Sa ei ole sisse loginud.

#76 27-12-2006 02:50:00

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

draa kirjutas:

25 kõvemat, kui peab nii olema. Ma teeksin 25 viimast, aga see olen mina.

See esimene idee võrdsustuks praegusega kui kvalifitseeruvate piltide arv on 50 ja sealt edasi on praegune veel karmim. Alla selle tõesti oleks sinu mudel karmim, kuid siis sa sellega ühtlasi teed just seda mida sa ei taha, et toimuks. Inimesed teavad, et seni kuni neil pole 25 pilti koos ei soovi nad panna huvitavaid momente kuna see kisub kohe keskmist alla. Kui aga 25 täis, siis võib mis iganes paska hakata panema kuna ainult paremad 25 loevad.

25 viimast on ka variant, kuid see ka pärsib huvitavate momentide panekut nende poolt kes keskmise pärast kardavad. See praegune algoritm ei ole välja mõeldud sugugi hetkel 5 minutiga vaid seda on tegelt juba päris kaua kaalutud ja mõeldud eri versioonide plusse ja miinuseid saidile ja inimeste käitumisele ning hetke algoritm rahuldas kõige rohkem erinevaid kaalutlusi...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#77 27-12-2006 02:52:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Kuda Sa kavatsed seletada, et Sveni esimeste 5 pildi hinne on 5,0, mis on kordi kõvem kui remo kaalutsetud 4,9 mingi algoritmi juures, mis iganes? Purkina faso, mul läheb nüüd küll kops üle maksa, mis krdi sait see loodspilt on siis iokkagi?

Eemal

 

#78 27-12-2006 02:53:15

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

nii ok draa. Nüüd ma lõpuks sain su poindist aru. Kuid mida see muudaks sinu skeemi korral? Remol oleks ikka keskmine parem tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#79 27-12-2006 02:57:18

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

pealegi on remo tõenäoliselt sitt näide kuna ta on anyway niivõrd heade piltidega, et ta keskmine väga ei sõltu algoritmist mida kasutada. Pealegi nagu on korduvalt öeldud asi mis peaks eraldama vana kasutajat ja uut on staatus. Remo on vanasokk, sina oled ämblik, Sven on tigekull jne. Staatus koos keskhindega peaks näitama siiski kokku seda mida sa tahad, et ta näitaks. Ma ei ütleks, et alarit ja teisi kotitakse. Kui keegi noor suudab ka jõuda admirali tasemeni ja hoida sellist keskmist, väga bro. Kui ta on jänku ja tal on hea keskmine, siis peaks nagu saama aru, et tegemist on suht väikese info põhjal pandud keskmisega. Muide ma ütleks, et tiina, remo, mika jne ei vääri ka nagu kuidagi mahategemist puhtalt selle pärast, et neil on veel vähe pilte siin...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#80 27-12-2006 02:59:11

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

tegelikult on hindele kaalukeeleks, nagu ka eelpool korduvalt mainitud, AUASTE - seda ei ole saanud ega saa lambist, eriti kõrgeimat auastet. Kõikidel vanadel olijatel on ju auaste see, mis tegelikult loeb nt eneseväärikusele. Keskmist arvutati siiani samuti teatud moel ja nii jänkupojal kui tigekullil võis olla keskmine hinne 4.5 aga nüüd enam nagu ei saa eksole. Keda hinne ei koti, võime siis ju selle üldse teoreetiliselt tema nime järelt ära võtta võimis? Mõtleme ka sellele, et tuleks järelkasvu, mis on meie eesmärk, mitte ainult sellele, kuidas ainult vanad ennast võimalikult hästi tunnevad...kuigi minu suur respect kõikidele vanadele, tänu kellele asi käima läks. Seega üritaks leida ikka mingi kesktee.

Võiks kaaluda ka lisaks selliseid variante
- karmistada keskmise arvutamist, mis võib olla mõistlik, arvestades saidi kasvu (nt vähemalt 10 pildil 5 hindelist kommi per pilt või veelgi suuremad arvud) See motiveeriks mingil määral algajamat lisama võimalikult häid pilte.
- suurendada auastme kaalu, eriti nüüd, kui keskmine veidi tõusis enamasti. St siis et teha keerukamaks kõrgematele auastmetele liikumise.
- kaaluda kaupsi ettepanekut, kus keskmistel oleks erinev kaalukeel.

Eemal

 

#81 27-12-2006 02:59:23

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Üks mõttekäi juurde: iga hinne igale pildile, olgu hindeks 1 või 5, tõstaks pildi keskmist hinnet 0,001 p võrra (hinne kui väärtus kui emotsiooni tekitaja). Sellisel juhul annab reitingus pilt, millel on 50 viite veidi parema tulemuse kui 3 viite. Mõju on väike, aga olemas.

Nüüd omakorda liites eeltoodud mõte - iga tingimustele vastav pilt tõstab kasutaja reitingut 0,001 p võrra, saame piltide ja kommide arvust sõltuva reitingu. Pole nii umbne kui praegu.

Ehk määrab see, kui palju ikkagi su pilte hinnatakse ja määrab, kui palju sul üldse emotsioone tekitavaid pilte lisatud on. Määrab kergelt, mitte liiga jõuliselt.

Kas see koefitsent on 0,001 või miskit muud, on iseküsimus, aga suurusjärk võiks sinnakanti ehk olla.

Eemal

 

#82 27-12-2006 02:59:43

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Sorri et see remo mulle hambusse jäi, aga vend, kes on sisuliselt seda looduspilti siiani üla hoidnud ja siis ma vaatan hindeid ja no krt mite kuidagi seda sealt välja ei loe -- mingid uued sellid on tekkinud, mitte need, keda siin näed, vaid mingid harvaesinad nimed. Pange oma Lego ise kokku, ma tõesti rohke ei viitsi siin teile seletada, millest mingi sait või ms koosneb.

Eemal

 

#83 27-12-2006 03:06:56

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Kaups: need sinu ideed on kõik head, nagu alati, ent toruonu ajalimiidil on siiski teatud piirangud, ma arvan.

Ma selgitan veelkord - HINNET arvutati ennem ja arvutatakse nüüd, see võis ennem olla võrdne ja võib nüüd olla võrdne nii jänkupojal kui tigekullil. Juurde võiks arvutada koefitsendi ju ka nt AUASTME järgi, mis tegelikult näitab siinse fotograafi staatust ja mis on äärmiselt õiglane.

PS! Kui mõnele siin hinne oluline pole, siis millest see jube möll? Teeme veel mõned modifikatsioonid, mis vajalikuks osutuvad ja algoritm jääb salastatuks. Äkki on sedasi parem?

Eemal

 

#84 27-12-2006 03:11:13

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Oots, tuunime veel minu ülaltoodud skeemi:
punkt 3:
kui kasutaja ise kedagi kommib/hindab, siis iga komm (kas hindega või ilma) võiks ka tsipakese mõjutada tema reitingut. Kui kommid rohkem, on sul kõrgem reiting. See premeerib kasutajaid, kes on aktiivsemad ja kauem siin olnud. Näiteks draa-d soosiks see teenitult tema arvukate kommide eest.

Ja see premeeriks kasutajaid rohkem kommima mis on ju vaid hea. Uskuge, sellel on mõju kui sinu tegevust premeeritakse.

Samas võib raskeks osutuda vajaliku koefitsendi leidmine, 0,001 on siin ilmselgelt liiga palju, mõnel on ilmselt tuhandeid komme. Pigem siis 0,0001 ehk iga 1000 kommi mõjutab reitingut 0,1p.

Mina ei seaks piirangut, et reiting ei võiks üle 5 olla, arvestades neid boonuskoefitsente. Vabalt võiks: ERITI kõvade piltnike/aktiivsete kommijate staatus.

Eemal

 

#85 27-12-2006 03:12:42

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Markoh: ükski minu ettepanek ei tohiks olla eriliselt ajanõudlik :)

Eemal

 

#86 27-12-2006 03:13:47

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

kaups kirjutas:

Mina ei seaks piirangut, et reiting ei võiks üle 5 olla, arvestades neid boonuskoefitsente. Vabalt võiks: ERITI kõvade piltnike/aktiivsete kommijate staatus.

jap, aa siis pole, nagu ma ka ennem ütsin, tegu keskmise kasutaja reitinguga enam, veid millegi muuga, mida praegu näitab ikkagi suhtkoht adekvaatselt AUASTE. Ehk poleks mõtet asju dubleerida? Vbla siis kinni haarata mu eelmisest ideest ja auastme tõstmiseks lisaks sisse tuua ka kommentaaride arv?

Eemal

 

#87 27-12-2006 03:18:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

MarkoH kirjutas:

Kaups: need sinu ideed on kõik head, nagu alati, ent toruonu ajalimiidil on siiski teatud piirangud, ma arvan.

Ma selgitan veelkord - HINNET arvutati ennem ja arvutatakse nüüd, see võis ennem olla võrdne ja võib nüüd olla võrdne nii jänkupojal kui tigekullil. Juurde võiks arvutada koefitsendi ju ka nt AUASTME järgi, mis tegelikult näitab siinse fotograafi staatust ja mis on äärmiselt õiglane.

PS! Kui mõnele siin hinne oluline pole, siis millest see jube möll? Teeme veel mõned modifikatsioonid, mis vajalikuks osutuvad ja algoritm jääb salastatuks. Äkki on sedasi parem?

Mõll? Kasutajate alt ma vaatan uustulnukana hinnet. Vaatan, et Sven va lollpea, pole jaganud oma oskustele väärilisi pilte panna. Seevastu paar selli on väga timmid tegiejad... Öak. te krt ise olete siin oma 2 aastat seda hirde asja ajanud. Ja nüüd järsku tuleb siuke huumansus välja. Kummardus maani, õnnistatud sinu teod.

Eemal

 

#88 27-12-2006 03:18:20

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Auaste võib muidugi olla ka mõjutaja, asendamaks piltide arvu mõju.

Samas hinnete arv sinu piltidele ja sinu enda antud kommide arv teiste piltidele võiksid olla mõjutajad. Esimese puhul mõjuvad väga aktiivselt hinnatud pildid sinu reitingut, teise puhul mõjutab seda natukene ka iga komm mida sa siia lisad.

AGA siis kitsendusega: 0,0001 p pildi kohta, st pole oluline, kas kommid ühe pildi all 1 korra või pead mitmesajalist dialoogi.

Eemal

 

#89 27-12-2006 03:18:28

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

tegelt see kommide arvu premeerimine pole paha mõte. Peasi, et mingi ferenzy lahti ei lähe kus inimesed hakkavad lambist kommima jummala suvalisi pilte suvaliselt lihtsalt et saada kõrgem reiting tongue Muidugi kui koefitsent on piisavalt väike, siis üks hull ei jõua niipalju kommida et see ka reaalselt ta reitinguga midagi adekvaatset teeks...

Ja teostatavuse mõttes kaups vajavad siiski eri info allikate kokkupanekud erinevaid päringuid. Nende kokkupanek ühte päringusse võib päris keerukaks minna ning kui teha eri päringutena, siis läheb siduv kood jälle vastavalt keerukamaks. Igal juhul võtab veidi aega see asi ning ega see muudatuste tegemine nii lihtne nüüd ka pole smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#90 27-12-2006 03:21:50

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

no kommide arv premeeriks per pilt. kui ta on kõik looduspildi pildid ära komminud, siis on ta saanud maksimaalse preemiasumma kätte :)

Eemal

 

#91 27-12-2006 03:22:01

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

draa kirjutas:

Mõll? Kasutajate alt ma vaatan uustulnukana hinnet. Vaatan, et Sven va lollpea, pole jaganud oma oskustele väärilisi pilte panna. Seevastu paar selli on väga timmid tegiejad... Öak. te krt ise olete siin oma 2 aastat seda hirde asja ajanud. Ja nüüd järsku tuleb siuke huumansus välja. Kummardus maani, õnnistatud sinu teod.

Mismesiis teeme sinuarust? Arvutame keskmise ainult alates põdrapullist või? Kuidas muidu seda hinde võrdsust või ebavõrdust rõhutada? Paku ideid mitte ära jaga õnnistusi.

Lisaks veel seda, et Kasutajate all on kirjas lisaks hindele ka auaste, peab ikka eriline mõtlemine olema, et seda mitte märgata ja panna asjad kõik patta, kahjuks on Sul draa vist õigus, suure arvu netikülastajatest moodustabki vist selline mass, kes ei taju asju enda ümber, ei näe, kuule, ega oska järeldusi teha.

Eemal

 

#92 27-12-2006 03:28:58

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Keskmine hinne

MarkoH kirjutas:

Teeme veel mõned modifikatsioonid, mis vajalikuks osutuvad ja algoritm jääb salastatuks. Äkki on sedasi parem?

Algoritm ei tohiks küll salastatud olla. Seda enam, et siis on neid, kes teavad ja neid, kes ei tea. Et siis kõik võrdsed, aga mõned eriti võrdsed.

Küll aga võiks algoritmide arutamisel kaaluda, mismoodi kasutajate käitumine uues situatsioonis võib hakata saiti üldisemalt mõjutama. Sest hinne ei teki ju niisama pühast vaimust - me kas hindame pilti või mitte. Kas tahetakse _piltide_ _massi_ suurendamist (draa rõhumine arvesseminevate piltide arvu suurendamisele)? Aga kas me oleksime üldse valmis kõiki neid hindama? Kas eesmärk on suurendada piltide koguarvu, või vastupidi, hoida see suht madalal, rõhudes rohkem kvaliteedile? Varasemast aru saanud, et soovitakse just seda viimast. Ei tahaks seda saiti hakata kasutama koduka ruumi aseainena - et kõik, mida näidata tahaks ja mis eeldatavalt üles läheks, kohe plaksti siia üles? Seega pole ka nõus halvakspanuga nende suhtes, kes siia suht vähe pilte pannud. Mõeldud siis neid, kellel häid pilte oleks piisavalt võtta ...

IMHO oleks üks arutelu kohti just liigväheste hinnetega või üldse hindamata piltide arvessevõtt. Asi selles, et hindamata jäävad tavaliselt pildid, mille vastu erilist huvi pole. Praegune uus algoritm (ja seda enam, kui arvesseminekuks hakatakse rohkem hindeid tahtma) tingib seda, et mõnel kasutajal ei lähe arvesse mitte 50% parimaid pilte, vaid ainult mingi 10% tema parimatest. Nt kasutajal on 10 pilti, neist 8 on saanud liigvähe hindeid, seega hinnete arvu poolest kvalifitseeriks ainult 2 ja nendest kahest läheks arvesse ainult 1 ehk selle kasutaja parim ...
Üldine eesmärk saidis on ju vist, et oleks võimalikult vähe hindamata või väheste hinnetega pilte. Praeguses variandis hakkab aga väheste hinnetega piltide ülespanek olema kasulik.

Jne. Nii et iga võimalikku algoritmi soovitaks kaaluda koos kasutajate eeldatava käitumisega. Sest kui hindeid juba pannakse, on nad paratamatult olulised. Mida näitab ka see teema siin smile.

Eemal

 

#93 27-12-2006 03:33:14

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Vahekokkuvõte:

1. Iga AUASTE tõstab sinu reistingut 0,1p võrra.

2. IGA SINU PILT mõjutab (mis kvalifitseerub hinnete arvu poolest reitingusse) reitingut 0,001 p võrra.

3. Iga SINU PILDI (mis kvalifitseerub hinnete arvu poolest reitingusse) ALLA PANDUD HINNE mõjutab sinu pildi keskmist hinnet  0,01p.
Mõte: palju emotsioone ja hindeid tekitanud pildid pääsevad esile, olgu head või kehvad.

4. Kui sina kedagi hindad, siis iga SINU ANTUD HINNE mõjutab sinu enda reitingut 0,0001p. Ühe pildi kohta arvestatakse üht hinnet.
Mõte: aktiivsemaid kasutajaid premeeritakse.

Lisa.
Kasutajate ja miks mitte Edetabelid alla teha lisalink: "Kasutajate reitingutop" mis järjestab kasutajade reitingu alusel, lisaks praegusele piltide arvule.

See kõik mõjutab ja tõstab esile kasutajaid, kes on siin aktiivsemad, igas mõttes.

Eemal

 

#94 27-12-2006 03:40:23

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Kaupsi vahekokkuvõte tundub olevat sisukas ja teostatav (viimase osas siiski peaks ennem igaks juhuks ka toruonuga nõu), samas vanasi tegijaid soosiv ja uusi motiveeriv. Palun lisada veel ideid või vastuväiteid. Lõpetaks nüüdsest ka niisama lahmimise ja keskenduks argumenteeritud arutelule.

Eemal

 

#95 27-12-2006 03:44:41

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Keskmine hinne

kaups kirjutas:


1. Iga AUASTE tõstab sinu reistingut 0,1p võrra.

Et siis? Auaste kujuneb ju nagunii välja _reitingu_ baasil? Milleks seda asja tsüklisse ajada?

kaups kirjutas:


3. Iga SINU PILDI (mis kvalifitseerub hinnete arvu poolest reitingusse) ALLA PANDUD HINNE mõjutab sinu pildi keskmist hinnet  0,01p.
Mõte: palju emotsioone ja hindeid tekitanud pildid pääsevad esile, olgu head või kehvad.

Soovid piltidele hindeid 6 lähedale? Btw, selliselt saaksid oma mõne _senise_ paljuhinnatud pildi pealt boonust välja kaubelda. Kuid KUI selline asi peaks läbi minema, siis pakun, et häid pilte hakatakse hindama _vähem_ kui seni. 

kaups kirjutas:


4. Kui sina kedagi hindad, siis iga SINU ANTUD HINNE mõjutab sinu enda reitingut 0,0001p. Ühe pildi kohta arvestatakse üht hinnet.
Mõte: aktiivsemaid kasutajaid premeeritakse.

Väga millibelli samal teemal varemöelduga nõus. Ka mina annaksin mõnele kasutajale boonust selle eest, et ta EI hindaks ...

kaups kirjutas:


See kõik mõjutab ja tõstab esile kasutajaid, kes on siin aktiivsemad, igas mõttes.

Aktiivsusel ja aktiivsusel on vahe. Loodaks jätkuvalt (ja praegusest isegi enam) näha sisukaid kommentaare ja põhjendatud/aktsepteeritavaid hindeid. Mitte mingit reidi"aktiivsust".

Eemal

 

#96 27-12-2006 04:32:07

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Keskmine hinne

PAAR MÕTET. Lihtsalt niisama kommentaari lisamist ei tohiks mingil juhul stimuleerida - hoiatav näide peaks olema Viigimarja kuulutamine Foorumi Guruks! Eesmärk iga hinna eest nähtav ja kuuldav olla pole ju mingi omaette väärtus.
KAUPS: kasutajate reitingu topi eraldi väljatoomine on mõttetu - see toob veelgi selgemalt esile need juhtumid, mille näitena tõi Mari 10 pildiga kasutaja, kelle piltidest kvalifitseeruvad ainult 2 (8-l ei ole nõutavat kommide ja hinnete arvu), pool kahest on 1 pilt, aga juhtumisi on see hindega 5!!! Keda siis sellises reitingu topis esitletakse?
MARI: Hindeta pildid on ka seni reitingu suhtes kõige kasulikumad olnud. Olen mõne väga kõrget reitingut imeks pannes ta galerii avanud ja näinud väheseid huvitavaid ja hinnatud pilte ja väga paljusid 0.00-ga pilte - kehvi ju siis polegi?!
JA ÜLDSE: kas poleks targem reitingu arvutamist alustada alles teatud ülespandud piltide hulgast? Või koguni teatud kvalifitseerunud  piltide hulgast alates? Mis siis oleks ühtlasi reeglites ühemõtteliselt teada antud. Jääks ära see väheste piltidega ja kõrge reitinguga hiilgamine. Seda on meist ju enamus kogenud, et väheste piltidega oli kerge reitingut kõrgemal hoida, aga paarikümnest pildist alates läks see aina raskemaks.

Eemal

 

#97 27-12-2006 10:38:23

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Hommikuse kiire updatena ainult see, et reitingut hakatakse arvutama alles siis kui on 5 kvalifitseeruvat pilti, mõttetud pildid arvesse ei lähe. Seega ei saa tekkida olukorda kus inimesel on 10 pilti millest kvalifitseerub 2 ja seega reiting ühe põhjal. Reitingu jaoks peab ikkagi vähemalt 5 kvalifitseeruma.

Kuna keskmine on siiski keskmine hinne ja nüüd käib ka asi piltide keskmiste järgi, siis väga hästi ei näe võimalust, et peale esimese kahe pildi kolmas on juba sitem kui keskmine muidu kui siis kui 5 pilti kvalifitseerub ja neist arvestatakse 3 keskmise arvutamisel ja esimesed kaks on kõvemad kui keskmine ja kolmas kõvasti madalam. Saad millibelli ehk mõned konkreetsed näited tuua mille/kelle põhjal algoritmi sellist imelikku käitumist kontrollida nagu sa mainid?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#98 27-12-2006 10:59:07

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Aru ma ei saa, miks on vaja lihtsad asjad keeruliseks ajada? Ennem oli keskmine hinne hinnete keskmine- paganama arusaadav ja lihtne ja aus. Saadame pilte, saame hindeid ja ei mingeid paganama algoritme ning muud jura. Ära näpi mootorit, mis töötab ja looduspilt on minu arvates üks ütlemta hästi kokku pandud ja välja mõeldud mootor. Armsad sõbrad, teie aur kipub vile peale ära kuluma- uus süsteem on nõme!

Eemal

 

#99 27-12-2006 11:28:38

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Keskmine hinne

Vau! Mitu lehekülge kommentaare ühe ainsama ööpäeva jooksul - andis ikka läbi lugeda. Kui nii tähtis on hindamisaktiivsuse tunnustamine, andke selle eest kasvõi kuldkaart või kirjutage auaste kuldses kirjas. Aga ärge siduge palun reitingut kommenteerimisaktiivsusega!


In sole solum solamen

Eemal

 

#100 27-12-2006 11:33:41

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Keskmine hinne

Huvitav jah, minu tagasihoidlik keskmine kadus ära, kuigi oleks nagu viis pilti min kolme hindega... sad
Nii kauaks seda rõõmu siis oligi smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB