Sa ei ole sisse loginud.

#1 07-08-2012 01:21:33

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Statiiv jalgsimatkale

Kas keegi oskab soovitada korralikku kuid kerget statiivi/pead/kombot pikemale jalgsimatkale? Statiivi vaja peamiselt maastiku pildistamiseks ja võiks hakkama saada 5d mk II ning korraliku lainurga ja 70-200-ga, teletoru jätaks koju. Kõrgus vähemalt 130 cm, mida vähem lülisid seda parem. Eelistaks ilma kesksambata statiivi, need kesksamba pööramise/keeramise lahendused kaaluvad minu meelest samapalju kui pikemad süsinikust jalad. Eelistatud on isiklikud kogemused, kuid võib ka kuulujutte jagada:)

Eemal

 

#2 07-08-2012 09:55:34

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

http://www.photopoint.ee/et/toode/14880 … n-geo-n630 - mina kerisin kesksamba ära ning puudust ei tunne. Kerge ja saab kiiresti jalad alla smile

http://www.photopoint.ee/et/toode/15949 … di-kuulpea - kannatab ilustii 5dmark2 ja 100-400mm L

Eemal

 

#3 07-08-2012 22:33:34

Casualty
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Statiiv jalgsimatkale

http://www.wexphotographic.com/buy-giot … d/p1527131

http://blog.sebastianbober.com/2011/10/ … ball-head/

Usun, et väga hea statiiv kui vaja kergust ja kompaktsust kuid samas ei taha kvaliteedis järgi anda.

Eemal

 

#4 07-08-2012 23:12:31

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

See Giottos kahjuks ei sobi, kuna on kesksambaga ja seda ei saa ka ära võtta. Ostaks seekord statiivi, mida ei pea kohe rauasaega nüsima hakkama.

Eemal

 

#5 08-08-2012 01:08:35

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

http://www.morrisphoto.co.uk/ProductDet … d~178.html
Midagi sellist võid vaadata.
Peale üht matka otsisin ka võimalikult kerget statiivi ja leidsin süsinikust Velboni. Tõsi mul on selline mudel millel jalgade reguleerimine on keerates, aga kesksammas käib kaheks osaks(pikem allpool, ülal lühem). Aga kvaliteet ja stabiilsus on täiesti korralikud.

Eemal

 

#6 08-08-2012 01:17:10

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Kuigi ma jäin seda lingitud Velboni vaatama, ja pole enam kindel kas see on ikka soovitust väärt?! Selle soovituslik koormus on vaid 2,5kg, minu omal on 4kg ja maksis ka natuke rohkem. Aga kuna mul seda praegu käepärast pole, ei saa järgi ka vaadata, mis selle täpne mark oli. Aga kui mõnda aega oled seljakotiga ringi tõlleranud, kumab peas küsimus:"mis see on, mille ma sealt välja võiksin visata?" Siis on esimene kahetsus, et 200g kergemat statiivi ei ostnud, kõik muud omadused on juba teisejärgulised:)

Eemal

 

#7 08-08-2012 17:36:10

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Eemal

 

#8 09-08-2012 01:49:31

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Mina kannan matkal kaasas umbes sellist statiivi : http://www.cullmann.de/en/detail/id/alpha-1500.html
minu oma kaalub vaid 600 g.
Lennukisse olen võtnud kaasa gorlillapoodi.
Muidu kasutan manfrotto 190 süsinikkiust statiivi, aga selle võtan kaasa vaid siis kui  fotoretkele lähen.

PS. Manfrotto 190MF3 süsinikkiust statiiv koos 322RC2 kuulpeaga  kaaluvad küll kokku vaid 2,29 kg kuid matkale kaasavedamiseks on teda ikka natuke liiga palju.
600 g on minu jaoks selline paras kaal, mida matkal kaasa vedada.

Viimati muutnud Tarmo Kõlli (09-08-2012 12:50:44)

Eemal

 

#9 09-08-2012 13:31:48

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Äkki see sobiks : NANOMAX 250 CROSS CW25
kõrgus 29 ... 140 cm
Kandevõime 3 kg
kaal 1050 g

Eemal

 

#10 09-08-2012 15:20:13

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Korralik ja toekas statiiv kaalub - ei ole olemas kerget ja toekat statiivi. Mina pooldaks ikkagi ühe ja korraliku ostu. Minu statiiv, vaatamata sellele, et on süsinikust, nt kaalub 1.7 kg ja käin sellega fototehnika õlal muretult kümneid kilomeetreid ning see on tõesti pildistamisel väga toekas, lisaks saan ma vajadusel sellelt ühe jala ära eemaldada ja kasutada seda üksjalana. Eelmine oli Velboni Pro seeria süsinikstatiiv, mis oli palju vähem toekam, aga tõesti kergem ja muidugi materjali poolest tublisti viletsam - üks talv sai tema liigenditele saatuslikuks (ütleme nii, et see metalliosa on Velbonil ikka väga pude). Kuna aastatetagustele mudelitele Velbonilt ka varuosi ei saa, siis pidin selle poolmuidu ja katkisena ära müüma. Uue statiivi soetamisel pidasin tähtsaks lisaks süsinikiu kvaliteedile, ka metallosade kvaliteeti ja varuosade saadavust ning seetõttu enam Velboni suunas ei vaadanud.
Arusaamatuks jääb milleks sambaga statiivid ei sobi, eriti veel kui plaan maastikku pildistada? Korralikumad statiivid, mis sambaga üldjuhul võimaldavad ka samba lühendamist või on lausa lühike sammas eraldi kaasas, et sammas ei jääks madalvõtteid segama. Minul jääb lühikese sambaga pildistamisel obje ca 17 cm kõrgusele maapinnast ja enamjaolt on see piisav ka nt väikeloomade pildistamisel. Haruharva, kus ma soovin laskuda veel madalamale, loobun ma statiivist ja toetan tehnika kas vastu maad või pikuti asetatud statiivi jalale. Need haruharva esinevad juhtumid ei kallutanud mind ilma kesksambata statiivi ostule - enamjaolt ei olnud ilma kesksambata mudelite mõõtmed ja kaal  mulle praktilised.  Ühesõnaga tasub enda jaoks väga hoolikalt läbimõelda, millist statiivi ikka pikemas perspektiivis ja mitmekülgsust silmaspidades sa tegelikult vajad.

Eemal

 

#11 09-08-2012 15:39:44

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Erik, mis statiiv sul nüüd on ?

Eemal

 

#12 09-08-2012 15:45:16

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Minaolen seda meelt, et matkamiseks ja fotoretkeks peab olema kaks eraldi statiivi.
Kasu on ju ainult sellest statiivist, mis sul kaasas on, mitte sellest, mis autos, kodus, ...
Ka kergest statiivist on teinekord palju abi, siis kui valgust väheks jääb (ja ilm on vaikne) või kui on soovi endast pilti teha smile
Palju kergem on matkata kui seljakott kaalub 10 ... 15 kg aga selle saavutamiseks tuleb kompromisse teha.
Mõned pidavat isegi 1,4 kg seljakottiga kõnnumaal nädalaid rändama. http://en.wikipedia.org/wiki/Ultralight_backpacking

Jaak, mis matk plaanis on, kui saladus pole?

Eemal

 

#13 09-08-2012 20:36:41

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Ma kah sedameelt, et matkamiseks võiks eraldi statiiv olla. Pealegi plaanin ma matkal vaid maastikku pildistada ja võiks siis sellevõrra kergema statiiviga hakkama saada kui mõni sobiv mudel eksisteerib. Pealegi on mul üks statiiv juba olemas, mis küll alumiiniumist, kuid mida jaksan Eestis olles ja muidu lühematel matkadel kenasti kaasa tirida.

Miks ma kesksammast ei taha?

Esiteks tahaks vahel madalamat võttenurka. Siin on muidugi tootjad kõiksugu vigureid välja mõelnud. Kellel müüakse või antakse kaasa lühem kesksammas, kellel käib kesksammas risti (täiesti kasutu lahendus koos kuulpeaga, need insenerid kes selle välja mõtlesid pole ilmselt kunagi sellega pilti proovinud teha), kellel käib kesksammas tagurpidi (väga ebamugav kaamerat käsitleda ja valgus selleks ajaks juba läinud), kellel saab kesksambalt jupi maha keerata (see pasitab parim lahendus) jne. Alati on võimalus ka ise kesksammas lühemaks saagida nagu ma oma Manfrotto 055XPROB-iga tegin. Kõigi nende lahenduse miinus on aga selles, et kesksamba keeramiseks või ära kruttimiseks on seal keskel ikka mingid vidinad, mis kaalu ja ka kõrgust juurde annavad. Näiteks mu Manfrotto läheb küll kenasti vastu maad, kuid statiivi jalgade peal on veel pea 10cm seda keeramise vidinat millest lahti ei saa, siis veel statiivipea ja kokkuvõttes on madalaimas asendis objektiiv maast 30 cm kõrgusel, mida kuidagi madalaks võttenurgaks nimetada ei saa.

Teiseks ei saa ma üldse sellest kesksamba fenomenist aru. Kui on vaja kõrgemalt pildistada, siis olgu pigem pikem statiiv. Kesksammas ise koos kõiksugu metallist kesksamba kinnitamise ja kruttimise vidinatega kaaluvad kokkuvõttes samapalju kui veidi pikemad süsinukust jalad. Võibolla mingi väga väike kaaluvahe tuleb kesksambaga lahenduse kasuks, kuid selle võrra on kesksammas ka ebastabiilsem, rohkem vidinaid mis katki saavad minna jne.

Aga tundub, et ilma kesksambata lahendusi väga ei toodeta, seega tuleb ilmselt ikka olude sunnil seda teed minna. Gitzol on kesksambata seeria, kuid pole ühtegi kergemat mudelit selles seerias. Gitzo mu meelest ka veidi ülehinnatud. Siruil kah midagi Gitzo sarnast. Kui keegi veel teab, siis pakkugi välja.

Erik, mis hea statiiv sul endal on?

Ja see muidugi täeisti õige, et tuleb vaadata varuosade saadavust. Oma Manfrotto lõhkusin korra ära, kuid selle sai kenasti kohe uue jupi tellida ja peale lahtivõtmist ja puhastamist töötab paremini kui enne:)

Tarmo, Lapimaale plaanin minna:)

Eemal

 

#14 09-08-2012 21:27:29

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Mul on nüüdsest Sirui M-3204, ühtlasi FOTO Magazine testi võitja, seljatades sama klassi Gitzo, Vanguard, Cullman, Benro jms statiive. Tõsiselt toekas ja tugev statiiv (jalad on valmistatud 8 kihilist süsinikkiust). Kesksammas annab jah kõrgust juurde, mida üldjuhul ka mina ei vaja, aga statiivi enda mõõdud ja käsitlusmugavus klappisid seevastu just selle kesksambaga mudeli puhul mulle kõige paremini. Algselt tahtsin isegi ilma kesksambata mudelit, aga need olid algasendis liiga pikad ja kohmakad, statiivipea kinnitusosa mõttetult laia diameetriga ning kokkuvõttes ei sobinud ükski kesksambata mudelitest, mida vaatasin (seejuures erinevate tootjate omad) minu vajadustega. Mis puudutab kõige madalamas asendis kõrgust, siis hindasin oma esilagset mälu üle, mõõtsin nüüd täpselt ära ja maadligi asendis on mul Sirui statiiv koos Markins M20 kuulpeaga maast kuulpea plaadi ülaosani 22,5 cm, mis mõnel makrotamise juhul võib tõesti kõrgeks osutuda küll, kuid loomade pildistamisel üldjuhul mitte ja loomade puhul on neil erandlikel juhtudel, kui vajan madalamat võttenurka võimalus statiivist loobuda ja toestada objektiivi muul viisil. Samba enda kõrgus jalgade keskmisest plaadist on 6cm (ehk siis kesksamba tõttu on statiiv 6 cm kõrgem kui ilma sambata mudelitel). Ega ideaalset lahendust paraku minu jaoks väga polnudki, seega olen oma valikuga rahul.

Eemal

 

#15 09-08-2012 21:40:38

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Statiiv jalgsimatkale

Siruid kui statiivide tootjat julgen ka ise soovitada. Mul on selle tootja kesksambata mudel.

Eemal

 

#16 09-08-2012 23:53:10

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Hea info. Seda kesksambaga Siruid sai isegi poes piilumas käidud, tundus tõesti täitsa toekas. Kahtlusi tekitas vähetuntud firmanimi, aga kui tõsised looma ja linnumehed asja ära testinud ja heaks kiitnud, siis panen sellele valikule kohe plusspunkti juurde:)

Eemal

 

#17 10-08-2012 13:04:58

margusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 68

Re: Statiiv jalgsimatkale

Kui sul veel valik lahtine on, siis soovitan samuti Jaan Ostrovi (jaan ät jofoto . ee) poole pöörduda. Enda kogemustele tuginedes saad temalt ka kindlasti asjalikku konsultatsiooni nii statiivi kui ka (kuul)pea valiku osas.

P.S. Kas minek on sügisel nn. ruska-matkale smile?

Viimati muutnud margusk (10-08-2012 23:59:39)

Eemal

 

#18 13-08-2012 12:33:39

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Statiiv jalgsimatkale

Mina soovitan samuti Jaaniga ühendust võtta, saad kohapeal erinevaid statiive ja statiivipäid rahulikult proovida, rääkimata sellest, et temalt saad kindlasti fotokaupa osta hea hinnaga.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB