Sa ei ole sisse loginud.

#26 29-05-2009 22:41:48

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: fotopank??

Täna kasutan Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, iStock
Jah, nutune on müüa oma pilte sentide eest, aga niisama kõvakettal ei teeni nad miskit. Saab mõne aja pärast ehk vähemalt finantsi hobist endast, et hobi toetada.
Shutterstock'is on summa pildi eest küll madalaim aga vähemalt igal päeval läheb kaubaks paar pilti, sõel kah seal hõredaim. Samas Fotoliasse ja iStocki on sõel väga tihe ning ega sealt kaupa pole ka tänaseni tulnud, kuigi mõningad pildid üleval (ilmselt siiski ikka liiga vähe, liiga kehvad või vähe nõutud motiivid). Dreamstime on selline vahepealne: sõel on tihedam kui Shutter, aga siiski mõistlik, pilte veidi ostetakse ja hind on veidi kõrgem.

Ahjaa, kogemust alates aprillist09, seega lõplikult täielikule tõele mu väited ei pretendeeri, kuid esmamulje on vähemalt selline. Ja eeltööd sai kah nende microstock saitide valimisel üksjagu tehtud.

Jah, alguses tundub, et aega piltide keywordistamisele ja laadimisele kulub üle mõistuse palju võrreldes sissetulekuga, samas võib loota, et tegu on investeeringuga tulevikku.

Eemal

 

#27 29-05-2009 23:42:17

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: fotopank??

Tõenäoliselt teen veel suvel pilte ja sügisel hakkab ehk kuskile midagi proovima. Kui vahepeal koondamisteadet pole saanud:)
Niipalju olen aru saanud, et eeltöö (keywordid ja pildivalik) on võtmesõna.
Kõige parem variant oleks kui suudaks läbi oma koduka müügi käima saada (siin võtmesõnaks linkimine).

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB