Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-10-2005 17:58:08

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Et eelmine samateemaline jutt lukku pandud, siis küsiksin uuesti: kas kord kokkulepitud põhimõtted on järgimiseks või niisama suusoojaks räägitud?

Sven kirjutas 26.08.2005: «Mina isiklikult luban, et alates sellest hetkest kui on kindlalt tuvastatav, et pilt pole tehtud ikkagi vabas looduses, siis läheb see pilt tagasi, olgu ta tehniliselt kui korrektne tahes.»

http://www.looduspilt.ee/pildid/596/72d2488ab43754c.jpg

Kas oli ehk veendumus, et pilt tehtud vabas looduses?

Muutis Sven: Et mahavõetud pilt ikkagi nähtav oleks, asendasin lingi.


In sole solum solamen

Eemal

 

#2 06-10-2005 18:01:08

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Ei ole suusoojaks.
Ma tunnistan, et vaatamata muudele kogemustele olen taimeriigis liikudes täileik võhik ning tunnen kõigest käputäit taime. Seetõttu läks see pilt üles.

Järgmistel kordadel kui taoline pilt üles läheb võiks keegi kasutajatest kohe adminne teavitada ning see võetakse maha. Võtan ka praegu selle pildi maha, sest piisavalt inimesi on selle juba tuvastanud ning autorgi ütles, et tehtud lillepeenral.

Eemal

 

#3 06-10-2005 18:12:00

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Sven Z. kirjutas:

Võtan ka praegu selle pildi maha, sest piisavalt inimesi on selle juba tuvastanud ning autorgi ütles, et tehtud lillepeenral.

Teistele, kes tänase päeva jooksul kommentaare ei jõudnud jälgida:

toruonu (põdrapull@3.51) 2005-10-05 22:38:04
Hinnata ei oska hetkel, kuid mis mind veidi häirivad on vasakul olevad poolikud lilled ning paremal all see üksik õieleht mis kaadrisse jookseb. Äkki oleks horisontaalkaader abiks tulnud?

selena (reinuvader@3.03) 2005-10-06 08:12:46
Mis meil siin siis on, Colchicum speciosum või Crocus pulchellus? Autor, kus need õied pildistatud on?

Sven Z. (tigekull@4.51) 2005-10-06 12:59:53
Alumisest nurgast sissetulev õis häirib mindki. Säritus meeldib. Pilt ku tervik pole kõige õnnestunum. Selena äkki jagab ka eestikeelset nime?

selena (reinuvader@3.03) 2005-10-06 13:57:58
Autorilt küsisin pildistamiskohta selle mõttega, et teada saada, mida me siin hindame - meeldivat säritust koos kompositsiooni õnnestumisega või LOODUSPILTI? Suureõielised aed-sügislilled on saadud peamiselt kauni sügislille (Colchicum speciosum) mitmete vormide ristamisel teiste liikidega ja omavahel. Ehkki sügislill pole sügiskrookus, vaid tollest palju ilusam ja võimsam lill, aetakse teda ometigi tihti krookusega segi. Crocus pulchellus, ilus krookus - kuni 4 cm pikkuste õielehtedega lillaka varjundiga õied õitsevad septembris-novembris.

poolveeline (saarmas@4.26) 2005-10-06 15:06:57
Ja see pole mitte looduspilt, endiselt ignoreerin selliseid ülesvõtteid.

Pildi autor kommenteerib: 2005-10-06 15:47:27
Selena: Pilt tehtud vanaema lillepeendral.Augusti lõpus. Ei hakka vastu vaidlema, kas see lill on sügislill või krookus. olen veel looduse hiljuti avastanud ja mul tuleb veel palju õppida.smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#4 06-10-2005 18:22:31

MeelisK
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 75

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Njh,, ei ole kahjuks näinud kus , Sven ütles, et ""Sven kirjutas 26.08.2005: «Mina isiklikult luban, et alates sellest hetkest kui on kindlalt tuvastatav, et pilt pole tehtud ikkagi vabas looduses, siis läheb see pilt tagasi, olgu ta tehniliselt kui korrektne tahes.»""
ja tänu sellele ei saanud alguses, pihta milles asi, et lasti pilt  eile üles ja juba täna võetakse maha. Alguses ehmusin, aga nüüd mõistan.
Kui selena küsis:  <<Autor, kus need õied pildistatud on?>> , ei tahtnud vingerdama hakata ja panin ausa vastuse. (Loodan, et mõistate)

Eemal

 

#5 06-10-2005 18:26:46

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Cool, see on päris pikk lugemismaterjal smile
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=312

Aga meeskond võiks püsivaks teha nii loomaaialoomade kui aialillede teema või kirjutada paar lauset reeglitesse juurde smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#6 06-10-2005 18:31:43

MeelisK
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 75

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Tegelt on minu alias - meelisk

selena kirjutas:

Aga meeskond võiks püsivaks teha nii loomaaialoomade kui aialillede teema või kirjutada paar lauset reeglitesse juurde smile

Selle reeglijutuga olen selena poolt.

Eemal

 

#7 06-10-2005 18:32:40

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

P.S. panin tähele, et püsivas koduloomade teemas on ääriveeri ka taimedest juttu - nii et pigem täiendada/parandada seda pealkirja "Kodulooma pildid looduspilt.ee-s"


In sole solum solamen

Eemal

 

#8 09-10-2005 12:05:53

mustikask
Külaline

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Mul seesugune küsimus: kui mingil põhjusel on filtrist läbi läinuna galeriisse jõudnud aias tehtud taimepilt, kas see siis võetakse nüüd maha? Oleks loogiline.

 

#9 17-10-2005 23:26:27

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

mul oleks hea meel kui looduspilt.ee meeskond kirjutaks reeglitesse millised digitöötlused on lubatud/soovitavad. paljud siin peavad iseenesest mõistetavaks et pilte lõigutakse, korrigeeritakse jms enne siia saatmist mõnes fototöötlusprogrammis.

Eemal

 

#10 18-10-2005 00:37:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Kas hakkab jälle see vana leierdatud teema pihta? bruno, mine uuri veidi netti ja loe mõni vastavasisuline raamat läbi ja siis sa ei pea sellised poolklishee küsimusi enam küsima.

Eemal

 

#11 18-10-2005 01:12:59

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

ehk viitad mõnele vastavasisulisele raamatule või netileheküljele.

Eemal

 

#12 18-10-2005 11:22:55

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

draa, ole palun viisakam, inimene on uus ja pole kena "vastu tatti" anda kohe "vana kala" poolt, kes on lihtsalt tüdinenud.

Küsingi: kust on looduspilti tulnud täiesti tajutav negativism ja üleolev suhtumine, asi, mida siin kevadel absoluutselt ei märganud ja seltskond tundus fantastiliselt sõbralik? Ma ei üldista, aga negatiivne varjund on tekkinud ja ilmselt seetõttu siin ka oluliselt vaiksemaks jäänud. Vähemasti tundub nii.

Eemal

 

#13 18-10-2005 11:48:45

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Vaidleks vastu negativismi suhtes, lihtsalt toimub areng seoses vanusega, nagu inimeselgi, hulk inimesi on kuhugi koos arenenud, mille käigus on maha peetud mitmeidki madinaid ja on jõutud mingitele üldistele kompromissidele.
Arvan, on loomulik, et proffessionaalne tase tõuseb ja sellega muutub keskkond ka mõningal määral vaesemaks kui mitte oluliselt. Ilmselt on Looduspilt pannud nii mõndagi algajat ja juba kogenut oma väärtusi ümber hindama ja püüdlema nt tehnilise või kompositsioonilise perfektsuse poole.
Nii, et ütleks Kaupsile, lase minna, ära ole kinni selles mis oli, ei saa jääda lõputult esimese eluaasta kevadesse.

Eemal

 

#14 18-10-2005 14:51:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

kaups kirjutas:

draa, ole palun viisakam, inimene on uus ja pole kena "vastu tatti" anda kohe "vana kala" poolt, kes on lihtsalt tüdinenud.

Küsingi: kust on looduspilti tulnud täiesti tajutav negativism ja üleolev suhtumine, asi, mida siin kevadel absoluutselt ei märganud ja seltskond tundus fantastiliselt sõbralik? Ma ei üldista, aga negatiivne varjund on tekkinud ja ilmselt seetõttu siin ka oluliselt vaiksemaks jäänud. Vähemasti tundub nii.

Damn, vastu talve kõik nii õrnaks kätte läinud. Konkreetne soovitus ja kohe 'vastu tatti' andmine, ei noh... Elementaarsed tõed tuleb _enda_ jaoks ikka ise selgeks teha -- keegi ei ütle, et digipildi töötlemisel on lubatud xyz filtrite vms kasutamine, nega skänni töötlemise puhul xow filtrite kasutamine ja pildi enda skänni puhul blah filtrite kasutamine! Kui inimene ise google'dada ei viitsi, et _võimalused_ ja üldiselt aktsepteeritud kasutatavad variandid endale selgeks teha ja nende hulgast _endale_ sobivaid proovida/valida, siis pole midagi teha. Ja kui viitsib, siis nii ma ennast ka väljendasin, et uurigu seda teemat, infot on lademetes. Lingina pakuks välja alustuspunktiks välja http://www.google.com/ või http://www.altavista.com/.

A 'vaksemaks minemise' pool tuleneb minu silmis sellest, et a) vanemad olijad ei viitsi üle korrata asju, mida on kümneid ja kümneid kordi juba öeldud ja b) osade teemade juures on kommenteerijaid väike käputäis, kelle arvamus on suht teada, st kui mingit väga konkreetset soovitust või ettepanekut pildile ei soovi, ei ole mõtet lihtsalt selleks ka tda siia panna, et keegi kinnitaks üle, et pilt on hea-väga hea-jne.

Eemal

 

#15 09-05-2007 23:19:20

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Kõigepealt vabandused pildialuse risustamise pärast.
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=13204
Vahest adminnid kustutaksid selle diskussiooni siis sealt või tõstaksid foorumisse ümber?

Ühtlasi võiks foorumis ka välja öelda, kas põhimõtted, millest siin 2005. aasta lõpus kirjutati, ongi nüüd muutunud? Lihtsalt selleks, et teada oleks.


In sole solum solamen

Eemal

 

#16 10-05-2007 00:02:26

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

Ei ole muutunud. Loe pildi alt.

Eemal

 

#17 10-05-2007 00:16:45

Toomas_T
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65
Veebileht

Re: Mida ootab looduspilt.ee pildilt

No ma ei tea, mis tonti sa, selena, otsid. Isegi kui kogemata läheb aialille pilt üles - so what? Kommenteerijad tõenäoliselt annavad sellele siis vastava hinnangu.
Kõiki maailma asju ei saa ükshaaval reeglitesse kirja panna. Kui on öeldud, et lillepeenra lilli ja loomaaia loomi pole mõtet saata, siis sellest peaks ju aitama.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB