Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-08-2007 12:30:06

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Uus jama ... herilased

Fuck, meie maja on liiga popp tongue nüüd kui suur mumm vist välja kolis iseseisvalt (pole rohkem näinud teda juba mõnda aega) avastasin mingi väikse avavuse otse 2. korruse akna all kust saalivad sisse/välja herilased ning kuulen ka seina sees mingit actionit. Jura on ka selles, et mingi ime meetodiga saavad nad ka tuppa kuigi ma ei näe ühtegi kohta kust see võiks toimuda.

Nüüd siis plaan selline, et tahaks sellest pesast lahti saada (pätid kindlasti ehitavad talvemajutust). Aga kuidas seda teha nii, et nad ise välja koliks ja kuhugi mujale pesa teeks? Tundub mingi suht hiljutine sündmus olevat see sisse kolimine kuna avastasime nad liikvel siin kandis alles eilsest. Niiet taaskord oleks abiks inff, et kuidas nad välja saada lihtsalt.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 23-08-2007 13:37:05

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

herilased on reeglina ühed närvihaiged värdjad, kellelt võib sutsaka ära saada ka siis, kui ise väga ei tõmble. kui oleks nähtaval kohal pesa, soovitaks ma selle lihtsalt puruks/maha lüüa, nagu tavaliselt tehakse. sinu puhul vast lase sealt avausest mürki sisse lihtsalt ning topi sinna seejärel mingi asi ette. kuna toale nii lähedal, hoia pärast päev otsa akent lahti. ja palveta, et ellujäänud selle aja jooksul hoopis tuppa diivani taha sulle uut pesa tegema ei hakka big_smile

Eemal

 

#3 23-08-2007 13:48:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Tom ikka eriti retsi meetodi välja käind big_smile ma üritaks siiski alguses heaga ja kui see ei aita, siis jah peab midagi drastilisemat ette võtma. Tänaõhtune aktiviteet on tubase ava üles leidmine ja kinni toppimine, kuid tahaks nad asap välja ka saada kuna muidu nad järjest laienevad seina sees. Jura on ka selles, et õue ava on suht kõrgel (ca 4m) ning pesa ise on täies mahus seinas sees...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 23-08-2007 13:54:09

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

No siis ei aita muud kui tuleb see sein majast välja saagida ja metsa viia. Ja siis uus sein ehitada :-P.

Eemal

 

#5 23-08-2007 14:01:02

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Draal õigus smile. Mul samuti olid teise korruse akna vahele pesa teinud, õnneks tuppa nad kuskilt ei saanud. Lasin mingit lendavate putukatõrjet nende sissekäigu ava juurde ja paar päeva veel taheti sisse saada aga siis loobusid. See tähendab aga seda, et pesa hukkub sad

Eemal

 

#6 23-08-2007 15:03:46

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Uus jama ... herilased

Herilased on üsna tüütud naabrid tõesti, erinevalt näiteks vapsikutest, kelle ainus vastik omadus on pimedatel augustiöödel valguse peale kohale ronida. Mul on neid mõlemaid maal nii maja kui kuuri räästas mõnel aastal päris palju pesitsenud. Aga herilaste pere ei ela ületalve, niiet kui sa veel mõne kuu probleemi ignoreerid, siis laheneb asi ise ära. Muidugi, võib juhtuda, et keegi ka järgmisel aastal sama kohta pesaks kasutab, aga võid ju sügisel selle augu kinni panna.

Eemal

 

#7 23-08-2007 15:19:32

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

ee... ei ela üle talve... et mismõttes? tongue kuskil nad peavad elama kuna ega nad igal kevadel ka nagu lilleõitest ei tärka big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 23-08-2007 15:40:25

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Uus jama ... herilased

Viljastatud sügisesed emased talvituvad kuskil peidus ja kevadel ehitavad uue pesa.

Eemal

 

#9 23-08-2007 15:45:04

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Uus jama ... herilased

Vaat kus lugu, ma murran terve suve pead, miks maal tänavu herilasi pole. Nüüd teada, kolisid linna! Aga mullu oli meil herilaste uputus. Üks seltskond pesitses aias maa sees. Sai neid siis tõrjutud mitmel viisil. Näiteks mürki nende käiku lastud ja siis paar telliskivi pääle. Hommikuks olid vennikesed kivi kõrvale uue avause kaevanud ja elu läks edasi. Tuttav vetarst andis asjalikku nõu, mille nüüd edastan. Herilaste pesaümbruse ala tuleb mõneks päevaks (nädalaks) katta musta kilega, servad hoolsalt kinni. Siis ei lenda uusi herilasi enam juurde, nad kaotavad nö pesa lõhna ära. Jääb loota, et pesas olevad ka otsa saavad. Igatahes temal oli herilasepesa puuriidas ja musta kile abil ta neist ka lahti sai.

Eemal

 

#10 23-08-2007 23:56:50

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Uus jama ... herilased

Õnneks tõesti suur herilasejama lõpeb ca kuu aja pärast kindlasti. Õigemini esimene tugev öökülm kärbib kordades arvukust. Kui just ei tule pikk ja soe sügis.
Herilase puhul heaga ei saa. Sa kas elad koos nendega, st lepid olemasoluga. Või hävitad. Valik on igaühe maitse asi. Ja hävitamise valiku puhul pead seda tegema kapitaalset. Nii kui emaherilane alles jääb, siis probleem jätkub. Töölised on asendatavad.
Tõrjemeetodeid tutvustama ei hakka. Ega seal palju muud pole, kui korralik keemia või ligipääsude likvideerimine.

Mesilaste puhul sobivad ka leebemad meetodid. Kui pere kätte saad ilma poolt maja maha lammutamata. Aga peamine. et ema pead ümber paigutama.
Metsmesilaste puhul sama reegel nagu herilastel ja vapsikutel, et ainult viljastatud emad talvituvad üle. Ja teevad pesa järgmisel aastal kuhugi mujale.
Kodumesilane võib hea õnne (mesilase) korral aastaid ka ilma abita ühes kohas elada (korsten, maja voodri vahel vm). Kuna temal talvituvad ka töölised.
Mesinik olen ka smile

Eemal

 

#11 24-08-2007 00:14:49

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Eduard kirjutas:

Paned aga väljast kile ette, pressivad tuppa big_smile Ja siis nagu tom kirjutas hakkad juba diivani seest neid välja ajama tongue

Õnneks diivanit on lihtsam metsa alal viia kui seina, nüüd ma saan aru ka, et miks mingid diivanid keset metsa vedelevad :-).

Eemal

 

#12 26-08-2007 23:14:51

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Nonii.. Sai siis täna otsustatud, et aitab, musta kilet polnud ja ei viitsinud hakata ka kuskilt häkkima ning kuna sissepääsu ava oli ca 0.5 cm läbimõõduga või väiksem, siis otsustasin lihtsat teed minna ja lasin selle makroflexi täis tongue Kõigepealt muidugi ülejäänud augud maja krohvis, mis võisid tunduda ahvatlevad.

Kuskil 5 min-ga kogunes selle peale õues suht korralik gäng herilasi kes kõik auku takseerisid, et wtf, et sisse ei saagi enam. Mingi tunni jooksul kogunesid siis pesas olnud herilased (ca 30) tuppa keda siis mõne tunni jooksul sai välja aetud. Kokkuvõttes lugedes kokku põrandal olnud surnud herilasi oli vist kadu kuskil ca 10 herilast selle kogu aktsiooni juures plus siis kes iganes pessa sisse jäid ja ühtegi väljateed ei leid. Oletan, et ca 90+% herilasi siiski jäi ellu ja loodetavasti leiavad endale mingi mõistlikuma koha kus elada. Ühtlasi sai majaseina praod makroflexiga ära soojustatud niiet kaks ühes lahendus tongue

Hetkel pole enam ei sees ega väljas järjekorda niiet vast läks õnneks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 27-08-2007 00:39:39

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

toruonu, mulle tundub, et Sul on maja fassaadiga vaja midagi ette võtta, kui juba makroflexiga soojustad smile küsi julgesti.

Eemal

 

#14 27-08-2007 00:41:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Sa pakud midagi? Remondimeestega on alati ikaldus, seega räägi mida pakud tongue Ja no tegelt soojustamise all mõtlesin seda, et kui on mingeid pragusid/augukesi krohvis kust herilased sisse poevad, siis ju sealt ka külma tule...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 27-08-2007 00:49:49

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Uus jama ... herilased

Minu käest saad materjalid, kui Sul on plaanis lisasoojustus + armeeringud, krohvid ja võin loomulikult ka soovitada proffe tegijaid aga nendega pead ise tööde suhtes ise kokku leppima.

Eemal

 

#16 27-08-2007 20:43:28

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Uus jama ... herilased

Ma ka putukaid ja teisi pisikesi mutukaid naljalt ei killi aga, rahumeelselt herilasi pesast välja saada või neid eemale kolida sundima, sellest kuulen esimest korda. Nad on ühed kiivamad pesa ja privaatsuse kaitsjad. Kahjuks ei sobi teatud oludes putukad ja inimesed kokku ja peab lanegtama otsuse nad kõrvaldada. Muidugi võib budismile lähedaselt läheneda ja hoone lammutada ja pesa säästa või neid rõõmsalt kannatada ja kooselu nautida. Tunne ka selliseid inimesi, kes nii käituks, seega igaüks peab oma valiku tegema smile smile smile

mustikas kirjutas:

Vaat kus lugu, ma murran terve suve pead, miks maal tänavu herilasi pole. Nüüd teada, kolisid linna! Aga mullu oli meil herilaste uputus.

Tõsi ta on, herilasi netu. Seda räägivad mitte vaid meie piirkonnas inimesed vaid on lokaalne asi, terves Eestis. Looduses ja liikidega vahel on, et kui neid saab liiga palju (eelmine suvi oli uputusm, neid oli kõikjal), siis tulevad - tekivad neid hävitavad parasiidid. Eelmine aasta sattusin korduvalt peale, kuidas suur vapsik krõbistas lehel herilast, Võtab lõugade vahele ja sööb algusest lõpuni ära, jalad vaid pudenevad maha. http://e.photos.cx/vapsik_einestamas-01b.jpg

Huvitav kas Eesti looduses vm. ka seda teemat käsiteltakse, kuhu nad kadusid.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#17 28-08-2007 00:03:56

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Uus jama ... herilased

Ongi nii, üldse ei visanud nalja - herilasi peaaegu ei kohtagi. Kusjuures kevadel olid nad täitsa veel olemas. Praegu, kui õunad valmivad,päris imelik kohe, herilasi ei ole. Ei tüki nad ka moosikeetmise ajal kööki. Paar pesa, mida olen näinud, on alustatud ja siis maha jäetud. Ma kahtlustan, et neile ei sobinud miski tänavusest nö kliimast - kas jahe kevad või tulikuum suvi. Olen tuttavate käest uurinud, neilgi herilasi netu.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB