Sa ei ole sisse loginud.

#51 10-01-2010 21:16:59

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kalendrid

Oli ka võimalus neile kalendritele täna pilk peale visata. Tõsi, kujundaja lõikamised olid kohati küsitavad. Samuti oli küsitav halvast algmaterjalist A2 suurendamine. Ja kui ma ütlen halvast, siis ma mõtlen ikka kohati päris kohutavast. Ei hakka eraldi pilte välja tooma, kes on näinud, teab kindlasti.

Mis nüüd puudutab kohevat loomerebast, millest teema siin foorumis alguse sai, siis kodanik Vahitorn silmaarstile siiski minema ei pea. Kropp või mitte, see pilt seal küll terav ei olnud. Võrdluseks oli kohe võtta Jaagu (kui ma nüüd ei eksi, siis 8MP failist) kitsepilt, mis samuti kropituna ka A2 venituse nii ilusti välja kannatas, et pilt on ka nina vastas vaadatav. Rebane oli isegi postkaardi suurusena lauakalendris ikka pehme.

Igal juhul tore ettevõtmine ja kaunid kalendrid, eriti see suur. Seda muidugi puhul kui parajasti ees pilt, mis nii suurt trükki ka lubab smile

Eemal

 

#52 10-01-2010 22:35:37

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

@Toomas: rebane on fookuses, aga sellel saadetud failil oli mingi mega noise reduction kogemata peale jäänud, mis silus rebase kenasti pehmeks. Samas kui oleks kasutatud seda faili ilma kroppimata oleks olnud igati see igati ok. Selleks jäigi arusaamatuks, miks oli vaja seda pehmet pilti veel omakorda kroppida? Suurel ekraanil oli see tulemus täiesti norm. Aga nüüd olen raw-is tublisti müraeemaldust maha võtnud ja pildil on teine jume. Aga see selleks!

Eemal

 

#53 12-01-2010 15:08:37

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Nägin ka täna suure kalendri ära - ja ma veel mõtlesin, et väikese kalendri kallal on kujundajad liialt pilte muutnud smile Sveni ja Jaagu pilt olid suurel kalendril pea ainukesed nö teravad, mida kannatas silmaga kenasti vaadata, kui kujundaja lõikamine nüüd kõrvale jätta - see oli Jaagu pildi puhul kohe eriti tipptasemeni viidud smile Enamik sealseid pilte olid aga üldmuljelt kole pehmed ja mürased - ilmselt kõva kropp oli siin peamine süüdlane. Pildid kõik olid väga tublid, aga kalendris nad küll suuremad asjad välja ei näinud ja seda mitte autori vaid ikka kalendri tegija tõttu! Minuarust on need kalendrid heaks näiteks kuidas autori tööd saab esitluse mõttes pekki keerata!

Eemal

 

#54 12-01-2010 23:28:44

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Kalendrid

Oeh Erik...Kas on üldse mõni asi millega Sa rahul oled...või leiad Sa tõesti igas asjas vigu?

Eemal

 

#55 13-01-2010 00:17:57

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Andrus Liinak kirjutas:

Oeh Erik...Kas on üldse mõni asi millega Sa rahul oled...või leiad Sa tõesti igas asjas vigu?

Ära selle pärast küll muretse. Ma oskan nii mõneski asjas ka vana rahu ise olla, aga liigne rahulolu teeb laisaks smile

Eemal

 

#56 13-01-2010 11:56:51

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kalendrid

Erik, saa oma udusest rebasest üle nüüd big_smile

Eemal

 

#57 13-01-2010 12:35:05

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Toomas Ili kirjutas:

Erik, saa oma udusest rebasest üle nüüd big_smile

Toomas aitab sellest udususe kallal ilkumisest! Rebasepildi algfailil on teravust täpselt niipalju kui sellistes valgusoludes minu D200 ja tolle hetke obje suutis ISO 1600 juures välja pigistada - rebane on fookuses. Kõigil ei ole aga tipptehnika kasutusel! Seda rebasepilti on saanud edukalt kasutada kuni 75x50cm suuruses prindis. Aga ma olen nõus sinuga, et LAF-ile sai minu poolt saadetud puuduliku vormistusega pilt ja see on mõistagi minu viga, et ma 2007. aastal pilditöötlusele piisavat tähelepanu ei pööranud ja usaldasin fotokere poolt tehtud müraeemaldust, mis tegi lõpptulemuse tõesti väga pehmeks. Aga seda enam  peakski ju kujundaja vältima pildi suurendamist!

Minu kriitika ei ole kordagi olnud suunatud piltide kvaliteedi pihta, vaid algusest peale on kriitika olnud suunatud kujundaja töö pihta, mida tõestavad ilmekalt nii suur kui väike Nordea kalender ja seda enamike piltide puhul, mis on koledasti lõigutud ja kropitud. Enamik pilte suures kalendris ei ole kujundaja poolt tehtud kroppi välja kannatanud ja on seetõttu väga mürased ja udused!

Aga tore kui siinsetele kommenteerijatele need kalendrid visuaalselt meeldivad ja leiate, et LAF`i peasponsor võib oma kalendrite koostamisel teha piltidega mis ise heaks arvab. Mina paraku seda arvamust mitte mingi hinna eest ei jaga ja jään Teiega eriarvamusele. Ma tõstatasin selle küsimuse, kuna näen selles probleemi, mis vajab kindlasti LAF-i korraldaja edaspidist suuremat tähelepanu. Rohkem ma siin sellel teemal sõna ei võta!

Eemal

 

#58 13-01-2010 12:41:53

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kalendrid

OK! Siinkohal tahakski küsida: kaua võib?  Aru ma ei saa, kui kõik või siis peaaegu kõik pildid suures kalendris mürased või cropitud on, miks siis keegi teine ei kurda?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB