Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-02-2008 21:46:21

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Benro statiiv

Õhtust metsalised big_smile

Kas kellegil on võibolla kogemusi benro statiividega ?

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=309

Eemal

 

#2 15-02-2008 23:57:29

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

Paisatab nagu Gitzo. Vähemalt see Benro C-457.

Paar asja, mida selle statiivijalasüsteemi juures tasub kindlasti vaadata, kui plaanid vähegi ekstreemsemates oludes statiivi kasutada (liivarand, merevesi jne). Esmalt, kui kõvasti peab keerama, et need 'mutrimeetodil' jalakinnitused jala ära fikseerivad (need, millega saad kõrgust reguleerida). Märgade ja külmade kätega võib teinekord muidu jõust puudu tulla.

Teiseks, kas jalg seisab paigal (ei pöörle), kui ülemine 'mutter' on lahti ja alumist keerata. Vastasel juhul tuleb teinekord pilt käest ära teha, sest vaikselt statiivi kokkupanemisel avastad, et alumisi jalgu ei saa kinni keerata enne, kui oled appi võtnud 2-3 lisakätt ja ülemised 'mutrid' korralikult kinni keeranud.

Sellisel kinnitusel on paar sissekodeeritud häda isegi siis, kui esimesed 2 vastust on positiivsed. Kasutamise kiirus on nadi, jalgade kinnikiilumise oht on suur (nt sool ladestub jalgade sisse ja jalgade lahtivõtmine ja pesemine saab olema iga mereäärse käigu järgne rutiin), talvel on probleemiks 'mutrite' kinnijäätumine, just 0-i lähedaste ilmadega. Ise üritan looduses müttamiseks tulevikus, kui võimalik, teistsuguse jalakinnitusega statiivi valida.

Eemal

 

#3 16-02-2008 02:32:52

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Benro statiiv

Fotexis peaks vedelema paar vanakooli Benrot, sellist "õige" loodusmehe oma. Mine viska pilk peale, äkki meeldib.
Nägin ükskord kuskist National Geographicust kuda Benro mehed oma erilisi statiive välja mõtlesid ja katsetasid, oli muljet avaldav.
Noh ise ma Benrot ei ost, hoopis Berlebachi võtsin. Sealt samast.
Hinnad on all, sest tänapäeval keegi ei taha statiive, mis ei näe välja nagu Manfrotod.

Eemal

 

#4 16-02-2008 14:00:15

Ziiliplika
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40

Re: Benro statiiv

Ma küsiks ka ühtteist:
Milline see jalapikendamise kinnitused head on? Otsin omale paremat jalga, mul on endal pisut vale jalg, 2-suunaline, tüütu. Sellel on sihukesed kinnitusklõpsud nagu...rulluiskudel pingutid, kuidas nende töökindlus ajaga muutub?
Kas mugavam on kuulpea või kahe väikse kangiga pea? Kas kangid jäävad peaalaspidi pööratult raskelt kasutatavateks?

Eemal

 

#5 16-02-2008 19:18:12

vanakas
Kasutaja
Asukoht: virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 357

Re: Benro statiiv

Manfrotto 055XPROB on väga hea asi, pea vali ikka selle järgi mida pildistada tahad.

Eemal

 

#6 16-02-2008 19:41:56

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

jubejuss kirjutas:

Fotexis peaks vedelema paar vanakooli Benrot, sellist "õige" loodusmehe oma. Mine viska pilk peale, äkki meeldib.
Nägin ükskord kuskist National Geographicust kuda Benro mehed oma erilisi statiive välja mõtlesid ja katsetasid, oli muljet avaldav.
Noh ise ma Benrot ei ost, hoopis Berlebachi võtsin. Sealt samast.
Hinnad on all, sest tänapäeval keegi ei taha statiive, mis ei näe välja nagu Manfrotod.

Seep see häda ongi, et meeldimise peale statiiv ostetakse. Läigib, järelikult äge...

Ei saa aru, miks peaks ostma 'kukkel-mukkel' firma statiivi, kui 'levinud ja seetõttu mainstream (loe: halb, sest teistel on ka)' Manfrotto keskmine statiiv end sünnitusraskustest välja on kasvatanud. Statiivil on looduses pildistamisel konkreetne praktiline ülesanne, seda ei võeta ligi mitte ma-ei-tea-mis-egokiiksu väljendamiseks.

Lisaks, üldistada statiivi tootja järgi on sama hea kui nimetada Tallinna vanalinna 5-toalist eluaset ja Kükametsa nurgataguse peldikut ühise nimetajaga 'korter'.

Eemal

 

#7 16-02-2008 22:04:42

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Benro statiiv

Ise kasutan süsinikust Velbon Sherpa Pro seeria statiivi, millel ka see mutrimeetodi kinnitus. Olen sellega roomanud nii merevees, liivas kui mudas ja seni veel pole pidanud statiivile mingeid puhastusprotseduure tegema. Külmumisjama on olnud vaid siis kui olen satiiviga külmakraadiga vees toimetanud ja siis ei pruugi tõesti enam jalga regullida saada, aga see esineb samahästi ükskõik millisel staiivil, kus jalg liigub sisse ja välja.
Vähemal Sherpa süsinikstatiivil seda draa poolt teisena mainitud pöörlemiseffekti ei esine. Mina valisin mutrimeetodiga kinnituse just seetõttu, et see tundus töökindlam kui klamberkinnitus - elame näeme, seni pole veel alt vedanud. Ise pooldan pikki retki ettevõtva inimesena raudselt süsinikstatiivi. Mõistagi mida raskem statiiv seda parem, aga paraku kui ikka metsas ja soos päev otsa ringi müttad, siis mängib kaal olulist rolli ja need süsinikstatiivid on üsnagi kindlad ka massiivse tehnika puhul, ega valmista üldjuhul pettumust.

Eemal

 

#8 16-02-2008 23:46:28

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Benro statiiv

draa kirjutas:

Paar asja, mida selle statiivijalasüsteemi juures tasub kindlasti vaadata, kui plaanid vähegi ekstreemsemates oludes statiivi kasutada (liivarand, merevesi jne). Esmalt, kui kõvasti peab keerama, et need 'mutrimeetodil' jalakinnitused jala ära fikseerivad (need, millega saad kõrgust reguleerida). Märgade ja külmade kätega võib teinekord muidu jõust puudu tulla.

Teiseks, kas jalg seisab paigal (ei pöörle), kui ülemine 'mutter' on lahti ja alumist keerata. Vastasel juhul tuleb teinekord pilt käest ära teha, sest vaikselt statiivi kokkupanemisel avastad, et alumisi jalgu ei saa kinni keerata enne, kui oled appi võtnud 2-3 lisakätt ja ülemised 'mutrid' korralikult kinni keeranud.

Sellisel kinnitusel on paar sissekodeeritud häda isegi siis, kui esimesed 2 vastust on positiivsed. Kasutamise kiirus on nadi, jalgade kinnikiilumise oht on suur (nt sool ladestub jalgade sisse ja jalgade lahtivõtmine ja pesemine saab olema iga mereäärse käigu järgne rutiin), talvel on probleemiks 'mutrite' kinnijäätumine, just 0-i lähedaste ilmadega. Ise üritan looduses müttamiseks tulevikus, kui võimalik, teistsuguse jalakinnitusega statiivi valida.

peaks vist mainima, et kogu see jutt kehtib ennekõike gitzo eelmise põlvkonna jalgade kohta. olen enda omale eelmisest suvest saadik tuld andnud - nii mudas kui adrus kui meres kui liivas kui lumes kui poris - eks rannas liiv läheb vahele ikka, aga mingit kinnikiilumisejama pole olnud. talve hakul võtsin huvi pärast täiesti lahti ja vaatasin sisse, selle käigus raputasin igast jalast näputäie soola välja, aga thats about it. -15ga mingeid kinnijäätumisi ka ei toimund. draa, võta uus gitzo lihtsalt smile

Eemal

 

#9 17-02-2008 00:30:02

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Benro statiiv

Tom ,milline gitzo jalg sul on siis ?

Eemal

 

#10 17-02-2008 01:02:02

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

tom kirjutas:

draa kirjutas:

Paar asja, mida selle statiivijalasüsteemi juures tasub kindlasti vaadata, kui plaanid vähegi ekstreemsemates oludes statiivi kasutada (liivarand, merevesi jne). Esmalt, kui kõvasti peab keerama, et need 'mutrimeetodil' jalakinnitused jala ära fikseerivad (need, millega saad kõrgust reguleerida). Märgade ja külmade kätega võib teinekord muidu jõust puudu tulla.

Teiseks, kas jalg seisab paigal (ei pöörle), kui ülemine 'mutter' on lahti ja alumist keerata. Vastasel juhul tuleb teinekord pilt käest ära teha, sest vaikselt statiivi kokkupanemisel avastad, et alumisi jalgu ei saa kinni keerata enne, kui oled appi võtnud 2-3 lisakätt ja ülemised 'mutrid' korralikult kinni keeranud.

Sellisel kinnitusel on paar sissekodeeritud häda isegi siis, kui esimesed 2 vastust on positiivsed. Kasutamise kiirus on nadi, jalgade kinnikiilumise oht on suur (nt sool ladestub jalgade sisse ja jalgade lahtivõtmine ja pesemine saab olema iga mereäärse käigu järgne rutiin), talvel on probleemiks 'mutrite' kinnijäätumine, just 0-i lähedaste ilmadega. Ise üritan looduses müttamiseks tulevikus, kui võimalik, teistsuguse jalakinnitusega statiivi valida.

peaks vist mainima, et kogu see jutt kehtib ennekõike gitzo eelmise põlvkonna jalgade kohta. olen enda omale eelmisest suvest saadik tuld andnud - nii mudas kui adrus kui meres kui liivas kui lumes kui poris - eks rannas liiv läheb vahele ikka, aga mingit kinnikiilumisejama pole olnud. talve hakul võtsin huvi pärast täiesti lahti ja vaatasin sisse, selle käigus raputasin igast jalast näputäie soola välja, aga thats about it. -15ga mingeid kinnijäätumisi ka ei toimund. draa, võta uus gitzo lihtsalt smile

Antud jutt oli rohkem, millele tasub tähelepanu pöörata. Ainult viimane lõik oli mu enda Gitzo miinustest. Ma ootan selle käimise/kiilumise osas aasta/poolteist ja küsin siis uuesti, enam-vähem sinnamaani ei olnud ka mul väga palju statiivimuresid. Tõsi, uus põlvkond on osad asjad likvideerinud nagu jalagade pöörlemine, seega lootus on, et ka muus osas asju parandatud.

Eemal

 

#11 19-03-2008 18:11:38

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

Käisin täna Fotoluksis Benro statiive kaemas ja Gitzo eelmise põlvkonna jalgade pöörlemise viga neil igatahes pold. Päris üllatavalt olid ka jalgade kinnnikeeramismutrid mugavamad kui Gitzol. Ja muidugi oli meeldiv hinnalipik, mis oli samaväärsest Gitzost ca poole väiksem. Seega mul on teada, mille vastu ma oma Gitzo aprillis vahetan.

Eemal

 

#12 19-03-2008 18:54:06

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Benro statiiv

Millise peale valik jäi?Kaesin ka neid ja mõlgutasin samu mõtteid.Samas kartsin.et kuna kolmjalgadega vähe kogemusi,jätan midagi olulist kahe silma vahele ja pärast kiru vaid iseennast.

Eemal

 

#13 19-03-2008 20:10:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

http://www.fotoluks.ee/?op=body&id= … =0&b=0 , aga mul läks tegelt meelest uurida, kas sellel kesksammast saab ära ka võtta...

Eemal

 

#14 19-03-2008 23:01:09

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Benro statiiv

tundub, et kesksammas ei käi ära. alati annab selle alt ära saagida muidugi smile aga veits guugeldades jäi silma, et nii nende pead kui jalad pidid mitte väga vastupidavatest materjalidest olema..

Eemal

 

#15 19-03-2008 23:54:25

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Benro statiiv

tom kirjutas:

tundub, et kesksammas ei käi ära. alati annab selle alt ära saagida muidugi smile aga veits guugeldades jäi silma, et nii nende pead kui jalad pidid mitte väga vastupidavatest materjalidest olema..

Hehe, kui 12k Gitzo pidas vastu 1,5 aastat, siis 5k eest pool aastat vast ikka saab :-). Aga jah, tundub, et mul ei ole siiski Gitzost pääsu, sest min 26 cm on ikka liiga kõrge... Ma siiralt loodan, et see uus Gitzo 13 seeria mudel tõepoolest midagi uut 'Gitzonduses' on.

Eemal

 

#16 26-03-2008 15:29:49

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Benro statiiv

Pagan!
Ajasin enne siin pada. Nimelt ma ei pidand silmas Benro, vaid Benbo statiive.
Esimene siis suht uus tegija hiinast ja teine siis u 40 aastane inglismann.
http://www.patersonphotographic.com/benbo-tripods.htm
Aga eks ole ka kunagi Adibase tosse kantud:)
Vabandused veelkord.

Eemal

 

#17 15-04-2008 22:09:10

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Benro statiiv

Benro peadega pole kokkupuudet olnud kellelgi? Foorumites iseenesest paistab positiivne tagasiside. Jäi muidu see silma:
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=308&cid=2921

Oluline oleks, et kuuli kinni keerates paigale jääks mitte nõksu allapoole ei vajuks.

Eemal

 

#18 16-04-2008 18:37:51

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: Benro statiiv

Mina jätsin Benro mõtted peale selle artikli http://www.tomwebsterphoto.com/Essays/B … nroks2.htm lugemist katki ja valisin Manfrotto. Jutt küll teisest peast mitte sellest mida Kaups vaatas.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB