Sa ei ole sisse loginud.

#1 24-09-2007 23:04:53

MarkG
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Sitikad ja satikad. ON/OFF

Tere päevast!
Mureks siis sitikad ja satikad. Nimelt küsiksin publikult kuidas te neid väldite või kaitsete end või tõrjute( mul kamakaks kuidas seda nimetada võibolla lihtsalt teil?)?

Suve algul loen ma suhteliselt talutavaks on sääsed ja parmud , mis "Offile" ( see firma prits:pzpz, saate aru küll.?) pole eriline probleem. Kuid sügise poole on minu kandis tekkinud katastroofiliselt põdrakärbseid, kes tekitavad minujaoks minu armsa vahva metsa hullumajaks. Kuidas te neid tõrjute?!?

Lisaks on mind vaevanud need eelmainitud sääsed ja parmud, kas pole mõnda taime või mõnda muud nippi kuidas saaks neid tõrjuda? Inimesed siin ju tuhandeid aastaid siblinud. Kindlasti on mõni nipp leitud? Või ongi lillekimbuga neid taga aetud tuhandeid aastaid? Kas äkki teie teate mõndasi vanarahva nippe või teese selle kohta?

Tänan, tänan kõiki osalemast probleemiga.
                                                                     Kõike head!

Eemal

 

#2 24-09-2007 23:25:08

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Peaksin seda muidu pseudoprobleemiks, kui mind täna ei oleks vähemalt 20 põdrakärbest lühikese aja jooksul täiesti närvi ajanud. Vot nende rõvedate surematute tüüpide vastu aitab vist küll ainult kiilaspäisus.
Oleks siis põtru ka näinud, aga tühjagi.

Eemal

 

#3 24-09-2007 23:34:05

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Ei ole just statistika pidaja selles vallas, kuid eelmine suvi oli oluliselt rohkem sääski ja oluliselt vähem põdrakärbseid. Õigem oleks isegi öelda, et ei mäletagi nii palju põdrakärbseid smile

Eemal

 

#4 25-09-2007 00:21:16

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Ka mina pole enne nii palju põdrakärbseid näinud. Mida nad mu juustest muidu tahavad? Sääski oli minu kandis rohkem kui eelmine aasta, ent siiski suhteliselt vähe kui meenutada paari aasta tagust.

Eemal

 

#5 25-09-2007 00:21:49

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Huvitav, kas põdrakärbeste külgehaakimine on seotud isiku poolt eritatavatest lõhnadest? Eile olin terve päeva Põhja-Kõrvemaal ja iga natukese aja tagant korjasin enda küljest mõne põdrakärbse ära. Samas, minu kaasa ei saanud ühtegi satikat külge, kuigi olime samal ajal samas kohas. smile

Eemal

 

#6 25-09-2007 00:57:36

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Alles eile ajasid mind põdrakärbsed marru. Nad leiavad nägu katvast võrgust ka väikesed augud/pilud ja nad kohe peavad juuste poole suunduma. See aasta on tõesti neid katastroofiliselt, samas sääski pole eriti ollagi. Ja kui üks põdrakärbes on juba peal olnud, siis on ülejäänud aeg selline tunne, et neid siblib keha peal päris palju.
Mina kasutan Hansaplasti Aloe Veraga. Töötab põdrakärbeste puhul, kuid sääski küll miskipärast ei hoia eriti eemal.

Eemal

 

#7 25-09-2007 01:05:16

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

ii tsuku kirjutas:

Vot nende rõvedate surematute tüüpide vastu aitab vist küll ainult kiilaspäisus.

Kõige nutusem on see, et see ka ei aita. Eile seenel käies suutsid nad mind ikka päris ära tüüdata.

Eemal

 

#8 25-09-2007 01:30:48

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Hankige nokamüts mille küljes on ümber pea käiv sääsevõrk. Aitas mul viimane kord enamuse põdrakärbestest eemal hoida. Jahipoodidest saab.

Eemal

 

#9 25-09-2007 11:04:49

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

ma olen tähelepannud et põdrakärbseid on kõige rohkem septembri algusest saadik, augusti lõpus hakkab neid vaikselt tulema ja septembri keskpaigaks on asi täitsa käest ära läinud. metsa lähed siis ründavad sind kohe karjaga. suvealguses ma neid näind ei ole, võibolla siis lihtsalt vedanud. ma olen nende rünnakud ära kannatanud vaikselt tongue kui tunnen et keegi  kuskil ronib siis võtan ta ära, mingi aeg paigal olnud siis nad enam niiväga ei tulegi peale big_smile aga kui jällegi kohta vaja vahetada siis hakkab asi otsast pihta põhimõteliselt big_smile

Eemal

 

#10 25-09-2007 11:21:24

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Kaks nippi:
1. Tuleb mõni maitsvam kaaslane kaasa võtta. Minu elukaaslane võtab tavaliselt suurema löögi enda peale smile
2. Ülal juba mainitud võrk. Seda on ka ilma mütsita variandis, tõmbad ükskõik millisele laiema servaga mütsile peale. Sain kompassist.

Eemal

 

#11 25-09-2007 11:24:13

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Putukad muidugi probleemiks, aga mulle teeb alati nalja, kui keegi neid elukaid satikateks nimetab. Satikas peaks ikka kubemetäi olema. Vaevalt nemad siis metsas ringi tiirutavad.

Eemal

 

#12 26-09-2007 01:06:36

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Shemagh, kui stiil ühildub.
Ega see põdrakärbeste vastu ei aita ja mõni sutikas läheb silma ka, aga mulle on ta asendamatuks muutunud. Minu arust näeb hea välja ka. Niisama käies kannan pintsaku all sallina, metsas nagu õige on. Mulle meeldib see, et ma saan ilma võrguta viewfinderisse vaadata.  Kroonuaidast kolmesaja krooniga.

http://www.actiongear.com/agcatalog/shemagh.html

Eemal

 

#13 26-09-2007 02:58:46

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Mitu inimest ära oled hirmutanud sedasi metsas? smile

Eemal

 

#14 26-09-2007 10:30:16

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Pole hullu kedagi. Ära ainult välismaa lennujaamas naisele järgi jookse, karjudes "Mari, Mari, triikraud jäi sisse!", saad vast kõrgendatud tähelepanu osaliseks.

Eemal

 

#15 17-10-2007 02:12:39

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Põdrakad on sel aastal tõeliselt pöördes.

Muide nad lendavad HAISU peale, väidetakse et vere - naha - higi jms. haisu peale. Ma ise pakuks higi - naha haisu peale. Tegelikkus on veelgi lihtsam, nad arvatavasti näevad mingid halo värvi soojadel objektidel ja sinna kohe põrutavad. Ei ole selles kindel aga osadel putukatel see töötab - siis aitaks ehk FOOLIUM vms.

Põdrakad on lahedad. Käisin lastega metsas ja poiss ei pannud oma metsaskäimise riideid esikus vaid pani need tuppa kuhugi vedelema. Arvake ära, kes siis öösel diivanil lesides jalgadelt ekspiditsiooni korraldama hakkaisd. nad on väikesed tüütud sarvikud, ei võta neid kärbsepiits ja pehme pigistus. Sellised väikesed vastikud värdjad, kuigi ka nemad nö. Issanda loomaaed ja mingi koht ja roll täita.

Põdrakärbseid võiks linnades ka olla, siis oleks päris lahe smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#16 17-10-2007 03:37:58

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Ise kasutan augulist hõredat  võrkkostüümi [rohelise-kirju kaitsevärvusega]. Sääskede vastu aitab u 50 % ja kärbeste vastu väga hästi, kui mask ees on. Viimane mälestus oli, et kui õhtu oli ikka ääretult leitsak ja maski ei tahtnud kanda, siis põdrakärbsed tahtsid igal paarikümnel meetril külge kippuda ... [ olgugi et põdra ilmumine sinna kanti pääseks maakonna  ajalehe esilehele :--)] ... Leidsin sellise jahikaupade poest u 600 krooni eest.

Eemal

 

#17 17-10-2007 10:37:04

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Soome keeles kutsutakse seda elukat hirvitäikärpänen, ehk põdratäikärbes. Iseloomustab päris hästi.
Heh lahe MuumiTroll, ma ei ole kunagi taibanud põdrakärbest põdra eelduselemendiks pidada, hea näide kuidas halb asi heaks mõtelda :)

Eemal

 

#18 18-10-2007 00:24:59

MarkG
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Sitikad ja satikad. ON/OFF

Hah. Naljanabad.

Minu kandis saab neid korviga korjata, muide hea alternatiiv, kui seened otsa saavad.

Kuid kas mõnda taime ei tea keegi, mida nad võiksid karta?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB