Sa ei ole sisse loginud.

#51 25-04-2006 18:45:52

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

5-6 meetrit sokkudeni...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#52 26-04-2006 01:05:45

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Alles üleeile tulid kitsed suures tuhinas meie uue kodu (remont pooleli) taha sööma ristiku põllule. No istusin puuvirna juures ja vaatasin kuidas 15 m kaugusel nad nosivad. Ei söandanud neid häirida aga üks mu noortest koertest lükkas värava lahti ja tuli mind otsima ning omaarust kukkus kitsi varitsema mille peale need plehku panid. Kahju, et kaamerat ei olnud, kuigi oli veiid hämar oleks midagi saanud.

Tänud sellele et majaäärsele põllule üks talunik põllu ristiku alla pani on seal jänesed ja kitsed kogu aeg platsis :p


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#53 13-05-2006 23:05:30

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Eile kohtasin 3 lärmaka lapsega jõesalus kõndides sigu. Nosisid rohtu ja ei lasknud ennast segada millestki. Binokliga oli näha suurt kulti ja 2 emist ja kesikuid. Läbi oksarisu neile lähemale minnes ei teinud nad meist väljagi. Oleks kaamera ja teleobjektiiv kaasas olnud ja veidi hiilinud oleks saanud suures vaates notsude pilte. Ma olen selliseid lähikohtumisi alati siis tabanud kui pole kaamerat. Kaamerat aga laati kaasa ei võta kuna ma ei ole pildijahtija vaid aeg ajalt jäädvustan mida näen. Ja mingi imelik asi, näen alati siis rohkem asju ja ka loomi, kui kaamerat ei ole smile ju see on siis vaid mulle näitamiseks näidatud :p Aga notsudele sain ligi paarikümmnele meetrile, kuna neile paistis päike vastu ja tuul oli ka mulle kaslikus suunas.

Loomadega kohtumisest aga selline aforism: Kes koertega läbi käib saab kirbud. Nõnda on ka loomade kohtamisega ja nägemisega. Kui küllalt palju metsas kollad, siis näed pea kõiki Eestis elavaid ulukeid ja aeg ajalt võib selliseid äkk kohtamisi ette tulla nagu mu üks tuttav Hiiumaal sõitis (kaine peaga) usudus põdrale sõna otseses mõttes otsa matsuga. Loodan et me keegi nii läbikohtumisi ei soovi smile

Ma südame põhjani kahetsen, et eelmisel kevadel nähtud hunte pildistada ei saanud. Oleks olnud vaja küll teleobjektiivi aga näha hunti suve alguses oi see on kõva sõna. Piirkonna jahimehed ei ole paljud aastaid hunte näinud ja isegi pukkides varitsevad jahimehed. Osad jahimehed (nooremad) on aga huntidest vaid jälgi näinud.

Seega lähikontaktideni vai kuda ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#54 14-05-2006 01:26:51

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Minu lähim kohtumine metsloomaga oli raiesmikul vaarikaid süües. Ragistades hakkasin üle vaalu ronima, kui vaalu peale sain siis kargas vaalu taga pikutanud hirv üles ja põgenes. Ei saanudki aru, kas ta magas nii sügavalt, või varjus minu eest. Igatahes 2 sammu veel ja oleks talle peale astunud...

Eemal

 

#55 18-05-2006 01:11:59

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

eelmine nädal roomasin ühe kopratammi juures, end parajalt märjaks tehes, koprale 2,5 meetri peale - tüüp sõi rahulikult ja ei teinud must väljagi - ma juba kahtlustasin, et ta pime ja kurt on.
Eelnevalt olin just koti seljast võtnud ja eemale jätnud - lainurk - normaalsuumi koos sellega, siis mõtlesin küll, et oleks näed saanud koprast lainurgaga looduses piltti teha big_smile
Samal ajal lasid minu kõrval kaks venda veel ringi ja veelgi imekspandavam oli see, et nad ka mind ei näinud ja oma maal einestavad sugulast ei hoiatanud.
Igatähes mina lahkusin kuna kaardid täis ja pimedaks läks niiet pilti sealt nagunii enam rohkem välja võtt poleks  - tüüp jäi rahulikult edasi sööma big_smile

vaatasin veel kaugelt natuke aega ja võtsin ette matka tagasi koju  - külm hakkas juba kontidesse pugema big_smile

Eemal

 

#56 18-05-2006 01:52:55

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

ja kus on pildid, kaska???

Eemal

 

#57 18-05-2006 16:45:31

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Ma löön kaskat terve meetriga, kuna kobras mulle praktiliselt külje alla ronis, kui natuke oleks kätt sirutanud oleks pai ka saanud ära teha smile Pildid on täitsa olemas tongue

Eemal

 

#58 18-05-2006 17:56:15

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

http://www.looduspilt.ee/index.php?page=pilt&id=750

tollel päeval siis kolm meest ja kolm karu vahelduva eduga 50-10 meetriste vahedega. vana laskesuusataja jalad ikka kõige väledamad, tongue nii ta neile ka kõige lähemale jõudis.

Eemal

 

#59 19-05-2006 14:11:04

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

ma olin kopral meetri peal...

Eemal

 

#60 19-05-2006 14:35:00

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

ja pildid, sander, kus on pildid, sa juba ühe teema all jäid lubatud pildid võlgu.

Eemal

 

#61 19-05-2006 14:51:17

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

aga pildid kaovad ju musta auku nagu tuvastatud tongue Las ta lingib mõne pildi mujalt smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#62 19-05-2006 15:06:42

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

seda ma silmas pidasingi, et foorumisse.

Eemal

 

#63 20-05-2006 14:23:15

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

MarkoH kirjutas:

ja kus on pildid, kaska???

Kohe kui jõuan teise arvuti taha laon mõne kuskile üles  - ega seal suurt midagi vaadata ole  - pime oli juba siiski ja mulle  satuvad alati musta värvi koprad  :S  smile

Eemal

 

#64 23-05-2006 16:52:24

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Eemal

 

#65 23-05-2006 16:56:27

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

big_smile Sander sul on seal leheküljel piltide aadressiks C:\Documents and Settings .... äkki muudad ikka õigeks need lingid kõigepealt, muidu ei saa vaadata pilte smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#66 23-05-2006 22:08:21

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Sander.H kirjutas:

www.hot.ee/sander888

Pergele, isegi Lordi ei saanud kuulata smile

Eemal

 

#67 12-06-2006 16:45:22

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

See oli eelmise nädalal, päeva ei mäleta aga sündmus jääb meelde eluks ajaks, kuna selliseid sündmusi väga elus juhtub.

Käisin jälle kollamas, seekord spinning kaasas ja kalastasin keila jõe alamjooksul, täpsemini Hõreda sillast ülesvoolu. Jões tegutseb saaramas ja märkasin lanti loopides mullikesi. Üsna hea vooluga liikusid need väga kiirelt. Olin kummikutega õõtskaldas veidi sisse vajunud ja veidi kummargil liikumatult, et vaadata kas näen seda looma veel. Tulid minuni ja siis läksid tagasi 3-4 m ja siis puhhh-puhh nagu hüljes. Pea ja esikäpad väljas utsitas ennast, et vaadata mind. Silma tal ei seletanud, kas olen puu vms. (mul kaitseriietus seljas). Ettevaatlikult tuli jälle vee all minuni ja siis ...

Pistis mu nina all pea välja vaatasime tõtt mingi 10-15 sekundit. Mõõtis mind põlvedest kuni mütsini välja ja nägu (rooskas) häiris teda. Ta ei seletanud ära millega tegu on, vaid lõhna haistis, sõõrmetega tõmbas mitu korda. Saarmas - rahutu nagu ta on aga näha looma oma ninast 60 cm kaugusel ja loomulikus keskonnas, njaa see on mäletamist väärt.

Aga kalu jahib ta vägevalt. Koprajälgedest ja vettelibistamis radadest kubisevad pea kõigi jõgede kaldad. Alles nädalavahetusel tegin väikse mootorpaadi rännaku Kasaril Teenusest allajooksu ja no kaldad on kopra radasid pakuslt täis. Aga saarmajägi kohtab ka vahelduva eduga, viimastel aastatel oleks nagu nende populatsioon tõusnud, peaks jahimeestelt lisa uurima neil selles suhtes info värskem.

Ahjaa, kaamerat kaasas ei olnud ja sellega ei oleks midagi teha ka olnud.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#68 19-06-2006 18:02:32

matis
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Keset päeva nägin heinamaal kitse. Hakkasin tema poole minema vaikselt. Mul plätud jalas ja kaameral 135mm ees (pikemat pole). Kui olin kuskil 60 meetri peal, läks ta puude taha kraavi. Läksin edasi, mõtlesin et kits juba kaugel aga umbes 15 meetrit enne ta kraavi mineku kohta, kuulsin kuidas ta läbi vee teisele poole läks. Läksin edasi aga kuulsin ainult "haugatust" ja läinud ta oligi. minusuguse linnainimese jaoks on see suursündmus smile

Eemal

 

#69 19-06-2006 21:05:54

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Alati kui loom kaob vaateväljast nii, et on lootust et ta mind ei näe üritan ma söösta kohe talle lähemale. Niipalju kui vähegi saab ning eriti arvestades helisid mida ma teen selle käigus smile Niimoodi paaril korral kogemata peaaegu otsa jooksnud kui loom vahepeal teist rada pidi läinud kui ma arvasin tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#70 20-06-2006 10:14:54

priith
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

viimast mainitud võtet on hästi mugav kasutada vesipapu läheduses (ilmselt ka teiste sukeldujate korral). kui too vee all parajasti toitu otsib, siis tuleb anda jalgadele valu sukeldumiskoha poole. vee all olles ta midagi ei kuule ning millalgi peab ta ometigi ka välja tulema smile

Eemal

 

#71 20-06-2006 11:43:28

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Kui rebasekutsikad, keda hoolega pildistatud sai jalutasid minust parimal ajal ehk umbes meetri pealt mööda, siis kährikupojad tegid täielikult vastu ootusi rekordi, mida on ilmselt raske ületada. Hommikul, kui päike oli juba liiga kõrgel aga tööleminekuni jäi aega veel üksjagu, siis otsustasin teistkaudu uru lähedusest lahkuda. u 20 meetrit urust eemal oli aga kähriku ema ja 2 poega üksteisega ametis. Ema märkas mind ja silkas eemale. Kutsikad hakkasid teineteisega mürades mööda rada uru poole tulema. Mina olin raja peal pikali, fotokas valmis. Esimene kutsikatest astus heina seest välja nii kiirelt, et teravustada ei õnnestunud ja tuli otse minu juurde, jäi meetri peal seisma nuusutas, vaatas ja tuli edasi. Samal ajal jõudis talle järgi teine poeg. Siis tulid nad mulle otse objektiivi ette ja pistisd kordamööda oma pea objektiivi varjukisse sisse, vaatasid veel mulle otsa (vahe oli siis täpselt objektiivi pikkuse jagu) ja selle peale ei oleks ma enam imestanud, kui nad oleksid üle minu roninud ja uru juurde läinud. Seda nad siiski ei teinud vaid läksid napilt ümber minu ja läbi heina smile Ei saa just öelda, et vähe oleksin loomi näinud aga selline elamus oli et.......

Eemal

 

#72 20-06-2006 13:10:59

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Okaskera ma imestan, et sul veel hing sees on, kuna sinu pilte vaadates jooksevad loomad tihti sulle tormi. Hea, et meil elevante ei ole.smile

Eemal

 

#73 20-06-2006 16:49:53

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

sri lankal näiteks öeldi tõsiselt: "sõitke pimedas ettevaatlikult, elevant võib teel olla." samas ei näinud mina seal metsikuid elevante mujal kui looduskaitsealal. :)

Eemal

 

#74 21-06-2006 02:58:08

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Jani stiilinäide:

http://www.zacekfoto.ee/jan.jpg

Eemal

 

#75 21-06-2006 19:39:38

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Kui lähedale oled loomale saanud?

Nojah, peapreemiad igatsorti konkurssidel on jälle läinud

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB