Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-02-2010 12:22:05

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Eemal

 

#2 04-02-2010 12:27:32

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

Ma loodan, et see õhutaja võetakse uurimise alla ja et kui tema jutul on tõepõhi all, siis võiks ta saada ka korraliku karistuse oma teo/tegude eest


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#3 04-02-2010 12:40:17

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Tapavad raudkulle

Vahest on lausa häbi inimene olla. Tõesti võiks korraliku karistuse saada.


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#4 04-02-2010 21:08:40

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

Leili Tuul keskkonnainspektsiooni avalike suhete osakonnast ütleb tänase Maalehe paberväljaandes, et Aiandus.ee foorumis osalejate andmed ei pruugi tuvastamist võimaldada... Karistus III kategooria kaitsealuse linnu tapmise eest on 5000 krooni.

Eemal

 

#5 05-02-2010 01:00:44

Tarmo Mikussaar
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

Paraku on sellised stereotüübid nagu "tihane - hea" ja "raudkull - halb" jne. veel täiesti tavalised. Kui poleks kanakulli arvukus viimastel aastatel nii trastiliselt vähenenud, oleks maainimeste hulgas kes kanu peavad, kanakull jätkuvalt täiesti kahjulik liik. Kuna meie meedias ja koolihariduses on liikidevaheliste tasakaaluniitide kajastamine niivõrd tagasihoidlik, siis pole ka ime, et neid viimase aja tõdesid, kas ei teata või ei peeta mittemillekski. Olen ise poisikesepõlves 1982 aastal oma kuuseheki tagant varahommikul murtud kanaraipe peale isa õpetuste järgi paelu pannes ühe noore emase kanakulli kinni püüdnud. Tol ajal ma mõtlesin, et tegu on õige asjaga. Peale mõnepäevast vangistust sai ta siiski vabaks, aga seda ma ei kujuta ette kas ta suutis ka kunagi sellest traumast üle saada ja kas ta suutis järglasi anda. Alles mõned aastad peale seda läksin ma Luuale metsandust õppima ja sain nende looduse asjadega rohkem sinapeale. Aastad metsades hulkudes on andnud sellele veel oma lihvi. Moraal on ju selles, et emotsionaalsed ollakse teadjana, siin foorumis kui ka teadmatuses ja ma kaldun arvama, et tedmatuses veel enamgi. Seepärast kutsungi üles veel enam selgitamaks oma tuttavate ja lähikondlaste seas nende stereotüüpide olematust, sest need nagu hiljaaegu ühest telekanalist näha võis, pole kuhugi kadunud. Hundid pahad - kitsed head.

Eemal

 

#6 05-02-2010 02:10:16

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

sisalik kirjutas:

Leili Tuul keskkonnainspektsiooni avalike suhete osakonnast ütleb tänase Maalehe paberväljaandes, et Aiandus.ee foorumis osalejate andmed ei pruugi tuvastamist võimaldada... Karistus III kategooria kaitsealuse linnu tapmise eest on 5000 krooni.

see 5000eek-i kah mõni karistus :S

Tegelikult oleks vaja tõesti tõsta inimeste teadlikust loodusseadustest.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#7 05-02-2010 03:04:01

Maxi
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Tapavad raudkulle

Oh jah.. Juhtusin ka eelpoolmainitud artiklit lugema. Kurb on...
Olen ka ise agar linnutoitja, kuid paigaldasin linnumaja nõnda, et väikestel värvulistel oleks läheduses varjuline ala kuhu ohu korral varjuda. Selleks mul lähedal hekk, kust nad toidujahile sööstavad:)
Käib ka minu maja juures paar raudkulli ning loomulikult on leevikesi, tihaseid nende läbi ka hukka saanud, aga see on Loomulik.. 
Kuna naaber oli kulli peale päris kuri ja mõistmatu, et miks see vastik lind tema armsaid sulelisi kimbutab, siis tegin külas väheke selgitustööd. Meil paistab selle kohapealt kõik rahulik smile (Lindudest rääkides üllatas mind see, et kõikjaltuntud pasknäär, ei ole pigem üldse tuntud :S)
Inimesed võiksid veidikenegi huvi keskkonna ning selles elava loomastiku vastu näidata. Informatsioon ju otse sõrmede ulatuses tihtipeale... Noh kusagil Rate.ee kõrval... 

Stereotüüpide omistamine loomaliikidele on tõesti kurb.  Toon väga  üldistava näite: Hunt ja ilves murravad kitsi.. Hunt paha, ilves paha, kits hea ja armas...   Laseme hundid ja ilvesed maha, siis saavad kitsed rahus elada.....  Kitsede arvukus hakkab ohtralt kasvama , kuna tippkiskjad nn päiskiviliigid on biotoopidest kõrvaldatud.  Kitsed hakkavad ohustama floora diversiteeti.... Söövad ilusad lilled ära sad Kurb.. Laseme kitsed maha!  Keegi ei "näri enam muru" Erinevates taimekeskkondades puudub regulaarne häiritus ning saabub konkurentne tasakaal st. üks liik domineerib teiste üle.. taimede mitmekesisus väheneb ohtrsalt jne jne jne....  Praegu on USA-s aktuaalne huntide reindrotutseerimine suuremates rahvusparkides, kuna sõraliste arvukus on ohtralt kasvanud ning nad on saanud ohuks sealsele taimestikudiversiteedile....  Oih.. aga hunt murrab ju lambaid...   sad Nt. Norras elab umbes 20-30 hunti. Väga paljud inimesed tahavad, et nad kõrvaldataks sest nad murrravad koduloomi ning veel üheks põhjuseks on uskuge või mitte see, et nende populatsioonid on pärit Venemaalt- ei ole omad. Tee siis inimesele selgeks, et see Vene oma halvem pole:) Inimesed peaksid endale selgeks tegema, mis asi see elu/elukäik ja toiduahel õigupoolest on. Tuleks kaeda elu väljaspool betoondšunglit... :S jnejnejne sel teemal võiks rääkida igaviku.. smile Panin paar unist rida kirja.. Head ööd!

Jah, inimesed mõelge peaga.... 

Margus

Eemal

 

#8 10-04-2010 11:14:37

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

Norras elab ainult 20-30 hunti? seda oleks nagu sellise maalahmaka kohta küll vähe.
Paar aastat tagasi saamid andsid tuld kotkastele, et linnud söövad nende põdrapojad ära. Saadi vist kokkuleppele, et tasutakse neile kahju, kui nii on. Nüüd annavad nad tuld ahmidele ja huntidele. Ahme pidi Laplandias ca 500 olema.
Käin vahel ühe taadi juures, tema põdrakarja vaatamas, vene piiri ääres. Küsimuse peale, kuidas see aasta huntidega sealt vene poolt on, tuli vastuseks, et 15 tk on nad siruli tõmmanud, et pool tema karja on huntide nahka läinud... minu arust oli tema kari ikka nagu sama arvukas, üle ma just ei lugenud neid... eks igaüks kaitseb oma ja üks kole kiskja ole see inimene kah tongue

Eemal

 

#9 10-04-2010 11:29:14

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Tapavad raudkulle

talvel sai tublisti lindudele süüa antud, kui väljas polnud, istus kull ka ploomipuu otsas- mis nüüd teha?
Kitsed ja jänesed näksisid ploomidel ladvad ära...
Vanaisa muudkui õiendab, et missa toidad neid linde ja paned pesakaste, need söövad tema mesilased ära...
Mesilased muudkui sutsavad mind, kui lennuteele satun või otsa astun...
Kassid kurivaimud jälle pistavad linnupoegi, kui need lendama-ukerdama õpivad...
Ainult koer vahib lollaka näoga otsa ja liputab saba... smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB