Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-03-2007 22:11:12

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Pildid .PNG failideks ... ?

Olen aastaid ka nö. vahel töö asjus graafika asjandusega kokku puutunud siis vahel ka .png failidega, peamiselt veebirakendustes.

Siit ja sealt ka vahel nagu loetud aga eesti keeles on .png faililaiendist - tüübist maru vähe juttu.

Ometigi oli kusagil kena nimekiri üleval, kus reas

.bmp - meil kasutakase rohkem .tif failitüüp

.png - on siis nagu .bmp ja .jpg vahepealne, kokku pakitud aga teistmoodi

.jpg - laiatarbe failitüüp, veebis jms.

Selline küsimus, et mis formaatides oma sadu vüi tuhandeid digipilte hoiad. Kas .raw+.jpg DVD plaatidel või kõvaketastel.

Kas oled kokku puutunud ja näppinud .png formaate. Muide olen vahel välismaistes fotosaitidel näinud, et mõned eelistavad vaid .png formaati pilte panna. Kas vanema kooli mehed, osad neist on olnud sellised SLAID > FILMISKÄNNER > .PNG

Et nagi, mis kostad?


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#2 15-03-2007 22:24:23

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

Siiski ma pakuks et RAW+tiff


ulliv<->villu

Eemal

 

#3 15-03-2007 22:25:38

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

png ei ole lossless formaat, ta on pakitud ja sellega kaotatud infot juba. Ainuke mõistlik formaat on RAW või siis kui on vajanud adekvaatset järeltöötlust (sensori sodi jne), siis täiskvaliteedil TIFF.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 15-03-2007 22:59:21

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

NB! Enne süvaautelu täpsustan.

Ma pidasin silmas siiski tõesti RAW > .PNG või siis .TIF > .PNG

Nimelt on veebimaailma ja brauseritesse ja kõikjale mujale mis on seotud veebis algselt kirjutatud .png tugevasti isse. Asi aga arenes omasoodu ja .jpg ja .gif pressis peale ja tänaseks on .png Eesti veebis üsna vähetuntud.

Failid on ka mahukamad, see määrab asja ka, egas siis veebiserveri mahu teab mis gigasid. Samas soovitan katseta ja võrrelda, faile .png panna ja siis jpg panna. Kunagi proovisin, mingid värvid olid ehtsamad.

Vat seda pole veel uurinud, et kas .PNG kasutab siis mis värvispketri profiili, et kas käib samamoodi RAW > PNG (mingi profiil).

PNG .tifiga pole mõtet võrrelda. Suuruse vahe oma 5x !!!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#5 16-03-2007 00:20:10

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

Ei ole kuulnud, et keegi oma pilte veebis png formaadis näitaks.

Küll kasutatakse png formaati palju veebikujunduses tema läbipaistvuse võimaluste pärast.

Eemal

 

#6 16-03-2007 03:07:40

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

Eestlased väga vist ei tihka jah oma pilte .png laiendiga veebi lasta. Kuigi mujal maailmas seda kasutatakse vt. -> http://www.deviantart.com . Seal on osad .png pildid aga neid on vähe. Pealegi, Jäljevana, ma ei tea mis kaameraga sa oma pilte teed aga mu omal on Adobe RGB ja sRGB profiilid. Ma ei tea äkki sul mingi vinge pill millega saad ise omale värviruumi tekitada. Ning nüüd mõtle natuke mis sa räägid:

"Samas soovitan katseta ja võrrelda, faile .png panna ja siis jpg panna. Kunagi proovisin, mingid värvid olid ehtsamad."

Minu loogika järgi täielik totrus. Pilt tehakse näiteks sRGB värviruums ja oletame, et Sa, jäljevana, konverdid oma pildi .png-sse. Mis kuradi moodi siis värvid ehtsamaks lähevad? Kogu värviruum muutub teiseks või? Minu loogika järgi salvestab ta pildi info siis png-sse ja värvid ja detailid jäävad ikka samaks. Oeh..
"webikodu" treimist ei kommentaari... kell palju tongue

Eemal

 

#7 16-03-2007 15:14:03

aarengu
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 62

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

No ei saa olla see PNG kuidagi browseritesse SISSE kirjutatud, kuna GIF oli pea 10 aastat juba ennem kasutuses.

Eemal

 

#8 16-03-2007 16:31:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

gif on patenteeritud meetodiga ja seepärast suurest osast asjadest välja visatud. PNG minuteada on vabam asi smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 16-03-2007 17:13:15

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

jäljekütt, esiteks loe palun oma postitused enne kinnita-nupu vajutamist üle ja paranda kirjavead - su teksti järgi ma pakuks sulle vanuseks 10, (nii kirjavigade kui lauseehituse poolest) mingis teises teemas keegi tundis huvi selle vastu. teiseks, loe millibelli jutt läbi rahulikult ja süvenedes.

Eemal

 

#10 16-03-2007 22:33:04

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

tom: vabandan kirjavigade pärast, pean kirjutamiseks ettepoole koogutama, ja pealegi on ekraanil teks jubee pisike ning pean tunnistama et lisaks sellele emakeel ka vahel longab - kiirustamise hooletus (põikan korraks sisse, viskan säuhti ära, püüan hoolsam olla)

Püüan süveneda, õpin ...

Meenub ka et PNG on vabavaraline ja seepääle ta ka tava ja masskasutuses eemale jäi. Iseenesest pole failitüübil ju midagi viga jah on veidi mahukam. aga huvi võib ju tunda ...? aarengu tänud viite eest.

to madis: värviprofiil jääb samaks aga ... JPG hägustab veidi - kui teda n. 85% hõrendada või ok 90% ni. Aga kui 100% siis jõuab ta failimahtavuselt PNG -le järele. GIF väikese hõrenduse juures ju solgib pildi üldse ära, GIF on PNG failuitüübile nö. sugulane, rohkem graafiliste piltide kuvamiseks.

to: millibell. eks ilm on lai ja igasuguseid karvaseid ja sulelisi jõlgub ka veebis nagi metsaski. igaühele on oma koht ja õigus arvamusele - ootustele - lootustele või mis. aga

/ Isegi sinu “webikodu” oleks justkui tahtlikult idiootlikult naiivseks kujundatud, igatahes tekib selline mulje seda sinu teiste veebilehtedaga kõrvutades. /

Eee ... räägi mis asi on naiivne veebileht? Webmasterite - koodikirjutajate maailmas naerdakse sind sellise jutu peale välja, kujundajate ja disainerite maailmas oled kõva kutt smile Ma jään esialgse interneti idee juurde, veeb on informatsiooni kandmise koht. EI ole olemas ÜHTSET WWW standardit, st milline peaks välja nägema koduleht. Süda läheb vahel pahaks vaadates neid üle disainitud lehti - kõik on pastelsed toonid ja värvid jms. Ok see on teemaväline aga jäi kripeldama. See on igavene kaklus webmasterite ja disainerite vahel weebi foorumites. m.o.t.t

Tegein ühe proovi. PNG tuli ikkagi ligi 2x mahukam ja kvaliteedis on imeväike muutus.

JPG - http://img360.imageshack.us/img360/1863 … jpguh9.jpg

PNG - http://img360.imageshack.us/img360/4611 … pngmr6.png

Loodan et ei häiri kedagi, puht huvi pärast uurin seda PNG failiformaati ja võimalusi.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#11 17-03-2007 01:14:24

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Pildid .PNG failideks ... ?

eem.. tegelt, kui sinu kodulehte vaadata, siis tekib küsimus, mida sa muidu ka "koodikirjutajate maailmast" tead. Aga ok, kõigil on õigus oma arvamusele. Astun kõrvale.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB