Sa ei ole sisse loginud.

#51 12-12-2009 16:37:55

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

MuumiTroll kirjutas:

No ma ei tea, kui seda algvarianti vaadata (template), siis ülejäänud otsused on ju väga loogilised : lase taust ühtlaseks, tume hall heledamaks, font läheb hele ja väike, pealkiri mingis ilukirjas. Ja juba pärast neid väikseid samme saame väga sarnased lehed (nüanssidesse laskumata). Lisalehti võib juba kogemata juurde tekitada (olles veel mõne teise lehega tuttav hakkab see alateadvuses kummitama).

Ma ei tea, kui soovite omanäolist lehte, siis kirjutage ise v laske endale teha, aga mingi avaliku template peale kiskuma minna ... üsna lapsik. Samas nõustun, et lehed on väga sarnased.

Jah nii võib väga sarnaseid lehti luuagi, sest sarnaselt Toomasele oli mul sama eesmärk - muuta leht väga lihtsaks ja kergelt navigeeritavaks, eemaldades kõik üleliigse. Ainuke suurem muudatus oli see, et "Viimati lisatud", "Galerii" ja "Info" sai ülevalt toodud alla keskele, autoriõiguste teksti juurde. Ühtegi lisalehte, mida templates ei oleks olnud ei ole ma tekitanud. Vastupidi templates oli rohkem kui mina kasutan.

Eemal

 

#52 12-12-2009 16:49:52

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Oi nääd.. mul sai kah üsna ruttu vaidlemisest kõrini.

Ühesõnaga ERIK! (MuumiTroll vist ka) Sinu/teie sõnum on siis see, et poisid ja tüdrukud tehke võimalikult sarnaseid kodukaid. Viksige niipalju kui suudate ja te olete kohe hääästi isikupärased. Lubage naerda... big_smilebig_smilebig_smile

Jõudu-edu!


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#53 12-12-2009 17:08:25

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Urmet Pilt kirjutas:

Oi nääd.. mul sai kah üsna ruttu vaidlemisest kõrini.

Ühesõnaga ERIK! (MuumiTroll vist ka) Sinu/teie sõnum on siis see, et poisid ja tüdrukud tehke võimalikult sarnaseid kodukaid. Viksige niipalju kui suudate ja te olete kohe hääästi isikupärased. Lubage naerda... big_smilebig_smilebig_smile

Jõudu-edu!

Absoluutselt vastupidi! Ma ei tea kust sa sellist mõtteviisi kohtasid - see vist rohkem sinu arusaam asjast. Ma ei leia, et mu leht on isikupärane. Kui ma sooviksin täiesti isikupärast lehte, siis läheksin seda teed, et looksin selle 0-st ise või laseksin kellegil vastavalt oma näpunäidetele luua, nii nagu mitmed loodusfotograafid ju ka teinud. Kui ma võtan aluseks vabas kasutuses oleva pixelpost template ja kärbin selle miinimumiks ning nihutan mõnda rida üles ja alla, siis ma ei saa eeldada, et minu leht on isikupärane ja originaalne. Ammugi mitte ei saa ma eeldada, et kunagi midagi sarnast veebi ei teki. Aga antud juhul sai minu töös olnud leht liiga sarnane ja vajas seega veel täiendavat kohendamist.

Eemal

 

#54 12-12-2009 17:48:43

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Urmet, sinu üldistus tahaks natukene üle mõtlemist v kuidas ...

Eemal

 

#55 12-12-2009 19:07:28

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Nagu ei ole midagi väga üle mõelda. Fakt on see, et Erik küsis Toomaselt, et mis mootorit ta koduka jaoks kasutab ja siis tegi vägagi sarnase koduka endalegi. Laskudes samal ajal temale omaselt pisidetailidesse. Juhus!? Vaevalt küll.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#56 12-12-2009 20:02:28

Uve
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 77
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Mind huvitaks väga Lp Erik Mandre kodulehte näha kas leht on juba üleval või alles tegemisel.

Eemal

 

#57 12-12-2009 20:11:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Huah, kus vahepeal on siin kirjutatud. Ei hakka kõigile ükshaaval vastama, vaid võtan (veelkord) selle teema enda (ja ka loodetavasti teiste) jaoks kokku.

Kui nüüd võrrelda minu lehe algupärast varianti (Cancerbox) ja mu praegust blogi, siis ei tohiks üldse mingit küsimust ka tekkida, et neil kahel lehel ongi ühist ainult niipalju, et nad algupäraselt pärinevad ühest ja samast koodist. Kes neil visuaalset sarnasust näeb, võiks arstil käia. Täpselt samamoodi oleks ma võinud võtta ükskõik millise teise autori vabalt saadaoleva templeidi - või Pixelposti default põhja - ja selle samasuguseks "puhtaks" teha. Vabavaraliste asjade võlu - võta ja tee.

Mulle on lihtsalt arusaamatu, et miks keegi teine pidi endale sama mootori peale täpselt samasuguse lehe tegema? Eriti veel arvestades, et ta ei ela kuskil Ugandas, vaid siinsamas Eestis ning takkaotsa veel presenteerib oma blogis samamoodi looduspilte. Miks ma üldse juba algselt hea põhja enda jaoks ümber tegin oligi see, et ta ei oleks täpselt samasugune nagu paljudel teistel. Seirajad ja kes siin veel arusaamatute nägudega ringi vaatasid - keegi ei keela teil kasutada samasuguseid lehti või lehepõhjasid nagu kogu muu maailm kasutab, mis on näiteks Pixelposti lehel topis ära toodud. Andke tuld. Minu eesmärk oli võimalikult lihtne lahendus, aga siiski teistsugune kui need, mida varem näinud olen.

Eks neid lihtsaid lahendusi on samuti hulgim veebis, nii Eesti kui lääne autoritelt. Eriku leht oli lihtsalt otsene koopia. Kerged toonierinevused, logo (mis juhtumisi isegi sarnases stiilis fondiga!) ja fontide suurused ei tee sellest teist lehte.

Üks näide tuli veel pähe. Populaarset põhja, millel ka Loodushetked jookseb, kohtab igas veebinurgas. Kui Jaak selle püsti pani, oli samasuguseid templeite Eestis suht vähe kasutusel. Nüüd on neid siginenud nagu peeru peale hernesuppi. Tegemist siis põhjaga, mis originaalis (kui värvierinevused välja arvata) näeb välja näiteks nii:

http://www.adograaf.ee/tuuga/blogi/ või nii:
http://blog.ufoto.net/

Iseenesest ilus disain ja pole tal häda midagi. Kuna aga neid päris palju juba ka siin koduses veebis, mõtlesime, et teeme Loodushetkedes miskit ringi. Kuna aega vähe nagu alati, läksime (õigemini Jaak läks) esialgu lihtsustamise teed. Formaat ja paigutus sama, elemendid teised. Nõksa eristub ülaltoodud põhjadest: http://loodushetked.ee

Nüüd mõtelge, kui homme kuulutaks siin keegi, et sai ka oma uue blogiga maha ja lingile klikkides avaneb põmst sama, Loodushetkede uus disain. Taustavärv gramm teine, fondisuurused teised ja muidugi lehe nimi teine. Font ise muidugi sama wink Juriidiliselt kõik nummi. Eetiliselt, inimlikult vaadates täiesti f*cked up. Kas pole?

Eemal

 

#58 12-12-2009 20:42:56

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Siin pole midagi vaielda, loomulikult on visuaalselt liiga sarnane, nii ei tehta ja kujutan ette, et selline asi ajab närvi .. ehk siis Erik, ilus oleks sul enda oma ümber teha.

Eemal

 

#59 12-12-2009 21:45:20

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Ei ole mõtet rohkem jahuda, teadvustasin, et leht sai liiga sarnane ja tegin täna päeval oma lehe ümber, muutes mõneti selle ülesehitust. Sootuks teistsugust templatet ma hetkel ei plaani võtta. Sarnaseks jääb see mõistagi ka praegu, sest template ju sisuliselt sama ja sellist ülesehitust, kus pilt keskel ja all pildiinfo kohtab paljude loodusfotolehtede puhul. Selline lehe ülesehituse loogika ei ole Toomase leiutis. Eks nende sarnaste lehtede oht on ja jääb eksisteerima olukorras, kus kasutatakse laiale ringile saadaolevaid templateid. Kui soovitakse erineda tuleb enesele isikupärasem template ise luua ja asi vask.

Eemal

 

#60 12-12-2009 21:46:29

leeklamp
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Eetikanormid ja standardid. Sõbrad fotohuvilised, ma ei saa Teie probleemist aru. Toruonu ja Jaagu galeriimootor oli (ja on siiani) ju ka väga popp ja ei kaevelnud väga keegi. Mul endalgi oli kavas seda sama template`i kasutama hakata mida ka Loodushetked kasutab. Kuna ei saanud õigel ajal jaole, enne kui see template massidesse läks, siis nüüd jääb minust odav, mahategija mulje? Vabandan, aga see on ju päris nõme suhtumine. Vabavaraline mootor, vabavaraline template. Näeb hea välja ja sobiks minu vajadustega.

Lõpetuseks sobiks siia see tsitaat:

Jaak Põder kirjutas:


Ma olen näinud netis hunnikus sarnaseid wordi dokumente -- riburada teksti rida rea järel. Alles nende sisu lugedes on selgunud, et nad siiski on erinevad :-).

Eemal

 

#61 12-12-2009 21:49:29

Tõnis Tuuga
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 134
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Mina leidsin selle põhja täiesti juhuslikult. Alguses arvasin, et Loodushetked.ee-l on üldse oma tehtud leht. Kui ma sobivat otsisisn, siis üks reegel, mida Toomas juba mainis oligi, et püstiste piltide puhul oleks tekst paremal, just nagu loodushetked.ee-l oli. See oli ainuke põhi, kus nii ka oli. Ma ise ka kahtlesin, et äkki on veidi imelik, kui nii sarnane on. Siis ma küsisn Sveni käest, et kas tekib probleeme, kui ma sama põhja kasutan. Kuna ta ei näinud selles suurt probleemi ja lisaks mainis, et nendel on kujunduse muutmine plaanis, siis ma eriti ei põdenud. Ise ma ei oska koodi nii palju muuta, et päris ise midagi luua. Eks ma vaatn ka, äkki saab kellegi abiga midagi teistsugust luua.

Eemal

 

#62 12-12-2009 22:05:35

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

leeklamp kirjutas:

Eetikanormid ja standardid. Sõbrad fotohuvilised, ma ei saa Teie probleemist aru. Toruonu ja Jaagu galeriimootor oli (ja on siiani) ju ka väga popp ja ei kaevelnud väga keegi. Mul endalgi oli kavas seda sama template`i kasutama hakata mida ka Loodushetked kasutab. Kuna ei saanud õigel ajal jaole, enne kui see template massidesse läks, siis nüüd jääb minust odav, mahategija mulje? Vabandan, aga see on ju päris nõme suhtumine. Vabavaraline mootor, vabavaraline template. Näeb hea välja ja sobiks minu vajadustega.

Jeemen. Mis kuradi keeles ma pean seletama, et asi ei ole mingis vabavaralises mootoris või vabavaralises põhjas, vaid selles, et mina tegin selle vabavaralise põhja pea sada prossa ringi ja hiljem tekkis uus leht sama kujundusega. Asi ei ole enam mingis kuradi vabavaras, vaid otseses "mahakirjutamises".

Ma rääkisin sellest, et see on täiesti okei, kui inimesed tahavad ühesuguseid, üldlevinud templeite kasutada. Kui sa oleks tahtnud endale sama põhja, millel Loodushetked, oleks see sinu valik. Kasuta, keegi ei keela. Kui sa oleks võtnud selle algkoodi ja disaininud enda lehe täpselt selliseks, nagu Jaak Loodushetked tegi, oleks juba hoopis teine teema. Sama, mis minu ja Eriku lehega. Loe mu tekst korralikult läbi, siis ei pea selliseid küsimusi küsima.

Kuna on näha, et jutust ei saada lihtsalt aru, siis seitsmendat korda: ei ole kuskil keelatud kasutada täpselt sama (vabavaralist) põhja, mida kasutab juba miljon inimest maailmas. See käib nii Pixelposti, kui Jaagu/Mario koodi kohta. Kui keegi tahab erineda ning omale veidi teistsuguse lehe disainib, siis ei tehta endale samasugust lehte järgi.

Et järgmine leeklamp siin uuesti sama asja ei küsiks, veel üks näide: Jaagu/Toruonu kood on niiöelda küsimise peale vabavara. Iga mees võib sinna oma väljanägemise disainida. Kujutame nüüd ette olukorda, kus ma küsin täna Jaagult koodi ja nädala pärast on mul pisikeste stiili-fondi-muudatustega äravahetamiseni sarnane leht kui http://www.zacekfoto.ee - hea näide, mis on algsest kujundusest hoopis teistsuguseks vorbitud.

Huvitav, mis Sven selle peale kostaks?

Eemal

 

#63 12-12-2009 22:30:05

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

vabandust, kuid minu jaoks täiesti pseudo teema. ma saan aru, et nendele raamidele, mis mõnda maali ümbritseb, laienevad ka mingid intellektuaalse omandi regulatsioonid, kuid pagan võtaks - ma ei vaata (või osta) seda maali ju raami pärast! muus osas - see oleks ju selline kaklus, et turul üks kurgimüüja värvib oma leti kollaseks ja teine ka ning siis kakleme, et äkki kollane lett võimaldab paremini müüa. minu arvates on ikka pildid olulised ja siiani tundub mulle nii mõnigi Toomase ja Eriku pilt ilus olevat. eks te siis muutke või tehke oma koodidega midaiganes, kuid ma endiselt ei mõista, miks ma seda siit foorumist lugema pean. jõudu!

Eemal

 

#64 12-12-2009 22:37:53

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Olgu siinjuures täpsustuseks öeldud, et ma ei ole ühtki rida Toomase veebist mahakirjutanud! Jah ma olen nii Toomase kui ka paljude teiste kodulehti visuaalselt vaadanud ja vaaginud erinevaid paigutuse lahendusi, aga mahakirjutanud pole ma kellegi koode!

Eemal

 

#65 12-12-2009 22:49:50

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Seiraja, vaata mu eelmise postituse viimast lõiku, mis Sveni lehte puudutab. Kujuta nüüd ette, et sa teed ka pilti ja presenteerid neid netis ja et see jutt käis kõik sinu ja sinu vastvalminud ilusa kodulehe kohta. Kas sul oleks ka "oma raamist" sellisel juhul savi, kui juhtuks nii nagu ma seal fantaseerisin?

Eemal

 

#66 12-12-2009 22:56:44

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

No aga te peategi ju väga sarnastele tulemustele jõudma. Toomas leidis geniaalse idee : keerata kõik maha ja panna juurde ainult see, milleta hakkama ei saa. Seda põhimõtet jälgides jõuabki sinna samma kohta, sest kui kõik maha keerata ja hakata lisama standardseid lahendusi, siis u sellise tulemuseni peabki jõudma ... Kui ma võtaks ise sama template ja hakkaks sellest loodusfotode lehte looma (olles kursis, mida tavaliselt Eesti lehtedel lisaks pannakse), siis ma jõuaks suht kergesti sarnasele lahendusele (küll mitte igas detailis). Probleem on selles, et Toomase lahendus on pea maksimaalne ... kui peaks lahendama sammhaaval samu probleeme (kuhu panna menüü, kuhu info, kuhu nupud, mis vidinad jätta, mis font on soliidne) siis hea lahenduse korral ma peaks jõudma Toomase lahenduseni (vastasel korral ma teeks nõrka tööd).

Hetkel nagu aru saan, on põhipoint selles, et kas meie väikses ühiskonnas peavad kaks eri inimest omama sarnase tooni- ja fondilahendusega lehte (sest võimalus midagi erinevat luua on ju olemas, kasvõi tonaalselt ja temaatiliselt). Kui vaadata Jaagu lehte ja nende kloone, siis on leitud ju alati erinev lähenemine. Siinkohal ma toetan ses mõttes Toomast, et Erikul tuleks eetiliselt alla anda (isegi vist loobuda sellest hallist toonist, sest see tingib palju muid sarnasusi), õiguslikult vist mitte. Saatuse iroonia on vist ka selles, et Erik tegeleb autorikaitsega.

Minu eesmärk ei ole siin kedagi kaitsta v rünnata. Ma ise olen pagan pea nullist enda lehe kirjutanud (nojah, ebatäpsused peaks ju kaugele näha olema) ja kui keegi peaks ka midagi kloonima, siis neid samu vigu ei soovita sisse teha :-)

Eemal

 

#67 12-12-2009 23:25:54

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Tõstke keegi see vaidlus siit eraldi teemasse., või kustutage ära. Las olla see teema ikka võitjate päralt.

Eemal

 

#68 12-12-2009 23:40:02

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

seiraja lähtus tarbija vaatevinklist: veeb on sekundaarne, looduspilt ise on primaarne. pisnisvais ei usu ka, et keegi veebi pärast midagi ostaks. nagunii on paljud loodusfotokeskkondadest Eestis ysna sarnased. eristumist väga ei ole kuigi võiks. nt Toomase blogi olen aegajalt vaadanud mitte selle pärast, et see lahendalt kujundatud oleks, vaid tean et Toomas teeb metoodilist ja klaari fotot. meeldib. juuravais ütleks nii, et kui midagi rikutud ei ole, siis on suhteliselt savi kes mida arvab. kui on rikutud, siis tuleb sisse kasseerida. aga veel kord, ma näen, et see probleem on sisuliselt lahendatud ja võiks asja lukku panna.

Eemal

 

#69 12-12-2009 23:56:20

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Jah, aga mis asi see vais on?

Eemal

 

#70 13-12-2009 00:11:48

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Mulle meenub lugu, Suure sõja ajal Berliini loomaaias, elevanti tabanud pommiga. Kui vaadata linna ja elevandi  suuruste vahet, tundub tõenäosus pommiga linna ainust elevanti tabada, väike. Aga sinna juurde kuulub hulk agasi, mis kõik tõenäosust, et elevant võiks pihta saada, suurendavad(nagu pommide hulk, mille naabruses loomaaed asus jms.). Sellise avaliku template'ga on asi suht sarnane, need sarnasused lihtsalt tekivad, samade kujunduseesmärkide loomisel.

Eemal

 

#71 13-12-2009 03:00:29

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

>> veeb on sekundaarne, looduspilt ise on primaarne <<--

noh, kui sa hakkad macdonaldsi raamiga putkas saia vahele pandud kotlette myyma, siis on asi ikka kuri, eks? paistab ju paljast raamist ka v66raste sulgedega ehtimist? wink

Eemal

 

#72 13-12-2009 03:59:17

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Head jauramist! Vahepeal mõelge ka selle peale, et kogu jutt käib tegelikult open source lahendustest. Kes selle terminiga kursis ei vaja rohkemaid kommentaare, kes mitte, siis google on abiks.

Eemal

 

#73 13-12-2009 09:24:34

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Mina ei tahaks oma blogiga küll selle nimetet hernesupijärgse peeru hulka kuuluda. Jätab liiga halva lõhna juurde. Ajal, kui mina blogi tegin ja üles seadsin oli samal põhjal baseeruvaid fotoblogisid mõni üksik.. no kindlasti jubejussi oma.. vbla oli mõni veel aga mingist Loodushetkest polnud veel ükski tuul puhunud. Mina ei kaeble ja mul ei ole ka põhjust, sest ma ei ole selle blogi hallist massist eristumise kallal vaeva näinud rohkem, kui värvidevaliku muutmisega.

Kõik, finitto minu poolt siin teemas. Asjale on tähelepanu juhitud ja teema üle on arutletud. Igaüks teeb omad järeldused ja siis näitab, kui palju või vähe ta asjast aru sai.. kui näitab.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#74 13-12-2009 13:04:34

KarinR
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Õppetund: kui tahad omale tagasihoidlikku kodulehte teha, siis kõigepealt käi üle kõikide eesti fotogurude kodulehed, vaata üle kõik värvitoonid ning fondid, ja praagi need välja. Ja isegi siis võid kindel olla, et keegi kargab su kraesse. Mõistetav ka - ärimaailm on karm. Vaevalt muidu sellest nii suurt kisa oleks tehtud. Hea, et ma ei kavatse lähiajal omale kodulehte teha! smile

Eemal

 

#75 13-12-2009 13:40:24

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eesti Looduse fotovõistluse lõpuõhtu

Minu koduleht on inspireeritud eelkõige minu raamatust "Hetki loodusest 2007-2008", mille oma lähedastele ja tuttavatele eelmisel aastal kinkisin. Selle leheline ülesehitus on lühidalt: must taust pilt keskel, all pildi pealkiri, pildistatud objekti liik, pildistamise kuu ja aasta. See sai ka minu kodulehe lähteülesandeks ja muidugi seda silmaspidades kiikasin mitmeid kodulehti (sh Toomase oma), kuidas keegi on oma pildi info lehele sättinud. Kodulehe template valisin ise 91 template seast, teadmata ja uurimata mida teised pixelpost alusel loodud loodusfoto lehed täpsemalt kasutavad (sh millist templatet Toomase leht kasutab). Teen kõik, et lehtede sarnasust vähendada, aga selle template juures jääb sarnasus paratamatult eksisteerima. Sama on 35mm template puhul, kärbi kuidas tahad, aga ikka tunneb ära. Tõsi 35mm template on algusest peale veidi söödavam kui horizon ja sellle modifikatsioonid. Aga notepadis mittevajalike ridade  templatest ärakustutamine ei ole keeruline, alles jääbki puhas leht, koos pildialuse infoga, logo üles ja voilaa sünnibki midagi sarnast ja kuna tegemist on open sourcega, siis mõistagi võib igaüks minu nuditud template võtta ja oma äranägemise järgi kasutada (olgu siinjuures rõhutatud, et minu template on algusest peale pärit pixelpostist ja kärbitud omal käel notepadis). Julgen siinjuures püstitada hüpoteesi, et kaalukas osa veebilehtedest on sündinud mõne teise lehe eeskujul. Kui keegi siin peeru haisu tunneb, siis tasub oma kõht korda teha!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB