Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-12-2004 22:17:42

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Siiinkohal teatab looduspilt.ee ametlikult, et staatilisi koduloomade pilte me oma keskkonda lisada ei kavatse. Kõikides kassi, koera, lehma jne edasi piltides peab olema midagi erilist. Moment, tegevus vms.

Seega, paneme kõigile kasutajatele südamele tavalisi koduloomapiltie meile mitte saata, need lükatakse tagasi.

Huvitavate ja eriliste piltide ootuses,

Looduspilt.ee meeskond.

Eemal

 

#2 18-12-2004 00:46:50

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Aga milliseid elukaid silmas peetakse "linnaelukad" kategoorias, kui koduloomad arvesse ei lähe? Peale tuvi, varese ja mõne üksiku orava näiteks Tallinnas teisi elukaid suurt polegi. No kui just looma-aeda ei lähe, aga see peaks jälle "inimtegevuse" alla kuuluma?

Eemal

 

#3 18-12-2004 01:03:40

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Koduloomad lähevad arvesse küll, aga mitte staatislistena. Tahame näha tegevust ja korrektset tehnilist vormistust, mingit allahindlust koduloomakatele ei tehta, nagu näiteks ilvese pildile, millele on lubatud teatud tehnlised möödalaskmised.

Eemal

 

#4 31-01-2005 16:41:36

Maire
Uus kasutaja
Asukoht: Kesk Eestit
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Mõtiskleks siis siinkohal ka teema üle mis taimepilte vaadates kõrvade vahele kargas. Just siis tuli mul meelde seesama reeglistik mis puudutab kodu ja metsloomi. Kas pole taimedega ehk sama lugu?Iseenesest pole mul praeguse süsteemi vastu midagi, sest taimede lahterdamine teeks lisatööd palju juurde. Lihtsalt mõtisklen et kui hakata lahkama sedasama sõna 'looduspilt', siis vist ikka on vahe kas küürutad rabas huulheina otsides või jalutad kodumaja nurga taha roosipõõsasse....

Eemal

 

#5 31-01-2005 16:53:48

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Sul on õigus. Mulle isiklikult meeldiks ka välja selekteerida kõik maastikupildid inimobjektidega jne...kuid tänapäevases mõttes on see peaaegu võimatu, sest inimene on oma tegevusega juba ka kõige metsikumatesse paikadesse jõudnud, mistõttu nn "puhast looduspilti" saab teha väga vähestes kohtades. Seega loodame meie kasutajate ausale suhtumisele pildiallkirjade kirjutamisel. Mina näiteks avaldan oma piltide all kogu info. Kuidas tehtud, kus tehtud, kas täiskaader või lõigatud. Õhutan teisigi sama tegema. Kui arvate, et see pildi väärtust vähendab, siis oli väärtus valedele alustele rajatud.

Mis puudutab taimepiltide eraldi lahterdamisse, siis on siin teistest piltidest palju raskem teha vahet kas tegu on kodustatud või metsiku taimega. Sellepärast loodamegi autorite avameelsusele ja teiste kasutajate tähelepanelikkusele.

Sven

Eemal

 

#6 31-01-2005 17:19:09

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Taimedel on vahetegemine ainuüksi seetõttu raske, et paljud kodustatud taimed on mõnikord endale uuesti metsistunud kasvukoha leidnud ning metsikud taimed tee koduaeda leidnud. Võta siis kinni, kas pargis muru sees vohavad siniliiliad on metsikud või aiataimed, kas metsistunud nartsissiväli heinamaade vahel on metsik või kultuur või kukehari kiviktaimlas, või lupiinid metsarajal. Näiteid võib siia palju tuua.

Eemal

 

#7 20-07-2005 17:13:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

aavo13 kirjutas:

Aga milliseid elukaid silmas peetakse "linnaelukad" kategoorias, kui koduloomad arvesse ei lähe? Peale tuvi, varese ja mõne üksiku orava näiteks Tallinnas teisi elukaid suurt polegi. No kui just looma-aeda ei lähe, aga see peaks jälle "inimtegevuse" alla kuuluma?

Sattusin seda väidet lugema ja pean väite ümber lükkama. Need pildid on tehtud Tallinnas (või väga lähedal sellele, igatahes autoga linnapiirist välja ei ole sõidetud -- kui piir seal lookleb, siis võib olla, et reaalne koht on mõnisada meetrit linnast väljas):

http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=3548
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=3367
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=2120 (pean ütlema, et mul ei ole ühtegi normaalset kitsekat, mis oleks tehtud VÄLJASPOOL Tallinna ;-)
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=1976
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=3189

Metssea normaalset pilti ja põdrapilti pole kahjuks veel saanud, kuigi ka need loomad siinkandis ära nähtud.

Ja putukatest ma üldse ei räägi ;-).

Viimati muutnud draa (20-07-2005 17:19:07)

Eemal

 

#8 21-07-2005 15:10:16

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Hr. Draa, ega ma seda väites nii just ei mõelnud. Ka pole sinu vihjatud pildid ükski ju "linnaelukate" katekoorias ja pildilt seda välja ei loe, et kus pildistatud. Kui just linnamüür peale pole jäänud. Eks osad minu pildidki Tallinnas pildistatud, ei salga. Ka linnaümbrus on loodus, kõigi sinna kuuluvate elukate ja pudulojustega, kuidas inimene seda aga säilitanud on, on omaette teema.

Eemal

 

#9 21-07-2005 15:20:44

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Hehee, ma võin järgmine kord nad linnaelukateks panna ;-).  Linnaelukad on siiksi ka luiged, pardid, hiired, rotid jne jne. Ses mõttes ka seal on keda pildistada.

Eemal

 

#10 21-07-2005 16:36:43

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Linnaelukateks tuleks panna ikka ainult need, kes kuskil pargis tehtud. Või siis täitsaa keset linn üksiku puu otsas. Kui aga kahe linnaosa vahele jääb mingi metsatukk, siis võib selle ikka metsaks klassifitseerida.

Ütleks nii, et mets algab sealt kus juba nii suur loom nagu kits omale sobiva eluaseme leiab. Sellest väiksemad linnatukad, mis on ühest otsast teise näha on ikka pargid.

Eemal

 

#11 25-01-2008 00:14:19

Tim
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

"Tavaline" on üsna suvaline mõiste, kuigi ma ilmselt saan aru, mida silmas peetakse. Ometi võib ka staatilist portreepilti koduloomast üsna raske teha olla - ma pean silmas sellist pilti, mis kajastaks kas selle looma olemust (pildistaja meelest) või siis midagi erilist selles loomas... Sõnaga, pole nii lihtne, et staatiline pilt on automaatselt halb ja dünaamiline pilt ioseenesest hea.

Eemal

 

#12 29-01-2008 18:52:06

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Kas linnaloomad on vaid LINNAS loomad või inimasustusega kõrvuti elavad loomad. Et kui linnaelukad siis mis saab alevi või asula elukatest?


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#13 29-01-2008 19:16:21

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Ma jällegi hõikaks siia vahele, et kultuurtaimed, kui nad pole seoses mingi metsiku elemendiga (viljapõld maastiku osana, ämblikuvõrk viljakõrrel, lind õunapuu otsas jms on ok), on mu arvates ka ikkagi "out". Täpselt sama, kui kaadris oleks kass või koer. Kusjuures seoseta ümbritseva loodusega, mis muidu võiks tähendada "inimtegevus looduses" alla minekut.

Viimatised näited, kus kaadris AINULT kultuurobjekt:
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … p;id=17531
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=8292

Mõlemad väga head pildid, ärgu autorid pahaks pangu, aga lihtsalt teemast välja.

Võibolla on siin neid teisigi.

Eemal

 

#14 29-01-2008 19:19:09

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Või ok, pean vist oma sõnad tagasi võtma. Esimeses postituses on tigekullide poolt siiski vaba voli antud ka koera- ja kassipilte üles saata. Huvitav, et neid siin pole?

Eemal

 

#15 29-01-2008 19:22:53

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Siiski, mõlemast kategooriast üks leidub, kus kass või koer ainukesena peal. Seega, julgemalt, seltsimehed - lehmad, lambad, merisead...

Eemal

 

#16 29-01-2008 19:58:26

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

jyrka, sul vaba aega liiga palju üle? ma su loogika jätkuks käin veel ühe samaägeda mõtte välja - edaspidi metsas, rannas, tee ääres, - kusiganes - näiteks puu otsas istuvat linnukest pildistades uurige pärast päästikule vajutamist välja ka, kas see puu on sinna inimese istutatud. kui on, siis LP-sse lisades valige kategooria 'inimtegevus looduses'

wink

Eemal

 

#17 29-01-2008 20:46:49

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Jah, kirjutasin enne kui jutulõnga algust uuesti lugesin. See inimelementide teema on korduvalt läbi käidud ja ok. Sellele ei viidanudki. Tahtsin teemat algatada AINULT kodulooma, -lille piltide kohta. Aga oma hooletus - tundub, et murdsin lahtisest uksest sisse. Kõik koduloomad (ja ilmselt ka taimed) on lubatud, peaasi, et huvitav pilt. Ja ma tõesti siiralt olen imestunud, et miks meil neid siin peale paari pildi rohkem pole, kuna neist annaks ju meisterdada küll. Ise tõenäoliselt selle peale ei läheks, hindama ka ei hakkaks, aga kel huvi, lasku käia.

Varem mul jäi mulje pildidiskussioonidest et seda eriti ei tolereerita. Selle http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=8292 pildi all on nt. Svengi ähmast kriitikat teinud, ehkki ise sellesama threadi siin 2 a varem juhindumiseks püsti pannud. Ühesõnaga, väike segadus siis...

Eemal

 

#18 21-02-2008 13:34:14

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

jäljekütt kirjutas:

Kas linnaloomad on vaid LINNAS loomad või inimasustusega kõrvuti elavad loomad. Et kui linnaelukad siis mis saab alevi või asula elukatest?

Pidasin silmas, et äärmiselt keerukas on ikkagi tõmmata piiri, kas oksal istuv lind on pildistatud metsas - paksus laanes ja läöhim inimasusutsu on 15 km kaugusel. Või on tegemist asula pargiga, milla all vuravad autod ja kaadris vaid lind oksal.

Et kust jookseb ikkagi siis piir.

Meie talu maadel ei lase osad varesed ja harakad ennast normaalse pilditegemise kaugusesse, väga spetsid tegelased (sama ronkadega).

Samas võin sõita lähedalasuvasse väikelinna, kus pargiservas viskad saiatüki ja on sul hunnikus hakke, vareseid ja parte! Et nagu mulle on kül veidi arusaamatu see "mestiku loduse" mõiste ja see suund. Paljud loomapildid ju siingi võteud kusagilt tee äärest auto aknast vms.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#19 21-02-2008 14:58:05

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Jäljekütt, siin on täitsa olemas kategooria " linnaelukad". Ja keegi ei halvusta nt. pargis tehtud head lehelinnu pilti. See piir ei peagi nii selge olema. Hoopis iseasi on ikkagi inimese poolt kunstlikult aretatud loomatõud või taimesordid. Lisaks vangistuses tehtud pildid. Minu jaoks mõlemad kategooriad siinses kontekstis täiesti "out". See oleks sama, kui tehtaks näitlejatega järgi mingit reaalset reportaazhi.

Eemal

 

#20 11-04-2008 16:22:50

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

F.Jussi just täna 11.04. Kuku raadios saates "Nädala tegija" mainis et looduspildi konkursid ja temaatikad ja viidad (teemakategooriad) on liiga üheülbalised (kurtis et maastikke ei pildistata kuna see ei ole In konkursidel). Jagan paljuski sarnast tunnetust, et liiga action + kommerts. Sellega seoses kargas pähe, et huvitav mismoodi ei lähe kokku pilt POISS + KOERAGA, kuidas see siis ei ole looduspilt.

Aga looduspildiks tituleeritakse KULTUURMAASTIKEL pildistatud loomad, kus PhotoShopis on välja lõigatud elektripostid jms. Saage aru, suur osa pilte teil ei ole metsikust nö. puutumatust loodusest vaid tõsise inimtegevusega kultuurmaastikest,, need pildid ju kõik peaks liigitama INIMTEGEVUS LOODUSES.

Et ma ikkagi näen siin vastuolu, kuidas ei ole siis kanad talu taga vihmauss suss looduspilt? Kui kusagil Sau linna pargivahahel mürarikka tee kõrval ÜDINI LINNAKULDNOKK pildi servast siis veel tänavalatern PhotoShopis ära lõigatud. Selline pilt ju peab minema ka praktiliselt KODULOOMADE alla. vms. Mis vahe siis on, siitmaalt hakkab kusagilt nö. nonsens kollitama kõiki looduspilte?

Et kui palju on siis seda metsikut ja puutumata loodust ja seda piltidel. Ürgmetsade ja põliste laante pilte on ikka väga vähe ja seal kollajaidki vähe, kuna see eeldab palju aega ja suuremat ettevõtmist.

Aga las see jäädagi siis minu arvamuseks, arvata ikka ju tohib ja seda välja öelda.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#21 24-05-2008 06:01:25

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Kodulooma pildid looduspilt.ee's

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB