Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-05-2011 12:40:41

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Tere.

Uurin, mis võimalused on metsas linnuvaatlemiseks. Sain proovida Canoni 12x36 IS binoklit, mis tundus igati hea, kontrastse pildiga ning stabilisaator loomulikult sümpatiseeris ka. Samas hind on selgelt liiga krõbe, sihin pigem 150€ või maksimaalselt 200€ kanti jäävaid mudeleid.

Igaljuhul - natuke olen teinud taustauuringut ning kusagil 10-12 suurendus tundub mõistlik, täpsemalt on mitmed 10x50 binoklid silma jäänud. Nikoni Action 10x50 CF jäi silma just ergonoomika poolest - lai kaelarihm, mille külge okulaarikatted kinnituvad, samuti sobiv hind ning hea hinna/kvaliteedi suhe.

Mida teie kasutate või soovitate?

Marko

Eemal

 

#2 10-05-2011 16:27:48

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Ütlen kohe ausalt, et mul ei ole enam endal binoklit. Kunagi oli mingi suss, mille poeg pesukaussi uputas. Aga olen proovinud just sellise mõttega, et ostan. Tundusid väga asjalikud Nikoni monarch seeria binoklid. 10X42 või 10X56
valgusjõulised ja suhteliselt kompaktsed ning kerged. Lähim fokuseerimiskaugus on 10X 42 vais 2,5 m. See action seeria on teist tüüpi ja üsna kopsakas.
Arvesta, et binoklit ostad ehk üks kord elus- see tehnoloogia ei vanane nii kiiresti kui digifoto aparaat ja seepärast tasuks osta päris korralik. Ise vaatan kaugemaid asju läbi objektiivi- 400mm on u. 8X suurendus

Eemal

 

#3 10-05-2011 16:53:42

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Mul on Olympus 10x42 ja sellest mulle piisab. Enamasti on fotokraam ka kaasas ja seega on hea, et eriti kaalu juurde ei tekita ega segama jää. Diameeter võiks ju laiem olla, kui niisama tahta linde vaadelda, kuid rohkem zoomi vaja pole, kui juba linde enam-vähem tunneb. Suurema suurendusega on värin ka juba kergem tekkima ja keerulisem puuvõras õiget kohta üles leida.
Kunagi kasutasin ka teletoru binoklina, aga tegelt on päris binokkel ikka kordades mugavam ja lõpuks ei taha enam üldse selleta loodusesse minna.

Eemal

 

#4 11-05-2011 10:40:58

Marks
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 54
Veebileht

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Mul on binokkel aga ise ma ei kasuta seda. Binokli ostsin kaaslasele(-tele), kes mõnikord on huvist kaasa tulnud ja siis kurnud, et midagi ei näe. Enne ostu sai uuritud, et optimaalne binokkel võiks olla 8x42 või 10x42. Kaalu huvides ise binoklit kaasas ei kanna, vaid kasutan selle asemel 420mm teleobjet, mis umbes sama suurendusega 8x binokkel. Objektiivi eelis on see, et on peal värinastabilisaator, mis teeb pildi vaatlemise ajal hulga stabiilsemaks. Binoklit on jälle mugavam kasutada ja vaateväli on tunduvalt laiem. Kuna kasutust leiab vähe, siis saigi odavam (ca 200€) muretsetud. Aga uurimise käigus jäi silma, et kõrgelt hinnati Nikoni monarch seeria binokleid.

Eemal

 

#5 11-05-2011 14:49:23

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Mul endal vanem vene binokkel 12x50 ja ka väga hea. Neid saab väga soodsalt, kui ei taha palju investeerida. Odavate hiina plasttükkide asemel soovitaks igal juhul neid. ca. 40 ja 50 mm tagumise klaasi diameetriga binoklite valgustugevuses on minu jaoks küll juba oluline valgustugevuse vahe ja ise eelistaks igal juhul 50+ binoklit. Tavaliselt "sirge" toruga e. roof e. katusprismaga binoklitel on väiksem tagumine diameeter ning seetõttu kehvem valgustugevus (või on suure diameetriga binoklid väga kallid). Kindlam, valgustugevam ja odavam (aga ka tavaliselt suurem) variant sellisel puhul on vana hea läbiproovitud porroprisma e. "jõnksuga" toru.

Objektiivi ja binokli vahe ongi ikka kasutusmugavuses ja sageli valguses. Nagu öö ja päev.

Eemal

 

#6 11-05-2011 16:04:11

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Väga põhjalik tutvustav artikel, soovitan lugeda enne binokli ostmist:
http://www.nahkanuia.net/?p=4517

Eemal

 

#7 16-05-2011 11:26:24

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Vabandust, et teema unuarusse jätsin.

Jõudsin ka ise niikaugele, et tuleb ikka oma käega järgi proovida. 10x suurendus tundub enda peakujuga hästi kokku minevat kuna olen Olympuse 10x50't päris palju proovida saanud ning selline vaatenurk sobib.

Tänud kõigile info eest.

Eemal

 

#8 05-06-2011 12:25:02

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: sobiv binokkel metsa linnuvaatluseks

Kuna sain ülihea pakkumise siis ostsin Nikoni Monarch 10x42. Esmamulje on vägev - poleks uskunud, et binokkel suudab nii detailselt "joonistada". Ergonoomika, just eriti esimeste "klappide" kinnitus, on samuti 5+, istub kõigele lisaks kätte nagu kinnas. 8x42 oli ka kaalukausil kuid kuna hind ja kaal olid samad, ulatuses aga vahe selgelt tuntav siis võitis 10x42.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB