Sa ei ole sisse loginud.

#1 07-09-2011 02:04:08

Tsainik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Tere. Algaja loodusfoto huvilisena olen sattunud mõnusas sügiseses udus probleemi ette - niisketes oludes passides läheb objektiivi esilääts lootusetult uduseks, alul väljast, seejärel kergelt ka siseküljelt. Soovitage palun, kuidas seda vältida. Kuidas väga niisketes ning vihmastes ja peatselt ka külmades oludes looma-lindu otsides ja passides tekkivaid tehnilisi probleeme vältida?

Eemal

 

#2 07-09-2011 17:39:40

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Selleks kasutatakse vastavaid küttekehi, mis tavaliselt akude pealt töötades hoiavad objektiivi esitosa 1-2 kraadi keskkonnast soojemana. Uuri astronoomide portaalidest. Seal on lahendusi teleskoopide (väiksed) jaoks.

Eemal

 

#3 09-09-2011 19:01:28

Tsainik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Tänan Urmas! Oskad ehk mõnda veebisaiti soovitada. Otsin, kuid ei tea õieti mida otsida. Mis võiks olla sellisa atribuudi nimi või mark või asi?
Kas on veel mingeid nippe, vahendeid jmsst? Kuidas looduspiltnikud ise sellist olukorda väldivad?

Eemal

 

#4 09-09-2011 23:09:43

Olar Barndõk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Prillipoodides müüakse vahendit prillide puhastamiseks ja selleks, et need uduseks ei läheks. Sellega võib ka objektiivi puhastada.

Eemal

 

#5 10-09-2011 01:42:22

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

... ja autopoodides on müügil niisutatud rätid klaaside puhastamiseks ja kontendsi vähendamiseks -
objektiivi ma nendega ei puhastaks, filtrit aga küll.

Eemal

 

#6 11-09-2011 10:11:54

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Eemal

 

#7 29-09-2011 16:37:03

Tsainik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Tänan Urmas,
Uurisin neid riistapuid. See DitoGear (http://ditogear.com/store/products/27-d … -lite.html) pakub täitsa huvi. Paraku tundub olema kole kohmakas ja koos akuga ka raske, tahab 12V. Tahaks enne ostmahakkamist praktilist nõu kuulda, kas ja kuidas toimib, mis head ja mis vead jne. Kas on kedagi, kes miskit sarnast on kasutanud või kasutab?

Eemal

 

#8 30-09-2011 12:01:58

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Esilääts läheb uduseks - kuidas seda vältida?

Ma isiklikult neid pole kasutanud. Olen neid lahendusi seni uurinud (ette) juhuks, kui tekib vajadus (tellimus) pikemate time-lapse tööde jaoks välitingimustes.

Üks moment, mis mul jäi silma objektiivi kütjatega seoses tundub olema mõtlemist väärt. Enamasti on kütjad lihtsalt käsitsi seadistatava võimsuse peale seatud. See tähendab, et inimene peab asja pidevalt sättima.

DewBuster on kasutusele võtnud lahenduse, kus üks andur (termopaar) mõõdab keskkonnatemperatuuri ja küttekehale antakse võimsust vaid nii palju, et hoida seda 1-2 kraadi soojemana. See lahendus tulndub olema mõistlik nii aku kestuse osas kui ka objektiivi temperatuuri osas (pole mõtet ju liiga soojaks kütta).

Aga eks konkreetne lahendus sõltubki vajadustest ja võimalustest. Lihtsaim võimalus on objektiivi ümber kott tõmmata ja siis sinna sisse matkapoest ostetud keemiliselt soojendav käesoojenduspadi. Paar tundi ja aeg-ajalt katsetusteks aitab kindlasti ja on odavaim. Elektrooniline soojendus on mõistlik juba siis, kui asi hakkab saama tihedat kasutust.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB