid ja laua arvutid on kõik ülemaailmse garantiiga.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#54 20-05-2009 21:45:49

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Alari, olles just läbi elanud ühe kohutavaima asja mis saab inimesega arvutimaailmas juhtuda mõtlesin sulle jagada oma kogemust.

Nimelt andis laupäeval mu läppari kõvaketas otsad. Taastamise katse ebaõnnestus ning sisse pandi uus kõvaketas. Küsiti, et kas soovin, et nemad panevad leopardi uuesti peale või panen ise. Ma ütlesin, et pole vaja. Kõndisin läppariga kontorisse, tegin ta lahti ja panin installi plaadi sisse. Kui pilt ette tuli ja küsis, et kas asume installima valisin ülevalt menüüst, et restore system from backup. Valisin oma Time Capsule volüümi ja ütlesin, et anna minna. Läksin siis koju ja vaatasin ühe filmi. Täna läksin uuesti kontorisse ning mind ootas läppar kes teatas, et restore successful, please reboot. Hetkel kirjutan seda kõike sellelt samalt läpparilt, kes mäletab kõiki mu WiFi settinguid, looduspildi paroole ning viimaseid käsurea käske mida olin andnud enne viimast backupi (mida ta on teinud alates eelmise aasta märtsist iga tunnise regulaarsusega kui olen kontoris läppari lahti teinud, seda minu jaoks märkamatult taustal).

Peale eelmist PC maailmas juhtunud kõvaketta õnnetust on see erinevus kardinaalne. Samal tasemel ei suuda ükski minule teada olev windowsi kommerts backupi süsteem taastada su süsteemi peale täielikku kadu. Efektiivselt sain täpselt sama läppari tagasi ilma mingi lisatööta ja ilma mingi lisaraha vajaduseta (softi osas, time capsule on terve kontori peale kuhu kõik inimesed üle wifi taustal backupi teevad).

Just see mugavus, et ma ei pidanud elama üle kolme-nelja päeva oma arvuti uuesti käima saamisel koos kõige softi installimise ja seadistamisega on see mille pärast mina enam läppari maailmas tagasi PC-le ei koliks ning kui ma sinu küsimustest ja soovidest õigesti aru saan, siis Mac OS X on see op süsteem mis sina tahad. Isegi kui ta pildi tasku paneb (olen korra näinud, kuid minu enda süül kuna otsustasin tuunida prose voolu kasutust) siis ta vabandab viisakalt mitte ei peksa segast infot ekraanile. Niipalju kui ma tean ei ole ka kasutajal eriti võimalik midagi peeti keerata kuna kõik hoovad millele ligi saad on süsteemi kontrolli all ja ta ei lase sul midagi lolli teha, süsteemsed kataloogid on peidetud ja sa pead vaeva nägema, et nendeni jõuda (mitte lihtsatl show hidden files nagu windowsis). Seega ma ei näe väga versiooni kuidas tavakasutaja saab asja perse keerata. Ning kui sul see õnnestub, siis võtad time capsulest lihtsalt, et restore to (ütle siia hetk millal veel töötas kõik, võib olla tund tagasi, võib olla kaks tundi, päev ... kaks päeva ... nädal ...)

Kõlab nagu Maci müügijutt? Mina mõtlesin ka algul, et miks kõik Maci kasutajad selliste müügimeestena kõlavad, ma arvan, et lihtsalt kui sa oled ise seda mugavust ja sõbralikkust tunda saanud, siis hea inimesena üritad seda jagada teistega. Samas ma pole veel näinud Maci kasutajat kes ei oleks Maci hea sõnaga toetanud. On võib-olla neid kellele mõni detail ei meeldi, kuid ma ei tea kedagi kes oleks Maci näiteks vähemalt kuu kasutanud ja siis Windowsile tagasi kolinud ja õnnelik...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#55 20-05-2009 22:00:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

jubejuss kirjutas:

Viimastel aastatel on Mac'i edasimüüjate poliitikaga olukord üldse paremaks läinud. Veel 2 aastat tagasi müüs meie edasimüüja lõdva randmega Inteli Mac'ile RAM-i pulki ca 2,5k tükk, seda just tänu ostjate usule, et Mac'ile sobivad ainult Mac'i jupid, mis siis, et pulkadele oli peale kirjutatud Kingston ja tootekood sama, mis kõikide arvutikomponentide edasimüüjate kahe-kolmesaja kroonistel PC-desse minevatel analoogidel. Muidugi, eks kasutajate ring oli ka kitsam ja edevam ja edasimüüjaid vaid üks.

Siin on üks koht kus ma lihtsalt veidi valgustaks. Kuigi võib olla tegemist suvalise sama tootekoodiga tootega, siis kehtib maailmaturul olukord kus chippide tootjad jaotavad oma toodangu testide järgi kvaliteedi kategooriatesse. Kivid on toodetud kõik üheselt, kuid kuna tootmine sisaldab kergelt juhuslikku protsessi, siis kvaliteet varieerub. Sedasi tootis Intel kunagi kõik prosed samat moodi ning taktsagedus valiti selle järgi mis oli kõrgeim kus ta veel 100% stabiilselt töötas. Seega oli 1Ghz ja 2Ghz prose samalt tootmisliinilt pärit.

Mis see siia puutub? Puutub selles mõttes, et see kvaliteedi järgi jaotamine sama tootekoodi puhul jaotub maailmas tootjate vahel ringi sedasi, et kõige kvaliteetsemad komponendid saavad valgeimad tootjad (või sõjavägi) ning kvaliteedi langedes vastavalt nõudlusele. Seega jah sama tootekood, sama tootja aga kvaliteedi vahe võib neis komponentides olla juba puhtalt selle pärast, et lattu ostis nad endale Apple mitte Ordi.

Kui sa hakkad oma Mac Pro masinasse toppima riistvara mis sa ostad Ordist, siis ma ei imestaks kui sa vaikselt teisendaksid oma masina stabiilselt tööloomalt astmaatiliseks PC-ks tongue Komponendid on ju samad ...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#56 21-05-2009 01:37:07

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Tänan info eest toruonu. See jutt on kõik just see, mis paneb käpad Maci järgi kihelema. Käisin täna ka salongis testimas ja vargsi lootsin, et lisaks kõigele muule toredale, osutub sellise megagigafaking rämeda papi eest loom ehk ka kõvasti kiiremaks kui mu praegune kast. Kahjuks siiski mitte, mis tähendab, et mul on kodus ikka üks kuradima vinge riistapuu:) Kui ta vaid jookseks. Ventikas jäi ka vait ja esimene vihaemotsioon lahtunud:) Võtan vähe rahulikumalt nüüd mõtlemisaega. Tegin mõned restardid ja hetkel olen oma PC üle jälle õnnelik:) Näis kauaks. Äkki isegi mitu päeva.

Eemal

 

#57 21-05-2009 01:48:15

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

"et mul on kodus ikka üks kuradima vinge riistapuu:) Kui ta vaid jookseks."

paraku ei saa metsikut võimsust tohutu töökindlusega mõõduka papi eest.

Eemal

 

#58 21-05-2009 01:56:55

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Toruonu, su jutt on õige, kuid minu näide oli täiesti konkreetsest Kingstoni Macile toodetava tootekoodiga ja Mac'i poolt ametlikult sobivaks kinnitatud mälust, mille GNT hind oli mõnisada krooni ja teiste edasimüüjate hind mõistliku juudrehindlusprotsendiga. Mõni aeg pärast seda muutus Maci esindustes müüdavate mälude hind samuti sarnaseks teistele. Praegu enam mälusi vist netihinnakirjas polegi.

Eemal

 

#59 21-05-2009 02:15:11

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hüvasti PC?

Alari Kivisaar kirjutas:

... Tegin mõned restardid ja hetkel olen oma PC üle jälle õnnelik:) Näis kauaks. Äkki isegi mitu päeva.

Loomulikult tahab Win veidi hooldust. Minul on abiks (muuseas Ordist oma soovi järgi kokku pandud asi, kus põhiliseks kriteeriumiks piisav vaiksus) TuneUp Utilities, mis registris jms. asju korrastab. Ja toimib ilusasti.

Eemal

 

#60 21-05-2009 02:30:30

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Seepse probleem, et mul ka see TuneUp arvutis aga ma ei oska sellega midagi peale hakata. Öeldi, et kui täpselt ei tea, mida sellega teed, võid üldse midagi kihva keerata. Mul pole ka aega ega tõsist huvi väiksemat sorti IT-haridust omandada, et arvutit ühtelugu timmida. Saan aru, et paljudele on see lihtne ja elementaarne aga minu jaoks mitte. Krt, kas ma pean endale ihu-itimehe palkama, et saaksin shoppi avada, netti minna ja meile lugeda? smile Muud ma arvutiga ju ei teegi.

Eemal

 

#61 21-05-2009 02:31:42

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

OnuEnn, kas 40 tonni on mõõdukas papp?

Eemal

 

#62 21-05-2009 02:40:33

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

40k tipp graafika tööjaama eest on ilmselt mõõdukas.
ma ise valisin teadlikult veidi tagasihoidlikuma konfiguratsiooni ja sain töökindluse. kuna toide, optiline seade, kõvaketas, graafikakaart ja korpus olid korralikud olemas, sain umbes 4k eelarvega masina kokku.
vahe raw konvertimese jõudluses on igal juhul täiesti tuntav ja minu töömahu (tihti ürituste pildistamine)  jaoks piisav. photoshop'i ei kasuta, seega ei pruugi minu kogemus sulle üheselt ülekantav olla.

Eemal

 

#63 21-05-2009 02:43:07

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

... aga toiteploki ventikas läks ka hiljuti vahetusse, ma tean mida sa tundsid.

Eemal

 

#64 21-05-2009 02:44:28

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hüvasti PC?

Alari Kivisaar kirjutas:

Seepse probleem, et mul ka see TuneUp arvutis aga ma ei oska sellega midagi peale hakata. Öeldi, et kui täpselt ei tea, mida sellega teed, võid üldse midagi kihva keerata.

Kuni registrisse käsitsi muutusi tegema ei roni, on TuneUp üsnagi ohutu tegelane. 1-Click maintenance ca korra nädalas, korra aastas ketaste defragmenteerimine. Ja muidugi igasuguste sodistartuppide äranullimine (stiilis erinevate progede igapäevane uuenduste otsimine).

Indexing service kohe välja lülitada. Vistal UAC välja lülitada. Ja siis piirata automaatsete System restoride tegemine korrale nädalas (vaikimisi 2 korda päevas, installide korral tehakse niikuinii).

PS puhul muidugi cache erinevate ketaste vahele jaotamine on väga oluline jms.

Selliseid abijutte on internetis päris palju ja tegelikult taandub asi enamasti kusagile linnukeste või õigete numbrite aknasse sisestamisse. Ei pea hulluks itimeheks hakkama.

Eemal

 

#65 21-05-2009 02:46:14

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Kui nüüd hästi üldiselt oma mõtte kirja panna siis oleks see umbes selline, et kas poleks arvutimaalimas ka aeg jõuda sama kaugele kui autode maailmas kus me enam ise ei pea oskama pidureid õhutada või klapisääretihendeid vahetada. Mulle on jäänud mulje, et Mac, kui ta juba kohal ei ole, siis on vähemasti sinnapoole teel.

Eemal

 

#66 21-05-2009 02:49:04

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Noh Urmas, mis sa arvad, palju ma sinu jutust praegu aru sain smile

Eemal

 

#67 21-05-2009 02:52:27

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

ma olen telekommunikatsiooni tehnika ala inimene, ma saan endale väikest käsitööd lubada aga tavakasutaja võiks küll vaba olla tehnilistest muredest.
mac on muidugi omaette tase aga ma väidan et ka laiatarbe linux on jõudnud paigaldamise ja kasutamise lihtsuselt (normaalsel raual) windowsist mööda. paraku antud teemasse linux hästi ei päde.

Eemal

 

#68 21-05-2009 03:08:41

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ma sinna ajakapsli juttu suskaks veel vahele, et selleks ei pea ilmtingimata just kallis wifi ketas (seesama Time Capsule) olema, piisab ka harilikust vanast-heast juhtmega välisest kettast, et Time Machine oma tööd teha saaks. Ise seda ketast enda masinal 24/7 taga ei hoia. Peamiselt seepärast, et tihti tulen õhtuti koju päris mitme giga piltidega, millest peale sõelumist oluliselt vähem alles jääb. Pole tal vaja ragistada sellest kõigest kohe bäkkappi. Küll aga siis, kui õiged valitud ja valed prügikastist alla lastud.

Aga see on sihuke pisinüanss. Igatahes - toruka juttu selle programmi headusest kiidan kahe käega takka. Üks Apple-le omaselt väga hea, lihtne ja vajalik lisavidin, mis, nagu paljud samade sõnadega iseloomustatavad, tulevad operatsioonisüsteemi osana tasuta kaasa.

Eemal

 

#69 21-05-2009 03:15:40

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Alari ma ei tea mis täpselt sul seal arvutiga lahti on aga ühe esimese asjna ma soovitaks loobuda InternetExploreri kasutamisest. Kui sa seda üldse kasutad. IE kasutamisel puhul täiesti tavaline, et windowsiga arvuti saab jamaga täidetud ja sealt need probleemid alguse saavad.  Eriti veel kui peres on lapsed , kes hoolega netis ringi tuhnivad.
Enamus mu tuttavatel peale IE -> Firefoxi vastu vahetamist on arvutid tööle jäänud.

Mis puutub stabiilsetesse arvutitesse, siis siin mõnel korral mainitud Linux'id on selleks kindlasti. Kodus lapsel kasutada Linuxiga arvuti ja mitu aastat jutti kenasti töötanud. Probleeme pole olnud.. peale selle, et arvuti ise hakkab lagunema füüsiliselt koost lahti sad

Muidugi siin räägitud MAC'i backup'imse jutt oli kui ilus unenägu smile Tõesti võimas asi !

Eemal

 

#70 21-05-2009 04:16:36

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Hüvasti PC?

ma olen tykk aega m6elnud, et ma ei kirjuta siia teemasse, aga ei saa mitte vaiki olla. kasutan PC'sid juba ammu. olen paar korda mäkki ka proovinud paari p2eva kaupa, aga minu pea kujuga tema kokku ei k2i .. no ei k2i, ja miskit ei ole teha.

>> Loomulikult tahab Win veidi hooldust. Minul on abiks
>> TuneUp Utilities, mis registris jms. asju korrastab.

minuarust ei ole seal miskit suurt hooldada vaja .. igast sitta mitte installida, veebist porni mitte vahtida ja k2ik asjad k2ivad wink

mul pole õrna aimugi, misasi see TuneUp on, aga see, et keegi minu masina registris midagi ise korrastab, v6i teeb '1-Click maintenance', ajab mul ihukarvad püsti.

masinat restardin siis kui m6ni rauast osa katki l2heb - kettad l6pevad miskip2rast ca korra aasta-pooleteise jooksul .. juba p2ris mitu komplekti .. okok, vahel on miskeid muid asju ka vaja teha, aga kuu-paar k2ib mul masin j2rjest ikka, ja ei ole mingeid probleeme ..

ja m6nele teisele targale teadmiseks, et mu p6hiline veebibrausimine k2ib IE6'ga .. jah, mul on Opera ja FF ka regulaarselt kasutusel, aga neid m6lemaid tuleb korra n2dalas restartida, sest nad lekivad m2lu ..

raud on pmst ordi pc, praegu Q9400 quadcore prosega ja 4G m2lu .. teine masin on miski kiirem dualcore, see on ka 24/7 sees, sellega ma loen maili ja serverrin veidi faile ja teen muid pisemaid asju .. ma vist olen seda masinat viimase poole aasta jooksul yhe korra shutdowninud - siis kui ma n2dalasele reisile l2ksin wink

OS on Xp ..

p6himasinas jookseb lisaks Capture One'le ja Photoshopile aegalalt veel muid ressursinõudlikke softe ka .. r22kimata lugematust hulgast muust v2hem v6i rohkem vajalikust mudrust ..

tuleb tunnistada, et kui ise draivereid sai kirjutatud, siis oli masinate restartimist palju rohkem wink

reaalajas vaikselt taustal k2ivast backupist unistaks isegi .. aga mida pole seda pole ..

Eemal

 

#71 21-05-2009 04:32:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Toomas Ili kirjutas:

Ma sinna ajakapsli juttu suskaks veel vahele, et selleks ei pea ilmtingimata just kallis wifi ketas (seesama Time Capsule) olema, piisab ka harilikust vanast-heast juhtmega välisest kettast, et Time Machine oma tööd teha saaks. Ise seda ketast enda masinal 24/7 taga ei hoia. Peamiselt seepärast, et tihti tulen õhtuti koju päris mitme giga piltidega, millest peale sõelumist oluliselt vähem alles jääb. Pole tal vaja ragistada sellest kõigest kohe bäkkappi. Küll aga siis, kui õiged valitud ja valed prügikastist alla lastud.

Aga see on sihuke pisinüanss. Igatahes - toruka juttu selle programmi headusest kiidan kahe käega takka. Üks Apple-le omaselt väga hea, lihtne ja vajalik lisavidin, mis, nagu paljud samade sõnadega iseloomustatavad, tulevad operatsioonisüsteemi osana tasuta kaasa.

Ajakapslit kasutan suuresti seepärast, et meil on kontoris seitse maci läppari kasutajat ning on oluliselt odavam ja mugavam ehitada kontori wifi võrk üles Time Capsule kaudu. Lisaks annab vähemalt minu jaoks Time Capsule selle eelise, et iga kord kui WiFisse tuled (ehk siis lühidalt öeldes läppari lahti teed) toimub ka backup. Ei ole vaja USB kaablit külge susata ja ei unune ära. Kallim on ta kindlasti kuid seda pigem lisavõimaluste poolest. Mina ostsin ta ca 600 frangiga (ca 6000kr) 1TB kettaga mis tol hetkel (märts 2008) oli WiFi ruuter + shared ketas suht mõistliku hinnaga. Kodus võib vabalt kasutada jah suvalist USB ketast (plaanin naisele just hankida, enda kõvaketta kadu õpetab süsteemi hindama hetkega).

Mis asja enda kasutatavust puudutab, siis siiani ma ei teadnud ühtegi inimet kes oleks selle reaalselt läbi teinud alates backupimisest kuni ka täis kaoni... nüüd sain omal nahal teada smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#72 21-05-2009 11:52:28

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Hüvasti PC?

>> Asi on selles, et nii Sina kui mina oleme insenerid,

võimalik, jah. ma tegelikult täitsa üritasingi mitte öelda, et üks või teine on parem või halvem .. pigem selgitada, et teatud tingimustel on ka PC t2itsa kasutatav systeem wink

Eemal

 

#73 21-05-2009 11:54:28

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hüvasti PC?

Alari Kivisaar kirjutas:

Kui nüüd hästi üldiselt oma mõtte kirja panna siis oleks see umbes selline, et kas poleks arvutimaalimas ka aeg jõuda sama kaugele kui autode maailmas kus me enam ise ei pea oskama pidureid õhutada või klapisääretihendeid vahetada. Mulle on jäänud mulje, et Mac, kui ta juba kohal ei ole, siis on vähemasti sinnapoole teel.

Aga ka autode puhul pead ikka ise meeles pidama, et diiselautosse bensiini ei vala ja vastupidi. Ja kas rehvirõhud on korras, muster õige ja piisav, rattad tasakaalus. Aeg-ajalt tuleb autot pesta kah. Pidurite õhutamine oli ehk DOS-i teema. Klapisääretihendid tehti juba siis kasutaja eest ära. Win-i idee oligi veelgi rohkem kasutaja eest ära tegemine, mis Vistas on kohati läinud liiale ja seda tuleb veidi maha rahustada.

Kui fotoaparaadiga pilti teed, siis ei ole mõistlik teha kõike automaatseadetega või loota, et kõik sinu eest mõistlikult ära tehakse. Isegi labida kasutamine nõuab veidi eelteadmisi.

Olen näinud vahel koolides laste IT-tundide materjale, kus õpetatakse vaid seda, kuidas vordis teksti kursiivi panna jms. Mis Sa siis veel tahad! Igasugune IT koolitarkus hakkab ise (kuitahes) tillukese programmijupikese kirjutamisest. Täpselt nii nagu fotograafia algtõed hakkavad teadmisest, mis on ava ja mis on säriaeg ja kuidas nad üheskoos toimetavad.

Eemal

 

#74 21-05-2009 12:02:43

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Hüvasti PC?

njah a wini valesti näppimisel on kõik väga lihtne tuksi keerata...

Eemal

 

#75 21-05-2009 12:48:21

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Wini ei tasugi näppida, siis on kõik reeglina okei. Mul jookseb Vistas taustal selline soft http://www.iobit.com/advancedwindowscarepro.html

mis jõudehetkedel remondib registrit, tühjendab saastast (cached, prügikast, installifailid jme), teeb defragmenti. Võin kindlalt väita, et mu läpakas on täpselt sama hea ja kiire kui aasta tagasi mil selle ostsin.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB