Sa ei ole sisse loginud.

#1 27-10-2005 00:04:07

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Madin kaku ümber

Käis siin alles sõda karvasjalg kaku pildi ümber. Vaatasin MorganFoto lehe pealt pilte ja jäin sõnatuks. See seal vist seesama kakuke?
http://www.morgan.ee/?//24/2/&54,19,8030&&1

Eemal

 

#2 27-10-2005 00:24:38

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

No peale sellist mudimist ei suutnud ta muidugi niipea lendu minna!

Eemal

 

#3 27-10-2005 00:51:52

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

njahhh, seda ei saa loodusepildistamiseks vist enam nimetada, pigem elustopise pildistamine.

Eemal

 

#4 27-10-2005 10:33:32

jaanusj
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 69

Re: Madin kaku ümber

Siin on vist tehtud  EOS 1D Mark II reklaami.

Eemal

 

#5 27-10-2005 14:17:14

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Tundub et seda lindu ei ole ainult rõngastatud ja veits pildistatud vaid ikka tõsiselt pärast vintsutatud. Tõsiselt kahju kohe linnust ei poolda sellist vägivalda.

Eemal

 

#6 27-10-2005 14:25:46

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Ma tahaks veel nii palju lisada, et kui inimestel on kasutada sellised vahendid, millega linde püüda nende rõngastamiseks, siis ei tohiks neid vahendeid kurjasti muudel otstarvetel kasutada, nagu kahjuks selle kaku puhul tehtud on. Ma saan aru, et kui oleks olnud kuhugi teaduslikku väljaandesse karvasjala portreed vaja läinud, siis oleks võinud poole rõngastamise peal rõngastaja linnu natukeseks ajaks kaamera ette tõsta.

Aga niimoodi mitmete inimeste ees linnuga ringi jalutada ja erinevates poosides presenteerida on minu arvates küll eetika puudumine.

Eemal

 

#7 27-10-2005 14:28:01

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Kakupildi all on autori kommentaar, et lindu pildistamise eesmärgil ei solgutatud. Mina selles küll enam kindel ei ole. Eht-paparazolik käitumine pildistajate poolt. Kui ikka lindu jalust kinni hoitakse ja kari torusid näkku vahib, siis tõepoolest ei ole sellel linnul äralennuga kiiret. Tiivad lihtsalt ei kanna pärast taolist šokki.

Eemal

 

#8 27-10-2005 14:44:09

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Minu arust oli võrreldes karvasjalaga veelgi kurvemas seisus kõrvukräts, kellest oli ka morganfoto lehel pilte. Teda hoiti hoopis ebaloomulikumas poosis ning linnu nägu oli ütlemata valus vaadata. Nii surmahirmu täis. Ise olen palju kõrvukatega tegelenud, seega tean ka ilme kohta sõna võtta.

Eemal

 

#9 27-10-2005 15:03:52

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Madin kaku ümber

Ilmselt üsna pikka aega netti enam regulaarselt ei satu kuna kolin maale kus pole hetkel püsiühendust. Sellel seltskonnale kes selle kakuskesega seal mässas, ütleksin, et see on liig mis liig, nii ei tehta mehed.

Eemal

 

#10 27-10-2005 15:09:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Ehk oleks nüüd õige aeg pilt sellest saidist eemaldada?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 27-10-2005 16:25:04

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

toruonu kirjutas:

Ehk oleks nüüd õige aeg pilt sellest saidist eemaldada?

Ei ole eemaldamise poolt. Ega üldse eemaldamiste. Igasugused diskussioone tekitanud asjad ja pildid on IMHO just eriti vaja alles ja kättesaadaval hoida, et  arutelu saaksid lugeda ka hiljem lisandujad ja teised inimesed.

Kuid kui neid koguneb rohkem (ei tea, kas seni on midagi küsitavaks osutunut eemaldatud, aga kui on, siis võiks ehk kaaluda tagasi panekut), siis võiks teha lehel eraldi koha/lingi, kuhu sellised asjad kokku kogutakse. Siis oleks ka palju lihtsam neid edaspidi leida (ja vajadusel - mõne uue probleemi esilekerkimisel) ka neile viidata. Samuti võiks minna sinna link reeglitest.

Eemal

 

#12 27-10-2005 17:17:03

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Mina ka ei ole eemaldamise poolt, sest muidu avastab keegi jälle samasuguse triki poole aasta pärast.

Eemal

 

#13 30-10-2005 21:09:57

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Madin kaku ümber

Kuulge, jätke ükskord! Ma ei tea, kui palju siinses seltskonnas on inimesi, kes on ise rõngastamisega tegelenud? Kindlasti neid on, kuid kakuga seotud jutu põhjal ning selle teema all arutlevate hulgas tundub küll, et mitte kuigi palju. Olles sellega ise veidi tegelenud võin öelda: jah, linde häiritakse rõngastamisega. Ja isegi väga palju. Teinekord on nad šokis. Mõni võib kätte äragi surra. Kabli linnumõrd on üks humaansemaid vahendeid, samuti ehk ka pesast poegade rõngastamine (selliste liikide puhul, kel võib pesa häirida). Lisaks on veel lõksuna töötavad söödakastid, võrgud jne. Kõik need häirivad lindu. Siin on juttu kakkude käes hoidmisest - suhteliselt normaalne asend, on minu hinnang. Lindu üritatakse hoida nii, et ta võimalikult vähe rabeleks ning ennast ega püüdjat ei vigastaks. Selles suhtes on händkaku peos hoidmine täitsa OK. Kõrvuka puhul on isegi lind natuke liiga vabaks jäetud - tiibu ei tasu tavaliselt lahti jätta. Kogu see irisemine, et vaese linnukese silmad on hirmunud jne., on tõepoolest pisiasi võrreldes sellega, kui teda ehk eelnevalt kotis kaaluti, mõõdeti joonlauaga hoosulgede pikkust ja toitumust kõhusulgi vastukarva puhudes. Mõnda liiki aitab määrata näiteks keele kuju. Selleks aga tuleb nokk lahti kangutada. Mis veel - võrguga püüdes võib lind halvasti sattudes üles puua, ehkki seda juhtub harva. Olulisem on näiteks vihmaga kiiremaid ringkäike teha, et linnud, kel rippudes suled ülespidi, märgudes ei alajahtuks, mida ka aeg-ajalt ette tuleb. Võrgust saba ees välja harutamine on linnu jaoks kindlasti traumeerivam kogemus, kui pildistamine. Samuti riidekotis või kastis koos kaaslastega puntras olemine, kuni toimingud ära tehakse ja lahti lastakse. Sealjuures peab teadma, keda kellega kokku tohib panna. Juba pisutki suuremad võivad teisel elunatukese ära rappida.

See, kui linnust enne käest lahti laskmist pilt tehakse ei morjenda teda enam suurt.

P.S. Ega linnud ise ka mingid vagamehed ei ole - isegi tavaline rasvatihane hakkab väga südilt vastu ja näpistab üsna valusalt, rääkimata siis juba õgijatest, rästas-roolinnust vms. Mõni händkakk vms. oma hääletu sööstuga võib üsnagi kõva mehemüraka oma pesa juurest alla lüüa nagu kopsti smile

Eemal

 

#14 30-10-2005 21:36:39

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

VAU! Esiteks piiname ja siis teeme pilti ka! Ja lõpuks ka veel õigustame oma tegevust sellega, et vaesed linnukesed natuke vastu ka ikka hakkavad ja näpistavad, et siis nagu ei olegi midagi valesti tehtud või ...

Eemal

 

#15 30-10-2005 21:46:51

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Mõmm, ole hää mees ja viska seal omakandis paar võrku välja. Siis ei pea pikalt metsas nädalavahetusel ringi kolistama, sõidan korra Su juurest läbi ja teen lindudest klõpsud ära. Mul suht lühike obje ka, jõle piinarikas neid muidu püüda. Ma võtan mõned rõngad ka linnast kaasa, siis läheb linnupüüdmine õige tähe all ja keegi ei kobse.! Kellogsil olid vist mingid rõngakujulised krõbuskid? Võtan neid 2 karpi.

Eemal

 

#16 30-10-2005 22:12:32

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Kuule Draa ma ei viitsi mingite linnukestega jännata nad ju näpistavad ka ja kõdi kardan ma jubedalt! Peaks ikka midagi paremat püüdma hakkama, hunti näiteks... Ja olgem ausad see metsas käimine ongi juba ära tüüdanud lihtsam oleks nad kinni püüda ja siis pilti teha, küll nad selle üleelavad ning kui mõni peakski otsad andma - pole hullu...

Eemal

 

#17 30-10-2005 22:18:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Hea mõte, Mõmm! Võtan mõned barankad ka, need peaks hundile küll ümber jalgade minema -- siis on jälle põhjus õige ja meel hea!

Eemal

 

#18 31-10-2005 20:43:33

corrax
Külaline

Re: Madin kaku ümber

ma  ei saa eriti aru, miks mõmm ja draa siin niimoodi ilguvad jyrka jutu üle. suht normaalne loomulikult, et pilti tehakse. vaja ju tõestada, et oli haruldus või näiteks mõni  ebatüüpiline isend. ja ma ei usu küll, et see oli sama karvasjalg seal morganfoto lehel ja  sama sellel looduspildis üleval olnul. vaevalt et keegi spetsiaalselt pildistamiseks lindu püüab, rahunege maha. kui teate sellist, siis öelge ja ma vabandan ning söön oma sõnad ära. jah jyrka jutt oli vägagi tõene sellest, mis lindude rõngastamisel toimub niet tõesõna, üks klõpsakas teda ei tapa kohe kindlasti mitte aga see nn "solgutamise" pikkus sõltub juba piltniku südametunnistusest ja nii mõndagi jätan ma enda teada...

 

#19 31-10-2005 20:49:16

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

einoh, ega me ka siis pildistamise eesmärgil, ikka rõngastamine on meile väääga oluline.

Eemal

 

#20 31-10-2005 21:54:25

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Loomulikult on morganfoto lehel ja siin sama kakk.

Eemal

 

#21 31-10-2005 22:19:11

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Aitab naljast -- kui Morgan FOTO nimeline ettevõte, mis müüb uusi FOTOkaupu ja vanu FOTOkaupu, teeb FOTOkonkursse, käib metsas tuntud loodusFOTOinimestega, siis ärge tulge mulle siin ajama, et pildistamine ei ole Morgan FOTO FOTOretkedel tähtis.

Ja puht teroeetiliselt, kui minnakse kohta, kus linde rõngastatakse, FOTOretkele (ja _ilmselt_ mitte pildistama kauneid maastike rõngastamiskoha kõrval!), siis sääl on küll õhkõrn piir, kumb on peategevus ja kumb kõrvaltegevus.

Ma krt ei räägi siin, et rõngastamine on paha paha jne, ja ka pildistamine ei ole paha-paha, aga igal asjal on piir -- ja linnu shoki hilisema ärakasutamise meetoditest sõltub pajuski, kummale poole piiri tegevus jääb. Ja antud kaku puhul jäi minu arust valele poole.

Eemal

 

#22 31-10-2005 23:14:18

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Madin kaku ümber

Ma tõesti ei oska sõna võtta selle konkreetse kaku osas, kuid üldiselt - kui paned rõngastatud linnu oksale ja ta ära ei lenda ning temast pildi teed, ei juhtu reeglina midagi halba. Nagu öeldud, on eelnev toimunu tema jaoks oluliselt suurem šokk. Aga loomulikult tuleb lindu/looma võimalikult vähe väntsutada ja seda reeglina ka üritatakse. Kuid ikka on nii, et kui lendab võrku mõni huvitavam eksemplar, tahavad teda ka teised näha ja siis peab ta tõesti kannatama veidi pikemat teistele näitamist. See on ka õppeotstarbel oluline. On ikka teine tera, kas õpid lindu määrama pildi või eluslooduse näitel.

Nojah, Mõmm ja draa nüüd leidsid ühe lõigu jutust, mille kallal hambaid teritada. Aga nii see tõepoolest on. Sai asja veidi humoorikamat külge ka sisse toodud.

Aga eks võtke järgmisena ette teadlased, kes lindudele kaameraid ja loomadele raadiosaatjaid selga riputavad. Need püütakse ka lõksu või uinutinoolega. Kalu püütakse märgistamise eesmärgil. Kindlasti on nii mõnigi foto-/filmivarje katkestanud mõne linnupaari pesitsemise.

Ma tõesti ei kannata kui minnakse äärmusesse, mille tabavaks nimetuseks kuskil eespool oli "mürkroheline". Hulk inimesi teeb selle heaks tööd, et teistel oleks hea internetist vaadata, kuhu toonekurg lendab või asustab euroopa naaritsat ümber liigi säilimise huvides jne. jne. Kindlasti on ka siis grupp seltsimehi ninnu-nännutamas, et kuidas julmurid looma lõksu püüdsid või kui hirmunud silmad tal olid. Ja lõpuks minnakse hõberebaseid puurist lahti laskma...

Eemal

 

#23 18-02-2006 19:56:33

Zoidberg
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

Seda kakumadinat mõned kuud tagasi jälgisin aga tookord midagi ei kostnud. Nüüd lugesin uuesti kommentaare ja teatud võrdlused tekkisid. Jahiajakirjasid vaadates olen alati õõvastusega vaadanud neid fotosid, kus kari jahimehi veriste kehade juures poseerivad. Väiksemaid elukaid hoitakse jalgupidi käes jne. Ma saan vist sellest uhkusest või mis iganes tunne see on, isegi aru. See on vast sama tunne, kui miski margikoguja haruldase margi on saanud ja tahab teistele näidata. Aga tõesti, osadele inimestele on see arusaamatu ja vastuvõtmatu. Töö tõttu nägin mõned nädalad tagasi fotosid, kus jahimees lastud ilvese kõrval poseerib. Ühe foto tarbeks oli ta puu najal klaasistunud silmadega lebava ilvese kõrvale lükanud ka oma (?) 4-5 aastase lapse, kel oli nutuvõru suu ümber. No ma ei saa aru...

Eemal

 

#24 18-02-2006 23:30:05

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Madin kaku ümber

jah. Mingi austus võiks juu looma vastu olla, et peale sellist piinamist oma piltidega vehkida...
Aga jahimeeste pildistamist ma ei siia kategoorjasse ei paigutaks. Tegelt ma ise kah jahimees. Ma vist jään parem vait.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB