Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canon 5D kõrgetel ISOdel versus poolkaadri kered (nt 40D)

#1 28-02-2010 15:17:52

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Canon 5D kõrgetel ISOdel versus poolkaadri kered (nt 40D)

Tere!

Taustast - olemasolev tehnika ühe teise tootja poolkaadri maailmas kipub mind piirama, peamiselt segab just detailide kadumine kõrgetel ISOdel kuna enamus pilte on mul ISO1600 - 3200ga. Müra ei häiri. Teisalt segab süsteemi (kere + objektiivid) autofookuse uimasus (aga see pole hetkel tähtis).

Keskenduks hetkel ainult kõrgetele ISOdele (ja jätame täiskaadri muud võlud ja valud kõrvale). Ma pole ise 5D'd üle paari korra käes hoidnud niiet isiklik kogemus puudub. 2005-2006 aastal kirjutatud ülevaated muidugi kiidavad 5D'd taevani, samas müratase on väidetavalt 20D'ga üsna sarnane (mida on natuke kummastav lugeda).

Pikk jutt, sitt jutt. Kas keegi on siin kasutanud 20D/30D/40D (või miks ka mitte mõne teise tootja poolkaadrit) ning 5D'd ja võrrelnud just kõrgeid ISOsid? Huvitab just siinsete kasutajate reaalne kogemus ISO 1600 ja 3200'ga, netitarkuse põhjal muljetada oskan ma ka ise. Eriti huvitaks just 40D ja 5D võrdlus. Sest kui kõrgetel ISOdel on detailide säilimine üsna samal tasemel siis pole mul 5D järgi mingit vajadust.

Tänud ette.
Marko

P.S. Toonitan veel korra, et mind huvitab just detailide säilimine, müra on absoluutselt teisejärguline. Samuti pole mõtet Nikonit soovitada kuna rahakott ja teatud spetsiifilised eelistused seavad omad piirid.

Eemal

 

#2 28-02-2010 18:42:09

indukas
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 187

Re: Canon 5D kõrgetel ISOdel versus poolkaadri kered (nt 40D)

Olen kasutanud 50d ja 5d kaamerat. 5d on ikka selgelt üle, pole kahtlustki. 40d-ga on vahe ehk väiksem, aga kindlasti on vahe olemas. Marko anna maili aadress, äkki saan sulle sarnaste valgusolude juures tehtud pildid mõlema kaamera kohta saata, saad ise veenduda. Fail on 5d-l väga hea, samas 50d üle ekraani ja tulistamiskiirusega.

Eemal

 

#3 28-02-2010 18:50:10

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canon 5D kõrgetel ISOdel versus poolkaadri kered (nt 40D)

Saatsin kirja.

50D on jätnud jah eemalt vaadates mulje kui liiga tihedalt piksleid täis topitud sensoriga kaamera. Samas on vast huvitav võrrelda ikka.

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canon 5D kõrgetel ISOdel versus poolkaadri kered (nt 40D)

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB