Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-10-2007 21:21:54

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Kas fotojaht on ohutu?

Täna õhtul läksime autoga kitsi pildistama. Metsa vehel jõudsime järgi teisele autole, kes aeglaselt meie ees sõitis. Äkitselt jäi  keset teed auto seisma. Pidime ka autoga seisma jääma, sest mööda me ei saanud. Siis nägime, et põllul seisab üks kits. Kohe kostus püssipauk ja auto aknast lasti kitse.Õnneks kitseke pihta ei saanud ning tormas pikkade hüpetega metsa. Auto sõitis paar kilomeetrit edasi. Meie sõitsime umbes kümnemeetrise vahega järgi. Keset teed jäi auto uuesti seisma ning äkitselt tagurdas pikalt hooga meie poole! Õnneks saime kuidagi tagurpidi käigu sisse ja jõudsime tagurpidi eest ära. Aga kuna ta tuli nii kiiresti meie poole, siis ilmselt tahtis ta meile otsa sõita. Siis pani pea aknast välja ja vaatas tagasi, et kas me tõesti jõudsime eest ära ja sõitis edasi. Meie keerasime igaks juhuks otsa ringi ning kirjutasime auto numbri üles. Ning tulime koju tagasi.

Eemal

 

#2 06-10-2007 21:38:32

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Mina arvan,et need olif pulmalised kes purjus olid  ja pauguga uut sampa pudelit avasid hoopis -sellest siis ka selline sõidujoon  big_smile

Eemal

 

#3 06-10-2007 21:50:28

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

autonumbrit loomulikult kirja ei pannud ega pilti ei teinud vms? autost vist keelatud siuke tegevus..

Eemal

 

#4 06-10-2007 21:56:24

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

tom: "Meie keerasime igaks juhuks otsa ringi ning kirjutasime auto numbri üles."

Mida sellisel puhul üldse teha saaks?

Eemal

 

#5 06-10-2007 21:59:08

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Autonumber on teada ja mark samuti. Ma ei tea kuidas selle jahiseadusega täpselt on, aga inimestele tahtlikult otsa sõita on vist küll keelatud. See auto kuulub pealegi veel jahimehele. Ilmselt tahtis ta meid,  pärast neile tagant otsasõitu, süüdi teha. Eks katsu hiljem selgeks teha, et ta tagurdas meile otsa, mitte ei sõitnud meie talle tagant sisse. Talle ehk ei meeldinud, et ma pildistasin, kui ta kitse laskis.  Olge metsas pilti tehes ettevaatlikud, inimesi on igasuguseid ja sugugi kõigile ei meeldi fotograafid.

Eemal

 

#6 06-10-2007 23:19:52

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

ah kurat, pime olen. ma soovitan sul jahimeeste foorumisse - http://www.marandi.fie.ee/foorum/ - seesama jutt üles panna. sinna juurde kohe ka pildid mis sa tast tegid, täpne koht kus asi toimus jne. küsi, mis sellisel puhul teha ning kuidas seadus autost laskmist reguleerib. kui reguleerib, anna asjale ametlik käik. kindlasti maini ka see otsasõidujura ära.

Eemal

 

#7 06-10-2007 23:37:03

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

See on üks linnamees, kes käib maal meie metsades jahil. Kuna täna on põdrajahi päev, kaks põtra maha lastud, kõvad viinad tehtud,  siis olidki need mehed väge täis(loe:purupurjus). Teised jahimehed olid näinud, kuidas ta purjus peaga oli metsa läinud.
Ma juba nende jahimeestega rääkisin ning jahiülem lubas homme seda asja meestega arutada.

Eemal

 

#8 06-10-2007 23:41:17

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

kõike seda lugedes, veelkord - kirjuta sinna foorumisse ja koos nimede-numbritega. ma usun, et korralikud jahimehed aitaks ise heal meelel kaasa, et sellisel tainal luba käest võetaks.

Eemal

 

#9 06-10-2007 23:59:59

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Eestis hakkavad ikka kõikides valdkondades asjad kontrolli alt täielikult väljuma, väärtushinnangutest enam ei tasu rääkidagi, väärakaid on igal sammul, kurb.

Eemal

 

#10 07-10-2007 00:14:18

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Eeskirjade järgi peab autos olev püss olema laadimata ja püssikotis. Autost laskmine on seadusega keelatud. Aitab 1313.

Eemal

 

#11 07-10-2007 01:48:14

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Kas fotojaht on ohutu?

See oli ehk mõni lugupeetud jahindusspetsialist- reguleeris parajasti metskitsede arvukust. Vt. teemat ajujaht!

Eemal

 

#12 07-10-2007 03:21:20

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Kas fotojaht on ohutu?

udumartin, kui sul midagi teemasse oelda ei ole, hoia parem mokk maas.

Eemal

 

#13 07-10-2007 12:59:12

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Tommy. Antud juhul polnud just Sinul midagi öelda, nii et pea mokk maas. Mina juhin tähelepanu sellele, et niikaua kui jahimehed vastandavad ennast rohelisele mõtlemisele, jääb alati lõhe nende ja ülejäänud ühiskonna vahele. Seda süvendavad sellised tropid, kellega Mennil kahjuks tegemist oli. Õnneks on ROHKEM vastupidiseid näiteid, aga nad peaksid kõvasti vaeva nägema, et jahimeeste mainet üldiselt tõsta. Ma ei pea rohelise mõtteviisi all silmas, et inimesed peaksid olema rohusööjad ja käima jala. Need on inimesed, kes peavad oluliseks, et ka nende lapsed näevad põlispuid ja loomi-linde-taimi ja kooslusi, kes(mis) meie ajal veel olemas on. Mitte ainult meie piltide peal.

Eemal

 

#14 07-10-2007 13:06:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

udumartin, hoiame need kaks teemat ikka lahus, kaks eri asja. igas "karjas" on alati paar lolli. mõni "loodusfotograaf" arvab, et sitaks hea pildi saab kui linde kiviga loopida, mõni "jahimees" joob end täis ja läheb autoaknast kitse laskma. see ei tähenda, et kõik fotograafid nii teevad või et kõik jahimehed samasugused oinad on. ma sellepärast palusingi autoril see jutt jahimeeste foorumisse panna, et seal figureerivad inimesed oleks raudselt ise huvitatud, et see vend karistuse saaks või loast ilma jääks vms.

Eemal

 

#15 07-10-2007 13:58:01

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Kõige masendavam on minuarust veel see, et need samad linnast tulevad jahimehed lasevad loomi ainult laskmise ja jahikire pärast. Lasevad sellepärast, et loomi tappa. Siis helistavad linnast kohalikule jahimehele:"Kui liha tahad, siis seal metsaserval on siga maas. Lasin maha, aga mul pole liha vaja." Kohalik läheb ja korjab selle siis ära. Kasvõi selle pärast, et see sinna metsaservale vedelema ei jääks. Ja selliseid asju ei juhtu mitte vähe, vaid pidevalt.
   Tegelikult ma kahetsen, et ma ei hirmutanud ühte noort sokku, keda ma ikka õhtuti vaatamas käisin. Teda ei häirinud kunagi, kui ma teda vaatasin või pildistasin. Ta oli hästi julge. Näitasin enda tehtud pilti(http://bp0.blogger.com/_qHTalkR4uNI/Rv0 … /sokk1.jpg) ühele jahimehele, et ilus sokk...Ja mida tema tegi? Tema ütles teisele jahimehele: "Kuule, kui sa kuskilt mujalt sokku ei leia, siis seal on üks noor ja julge. Mine lase maha!". Ja enam seda sokku seal näha pole... Hiljem kuulsin, et see mees oligi läinud ja selle soku maha kõmmutanud julmalt ja külmalt ikka autoaknast.

Eemal

 

#16 07-10-2007 14:46:36

tiit randveer
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Menn, antagu mulle andeks, et end siinkohal ilmutan. Ma kohe kaon uttu. Kuivõrd "udumartin" ajendas mind siin üles astuma, olles teavitanud kõiki loodusfotograafe minu harrastusest küttida metskitsi autoaknast (ta ise nägi), siis vähemalt korra võtaksin sõna. Niisiis: küsiksin, et kas tõesti tuttavad jahimehed võtsid juba märtsis/aprillis maha lasta Sinu poolt pildistatud soku? Siis nad tegid küll suure vea ja eksisid jahieeskirjade vastu. Pealegi ei saanud nad oma toaseinale jahitrofeed. Et miks ei saanud - seda mõistad isegi. Või tegid nad teoks oma julma kavatsuse juulis-augustis? Aga oli see siis sama sokk?.

Eemal

 

#17 07-10-2007 15:55:21

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Sokku pildistasin ma juunis. Sokku nägin ma veel ka juulis ja augusti algul. Maha lastigi ta augustis, kui ma juhuslikult enne olin jahimehega sellest sokust rääkinud. Küllap ta oli noor ja rumal, sest ta ei kartnud meid kunagi.

Eemal

 

#18 07-10-2007 16:08:42

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

A sul tiit selle teema algatuse kohta midagi öelda ei ole?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#19 07-10-2007 16:36:56

tiit randveer
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Sellepärast võtsin sõna, et midagi siin ei klapi. Niisuguse väljanägemisega on sokk, nagu me näeme pildil, märtsis-aprillis. Kuivõrd taustal pole näha, millises fenoloogilises faasis on taimestik, võib oletada, et fotograafi kohtumine sokuga leidis aset varakevadel. Kui tõepoolest trehvamine oli juunis (milles ma väga kahtlen) oli tegemist küll kahtlemata noore, aga kindlasti väga haige loomaga, kel sarvede arengus muutused. Harva küll, aga see on võimalik. Veel oletan ma, et juunis (?) pildistatud sokk nägi augustis oluliselt teistsugune (ütleme nii, et mina ei suudaks teda identifitseerida sama loomana, mis juunis üles võetud) välja. Kui te suudate samastada sokku kel sarvede areng poole peal (staadiumis, mis tavapärane aprillis, ehk nagu kujutatud pildil) sama isendiga, kes valmis eluvõitluseks (s.o. kel sarved valmis etc.) olete arvestatav tegija ja väärite lugupidamist. See on võimalik, kuid mitte väga tõenäoline. Kordan - see on siiski võimali. Vastasel korral on sama värk kui USA sprinteri Mario Jonesiga (no ei mäleta ta perenime täpselt). Ka tema tegi imet. Tegelikult on imetegijaid teisigi. Vaadake või saadet "Eesti nõiad".

Eemal

 

#20 07-10-2007 17:01:39

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

to Tiit: Sokku pildistasin täpsemalt 11. juunil. Vaata looduspildist, EXIF on ju pildil juures. Augusti alguses kinkisin ma selle pildi raamitult ühele jahimehele sünnipäevaks, kes mulle peale seda kohe ütleski, et kahju küll, aga...Tema poleks seda sokku küll maha lasknud, mingisuguseid vägevaid sarvi sealt ei saanud, aga pea koos sarvedega toodi temale keetmiseks.

Eemal

 

#21 07-10-2007 17:07:11

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kas fotojaht on ohutu?

ja Tiit, mida Sa sellisest jahipidamisest arvad(vt esimene postitus)? Kas siis taoline käitumine on lubatud? Ja milles siis mina süüdi olin antud olukorras, et ta meile otsa tahtis sõita?Kas ma ajasin ta närvi sellega, et seisin tema selja taga ja pildistasin, kuidas ta purjus peaga auto aknast mööda laskis? Kas purjus peaga on jahipidamine üldse lubatud?

Eemal

 

#22 07-10-2007 17:39:29

tiit randveer
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Menn, antud juhul on Sul absoluutselt õigus. Selline käitumine nagu kirjeldad "jahimeeste" puhul on lubamatu. Oleme ühel pool rindejoont. Nüüd see, miks võtsin kirjutada: See soku pilt võib olla tehtud tõesti juunis. Kui Sa nii väidad. Aga see on väga, väga suur erand. Millest ka minu kahtlused edasise kohta. Kui pildistamise aeg on ikka tõesti õige, oled saanud ühe oma elu haruldasema pildi. Kui Sul õnnestub juunikuus pildistada valget nirki või rabakana, saad teise samaväärse.
Millibellile niipalju: süütuse presumptsioon on absoluutne. See kehtib nii lollide jahimeeste kui minkide loodusessepäästjate kohta. Kui kohus näitab ühtede või teiste süüd, siis on teine asi. Ja veel: 80 %(n.ö. lambist võetuna) jahimeestest ei muretse oma maine pärast. Mina küll, mulle pakub see lausa professionaalset huvi.  Erinevalt Sinust ma ka tean, milline on inimeste meelsus. Ma olen seda pisut uurinud, ehkki mitte piisavalt. Et Sinu ja Su mõttekaaslaste n.ö. kuvand saaks ligilähedaselt võrreldavaks ettekujutusega jahimeestest kui metsaeetika etalonist, pead väga, väga palju vaeva nägema. Mürkroheline on rahva meelsuses võrreldav ...punasega. Et areneda(põlatud) kommunistist sotsiaaldemokraadiks, peaks (vähemalt samavõrra põlatud) mürkroheline saama Kelleks? Põle minu asi. Aga Sinu asi peaks see olema. Mis aga puutub lurjustest jahimehi (ka mina tean ja isegi tunnen mõningaid neist), siis meie emotsioonid on sarnased.

Eemal

 

#23 07-10-2007 20:48:53

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Millibell, jäta järgi, Tiit Randveer on kogenud teadlane.

Eemal

 

#24 08-10-2007 12:01:26

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Menn, kui on olemas tunnistajad ja pildimaterjal toimunu kohta siis võta kindlasti ühendust kohaliku KKI`ga.
Kontakti leiab siit.
http://www.kki.ee/?id=3957
Küll leitakse ka rohtu. Siin lehel sellistele probleemidele lahendust ei tule. Mina jahimehena taunin sellist asja.
Inimesi on igasuguseid ja pilt ühiskonnas on kirju. Ega siis sellepärast kõik autojuhid ka kohe ole kihutajad ja sõida vaid purjus peaga ringi, kuigi esineb nende seas ka selliseid isendeid. Ma hoiduks üldistuste tegemisest. Ei pea ju korralike inimesi jobude pärast nuhtlema. Või ongi see kellegi eesmärk? wink

Eemal

 

#25 08-10-2007 20:06:54

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Kas fotojaht on ohutu?

Sellisel puhul kirjuta üles auto number ja muud olulised tundemärgid + kui fotokas kaasa tee kindlasti ka pilt ning helista KINDLASTI 1313.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB