Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-01-2011 10:12:06

znif
Uus kasutaja
Asukoht: mulgimaa/saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

'Kaasavaraks' saadud komplekt

Tere kõigile!

Juhtus minuga nii, et sain uue naisega kaasa ka komplekti fototehnikat. Pildistamise vastu olen juba varasest noorusest huvi tundnud (oli FED kunagi), moodsal ajal parimaks saavutuseks jäi Panasonic FZ7(?). Nüüd loen teist päeva siin foorumit ja tekkib tunne et ma sellest maailmast ikka mitte miskit ei tea. Seega küsimus - mida on võimalik järgneva kompotiga üldse teha? Vabandan kui mõne definitsiooniga põõsasse panen.

1) Sony a300 kest
2) Sony akutald seal all
3) Sony 18-70 3,5-5,6 (kit?)
4) Sigma 24-135 1:2,8-4,5
5) Tamron LD Di AF 70-300 1:4-5,6 Tele-Macro 1:2
6) Kenko M/AF extension tube (12, 20, 36 mm)
7) Kenko MX-AF 1,4 Teleplus Pro 300
8) Metz 15 MS-1 digital
9) Sigma EF-500 DG ST MA-ADI
10) Manfrotto 055XPROB + Manfrotto 804RC2
11) Phottix pult(?)
12) kõigil torudel UV filter otsas
13) veel 3 filtrit - tumehall, kollane ja üleminek (pool halli, pool läbipaistvat) - ümmargused kõik

Mulle meeldib looduses pildistada maastikke ja makrotamise juures taimi-putukaid. Loomad pole siiani huviorbiiti sattunud. Kõrvade vahel idaneb vaikselt idee mõnel koolitusel ära käia aga... mida üldse suuremate kogemustega fotohuvilised soovitaksid?

Eemal

 

#2 06-01-2011 10:51:46

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: 'Kaasavaraks' saadud komplekt

Selle komplektiga saab pilti teha. Kindlasti aitab mõni fotomaailma algtõdede koolitus tehnikat paremini tundma õppida.

Eemal

 

#3 06-01-2011 18:40:20

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: 'Kaasavaraks' saadud komplekt

Kui naine selle komplekti kokku kogus, siis saad ju üpris ligidalt juba midagi küsida. Aga kindlasti koolitus ja pidev praktika.
Maastiku puhul tundub lai ots esialgu piisavalt kaetud olevat. Kui kogemuste kasvades hing midagi veelgi paremat ja kvaliteetsemat ihkama hakkab, eks aeg pane selle paika. Kui makro tõsiselt huvi pakub, siis tasub mingi spetsiaalne makro fixtoru juurde muretseda.

Eemal

 

#4 06-01-2011 19:34:19

znif
Uus kasutaja
Asukoht: mulgimaa/saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: 'Kaasavaraks' saadud komplekt

Ei kogunud naine, tema eelmine mees tegi seda. Naine ise ei jaga asjast mitte muhvigi. Ise loen teist päeva netist igasugust infot ja hakkan midagi juba teoorias mõistma. Ja koolituse vajalikkuses ei kahtle üldse.
Ise pole veel ühtegi pilti teinud selle komplektiga, nädalavahetuseks panime plaani ilusasse kohta minna ja vaadata kas miskit ka välja tuleb fototamisest. Selleni kus hakkan kitsaskohti leidma kulub ilmselt veel palju aega. 'Seebikarbiga' olen ikka putukaid ja lillekesi püüdnud, seetõttu ka huvi. Vaadates mitmel pool imekenasid pilte tahaks ise ka midagi ligilähedastki saavutada.
Tänan kaasaelajaid, oman nüüd vähemalt mingit ülevaadet.

Eemal

 

#5 06-01-2011 23:03:26

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: 'Kaasavaraks' saadud komplekt

Eks siis mõlemal huvitav seda komplekti avastada.  Samas peab ütlema, et eelmisel omanikul on samuti maastiku ja makro kalduvus olnud (kuigi on kiiganud ka natuke kaugemale). Samas huvitav, et kui on muretsetud makros juba vaherõngad ja ringvälk, siis on jäädud taolise poolteleobjektiiviga selles osas tegutsema. Aga eks sellel objektiivil oli vist telekonverteri olemasolul universaalsem kasutus. Ümmargust kiilfiltrit (3-s filter) suht raske kasutada, kuna horisont peab keskel olema. Kui maastikuga edasi lähed, siis otstarbekam muretseda kandilised kiilfiltrid koos spetsiaalse hoidikuga.
Head avastamisrõõmu!

Eemal

 

#6 14-01-2011 23:03:39

Tarmo.A
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15
Veebileht

Re: 'Kaasavaraks' saadud komplekt

Kui Sony a300 kesta sees nüüd kaamera ka on, siis on algajale õppurile ju päris korralik komplekt. Fookuskaugused laiast nurgast 300ni kaetud. Arvatavasti on enamus sarnase komplektiga alustanud. Ja ma arvan, et paljud harrastajad kaaluksid sellise komplekti nimel uue naise võtmist smile
Palju õnne igas mõttes!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB