Sa ei ole sisse loginud.

#1 29-06-2006 17:04:08

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Tahan teada ...

... kas siia portaali enam peale linnu- ja loomapiltide muid pilte ei saadetagi või on ülejäänud liiga viletsad et üles lasta? Ma ei saa enne rahu kui olen selgituse saanud big_smile Iga vastus rahuldab wink


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#2 29-06-2006 17:25:29

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Tahan teada ...

smile no mina näen viimase nädala piltide seas 3 lille ja maastiku pilti ka ja muud loodust on ka mõned pildid. Ilmselt on lindudest ja loomadest "lihtsam" pilti saada kui väga heast maastikust või taimest. Vähemalt minul on viimaselajal selline tunne küll, et kui tahad head maastiku teha siis pead seda otsima kuna meie väike eestimaa on neid traate ja poste nii täis rääkimata prügist.

Eemal

 

#3 29-06-2006 22:14:54

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Lisaks kóigele tundub mulle, et ka kommimine on kudagi ära vajunud:) Kóik on vist koguaeg metsas:) Suvine aeg ju. Isegi toruonu, kes tavaliselt kohe platsis oli, kui uus pilt ilmus, on vist 24h varjes:) Nii vóib algaja fotohuvilise areng seisma jääda:)

Eemal

 

#4 29-06-2006 23:37:05

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Tahan teada ...

toruonu on ajaga nii kimpus, et ma kirjutan vabanduse ka siia tema eest ära big_smile

Eemal

 

#5 29-06-2006 23:47:26

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tahan teada ...

big_smile parim nali asja juures on see, et sellele kommentaarile viitas mind Marko tongue Viimasel ajal jah kuidagi nii palju tööd tekkinud, et kuigi jõuan korra päevas ikka saidist läbi hüpata, siis kommimine on küll kõvasti varjusurma jäänud tongue

Aga no mehed kuu lõpp lähenemas, siis tuleb jälle teha väike kommimise õhtu nagu vanasti big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 30-06-2006 00:52:42

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Otan toruonu, ootan big_smile

Eemal

 

#7 30-06-2006 02:52:46

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Kui nüüd Külli küsimusele vastata, siis mina sain selle nädalaga küll selgeks, et kui sul ikka pildi peal sääskegi pole (ainult mingid õied!), siis pole kellelgi millestki ju elevanti teha... Siis kohe lihtsalt ei olegi mitte midagi. Ja kõik.Lõpp on vaikus - nagu klassik kord kirja pani.

Eemal

 

#8 30-06-2006 10:23:15

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Tahan teada ...

VeeHaa kirjutas:

Kui nüüd Külli küsimusele vastata, siis mina sain selle nädalaga küll selgeks, et kui sul ikka pildi peal sääskegi pole (ainult mingid õied!), siis pole kellelgi millestki ju elevanti teha... Siis kohe lihtsalt ei olegi mitte midagi. Ja kõik.Lõpp on vaikus - nagu klassik kord kirja pani.

Ei pea ilmtingimata õied olema...piisab ka lähivaates lindudest.
Ilmselt on see tingitud siin korduvalt toonitatud taseme kõrgeksajamisest (mis on iseenesest saidi vaadatavuse ja nautimise puhul hea), kuigi kui jääb alles ca kümnepealine seltskond kes vahendeid valimata üksteise piltidele viisi jagavad siis pole lõpp vist kaugel.

Eemal

 

#9 30-06-2006 13:39:17

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Tunnistan üles, et minu huvi teema vastu tekitas üks suurem piltide tagasilükkamiste jada. Olgem ausad, olid jah kõik lillepildid ilma igasuguste sitikateta, aga minu jaoks on lilleõis sama ilus ja huvitav objekt kui teistele näiteks siis rebane või tihane või kes iganes. Tegi meele kurvaks, kui kõik järjestikku tagasi tulid. Ja kuna ma tean, et ei ole piisavalt kompetentne hindama looma- ja linnupilte, aga siiski ka lihtsalt pealtvaatajaks jääda ei taha, hakkab see portaal minu jaoks igavaks jääma. Ja ma olen kindel, et pole ainus. Kurb on ... ausalt!


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#10 30-06-2006 14:49:06

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Külli aga äkki saad neid tagasilükatud pilte ka üldsusele näidata?

Eemal

 

#11 30-06-2006 15:07:16

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Mul need lingid ära kustutatud ja ise siia üles panna ei oska sad Saatsin sulle meilile, janograf, äkki aitad?


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#12 30-06-2006 21:08:12

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Külli, muidugi ei ole sina ainus kurvastaja. Mina, oma ilma ühegi looma-, linnu-, putukapildita galeriiga, olen kindlasti see teine, kes end siin juba kohatuna tunneb ning selle üle kurb on. Sest minu jaoks on elavate ja liikuvate kõrval mitte ainult lilled, rohi, lehed, vaid kivid ja puurondidki imetlustvääriv loodus. Sinu tagasilükatud piltide kurbuse juures võin siis ennast seekord õnnelikuks inimeseks pidada, kui mu kibuvitsaõied siiski vaatamiseks välja pandi. Pandi, jah. Aga kas ka vaadati? Veel vähem võin loota, et imetleti. Sest kui kaunil lilleõiel on äbarikki putukas peal, siis nimetatakse rosinaks teda, mitte õit... Mis sest tühipaljast saiapätsist rääkida, kui rosinate järele isu on! Aitäh Külli, et oma kommentaariga mu märkamatuks jäänud lilleõied veel korraks vaatamisulatusse tõid!

Eemal

 

#13 01-07-2006 00:28:20

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Maastikuid või taimi pildistades on minu meelest seda konksu, mis pildi eriliseks teeb, palju raskem leida, kui loomapiltide puhul. Kui keset päeva on mingi metsatukk lihtsalt tükike metsa, siis mõnel udusel hommikul, esimestes päikesekiirtes, õhkad seda vaadates - ooohhhhhh!!!! Ole ainult mees ja satu nendele lühikestele hetkedele peale. Ka on kvaliteediapse nende puhul raske välja vabandada, sest kaadri sättimiseks on aega küll. Seega on taimepildistamine minu meelest üks paras pähkel ja edu neile, kes selles vallas mässata julgevad-viitsivad

Eemal

 

#14 01-07-2006 03:00:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Viigimari kirjutas:

Nii toruonu ma ootan kommentaare. big_smile

Ootamine läbi tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 02-07-2006 17:56:48

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Tundub, et minu arenemisvõime jätab suuresti soovida! big_smile Siin ringi vaadates jääb mulje, et kui areneda tahad, siis alustad metsatukast, siis üks lilleke, siis juba jänes, siis põder ... Aga kui mind loomade pildistamine ei huvita ja kümnete tuhandete kroonide eest tehnikat (supertasemel maastiku- ja lillepiltide tegemiseks) soetada ei suuda, kas siis polegi enam kuhugi areneda?


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#16 02-07-2006 18:48:07

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Tahan teada ...

Samas siin- ükski nö. lillepilt üles ei lähe. Samuti ka erialased (kahepaiksete kaitsega tegelen) pildid kahepaiksetest, mis avaldatud juba mitmetes maades saavad siin vaid kriitika osaliseks või ei lähe üldse ülessegi.
Tundub, et  veidi odavama tehnikaga või lihtsalt lindudest ja imetajatest mitte huvitatutel ei maksa üritadagi.

Eemal

 

#17 02-07-2006 20:40:33

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Külli, esiteks sa saatsid üles kogu sessiooni pildid. Erinevused kompas olid minimaalsed. Sisuliselt terve seeria samasuguseid pilte. Neid pilte kahjuks baasis ei ole, seega ei saa neid enam teistele näidata. Kui lillepilt tagasi läheb, siis pole põhjuseks mitte see, et pilt ei sobi kuna sellel on lill, vaid hoopis sellepärast, et pilt on kehv. Küsige Veljo käest mitu tema tehtud lillepilti on tagasi lükatud. Ma vastan ise, et see number on 0. Kõik tema pildid on ka saanud väga hea vastukaja oslaiseks. Miks? Sellepärast, et ta oskab lilli ja üldse taimi pildistada.

Nagu Inzz juba ütles on kättesaadavamatest objektidest palju raskem head pilti saada. Ma leian, et siinne nutuvada mitte looma- või linnupiltide vähesest tähelepanust tuleb just nende piltide eneste tasemest. Mina naudin kõiki HÄID pilte, olgu nendel siis kujutatud mis iganes. Nende mulle meeldivate piltide alt olen alati leidnud ka hulganisti teiste looduspiltnike sarnaselt kiitvaid kommentaare. Ilmselt meeldisid need ka teistele. Seega pole tegemist minu individuaalse kiiksuga.

Loodusenautijad, kes te liikuvale loodusele suurt rõhku ei pane, ärge kurvastage, teie püüdlused ei jää tähelepanuta kui te oskate enda jaoks ilusa hetke ka ilusaks pildiks vormistada.

Mis puutub tehnikasse, siis odavama tehnikaga saab ka VÄGA HÄID pilte, kuid nende tegemine on raskem. Inzz on siinkohal hea näide. Kasutab ta ju tavalist digikompakti, mida ka paljud teised omavad, kuid tema pildid jäävad alati silma, on teistsugused ning tehnikast üle. Seepärast soovitan ma oma tehnika võimalusi läbi ja lõhki tundma õppida, mitte kurta selle üle, et ainult hirmkalli varustusega saab häid pilte. Pildi teeb aparaadi tagune olevus, mitte aparaat ise. Aparaat võib pildistava olevuse tegevust ainult lihtsamaks teha.

Veel üks asi, nimelt kui tegemist on haruldase objektiga, kuid vormistuse poole pealt jääb natuke vajaka, siis võib seda teistega jagada foorumis. Looduspilt.ee eesmärk ei ole tagada maksimaalne liigiline mitmekesisus, vaid pakkuda silmailu. Seega dokukaadrid lähevad endiselt tagasi.

Häid suviseid looduselamusi kõigile!

Eemal

 

#18 02-07-2006 21:25:48

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Ok, aitab sellest teemast!


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#19 02-07-2006 21:33:39

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Lisan veel, et linnu ja loomapilte läheb vaata et rohkemgi tagasi. Ühesõnaga edu tagab hea pilt, mitte mingi kindla looduse elemendi jäädvustamine.

Eemal

 

#20 03-07-2006 00:14:51

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Tänud Sven, selleni ma jõuda lootsingi smile


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#21 11-07-2006 17:10:05

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Lubasin küll teema käsitlemise lõpetada, aga nüüd suutsin viimaks need pildid netti üles riputada - ehk mõni huviline tahab näha ...

http://pilt.delfi.ee/user_album/401/

Seal peab vist pildile klikkama, et pilti tervelt näha ... siuke segane portaal seal big_smile


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#22 11-07-2006 19:03:06

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Tahan teada ...

lkylli kirjutas:

Lubasin küll teema käsitlemise lõpetada, aga nüüd suutsin viimaks need pildid netti üles riputada - ehk mõni huviline tahab näha ...

http://pilt.delfi.ee/user_album/401/

Seal peab vist pildile klikkama, et pilti tervelt näha ... siuke segane portaal seal big_smile

Mulle päris see lähenemine. Vast saad siit natuke inspiratsiooni tulevikuks
http://prismes.free.fr/meltingpot.htm

Eemal

 

#23 11-07-2006 20:17:53

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

tongue Sellised galeriid on nii ilusad! Neid on näiteks päris palju www.pbase.com keskkonnas, olen neid seal ikka kadeda pilguga kiikamas käinud big_smile


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#24 11-07-2006 23:06:43

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Tahan teada ...

Sain aru, mida Kuusk mõtles wink (viidatud galeriis päris palju inspireerivaid pilte), ise pean ka silmas just analoogseid galeriisid.

Mõned näited:
http://www.pbase.com/rayker/floral
http://www.pbase.com/bishopsmead/flower_impressions
http://www.pbase.com/jude_53/bits_of_sun

Rohkem ei risusta!


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB