Sa ei ole sisse loginud.

#101 27-12-2006 11:35:47

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

vt alari. Kaks aastat on vahelduva eduga räägitud, et mehed, reeglite all on vale jutt keskmise hinde juures. Ja selle 'parandamiseks' tuli välja mõelda algoritm?

Keskmine hinne kui selline on siin üks enam eksponeeritumaid asju -- kommenteerid midagi, on su nime juures kohe ka too hinne -- nagu selga õmmeldud seljakott. Seetõttu ta võiks endas ikkagi ka edaspidi mingit kergelt arusaadavat infot kätkeda, mitte mingeid kuisid ja agasid ja liikuvaid osakaale ja kes teab mida veel.

Eemal

 

#102 27-12-2006 11:40:16

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Keskmine hinne

vt. Draa!!!

Eemal

 

#103 27-12-2006 12:00:37

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

draa kirjutas:

vt alari. Kaks aastat on vahelduva eduga räägitud, et mehed, reeglite all on vale jutt keskmise hinde juures. Ja selle 'parandamiseks' tuli välja mõelda algoritm?

kaks aastat pole tegelikult rahul oldud endise algoritmiga ja on meile pida käidud, et millal te mehed teete mõistlikuma - siin on mitu sellist teemaalgatust. Pinda on käidud sajal põhjusel - küll need värisevad oma keskmise pärast ja ei julge pilte seetõttu lisada (nüüd nagu saaks) , küll need kes pole rahul, praeguse arvutusmudeliga jne jne.

Eelpoololevat arvesse võttes tundub mulle, et see endine süsteem oli tegelikult väga hea ja selle tõestamiseks oli vaja korraks katsetada uut, et sellest aru saada, mistõttu saan aru, et sobiks, kui paneks eelmise süsteemi tagasi ja kõikidel rahu majas. Ma olen ka selle käiguga rahul, aga kui keegi veel julgeb kunagi iitsatada keskmisest hindest (mille me siis ka reeglites vastavalt ära kirjeldame), siis saab sõimata ja kuuajase bänni big_smile

Eemal

 

#104 27-12-2006 12:06:59

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Keskmine hinne

Mind huvitaks tegelikult mismoodi praeguse süsteemi järgi staatuste vahetus toimuma hakkaks. Nagu Marko ütles: tegelikult on hindele kaalukeeleks, nagu ka eelpool korduvalt mainitud, AUASTE - seda ei ole saanud ega saa lambist, eriti kõrgeimat auastet. Kõikidel vanadel olijatel on ju auaste see, mis tegelikult loeb nt eneseväärikusele.

Eemal

 

#105 27-12-2006 12:15:22

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Keskmine hinne

MarkoH kirjutas:


kaks aastat pole tegelikult rahul oldud endise algoritmiga ja on meile pida käidud, et millal te mehed teete mõistlikuma - siin on mitu sellist teemaalgatust. Pinda on käidud sajal põhjusel - küll need värisevad oma keskmise pärast ja ei julge pilte seetõttu lisada (nüüd nagu saaks) , küll need kes pole rahul, praeguse arvutusmudeliga jne jne.

Vähemalt osa teemaalgatusi oli ikka selle kohta, et reeglites kirjasolev ei vasta tegelikule metoodikale. Seega polnd muud vaja, kui reeglites parandus teha smile
Sama lugu ka selle lause kohta, mis praegu reeglites on «Kommenteerimiseks ja hindamiseks peab kasutajal baasi olema lisatud vähemalt kaks pilti»

Vanad kasutajad muidugi ei loe iga päev reegleid üle, aga kena oleks seal ikka täiesti vastavat infot näha.


In sole solum solamen

Eemal

 

#106 27-12-2006 12:18:40

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

MarkoH kirjutas:

draa kirjutas:

vt alari. Kaks aastat on vahelduva eduga räägitud, et mehed, reeglite all on vale jutt keskmise hinde juures. Ja selle 'parandamiseks' tuli välja mõelda algoritm?

kaks aastat pole tegelikult rahul oldud endise algoritmiga ja on meile pida käidud, et millal te mehed teete mõistlikuma - siin on mitu sellist teemaalgatust. Pinda on käidud sajal põhjusel - küll need värisevad oma keskmise pärast ja ei julge pilte seetõttu lisada (nüüd nagu saaks) , küll need kes pole rahul, praeguse arvutusmudeliga jne jne.

Eelpoololevat arvesse võttes tundub mulle, et see endine süsteem oli tegelikult väga hea ja selle tõestamiseks oli vaja korraks katsetada uut, et sellest aru saada, mistõttu saan aru, et sobiks, kui paneks eelmise süsteemi tagasi ja kõikidel rahu majas. Ma olen ka selle käiguga rahul, aga kui keegi veel julgeb kunagi iitsatada keskmisest hindest (mille me siis ka reeglites vastavalt ära kirjeldame), siis saab sõimata ja kuuajase bänni big_smile

Selle värisemise vastu aitaks see, kui võtta mingi x arv pilte, mille pealt keskmine arvutatakse -- nt , nagu juba soovitasin, 25 parimat. On hundid söönud ja lambad terved, samas lihtne ja arusaadav. Aitaks tasandada nende tegelikku praegust väärtust, kes oma arengu siin looduspildis läbi on teinud, st ei soosiks neid, kes oma kõrghetkel siia sattusid. Ja ilmselt tooks ka põnevaid katsetusi välja...

Eemal

 

#107 27-12-2006 12:22:24

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Mina arvan, et 5 pilti on vähe, millest reitingu andmist alustada. See number võiks olla 15. (Uue süsteemi järgi) Kui Remo siin juba hambusse jäi, siis vaadates jällegi Remo asja, on ta suhteliselt ebaaus näide meie keskonnas. Ta ei kommenteeri, ei lisa pilte, kui lisab, siis ainult neid, mille hindeks võib juba enne ülesminemist prognoosida üle 4,5. Ma võin eksida, kuid puhtalt tema kontot vaadates võib öelda, et tegemist on keskmise upitajaga.

Kui ma nüüd lähen oma piltide alla ja proovin mõistatada tema kõrge keskmise tagamaid, siis on mul terve oma piltide esimene lehekülg täis puhtalt viielisi pilte. Keskmine on aga madalam.

Mida mina tahan näha on see, et premeeritaks kasutajaid, kellel on rohkem head tagasisidet saanud pilte. Mitte ei saaks juba 5 pildiga taevasse tõusta. Sest mis on viis pilti? Ühesõnaga kuna rohkem häid pilte tähendab suuremat panust keskkonda, siis tuleb seda ka premeerida. Mitte soodustada seda, et käputäie piltidega saab emb-kumb kas auaste või keskmine kõrge olla.

Auaste on üks asi, mis on tõene ja seda ei saa vufeldades. Nüüd tulen ka keskmise arvutamisse selline nõks sisse ehitada, et peegelduks ka panus keskkonda. Ühesõnaga ei tohiks selliste aktiivsete kasutajate nagu Alari, Draa, Kaupsi ja minu olla madalam, kui kasutajatel, kes on siia kõigest 10 pilti lisanud.

Eemal

 

#108 27-12-2006 12:33:43

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Sven: see 15 pilti millest arvutatakse reiting tähendab vähemalt 30 kvalifitseeruvat pilti. See eemaldaks reitingu kõigilt alla põdrapulli.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#109 27-12-2006 12:41:29

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Paar kommentaari: eelmine süsteem oli peale selle et ta reeglitega kooskõlas polnud sitt ka selle poolest, et need kellel oli üks või kaks pilti mis olid saanud 20 head hinnet võisid lasta selle peal liugu niikaua kui tahtsid põhimõtteliselt. See nagu ka pole päris hea meetod. Seepärast peaks arvestama pildi keskmist hinnet.

Kui on ilmtingimata kellelgi probleeme sellega, et mõni noorem olija saab ka kõrge keskhinde, siis võib ju tõesti teha midagi millibelli skeemi laadset et keskmine praeguse süsteemi järgi - keskmine/pilte mis väheste piltidega inimestel langetab kiirelt keskmist, kuid üle 20 pildi juba võtab vähem.

Samas on kogu aeg vingutud ka selle üle, et ei saa ju panna mõnda huvitavat momenti mis kahjuks tehniliselt parim pole kuna saab sitad hinded ja see kisub keskmise kohe alla. Praegune süsteem annab inimestele võimaluse panna aeg-ajalt ka keskmisest allapoole jäävaid pilte ilma suurt kartmata.

Tegelt ma nagu ei saagi sellest aru miks inimestel nii suur kisma lahti läks selle keskmise peale kui kõik samas räägivad, et nende jaoks see oluline pole. Kui on sul pildi all kaks kommentaari kus üks on vanasokk hindega 4.5 ja siis kõval karuott hindega 4.5, siis minumeelest peaks iga loll ka aru saama, et karuoti oma on suurema kaaluga. Milleks need staatused siia siis tehtud on? Pigem võiks siis karmistada nüüd staatuste vahel liikumise reegleid ja that's it.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#110 27-12-2006 12:49:14

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Keskmine hinne

toruonu kirjutas:

Tegelt ma nagu ei saagi sellest aru miks inimestel nii suur kisma lahti läks selle keskmise peale kui kõik samas räägivad, et nende jaoks see oluline pole. Kui on sul pildi all kaks kommentaari kus üks on vanasokk hindega 4.5 ja siis kõval karuott hindega 4.5, siis minumeelest peaks iga loll ka aru saama, et karuoti oma on suurema kaaluga. Milleks need staatused siia siis tehtud on? Pigem võiks siis karmistada nüüd staatuste vahel liikumise reegleid ja that's it.

On sul mõni idee ?

Eemal

 

#111 27-12-2006 12:55:48

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Keskmine hinne

selge see, et keskmine pole ainuke näitaja, näitaja on keskmine + staatus, ühest staatusest teise liikumist võiks karmistada, kuid mitte liiga, peaks uutele tulijatele ikkagi asja huvitavaks ja ahvatlevaks jätma. Näiteks: keskmine hakkab jooksma, kui on vähemalt 5-l pildil min 4 kommi; jänkupoeg - alla 6 pildi; vanasokk vähemalt 10 pilti; reinuvader vähemalt 18 pilti,.......ülejäänud võiks samaks jääda, sest põdrapullil nagunii peab kesk olema miv 4,0,...seda kõike muidugi vana süsteemi puhul.

Eemal

 

#112 27-12-2006 12:57:49

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Üks konstruktiivne mõte veel:

on olnud ka paar korda tigekullidel vist omavahelgi jutuks, et piltide kustutamine peaks olema siiski teatud tingimustel lubatud.

Võtame juurde ajalise perspektiivi, näiteks 5 aastat. Iga aasta lisatakse vist ca 3000 pilti, on nii? Seega 5 aasta pärast on koos praeguste piltidega meil siin kindlasti üle 20 000 pildi.

Ma kardan, et see pole päris eesmärk kasvatada see number absurdseks. Sveni korraldatud "jõuluüllatus" oli üks hea klistiir, ent siiski kohmakas ja koormav.

Minu ettepanek on:

1. Kõik see kehtib kasutajatele, kellel arvutatatakse reitingut

2. Iga kasutaja saab ise oma kontolt kustutada pilte, mis on VANEMAD kui 6 kuud ja mille KESKMINE HINNE on alla 3 (ehk publiku arvates vähem kui hea, 3 MITTE kaasaarvatud).

3. Iga kasutaja saab ise oma kontolt kustutada pilte, mis on VANEMAD kui 6 kuud ja millel pole ÜHTEGI HINNET.

4. KITSENDUS: kustutada saab max 1 pildi per kuu, st kui kasutaja on mõne oma kehva pildi kustutanud (andmebaasis uuendatakse kasutaja "kustutamiskuupäev"), siis järgmine kord tekitab tal see võimalus kustutamise hetkest 1 kuu pärast.

*********

See annab inimestele võimaluse oma vanu apsakaid korrigeerida, samuti kõik ju arenevad. Piisavalt range ka. Max 12 KEHVA pilti aastas per konto võiks Looduspilt.ee portaali piltide keskmist taset hoida natukenegi paremas positsioonis kui nüüd see ajaline mõõde uuesti kõrvale võtta.

Eemal

 

#113 27-12-2006 12:59:09

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Ahjaa: Sveni mõte tõsta reitingu alustamisnõuet 15 kvalifitseeruva peale on hea, ent käib ehk esialgu liiga väikese seltskonna kohta. Võibolla oleks optimaalne tõsta see 5 pealt 10 peale.

Eemal

 

#114 27-12-2006 13:04:23

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

toruonu kirjutas:

Tegelt ma nagu ei saagi sellest aru miks inimestel nii suur kisma lahti läks selle keskmise peale kui kõik samas räägivad, et nende jaoks see oluline pole. Kui on sul pildi all kaks kommentaari kus üks on vanasokk hindega 4.5 ja siis kõval karuott hindega 4.5, siis minumeelest peaks iga loll ka aru saama, et karuoti oma on suurema kaaluga. Milleks need staatused siia siis tehtud on? Pigem võiks siis karmistada nüüd staatuste vahel liikumise reegleid ja that's it.

Keskmine on nii palju oluline, et a) teda topitakse igale poole kaasa, tahad või ei taha ja b) ta annab vähemalt mingit infot piltniku pädevuse kohta ilma, et peaksid tema galeriid iga kord sirvima, kui ta midagi ütleb.

See olulisus minu mõistes tähendab seda, et ühtki pilti lisamata mina mingi hinde pärast ei jäta ja hinde kõikumise pärast nutma ei hakka. Kuid kuna ta siiski on siin  kõige enam esiteltud asi siin keskkonnas -- ka nt autori galerii juures on keskmine hinne, kuid auastet pole jne, siis tal võiks olla mingine arusaadav ja aktsepteeritud väärtus..

Eemal

 

#115 27-12-2006 14:12:23

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

veixi puhul 27-st pildist kvalifitseerub vaid 14 millel on 3 või enam hindelist kommi. Nendest 14st on esimesed 8 keskmisega üle 4.3. Kui võetakse esimesed 7 ehk siis ülemine pool, siis tuleb keskmine nii nagu tal tuli 4.75.

Kui midagi antud algol puudu on, siis arvestus nendest piltidest millel on vähe hindeid. 27st pildist läks arvesse 7, see tõesti pole väga hea. Minu teada minul endal läheks vist 100st mingi 40 arvesse keskmise arvutamisel, protsent oleks siis ca 40%. Peaks äkki tegema nii, et arvesse peakski minema vähemalt 40% piltidest ja maksimaalselt 50%. Ehk siis kui kasutajal on 27 pilti, siis  peaks 11 arvesse minema. Kui kvalifitseeruvaid pole piisavalt, siis reitingut ei saa, kui on piisavalt siis võetakse vähemalt 40% ulatuses ning kui eriti on piisavalt, siis pooled kvalifitseeruvatest. Ehk siis kui inimesel on kõigil piltidel vähemalt 3 hindelist kommi, siis läheb kirja ka pool piltidest. Kui pole päris kõigil, siis vähemalt 40% kindlasti kuid see mitu prossa jääb sõltuma kvalifitseeruvatest piltidest. Kumb iganes siis suurem on kas 40% kõigist või 50% kvalifitseeruvatest.

Mis arvate? Tehniliselt küll sitem lahendada kuid võimalik.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#116 27-12-2006 14:15:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Keskmine hinne

ahjaa selle näite puhul tuleks veixi keskmine 4.41. Variant on ka teha nii, et arvesse läheb vähemalt 15 pilti sõltumata sellest mis protsendi nad moodustavad. Kui on rohkem kui 30 kvalifitseeruvat pilti, siis läheb arvesse pool kvalifitseeruvatest. Veixi puhul (sorri, oled hetkel katsejäneseks veix) siis keskmine puuduks kuna on 14 kvalifitseeruvat pilti, kuid 14 keskmine oleks 4.12.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#117 27-12-2006 14:30:13

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Keskmine hinne

toruonu kirjutas:

veixi puhul 27-st pildist kvalifitseerub vaid 14 millel on 3 või enam hindelist kommi. Nendest 14st on esimesed 8 keskmisega üle 4.3. Kui võetakse esimesed 7 ehk siis ülemine pool, siis tuleb keskmine nii nagu tal tuli 4.75.

Kui midagi antud algol puudu on, siis arvestus nendest piltidest millel on vähe hindeid. 27st pildist läks arvesse 7, see tõesti pole väga hea. /.../ Peaks äkki tegema nii, et arvesse peakski minema vähemalt 40% piltidest ja maksimaalselt 50%. Ehk siis kui kasutajal on 27 pilti, siis  peaks 11 arvesse minema.

Miks mitte nii: on 27 pilti. Nende KÕIGI pealt arvestatakse selle kasutaja arvesseminevate kvoot 13 või 14. No ja seega veixil lähevadki arvesse KÕIK tema 14 kvalifitseeruvat pilti. Seega boonust piltide näol, mis arvesse EI lähe, saavad justnimelt palju ja häid pilte üles pannud. Mida rohkem on kasutajal mittekvalifitseeruvaid pilte, seda kehvemad kvalifitseerunuist tal arvesse lähevad.

Eemal

 

#118 27-12-2006 14:47:54

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Veel 1 variant:
kuni 20 kvalifitseerunud pildi (KVP) puhul arvestatakse reitinguks kõik 20.

Edasi iga lisanduv KVP vähendaks osakaalu 1% võrra, kuniks on täis 50%. See oleks piir.

Seega:
kui sul on 70 KVP, siis reitingusse läheb neist 50% ehk 35 paremat.
kui sul on 200 KVP, siis reitingusse läheb samuti 50% ehk 100 paremat.

kui sul on 20 KVP, siis reitingusse läheb 100% ehk kõik 20.
kui sul on 35 KVP, siis reitingusse läheb 75% jne.

Eemal

 

#119 27-12-2006 15:15:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

või siis selline variant:

Loetakse pildid galeriis üle, vaadatakse hindeid. Kui hindeid on liiga vähe, võetakse piltide arv ja liidetakse sellele piltniku vanus. See jagatakse kahega. Kui hindeid on liiga palju, siis lahutatakse piltniku vanus ja jagatakse tulemus kolmega.

Kust see keskmine hinne tuleb, küsite?

Lihtne -- keskmise hinde jaoks paneme minu profiili alla väikse tekstivälja, kus siis vastavalt ülal toodud valemile igaüks saab tunde järgi oma keskmise kirja panna.

Eemal

 

#120 27-12-2006 15:23:31

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Te ka ei väsi...

Eemal

 

#121 27-12-2006 15:28:40

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Niisiis, arutasime Sveniga (käpp pole hetkel saadaval) järgmist plaani, mis peaks olema lihtne ja selge ning tunduma kõigile mõistlik, meie arvates ka igati õiglane.

1) Kasutajad kellel on 25 või enam või enam KVP (kvalifitseerunud pilti ) (vähemalt 3 hindelist kommentaari pildi kohta), võetakse arvesse 25 parimat pilti ja keskmine arvutatakse üle kõikide hinnete keskmise (mitte piltide keskmise). Kui kasutajal on nt 50 KVP, siis võetakse ikkagi paremik, st 25.

2) Kasutajad, kellel on vähem kui 25 KVP, võetakse kõikide KVP'e hinnete keskmine, justnagu praegu.

Eemal

 

#122 27-12-2006 15:29:54

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Keskmine hinne

MarkoH kirjutas:

Niisiis, arutasime Sveniga (käpp pole hetkel saadaval) järgmist plaani, mis peaks olema lihtne ja selge ning tunduma kõigile mõistlik, meie arvates ka igati õiglane.

1) Kasutajad kellel on 25 või enam või enam KVP (kvalifitseerunud pilti ) (vähemalt 3 hindelist kommentaari pildi kohta), võetakse arvesse 25 parimat pilti ja keskmine arvutatakse üle kõikide hinnete keskmise (mitte piltide keskmise). Kui kasutajal on nt 50 KVP, siis võetakse ikkagi paremik, st 25.

2) Kasutajad, kellel on vähem kui 25 KVP, võetakse kõikide KVP'e hinnete keskmine, justnagu praegu.

Mõistlik otsus.

Eemal

 

#123 27-12-2006 15:47:01

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Keskmine hinne

millibell kirjutas:

MarkoH kirjutas:

2) Kasutajad, kellel on vähem kui 25 KVP, võetakse kõikide KVP'e hinnete keskmine, justnagu praegu.

aga praegu ei ole ju nii, st kas praegune pooleterareegel jääb kehtima või mitte?

sry, ma mõtsin, nii nagu endine, algne süsteem oli, mitte see, mis eilsest rakendus.

Eemal

 

#124 27-12-2006 20:37:47

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

Heietades veel natuke teisel teemal: piltide keskmised hinded ja neist moodustuv edetabel.

Hetkel on edetabelites nii, et 10 viiega pilt on kõvem kui 50 viie ja 1 neljaga. Minu arvates on see väär.

Näiteks photosig.com on asja lahendanud hoopis teise loogikaga. Kui see siia teisendada, siis tegu oleks hoopis sellise summeerimisega:
5=+2
4=+1
3=0
2=-1
1=-2

Näide: oletame, et pildil on 10 viite, 20 nelja, 5 kolme, 3 kahte ja 2 ühte.
Selle pildi "reiting" oleks seega: (10x2) + (20x1) + (5x0) + (3x-1) + (2x-1) = 40p
----------
või siis ülaltoodud näide:
10 viite annaks pildi reitinguks 20p.
50 viite ja 1 neli annaks reitinguks 101p.

Või mis arvate? ;)

Eemal

 

#125 27-12-2006 20:40:11

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Keskmine hinne

deem et siin muuta ei saa :) näites väike viga, õige oleks:
(10x2) + (20x1) + (5x0) + (3x-1) + (2x-2) = 38p

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB