Sa ei ole sisse loginud.

#1 22-11-2005 13:03:21

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Jäljed leitud - mida edasi?

Olen nädalavahetuseti koeraga koduümbruse metsades kolanud ja võimalikke loomakohti "kaardistanud". On märga võsastunud heinamaad põdraradadega ja männinoorendikku, kus jälgede järgi põhilisteks käijateks kitsed. Neid kohti ümbritseb männimets ja männi-kuuse segamets. Kuidas edasi käituda, et mõne loomaga ka kohtuda? Esiteks tuleks muidugi koer koju jätta. Kas tasuks kuumad kohad päiksetõusu aegu läbi käia või oleks mõistlikum põdraraja lähedusse passima jääda? Kuidas talitaksite teie?


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#2 22-11-2005 14:47:56

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Jäljed leitud - mida edasi?

No ma alustaks sellega, et üritaks päikesetõusu ajal ka veidi ringi kolada just põhiliselte jälgede piirkonnas. Kui seal siis kellegi otsa satud on need kohad loomulikult popimad pärast. pead ka jälgima, et kui vanad jäljed on, kas on sinu käimise järgselt su jälgedest üle käidud (ehk siis mitte ringi teha vaid sama teed pidi tagasi tulla). See annaks teada, et kas oleksid passides loomaga võinud selles kohas kohtud.

Minu teada peaks siinsel kasutajal Mõmm olema hea kogemus kus ta metsa läks ning tagasi tulles oli karu tema jälje sisse sittunud wink


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 22-11-2005 17:16:17

Mõmm
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Jäljed leitud - mida edasi?

Kui nüüd öösiti hakkab miinus kraade olema siis kipuvad põdrad magama männikute servas nii, et hommikune päike neile peale paistaks ja soendaks (Mul siin maja taga magasid pühap. kella 11-ni ja alles siis läksid edasi). Soovitaks vaadata ka värskeid raielanke kus haaba raiutud, sinna jäävad nad mõnusalt toidu kõrvale magama. Ega mingit kindlat soovitust vist ei saagi anda, lihtsalt käid igal hommikul kindla raja läbi ja eks siis ühel ilusal päeval näedki ...

Eemal

 

#4 22-11-2005 19:49:13

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Jäljed leitud - mida edasi?

Üks võimalus ka pisut luuret teha. Uurida mis teekondi tavaliselt käib, kust metsa sisse läheb/välja tuleb. Siis võimalik aimu saada järgmine kord metsale ringi peale tehes, kas on sees või mitte (oleneb muidugi ka metsast). Loomulikult lugeda ka jälgi, et aimu saada kella aegades (uurida kas on midagi sisse juba sadanud siis mõelda viimaste lume/vihma sadude peale, millal need olid. Kui nii pikemalt uurimas käia siis lõpuks loeb päris täpselt looma tehtud toimetused välja). Kui värsked jäljed leitud, siis tuleks mõtlem hakata tuule ja oma asukoha peale. Kui tunned metsa hästi ja looma suund enam vähem teada võid ennustama hakata kus ta suundub ja siis kas järgneda või ette jõuda. Kuid enamasti on kõik pikka passimise ja juhuse hooleks. See võib aint aidata loomal suht kannul olekul. Mina toimin nii ainult neis metsades kus ma tunnen end päris kodus aga enamasti on selline jälitus viinud mind võiduka lõpuni.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB