Sa ei ole sisse loginud.

#76 21-05-2009 11:49:17

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Justnimelt, Urmas. nagu fotokas võiks arvuti olla. Kuis see on sinu tõsine hobi ja sind HUVITAB pilditegemise hingeelu siis teed selle enda jaoks vähemalt üle keskmise selgeks. Aga kui ei huvita, keerad kettakese rohelise peale ja teed lõbusasti oma pildid autoga ära ja oled väga rahul. Mind see arvutiasjandus EI HUVITA aga kuna ma olen sunnitud seda kasutama siis võiks seal ka see "auto" nupp olla smile

Eemal

 

#77 21-05-2009 11:50:43

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

PS. Sellest softist on ka tasuta versioon mis teeb suures osas sama töö ära: http://www.iobit.com/advancedwindowscareper.html

Eemal

 

#78 21-05-2009 12:14:57

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Hüvasti PC?

Alari! Mina olen aastaid arvutiga töötanud ja ei tea temast midagi, aga seda ma tean küll, et näiteks 24" iMac on kuradi mõnus piltide vaatamiseks ja pisikeseks töötlemiseks. Praegu maksab ta 22k varasema 26 asemel.

Eemal

 

#79 21-05-2009 12:31:49

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Kas tõesti ei ole pc-le tehtud samalaadset süsteemi nagu see time capsule. Minuarust küll on, miski backup programmiga teeb iga natukese aja tagant välisele kettale backupi ja ongi sama süsteem nagu time capsule tongue

Eemal

 

#80 21-05-2009 12:41:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Jah, aga kas sa saad võtta siis täiesti puhta ketta ja lasta otse sealt taastada kogu op süsteemi, koos bookmarkide, paroolide, wifi settingute ... absoluutselt kõigega mida sa oled kunagi kuhugi konfigureerinud. Nagu poleks kõvaketta kadu olnudki... Backupi oskavad palju aplikatsioonid teha, raske osa on see taastamine.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#81 21-05-2009 12:49:02

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Valmar Voolaid kirjutas:

Kas tõesti ei ole pc-le tehtud samalaadset süsteemi nagu see time capsule. Minuarust küll on, miski backup programmiga teeb iga natukese aja tagant välisele kettale backupi ja ongi sama süsteem nagu time capsule tongue

Heameelega kasutaks isegi sellist tarkvarajuppi, väline backup on olemas aga seni on varundamine toimunud käsitsi.

See läheb natuke teemast kõrvale aga kuna Alaril on ilmselt lahendus ja visioon olemas siis äkki sa ei pahanda smile.

Eemal

 

#82 21-05-2009 13:17:13

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

No kas siis tõesti ei ole windowsile tehtud sellist programmi, raske uskuda millegipärast.

Eemal

 

#83 21-05-2009 13:31:57

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hüvasti PC?

Valmar Voolaid kirjutas:

Kas tõesti ei ole pc-le tehtud samalaadset süsteemi nagu see time capsule. Minuarust küll on, miski backup programmiga teeb iga natukese aja tagant välisele kettale backupi ja ongi sama süsteem nagu time capsule tongue

Teatud piirini on analoogiks System Restore funktsioon, kuid see taastab üksnes opsüsteemi- ja programmidega seonduvad seaded. Andmete osa System Restore ei puuduta.

Arvan, andmete jaoks on samuti võimalik leida softi, mis taustal teatud kataloogide sisu kusagile kirjutaks. Ise kasutan oma andmefailide backuppimiseks SyncBackSE nimelist programmi, millega on mugav andmefailidest identset koopiat teisele (välisele) kõvakettale tekitada. Tal saab luua ka profiili, mis kumuleerivalt andmeid backupib, kuid ei säilita samanimelise faili erinevaid ajaversioone.

Eemal

 

#84 21-05-2009 13:36:12

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Hüvasti PC?

Valmar Voolaid kirjutas:

No kas siis tõesti ei ole windowsile tehtud sellist programmi, raske uskuda millegipärast.

Väike googli otsing ja selgub, et mac'i ajakapslit saab kasutada ka windowsi arvutiga.
http://www.communitymx.com/content/arti … ?cid=7CA02
http://www.foreverwarm.com/using-time-c … indows-pc/

Eemal

 

#85 21-05-2009 13:59:58

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

erko: peaks töötama küll... ta taastab su masina täpselt eelnevasse seisu. Tasub meeles pidada, et analoogse programmi otsimisel unustate fakti, et ühel juhul on see operatsioonisüsteemi integreeritud, teisel juhul on tegemist lisa progega. Lisa progega sama tulemuse saavutamine on suht utoopiline kuna keegi ei tea windowsi siseelu paremini kui windowsi tegijad. Ja noh, see on jälle raha mis on kokku hoitud kuna ei pea lisa softi ostma ja katsetama ning kas tahaksid katsetada oma andmetega?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#86 21-05-2009 14:01:25

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Urmas kirjutas:

Valmar Voolaid kirjutas:

No kas siis tõesti ei ole windowsile tehtud sellist programmi, raske uskuda millegipärast.

Väike googli otsing ja selgub, et mac'i ajakapslit saab kasutada ka windowsi arvutiga.
http://www.communitymx.com/content/arti … ?cid=7CA02
http://www.foreverwarm.com/using-time-c … indows-pc/

Jup, ajakapsli saad küll windowsile külge kui välise ketta kuid ajamasina soft on op systeemi integreeritud, seega kasu ikka pole...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#87 21-05-2009 14:02:28

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

PC stabiilsuse kohta võin öelda,et mu eelmine arvuti P4, mis oli minu valitud komponentidest kokku pandud ORDI-s. Töötas aastast 2005-2009 ja algselt installitud XP-pro'ga (mitte ühtegi formati tegemata).Ja enamus ajast oli 24h sisse lülitatuna.Ja töötab praegugi laitmatult (müüsin tuttavale edasi).

Eemal

 

#88 22-05-2009 04:38:02

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Spotlight ja Time Machine kasutavad sama indeksi andmebaasi, selle järgi teab time machine mis failid on uuenenud viimasest backupist saati smile Aga see läheb juba jah off topicuks. Kasutan ka ise spotlighti ning haruharva veel surfin folderites, seda põhiliselt siis kui tean kus asjad on aga mitte mis nimega tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#89 23-05-2009 03:43:08

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ei ei, ei mingit of topicut. Jätkake.

Eemal

 

#90 25-05-2009 19:11:53

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Hüvasti PC?

Olen omanud 2 töölooma arvutit ja mõne väiksemaga tööd teinud.

Aga enne tööloomade ostmist uurisin ja puurisin ja lasin ükshaaval juppidest kokku panna ja mõlemal korral küsisin spetsialistilt nõu, mida ma panema peaks.

Viimasega juhtus nii, et alguses ei tunnistanud emaplaat mitut DVD kirjutajat ja siis ei tundnud ära 120GB kõvaketast. Rohkemaga ma pole oma kastidega parandustes käinud.

Esimene arvuti sai ostetud tolleaegsest Astrodatast (nüüd Microlink vist) ja teine K-arvutisalongist (rangelt minu valitud detailidest).

Enamus mu IT tuttavaid ja sõpru on aga eelistanud üleüldse vaid DELL; Compag jms. PC arvuteid. Sellistel tootjatel on oma miljonilistes partiides kohe kogemus olemas, mis asi on juust ja mis raud, mida kokku sobib panna ja mida mitte.

Viirustõrje proged on mul paar vabavaralist ning 3-4 spyware programme.

Meeletud hangumised, errorid jms. müstika on mulle tundmatu! PC ja Windous saeb nii et mühinal. Arvutid mul vahel ööpäevi sees, ilma restartideta!

Mu ümber on siin ja seal MAC-e ja igasuguseid Unbutusid ja Linuxseid, no ei viitsi üle minna uuutele platvormidele, isegi Vistat ignoreerin, kuna aeg on liiga kallis, et pidevalt õpi ja katseta ja üks uuendus teise järgi - mõttetus.

Tervitusi kõigile PC vanglas olijatele smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#91 25-05-2009 19:18:58

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Hüvasti PC?

Kaupo Kalda kirjutas:

Wini ei tasugi näppida, siis on kõik reeglina okei. Mul jookseb Vistas taustal selline soft http://www.iobit.com/advancedwindowscarepro.html

mis jõudehetkedel remondib registrit, tühjendab saastast (cached, prügikast, installifailid jme), teeb defragmenti. Võin kindlalt väita, et mu läpakas on täpselt sama hea ja kiire kui aasta tagasi mil selle ostsin.

Jah unustasin ka ühe võlusõna: WIN köögipool ei tasu laamendamas käija, siis on asjad pekkis!

Olen kasutanud ka paari WinDoctorit ja selliseid registrite puhastajaid vms. Et ainuüksi kui lased prooviinstalle läbi suuremal hulgal hakkab see arvutit pikapeale risustama. Aga enne misiganes WindDoctori jms. panekut tasub uurida ja lugeda mis on usaldusväärsed, kuna suvalisega WIN süsteemis möllates võivad olla tagajärjed tõrkuv op süsteem ja masin.

PC-l pole häda midagi. Olen oma PC-sid ka uuendanud kui viimane häda käes ja ajale jalgu jääb, kas uue ostnud või siis mälusid ja kõvakettaid juurde toppind.

Aga vahel MAC-i meeste masinatesse ja juttu kuulates, siis tekib selline kulinate ja helmeste ahvatlus küll, noh Kolumbuse ajal ka pärismaalastele visati helmeid, et nad oma vääriskividega neid lunastaks. Seni ei ole Mac mind veel ära võrgutanud.

On selline ütlemine, et 2 Isandat teenida ei saa - kummardada. Sama on Op süsteemidega see kahe jalaga komberdamine ei tasu ajaliselt ära (aeg on kallim vara meil).

Edu ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#92 25-05-2009 19:22:25

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

"On selline ütlemine, et 2 Isandat teenida ei saa"

op.süsteem on tarkvarajupp mis paneb raua sinu soove täitma. ära liialda oma hinnangutes sellele.

Eemal

 

#93 25-05-2009 21:39:32

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Olen ka ühe Win XP ratsutanud 5 aastat. Viga seisneb ikka winiga tavaliselt selles, et seib mis jääb klaviatuuri ja tooli vahele, ei vea välja!
Kuigi XP on õudukas ja just soovitaks Vistat mis on tegelt nagu esimene korralik ja mõistlik op sys Migrosovtilt tongue, on tema suurimaks veaks ikka see, et tahab rauda ka vastavat saada, paar aastat vana rauaga pole mõtet ennast kurnama hakata, niimoodi õpid kiiresti Vistat vihkama!
Maciga kogemusi pole, olen lihtsalt lugenud, et "jube hea", küll aga PC kohta loed enamus ikka, et "jube halb", juu eks ta siis nii ka on!

Eemal

 

#94 26-05-2009 00:20:44

RaiTz
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 26
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Kui sa juba Vistat soovitad siis oota Windows 7 ära või proovi tasuta RC-d. Vista ja W7 võlusõnadeks on "User Account Control (UAC)" mis ei käivita sinu loata midagi.
Kasutasin aasta Vistat ilma antiviiruseta UAC peal. Peale aastast kasutamist lasin viirusetõrjetega ja muu nuhkvara softiga üle ja endalegi üllatuseks oli arvuti täiesti puhas.

Eemal

 

#95 26-05-2009 01:19:11

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Hüvasti PC?

Samahästi kasuta arvutit limited userina, admini ronid ainult vajadusel.

Eemal

 

#96 26-05-2009 01:37:37

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hüvasti PC?

jäljekütt kirjutas:

Olen omanud 2 töölooma arvutit ja mõne väiksemaga tööd teinud.

Aga enne tööloomade ostmist uurisin ja puurisin ja lasin ükshaaval juppidest kokku panna ja mõlemal korral küsisin spetsialistilt nõu, mida ma panema peaks.

Viimasega juhtus nii, et alguses ei tunnistanud emaplaat mitut DVD kirjutajat ja siis ei tundnud ära 120GB kõvaketast. Rohkemaga ma pole oma kastidega parandustes käinud.

Viirustõrje proged on mul paar vabavaralist ning 3-4 spyware programme.

Olen kasutanud ka paari WinDoctorit ja selliseid registrite puhastajaid vms. Et ainuüksi kui lased prooviinstalle läbi suuremal hulgal hakkab see arvutit pikapeale risustama. Aga enne misiganes WindDoctori jms. panekut tasub uurida ja lugeda mis on usaldusväärsed, kuna suvalisega WIN süsteemis möllates võivad olla tagajärjed tõrkuv op süsteem ja masin.

PC-l pole häda midagi. Olen oma PC-sid ka uuendanud kui viimane häda käes ja ajale jalgu jääb, kas uue ostnud või siis mälusid ja kõvakettaid juurde toppind.

No, ma ei saa aru. Kas inimesed ei oska lugeda või mis? Iga kolmas postitus on kiidulaul sellest, kuidas ma ikka möllan näpud õlised oma masinas, panen ise juppidest kokku, puhastan, tõrjun, defragmendin, reinstallin opsüsteeme, küll ei tunne seda või teist liidest ära jne jne... aga muidu töötab mis mühiseb. Ehe vanakooli mossemehe jutt. Ma ei tea Macist küll halligi, aga ehk tasuks enne järjekordse sarnase stahhaanovliku artikli üllitamist uuesti Alari algne küsimus läbi lugeda. Otsitakse süsteemi, milles EI peaks pidevalt näppupidi sees olema, et see töötaks.

Eemal

 

#97 26-05-2009 01:40:44

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

eestile on kombeks et foorumiteemad hakkavad oma iseseisvat elu elama sõltumatta sellest mida tegelikult küsiti. nagu klassik on öelnud, eestlased on kirjaoskuse ammu omandanud aga lugemisoskust ikka veel mitte.

Eemal

 

#98 26-05-2009 02:27:05

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

No see oli ju ette teada, et Mac vs PC teema kirgi üles kütab tongue

Ise jään PC-le truuks, aga olen täiesti kindel, et paljudele inimestele sobib Maci lihtsus ja töökindlus paremini.

Eemal

 

#99 26-05-2009 03:16:18

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Mina ei jää millelegi truuks, seni kuni failiformaadid ja kirjatüübid ühtivad, nii nagu nad Mac'i ja PC puhul tänapäeval teevad. Täiesti ükskõik kumb süsteem arvutis parasjagu töötab, kui ta seda tõesti teeb. Hetkel on mul Mac, kuna ta sööb mu närve vähem ja mingit muud "põhimõtet" pole. Töö juures on kujundusarvutid segi nii Macid kui PC-d ja mingeid anomaaliaid samade failide kasutamisel ei esine. Ja miks peakski.

Eemal

 

#100 11-06-2009 02:33:01

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Hüvasti PC?

sorri - kargasin tagantpoolt sisse ja vaatasin ka esmapostitust ja nö. offtopicuna plärasin vahele aga ehk kellegile tuli veidi kasuks

mu tuttavad maci-i omanikud ei ole suutnud seni veel oma punti võtta vms.

ek see ole ka väga personaalne küsimus, kuna inimesed on erinevad, kes on nokitseja tüüp ja kes on tuulepea ning kes otsib stiilipuhtaid lahendusi ja keegi jälle kes elab väikses korteris (kõik pilla ja palla aga kodune!). vms.

Aga mac-ile üleminekut ma pooldan, ühele tuttavale vähemalt soovitasin, kes oli kahevahel. Ja seda selles mõttes, et mida vähem sa aega näpid, otsid, proovid, installid, möllad ja mässad seda parem. Elus on palju enamat teha kui lihtsalt veerand elu installida ja unistallida ja muu kammajaa!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB