Sa ei ole sisse loginud.

#26 11-12-2009 23:38:14

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Urmet Pilt kirjutas:

Fotod peaksid ilmuma siia:
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/teema17.html

..aga arvatavasti nagu tavaliselt võtab see asi natuke aega.

Jah, Eesti Looduse konkurss on selles mõttes juba pikka aega huvitav olnud, et promotakse konkursi lõpptähtaega märksa elavamalt kui pärast konkursi võitjaid vms. Kaido Haageni peavõit mis pildiga? Ingmar Muusikuse või Sveni/Ingmari 1. koht loomapildis? Sain täna Ingmariga kokku ja pidin targu ütlema, et pole tema pildist aimugi, millega ta auhinna sai. Sven kirjeldas mulle hiljem, milline see Ingmari põtradega võidupilt oli. Kõlas auhinna vääriliselt, aga mis värk see ikkagi on, et võitjad on välja kuulutatud ja pilte ei kuskil?

Eemal

 

#27 12-12-2009 00:04:07

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Eesti Looduse fotovõistlus 2009 Eesti Jahimees eripreemia:  http://erikmandre.pri.ee/index.php?showimage=41

Eemal

 

#28 12-12-2009 00:27:23

KarinR
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Eesti Looduse fotovõistlus 2009 eripreemia: http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=29406

Eemal

 

#29 12-12-2009 00:37:57

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Erik, mul üks konkursiväline küsimus - kas oled lihtsalt tuimalt kopi-peisti teinud minu blogi kujundusest?

Ma ei räägi ainult üldisest stiilist, vaid ka pisidetailidest nagu navigatsiooninupud jne. Lehekülje "INFO" tegin ma oma blogile vist suht nullist ise. Võrdleme:

Minu leht: http://blog.toomasili.com/index.php?x=about
Eriku leht: http://erikmandre.planet.ee/index.php?x=me

Disainipeded näevad, et isegi tabeli laius on üks-ühele sama. Fontidest-asjadest ei räägigi.

Ma kuulaks nüüd huviga tuntud autorikaitsemehe seletusi!

Eemal

 

#30 12-12-2009 00:53:46

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

@Tom Erik lihtsalt fannab sinu blogi  big_smile

Eemal

 

#31 12-12-2009 01:52:56

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Fännamisega ei ole siin midagi pistmist.
Toomas:  võta nüüd hoogu maha, enne kui selliseid süüdistusi loopima hakkad. Mis kopi peist juttu sa siin ajad? Jah meie lehed on visuaalselt sarnased, sest ilmselt on meie lehtede aluseks sama template. Minu blogi tuleneb pixelpost zeitdieb templatest, mida olen veidi modinud vastavalt oma eelistustele. Kui sa kasutasid ise sama templatet, siis ma küll ei näe põhjust miks peaksid näpuga minu suunas näitama. Kui sa leiad, et olen sinu õigusi rikkunud, siis palun too konkreetselt välja, millist sinu poolt loodud teost olen ma kopeerinud. Navigatsiooni nupp on tavaline html käsk, mitte disainielement, mille kohta saab infot siit: "http://www.laquo.net/. Enamik loodusfoto lehti on sarnase ülesehitusega - Viimati lisatud, galerii jne. Sõna Info mulle tõesti jäi sinu lehel silma ja otsustasin seda ka ise kasutada algselt mõeldud "Autorist" asemel ning seda sellel kaalutlusel, et see sõna on rahvusvaheliselt arusaadav ja nii leiab igaüks vajaliku kontakti üles juhul kui tal on lehe osas küsimusi. See, et ma enesetutvustuse lehel valisin pildi laiuseks 600px lehe üldise 800px asemel, tuli puht praktilisest nüanssist, 800px oleks lihtsalt tekst olnud liiga lai. Tutvustuses olevat pilti minust kasutasin samas mõõtkavas ka oma fotoraamatus, mis valmis eelmise aasta sügisel. Seega oli see pilt mul juba ammu sellises mõõtkavas, aga jah sarnaselt sinule valisin ka pildi laiuseks enesetutvustuses 600px - aga kas 600px lehe laiust on meil nüüd kaitse all?
Ma arvan, et kui kasutada Pixelpost sama või sarnast templatet, siis saab ka üldmulje olema paratamatult veebilehtedel küllalt sarnane. Nii võime me näha näiteks nii mõndagi www.loodushetked.ee lehele pea identset lehte, eraldi isikuid välja toomata. Olgu see siis vabalt kasutatavate veebilahenduste miinuseks. Kui ma ei eksi, siis fondid jäid suuresti need, mis algselt templates olid ja minuarust meil fondid nüüd küll samad ei ole, vähemalt esmapilgul mulle küll nii ei tundu.

Eemal

 

#32 12-12-2009 02:28:38

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Küsiks, et kuidas võitjad ja äramärgitud said oma tunnustusest teada? Kas tuli mingi veidi personaalsem e-kiri või kuidas?
Ühel eelmisel laialtreklaamitud fotovõistlusel millel osalesin, sain alles hiljem juhuslikult teada, et üks minu pilt oli äramärgitute hulgas. Korraldajatelt mingit infot kahjuks ei tulnud.

Eemal

 

#33 12-12-2009 02:33:29

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Toomas võta minu lehe source code ja võrdle seda enda omaga. Vaata kas leiad mõne koodi, mille sa oled ise algusest peale loonud ning mis sisaldub ka 1:1-le minu lehel. Kahtlen selles sügavalt, kuna olen modinud kogu zeitdieb template algusest peale täiesti ise ja loonud sinna oma eelistustele kohaseid html ridu, fondide suurusi ja värve. Minu ainueesmärk oli luua väga lihtne koduleht, ilma igasuguste viledeta - ei mingit kommimist, hindamist jms vorminguid. Võin sulle saata ka oma css faili, siis saad fonde, nende värve ja seatud käske täpsemalt võrrelda. Mõne koodi korralikult toimima saamiseks olen kasutanud ka oma hea kunde abi, kes on olnud pixelpost asjadega kauem sinapeal.

Eemal

 

#34 12-12-2009 02:40:32

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

@Tarmo: jah tuli personaalne kiri. Eks iga konkursi korraldaja kasuta oma meetodit, aga üldiselt on kombeks võitjaid enne ürituse toimumist informeerida, vähemalt niipalju, et antakse vihje stiilis: Teil tasub kohale tulla! Eks korraldaja ju ole ka huvitatud sellest, et saaks auhinnad pidulikult üritusel üle anda. Jääks ju päris täbar mulje kui enamikke auhinnasaajaid üldse kohal ei oleks.

Eemal

 

#35 12-12-2009 02:41:39

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Tarmo - jah Toomas Kukk saatis vist kõigile vastava sisuga kirja.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#36 12-12-2009 02:43:40

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

palju kära ei millestki...või tahab keegi tõestada siin midagi ? täesti mõtetu teema.....

Eemal

 

#37 12-12-2009 02:48:28

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Erik - css faili saab tegelikult ka ilma saatmata vaadata ja sinu õigusliku aspekti rahustuseks võin kinnitada, et need on tõesti erinevad. Nüüd edasi taandub asi ma arvan sellele teemale, et kumb teist esimesena selle koduka valmis sai ... aaga kas sellelgi mingit vahet on, sest sina Erik oma kodukat varem promonud ei ole .. vähemalt mina ei teadnud ja arvestades Toomase reageeringut, siis ka tema, et sul üldse mingi kodukas on. Samas ei tahaks ma hästi uskuda, et sina näiteks Toomase kodukale kiiganud ei ole. Suhteliselt pime peab olema, kui üllatavat sarnasust ei märka big_smile JAH.. juriidiliselt ei ole siin kobiseda midagi aga ma usun, et sa taipad, millele ma su tähelepanu juhin wink


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#38 12-12-2009 02:49:38

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Üks sõber jõudis mulle juba vahepeal öelda, et ootame huviga millise JOKK-ga nüüd välja tullakse.

Vaata peeglisse Erik. Mis tõlkes tähendab, et kõrvuta need kaks lehte, mitte ainult INFO leht ja vaata, kas ei ole mitte sarnased? (Ma pean siin ära märkima, et mõni aeg tagasi küsis Erik mult meili teel, et mis mootoril mu blogi jookseb.)

Jah, ma leian, et mu õigusi on rikutud. Minu leht baseerub templeidil nimega Horizon, mille on kokku keevitanud see mees: http://www.cancerbox.com/photoblog/

Sinu Zeitdieb on edasiarendus sellestamast Horizonist. Ei pea just teab mis geenius olema, et näha, et sinu leht ei sarnane siiski Zeitdiebile, vaid on justkui minu lehe varukoopia. Ma olen meie lehti lasknud võrrelda juba väga mitmel inimesel ja hämming on olnud üksmeelne. Seega ei kujuta ma asju ette.

Navigatsiooninuppudest rääkides ei mõelnud ma ainult konkreetset sümbolit, vaid ka nende paiknemist, mis minu blogis on neist viidatud algtempleitidest erineva koha peal. Ja oh imet - ka sinu omas on nad täpselt seal kus minul. Aga see on vaid üks detail, mille kallal pole mõtet pikemalt pead murda.

Lühidalt - hetkel ei mängi mitte mingit rolli mis templeidi põhjal mina ja sina oma lehed oleme teinud. Algvariant Horizon ei sarnane hetkel minu blogiga küll kuskilt otsast. Isegi font on teine. Zeitdieb, Horizoni edasiarendus, ei sarnane mitte mingist otsast sinu blogile. Sinu blogi on nagu minu blogi viis minutit hiljem sündinud kaksik. See, et sa nii teksti kui tausta toone oled grammivõrra muutnud, ei tee sellest teist lehte. Samuti ei anna see su lehele "teist looki". Kuigi minu blogi on ehitatud ühe teise lehe baasil, ei ole ma veebis näinud teisi PP lehti, mis kasutaks samu elemente samades kohtades ning näeks NII SARNASED välja. Enne tänast, muidugi. Ei, 600px pildilaius ei ole kaitse all, aga koos kõigi muude suuremate ja väiksemate detailidega on seda keeruline juhuseks pidada, et sa oma blogi selle sektsiooni täpselt samasuguse otsustasid teha, minu lehest sõltumata.

Mis puudutab Loodushetkede juttu, siis seda ei saa niimoodi võrrelda. LH templeit on oma algsel, muutmata kujul väga popp tänu sellele, et püstkaadri puhul tekib tekst pildi kõrvale, mitte alla. Väikeste (enamasti värvi)erinevustega variante on sellest templeidist peale ujunud nagu seeni. Seepärast muutis ka Jaak veidi meie lehte, et sarnasus päris ilmne ei oleks. Algselt oli LH-s see templeit kasutusel "as is". Minu leht on siiski ise selliseks "tühjaks" kujundatud ning nagu juba öeldud - enne tänast ma üks-ühele teist selliselt lahendatud lehte näinud ei olnud.

Erik, ma tean, et sa võidki jääda siin oma versioone esitama. Su igapäevatöös on sul sellise vaidlemise ja õigustamisega palju kogemusi ja ma ei viitsi sinuga järjekordsesse vaidlusse laskuda. On selge, et sa oled oma lehe minu oma pealt maha vuntsinud. Mul ei oleks kahju, kui sa "laenaks" ideid, kasvõi küsides, kuidas see või teine asi paremini lahendada. Hetkel on siiski asi nii, et minu lehest on üks koopia tekkinud, seda nii üldiselt vaadates, kui detaile nokkides. Source koodi ei ole mõtet võrrelda. HTML/CSS/PHP-keelt saab "kirja panna" erinevalt. Tähtis on see, kuidas see "kirjatükk" pärast veebis välja näeb.

Ma ei taha siin Eesti Looduse fotovõistluse teemat rohkem risustada. Mul on lihtne küsimus - kas sa tunnistad neid lehti kõrvutades, et nad on nagu kaks tilka vett ja oled nõus enda lehe disaini muutma? Jah, ma tean, imesid juhtub ja teinekord inimesed näevad unes TÄPSELT samasugust lehte nagu juba kellelgi teisel ees on, aga ma kardan, et see ei ole siin keiss. Kui su vastus on eitav, hakkan ma endale uut lehte disainima. Ma ei pusinud endale teistest erinevat lehte selleks, et see võiks ühel ilusal talveõhtul omale poja sünnitada.

Eemal

 

#39 12-12-2009 02:57:18

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Urmet, jah, juriidiliselt ei ole siin kobiseda ilmselt midagi. Vähemalt ei oleks see seda valu väärt. See on eetikaküsimus.

Nagu mu eelmisest postitusest aru võib saada, siis minu leht oli ikkagi enne olemas.

Eemal

 

#40 12-12-2009 03:01:07

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

smile Toomas jätkas üsna täpselt seda juttu, mida ma Erikule enesele mõelda pakkusin.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#41 12-12-2009 03:06:45

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Toomas: ma nõustun, et meie lehed on visuaalselt sarnaselt lahendatud ja tunnistan, et Sinu leht oli kindlasti enne minu lehte. Ja samuti ei eitaa ma, et küsisin ka sinult meili teel, et mis mootorit sa kasutad ning vastuseks sain pixelpost. Sama mootorit kasutab ka mul tuttav ja miljonid teised inimesed. Template valisin ma ise ja ei ole sinu source koodi kallal ka käinud. Mina valisin pixelpost softiga kaasasolnud horizoni edasiarendus zeitdieb, mis tundus toorikuna  mulle sobivam. Aga kui identsusele ja peensustele rõhuda, siis on meie lehel nii mõndagi erinevat. Visuaalselt on nad muidugi sarnased. Et mitte seda teemat siin risustada, siis jätkaksin vestlust nüanssidest meili teel.

Eemal

 

#42 12-12-2009 04:01:20

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Katsun ikka Toomasega kompromissi leida. Minu eesmärk ei olnud küll siin Toomasele liiga teha. Vabandan, et siin teema all hoopis kõrvaliseks diskussiooniks läks.

Eemal

 

#43 12-12-2009 11:12:17

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

"Toomasele liiga teha" kõlab pehmelt öeldes muidugi naljakalt. Vastasin su meilile. Tõsiselt loodan, et need lehed enam kaua nii otseselt ja äravahetamiseni sarnased ei püsi.

Jätkugu siin nüüd fotokonkursi-teemaline jutt, nagu algselt mõeldud oli smile

Eemal

 

#44 12-12-2009 11:16:03

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

@Urmet: Oma kodulehte ma ei ole promonud kuna see ei ole kaugeltki mitte valmis. Plaanisin sellest informeerida mõnevõrra hiljem, kes teab võibolla promomise ajaks oleksin nii või teisiti mõnda nupukest veel nihutanud - viimase kahe nädala jooksul on nupud ja tekst päris palju üles-alla pendeldanud smile Igaljuhul ma annan teada, kui leht on vaatamiskõlbulik ja selle protsessi käigus katsun ka Toomasega asjad selgeks rääkida.

Eemal

 

#45 12-12-2009 11:32:05

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Toomas Ili kirjutas:

"Toomasele liiga teha" kõlab pehmelt öeldes muidugi naljakalt.

Toomas kui ma Sulle liiga ei teinud, siis millest selline kära? smile

Eemal

 

#46 12-12-2009 15:38:45

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

võib-olla rumal küsimus, aga mis vahet seal on, kas need lehed on sarnase/samase kujundusega? pildid on ju erinevad. muidugi hea kui see vaidlus kuidagi mõistlikult lahendatud saaks.

Eemal

 

#47 12-12-2009 15:57:42

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Ega see konkursiteema siin vist enam niikuinii eriti edasi ei arene, et jätkame siis seda teist teemat.

Seiraja - vaata... kui sa oled ikka spetsiaalselt oma kodulehe omanäolisusega vaeva näinud, siis selline asi ei saa ikka päris külmaks jätta. See on nagu osaliselt sinu kaubamärk. Mõni mees tahaks pildistamisega ka leiba lauale viia ja sellisel puhul on see üsna oluline tegur mumeelest. Me kõik oleme vast rohkemal või vähemal määral kuulnud ärimaailmas kaubamärkide jms asjadega seonduvaid seiku.. siinne on oma olemuselt üsna sarnane, kuid siiski mitte päris see.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#48 12-12-2009 16:13:41

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Tarmo Kõlli kirjutas:

Küsiks, et kuidas võitjad ja äramärgitud said oma tunnustusest teada? Kas tuli mingi veidi personaalsem e-kiri või kuidas?
Ühel eelmisel laialtreklaamitud fotovõistlusel millel osalesin, sain alles hiljem juhuslikult teada, et üks minu pilt oli äramärgitute hulgas. Korraldajatelt mingit infot kahjuks ei tulnud.

Noo, mina sain teada teisipäeval, aga mitte korraldajatelt. Ootasin kolmapäeva õhtul kirja... Mingit e-maili mulle saadetud kahjuks polegi. Ilmselt näpukas vist. smile

Eemal

 

#49 12-12-2009 16:32:48

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

No ma ei tea, kui seda algvarianti vaadata (template), siis ülejäänud otsused on ju väga loogilised : lase taust ühtlaseks, tume hall heledamaks, font läheb hele ja väike, pealkiri mingis ilukirjas. Ja juba pärast neid väikseid samme saame väga sarnased lehed (nüanssidesse laskumata). Lisalehti võib juba kogemata juurde tekitada (olles veel mõne teise lehega tuttav hakkab see alateadvuses kummitama).

Ma ei tea, kui soovite omanäolist lehte, siis kirjutage ise v laske endale teha, aga mingi avaliku template peale kiskuma minna ... üsna lapsik. Samas nõustun, et lehed on väga sarnased.

Eemal

 

#50 12-12-2009 16:34:24

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Urmet Pilt kirjutas:

Ega see konkursiteema siin vist enam niikuinii eriti edasi ei arene, et jätkame siis seda teist teemat.

Seiraja - vaata... kui sa oled ikka spetsiaalselt oma kodulehe omanäolisusega vaeva näinud, siis selline asi ei saa ikka päris külmaks jätta. See on nagu osaliselt sinu kaubamärk. Mõni mees tahaks pildistamisega ka leiba lauale viia ja sellisel puhul on see üsna oluline tegur mumeelest. Me kõik oleme vast rohkemal või vähemal määral kuulnud ärimaailmas kaubamärkide jms asjadega seonduvaid seiku.. siinne on oma olemuselt üsna sarnane, kuid siiski mitte päris see.

Kodulehte võiks võrrelda vast kaubamärgiga siis kui selle kujundus on isikupärane ja originaalne. Vabalt saada oleva template kerge modimine ei tee veel automaatselt minu kodulehte originaalseks ja isikupäraseks. Antud juhul oli tegemist siiski pigem ridade ühtemoodi paigutusega ehk koduleht oli sarnase ülesehitusega ja põhines sarnasel templatel. Kui pixelpostis aluseks võtta sisuliselt samad vabalt saada olevad templated, siis on selge see, et lehtede sarnasus säilib - millisel määral sõltub juba paigutustest. Minu kodulehe paigutus oli liiga äravahetamiseni sarnane Toomasel lehega ning sellest tulenevalt on minu moraalne kohustus oma leht ära muuta. Olen seda ka juba nüüdseks teinud, seega arvan, et see diskussioon on end ammendanud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB